Uitslagen

Autosport

SALOU: Rally van Catalonië: 1. Loeb (Fra) Citroën 4.05.39,3, 2. Hirvonen (Fin) Ford 2.06,9, 3. Latvala (Fin) Ford 2.32,4, 4. Sordo (Spa) Mini 3.24,1, 5. Meeke (GBr) Mini 5.15,0, 6. Ostberg (Noo) Ford 5.54,2, 9. Kuipers/Ford 11.13,8, 17. Van Merksteijn jr./Citroën 18.45,7; stand WK: 1. Loeb 222 punten, 2. Hirvonen 214, 3. Ogier (Fra) Citroën 193, 13. Kuipers 15, 23. Van Merksteijn jr. 2; stand WK constructeurs: 1. Citroën 397 punten (kampioen), 2. Ford 351, 3. Stobart-Ford 145.


Boksen

ROTTERDAM: EK, vrouwen, -69 kg, finale: De Jong (Ned) - Badoelina (Oek) 21-12; -75 kg, finale: Torlopova (Rus) - van Fontijn (Ned) 13-11.


Bridge

VELDHOVEN: WK, open teams (Bermuda Bowl): 19de ronde: Nederland - China 19-11; 20ste ronde: Nederland - Pakistan 25-3; 21ste ronde: Nederland - Verenigde Staten 1 20-10; eindstand voorronden: 1. Italië 409, 2. Nederland 390, 3. Verenigde Staten 2 372.


Kwartfinales (stand na 3 van 6 zittingen): Nederland - IJsland 154-44, Italië - China 122-85,3, Verenigde Staten 2 - Zweden 96-78,3, VerenigdeStaten 1 - Israël 134-76.


Vrouwen (Venice Cup): 19de ronde: Nederland - Engeland 9-21; 20ste ronde: Nederland - India 21-9; 21ste ronde: Nederland - Japan 21-9; eindstand voorronden: 1. Verenigde Staten 2 391, 2. Verenigde Staten 1 389, 7 Nederland 355.


Kwartfinales (stand na 3 van 6 zittingen): Verenigde Staten 1 - Nederland 113-92, Verenigde Staten 2 - Indonesië 118-94, Zweden - Engeland 98-96, China - Frankrijk 106-104,7.


Golf

CASTELLON: Europese Tour, Castello Masters, eindstand: 1. Garcia (Spa) 257 slagen (-27), 2. Fernandez-Castaño (Spa) 268, 3. Noren (Zwe), Ramsey (Sch) 269, 5. Aiken (ZAf) 270, 6. Coetzee (ZAf) 272, 11. o.a. Luiten 275.


Hockey

BRASSCHAAT: EHL, eerste ronde: groep A: Amsterdam (Ned) - Cookstown (Ier) 10-1, Amsterdam - Reading (Eng) 2-1. Amsterdam en reading naar achtste finales.


Groep E: Dragons (Bel) - Wettingen (Zwi) 7-0, Rotterdam (Ned) - Dragons 4-5. Dragons en Rotterdam naar achtste finales.


Rugby

AUCKLAND: WK, finale: Nieuw-Zeeland - Frankrijk 8-7.


Motorsport

SEPANG: GP van Maleisië, Moto2: 1. Luthi (Zwi) Suter 36.35,114, 2. Bradl (Dui) Kalex 0,187, 3. Espargaro (Spa) FTR 7,465, 4. De Angelis (SMa) Motobi 9,127, 5. Aegerter (Zwi) Suter 11,494, 6. Kallio (Fin) Honda 11,903.


Stand WK: 1. Bradl 274 punten, 2. Marquez (Spa) Suter 251, 3. Iannone (Ita) Suter 172.


125cc: 1. Vinales (Spa) Aprilia 40.34,280, 2. Cortese (Dui) Aprilia 0,354, 3. Zarco (Fra) Derbi 2,455, 4. Faubel (Spa) Aprilia 2,921, 5. Terol (Spa) Aprilia 10,049, 6. Folger (Dui) Aprilia 17,964. Uitgevallen: o.a. Iwema (Ned) Aprilia.


Stand WK: 1. Terol 282, 2. Zarco 262, 3. Cortese 225, 21. Iwema 16.


Paardensport

HELSINKI: WB springen, tweede wedstrijd: 1. Schwizer (Zwi) Carlina 0-37,58, 2. Van der Vleuten (Ned) Verdi 0-38,30, 3. Baryard-Johnsson (Zwe) Reveur 0-40,62, 4. Fagerström (Fin) Talent 0-40,70, 5. Delaveau (Fra) Ornella Mail 4-35,14, 6. DeuC$er (Dui) Untouchable 4-37,40.


Stand WB: 1. Schwizer 40 punten, 2. Van der Vleuten 26, 3. Augustsson (Zwe) 18.


ASSEN: Grote Prijs van Assen: 1. Voorn (Ned) Audi's Gestion Priamus Z 0-41,06, 2. Kayser (Oos) Sterrehof's Valdato 0-41,23, 3. Houtzager (Ned) Sterrehof's Voltaire 0-41,42, 4. Lansink (Bel) Casper van Speiveld 4-43,41, 5. Hoorn (Ned) Voila 4-44,77, 6. Van der Mei (Ned) Eurocommerce Vingino 4-71,32.


ODENSE: WB dressuur, eerste wedstrijd, Grand Prix Kür: 1. Minderhoud (Ned) Tango 79,300 procent, 2. Langehanenberg (Dui) Responsible 78,300, 3. Vilhelmsson Silfvén (Zwe) - Don Auriello 75,925, 4. Helljesen (Noo) Dorina 75,525, 5. Schreven (Ned) Krawall 74,950, 6. Devroe (Bel) Apollo 74,475; stand WB: 1. Minderhoud 20, 2. Langehanenberg 17, 3. Vilhelmsson Silfvén 15, 5. Schreven 12.


Schaatsen

HEERENVEEN: KPN Marathon Cup, mannen (125 ronden): 1. Bob de Vries, 2. Bergsma, 3. Juffermans, 4. Stroetinga, 5. Hoogeveen, 6. Hadders, 7. Ariens, 8. Zwitser, 9. Berga, 10. Hoogenboom; klassement: 1. Zwitser 51, 2. Bergsma 48,1, 3. Berga 35, 4. Juffermans 34.


Vrouwen (70 ronden): 1. Van der Wal, 2. Huisman, 3. Seindenglanz, 4. Sterk, 5. Reitsma; klassement: 1. Huisman 68, 2. Van der Wal 53,2, 3. Sterk 41.


Schaken

HOOGEVEEN: Univé Open, kroongroep, zesde en laatste ronde: Polgar (Hon) - Kramnik (Rus) ¿-¿, Vachier-Lagrave (Fra) - Giri (Ned) ¿-¿; eindstand: 1. Kramnik 4¿, 2. Giri 3, 3. Vachier-Lagrave 2¿, 4. Polgar 2.


Skieën

SÖLDEN: WB, reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.22,00 (1.08,45 + 1.13,55), 2. Pinturault (Fra) 2.22,29 (1.08,76 + 1.13,53), 3. Schörghofer (Oos) 2.22,51 (1.08,66 + 1.13,85), 4. Janka (Zwi) 2.22,58, 5. Kostelic (Kro) 2.23,16, 6. Fanara (Fra), Hirscher (Oos) 2.23,23.


Vrouwen:1. Vonn (VSt) 2.24,43 (1.10,25+ 1.14,18), 2. Rebensburg (Dui) 2.24,47 (1.09,99+ 1.14,48), 3. Görgl (Oos) 2.24,83 (1.09,87+ 1.14,96), 4. Worley (Fra) 2.25,23, 5. Pietilä-Holmner (Zwe) 2.25,33, 6. Fenninger (Oos) 2.25,67.


Tennis

STOCKHOLM: Int. toernooi, mannen, halve finales: Monfils (Fra) - Raonic (Can) 6-7, 6-4, 6-3, Nieminen (Fin) - Blake (VSt) 7-6, 5-7, 6-2; finale: Monfils - Nieminen 7-5, 3-6, 6-2.


MOSKOU: Int. toernooi, mannen, halve finales: Tipsarevic (Ser) - Davidenko (Rus) 6-2, 7-5, Troicki (Ser) - Chardy (Fra) 6-4, 6-4; finale: Tipsarevic - Troicki 6-4, 6-2.


Vrouwen, halve finales: Cibulkova (Slw) - Vesnina (Rus) 6-0, 6-2, Kanepi (Est) - Safarova (Tsj) 6-7,6-4, 6-3; finale: Cibulkova - Kanepi 3-6, 7-6, 7-5.


LUXEMBURG: Int. toernooi, vrouwen, halve finales: Azarenka (WRu) - Görges (Dui) 6-3, 6-3, Niculescu (Roe) - Keothavong (GBr) 7-5, 4-6, 6-3;


finale: Azarenka - Niculescu 6-2, 6-2.


Voetbal

EK-KWALIFICATIE: vrouwen, groep 6: Kroatië - Nederland 0-3, Slovenië - Servië 1-2; stand: Nederland 2-6, Engeland 2-4, Servië 3-4, Kroatië 1-0, Slovenië 2-0.


Wielrennen

APELDOORN: EK baan, mannen, keirin: 1. Crampton (GBr), 2. Volikakis (Gri), 3. Pervis (Fra); 8. Haak.


Omnium: 1. Clancy (GBr) 33 punten, 2. Coquard (Fra) 33, 3. Viviani (Ita) 35, 11. Huizenga 59.


Koppelkoers: 1. De Ketele/Keisse (Bel) 19 punten, 2. Imhof/Thièry (Zwi) 12, 3. Brisse/Kneisky (Fra) 11, op 1 ronde: 7. Stöpler/Stroetinga 12, 14. Mouris/Schep 0.


Teamsprint: 1. Duitsland, 2. Frankrijk, 3. Polen, 4. Nederland.


Puntenkoers: 1. Ratajczyk (Pol), 2. Dillier (Zwi), 3. Kadlec (Tsj), 17. Haan (Ned).


Sprint; finale: Sireau (Fra) wint van Levy (Dui); 3de plaats: Dimitriev (Rus) w.v. Kenny (GBr); 6. Mulder (Ned).


Vrouwen, keirin: 1. Pendleton (GBr), 2. Sanchez (Fra), 3. Clair (Fra); 9. Kanis.


Omnium: 1. Trott (GBr) 25, 2. Sjarakova (WRu) 29, 3. Wild (Ned) 32.


Sprint, finale: Sjoelika (Oek) w.v. Panarina (WRu); 3de plaats: Baranova (Rus) w.v. Sanchez (Fra). Eerste ronde: Calvo (Spa) w.v. Kanis (Ned), Welte (Dui) w.v. Hijgenaar (Ned).


Puntenkoers: 1. Romanjoeta (Rus), 2. Pawlowska (Pol), 3. Machacova (Tsj), 7. Pieters (Ned), 12. Van der Kamp (Ned).


AMSTERDAM: Zesdaagse, eindstand: 1. Terpstra/Keisse (Ned/Bel) 294 punten, op 1 ronde: 2. Schep/Stroetinga (Ned) 344, 3. Havik/Stöpler (Ned) 334, op 2 ronden: 4. Ligthart/Bartko (Ned/Dui) 255, 5. Stam/Van Bon (Ned) 170, op 4 ronden: 6. Lampater/Kreder (Dui/Ned) 266.


TABOR: Wereldbeker veldrijden: 1. Pauwels (Bel) 1.02.58, 2. Stybar (Tsj) 0.35, 3. Vantornout (Bel) 0.35, 4. Mourey (Fra) 0.40, 5. Nys (Bel) 0.41, 6. Meeusen (Bel) 0.49, 18. De Knegt 2.00; stand WB: 1. Pauwels 150 punten, 2. Nys 135, 3. Stybar 135, 15. De Knegt 69, 19. Van Amerongen 62, 22. Van den Brand 49, 30. Al 38.


Vrouwen: 1. Nash (Tsj) 39.59, 2. Van den Brand (Ned) 0.06, 3. Van Paassen (Ned) 0.14; stand WB: 1. Nash 105 punten, 2. Van Paassen 95, 3. Van den Brand 90.


Zaalhandbal

ROTTERDAM: oefenduels, vrouwen: zaterdag: Nederland - Noorwegen 21-28; zondag: Nederland - Noorwegen 31-31.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden