uitslagen

Badminton

Vrouwen, groep F: Yao Jie (Ned) - Ingolfsdottir (IJs) 21-12, 25-23. Stand: 1. Yao Jie 2-4, 2. Ingolfsdottir 2-2, 3. Stapusaityte (Lit) 2-0.

Yao Jie naar achtste finales.

Basketbal

Mannen, groep A: Frankrijk - Argentinië 71-64, Tunesië - VS 63-110.

Vrouwen, groep A: China - Angola 76-52. Groep B: Australië - Brazilië 67-61, Canada - Frankrijk 60-64.

Beachvolleybal

Vrouwen, groep D: Kessy/Ross (VSt) - Van Iersel/Keizer 2-1 (21-15, 12-21, 15-8), Liliana/ Baquerizo (Spa) - Zonta/Gallay (Arg) 2-0 (22-20, 21-16). Stand: 1. Kessy/Ross 2-4, 2. Liliana/ Baquerizo 2-4, 3. Van Iersel/Keizer 2-0, 4. Zonta/Gallay 2-0.

Gewichtheffen

Mannen, -69 kg: 1. Lin Qingfeng (Chn) 344 (157+187), 2. Triyatno (Ino) 333 (145+188), 3. Razvan Martin (Roe) 332 (152+180).

Mannen, -77 kg: 1. Xiaojun (Chn) 379 (175+204) wr, 2. Haojie (Chna) 360 (170+190), 3. Cambar (Cuba) 349 (155+194).

Vrouwen, -69 kg: 1. Rim Jong-sim (NKo) 261 kg (trekken 115 + stoten 146), 2. Cocos (Roe) 256 (113+143), 3. Sjkermankova (WRu) 256 (113+143).

Handbal

Mannen, groep A: Argentinië - Frankrijk 20-32. Groep B: Denemarken - Spanje 24-23.

Vrouwen, groep A: Montenegro - Angola 30-25 (14-13), Groot-Brittannië - Brazilië 17-30 (8-17). Groep B: Frankrijk - Zweden 29-17 (16-11), Noorwegen - Zuid-Korea 27-27 (13-15).

Hockey

Mannen, groep A: Spanje - Australië 0-5, Zuid-Afrika - Groot-Brittannië 2-2, Pakistan - Argentinië 2-0.

Groep B: Nederland - België 3-1 (1-0). 42. Van der Weerden 1-0 (sc), 58. Dekeyser 2-1 (sc), 62. Van der Weerden 2-1 (sc), 70. De Voogd 3-1.

Nederland: Stockmann; De Wijn, Van der Horst, Jolie en Van der Weerden; Hofman, Vermeulen en Kemperman; Evers, Bakker en De Nooijer. Wissels: Balkestein, Weusthof, Baart, De Voogd en Verga.

Nieuw-Zeeland - India 3-1 (3-1).

Vrouwen, groep B: Duitsland - Australië 1-3.

Judo

Mannen, -90 kg: 1. Song Dae-nam (ZKo), 2. Gonzalez (Cub), 3. Iliadis (Gri), Nishiyama (Jap).

Vrouwen, -70 kg: 1. Décosse (Fra), 2. Thiele (Dui), 3. Bosch (Ned), Alvaer (Col). Tweede ronde: Bosch wint van Conway (GBr), kwartfinale: Bosch verliest van Thiele, herkansingen: Bosch w.v. Tachimoto (Jap), om brons: Bosch w.v. Hwang Ye-sul (ZKo).

Kano

Mannen, kajak, slalom: 1. Molmenti (Ita) 94,43, 2. Hradilek (Tsj) 94,78, 3. Aigner (Dui) 94,92.

Roeien

Mannen, acht: 1. Duitsland 5.48,75, 2. Canada 5.49,98, 3. Groot-Brittannië 5.51,18, 5. Nederland (Hamburger/Simon/Blink/Vellenga/

Braas/Klaassen/Siegelaar/Steenman/Wiersum) 5.51,72 .

Vrouwen, twee zonder: 1. Groot-Brittannië 7.27,13, 2. Australië 7.29,86, 3. Nieuw-Zeeland 7.30,19.

Dubbelvier: 1. Oekraïne 6.35,93, 2. Duitsland 6.38,09, 3. Verenigde Staten 6.40,63.

Schermen

Mannen, floret, finale: Lei Sheng (Chn) - Abouelkassem (Egy) 15-13. Om brons: Choi Byung-chul (ZKo) - Baldini (Ita) 15-14.

Schieten

Vrouwen, pistool, 25 meter: 1. Kim Jang-mi (ZKo) 792,4, 2. Ying Chen (Chn) 791,4, 3. Kostevitsj (Oek) 788,6.

Schoonspringen

Mannen, synchroon, 3 meter: 1. Kai Qin/Yutong Luo (Chn) 477,00, 2. Koesnetsov/Zacharov (Rus) 459,63, 3. Ipsen/Dumais (VSt) 446,70.

Tafeltennis

Vrouwen, finale: Li Xiaoxia (Chn) - Ding Ning (Chn) 4-1 (11-8, 14-12, 8-11, 11-6, 11-4); om brons: Feng Tianwei (Sin) - Ishikawa (Jap) 4-0 (11-9, 11-6, 11-6, 11-5).

Tennis

Mannen, derde ronde: Federer (Zwi/1) - Istomin (Kaz) 7-5, 6-3, Djokovic (Ser/2) - Hewitt (Aus) 4-6, 7-5, 6-1, Murray (GBr/3) - Baghdatis (Cyp) 4-6, 6-1, 6-4, Tsonga (Fra/5) - Lopez (Spa) 7-6, 6-4, Isner (VSt/10) - Tipsarevic (Ser/7) 7-5, 7-6, Del Potro (Arg/8) - Simon (Fra/12) 6-1, 4-6, 6-3, Almagro (Spa/11) - Darcis (Bel) 7-5, 6-3.

Vrouwen, derde ronde: Azarenka (WRu/1) - Petrova (Rus/16) 7-6, 6-4, Serena Williams (VSt/4) - Zvonareva (Rus/13) 6-1, 6-0, Kvitova (Tsj/6) - Pennetta (Ita) 6-3, 6-0, Kerber (Dui/7) - Venus Williams (VSt) 7-6, 7-6, Wozniacki (Den/8) - Hantuchova (Slw) 6-4, 6-2, Clijsters (Bel) - Ivanovic (Ser/11) 6-3, 6-4, Kirilenko (Rus/14) - Görges (Dui) 7-6, 6-3.

Dubbel, kwartfinales: Huber/Raymond (VSt/1) - Makarova/Vesnina (Rus/6) 6-3, 6-3.

Turnen

Mannen, meerkampfinale: 1. Uchimura (Jap) 92,690, 2. Nguyen (Dui) 91,031, 3. Leyva (VSt) 90,698.

Voetbal

Groep B: Mexico - Zwitserland 1-0, Zuid-Korea - Gabon 0-0. Eindstand: 1. Mexico 3-7 (3-0), 2. Zuid-Korea 3-5 (2-1), 3. Gabon 3-2 (1-3), 4. Zwitserland 3-1 (2-4). Groep C: Brazilië - Nieuw-Zeeland 3-0, Egypte - Wit-Rusland 3-1 (0-0). Eindstand: 1. Brazilië 3-9 (9-3), 2. Egypte 3-4 (6-5), 3. Wit-Rusland 3-3 (3-6), 4. Nieuw-Zeeland 3-1 (1-5). Groep D: Japan - Honduras 0-0, Spanje - Marokko 0-0. Eindstand: 1. Japan 3-7 (2-0), 2. Honduras 3-5 (3-2), 3. Marokko 3-2 (2-3), 4. Spanje 3-1 (0-2). Bijzonderheid: Spanje en Marokko uitgeschakeld.

Vrouwen, groep E: Groot Brittannië - Brazilië 1-0, Nieuw Zeeland - Kameroen 3-1. Eindstand: 1. Groot-Brittannië 3-9, 2. Brazilië 3-6, 3. Nieuw-Zeeland 3-3, 4. Kameroen 3-0. Programma kwartfinales (vrijdag): Zweden - Frankrijk, Verenigde Staten - Nieuw-Zeeland, Brazilië - Japan, Groot-Brittannië - Canada.

Volleybal

Mannen, groep A: Groot Brittannië - Australië 0-3. Groep B: Brazilië - Rusland 3-0.

Vrouwen, groep A: Dominicaanse Republiek - Japan 0-3, Algerije - Rusland 0-3, Groot-Brittannië - Italië 0-3. Groep B: Servië -Turkije 0-3.

Waterpolo

Mannen, groep B: Verenigde Staten - Roemenië 10-8, Servië - Groot-Brittannië 21-7.

Vrouwen, groep A: Hongarije - China 11-10, Spanje - Verenigde Staten 9-9. Groep B: Italië - Rusland 4-7.

Wielrennen

Mannen, individuele tijdrit: 1. Wiggins (GBr) 44 km in 50.39, 2. Martin (Dui) 0.42, 3. Froome (GBr) 1.08, 4. Phinney (VSt) 1.58, 5. Pinotti (Ita) 2.09, 6. Rogers (Aus) 2.11, 7. Cancellara (Zwi) 2.13, 8. Grabsch (Dui) 2.37, 11. Westra 3.40, 22. Boom 4.50.

Vrouwen, individuele tijdrit: 1. Armstrong (VSt) 29 km in 37.34, 2. Arndt (Dui) 0.06, 3. Zabelinskaja (Rus) 0.22, 4. Villumsen (NZe) 0.24, 5. Hughes (Can) 0.54, 8. Van Dijk (Ned) 1.18, 16. Vos 3.05.

Zeilen

Mannen: RS:X, na 4 races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 6, 2. Miarczynski (Pol) 15, 3. Dempsey (GBr) 18. Laser, na 6 races: 1. Kontides (Cyp) 12, 2. Slingsby (Aus) 13, 3. Stipanovic (Kro) 19, 12. Van Schaardenburg 57. Finn, na 6 races: 1. Högh-Christensen (Den) 7, 2. Ainslie (GBr) 17, 3. Lobert (Fra) 23, 6. Post ma 35.

Vrouwen, Laser Radial, na 6 races: 1. Murphy (Ier) 12, 2. Van Acker (Bel) 14, 3. Bouwmeester (Ned) 19. Matchracen, na 8 races: 1. Australië 8 zeges, 2. Rusland 7, 3. Spanje 6, 9. Nederland 3.

Zwemmen

Mannen, 100 meter vrije slag: 1. Adrian (VS) 47,52, 2. Magnussen (Aus) 47,53, 3. Hayden (Can) 47,80, 4. Agnel (Fra) 47,84, 5. Sebastiaan Verschuren 47,88, 6. Cielo (Bra) 47,92, 7. Garcia (Cub) 48,04, 8. Lobintsev (Rus) 48,44.

200 school: 1. Gyurta (Hon) 2.07,28 (wr), 2. Jamieson (GBr) 2.07,43, 3. Tateishi (Jap) 2.08,29, 4. Kitajima (Jap) 2.08,35, 5. Weltz (VSt) 2.09,02, 6. Burckle (VSt) 2.09,25, 7. Rickard (Aus) 2.09, 28, 8. Willis (GBr) 2.09,44.

200 rug, halve finales: 1. Clary (VSt) 1.54,71, 2. Lochte (VSt) 1.55,40, 3. Zhang (Chn) 1.55,66, 9. Driebergen 1.57,35.

Vrouwen, 100 vrij, halve finales: 1. Kromowidjojo (Ned) 53,05 (or), 2. Schlanger (Aus) 53,38, 3. Franklin (VSt) 53,59, 11. Heemskerk 54,13.

200 meter vlinderslag: 1. Liuyang (Chi) 2.04,06 2. Belmonte (Spa) 2.05,25, 3. Hoshi (Jap) 2.05,48, 4. Hersey (VS) 2.05,78, 5. Adams (VS) 2.06,78, 6. Lowe (GB) 2.06,80, 7. Jakabos (Hon) 2.07,33, 8. Zige (Chi) 2.07,77.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden