uitslagen

Atletiek

UTRECHT: Marathon, mannen: 1. Butter (Ned) 2.17.36, 2. Kipkorir (Ken) 2.18.10, 3. Molenhuis (Ned) 2.18.21, 4. Dekkers (Ned) 2.19.44, 5. Veldhuis (Ned) 2.24.53, 6. Schröer (Ned) 2.25.38.


Vrouwen: 1. Claessen (Ned) 2.56.22.


Badminton

WATERINGEN: Dutch international, mannen: halve finales: Lang (Fin) - Domke (Dui) 21-18, 21-16, Vittinghus (Den) - Pang (Ned) 21-12, 21-17; finale: Vittinghus - Lang 18-21, 21-15, 21-4.


Vrouwen: halve finales: Egelstaff (Sch) - Stolzenbach (Ned) 21-14, 21-7, Li (Can) - Prokopenko (Rus) walkover; finale: Egelstaff - Li 21-18, 13-21, 21-15.


Cricket

LEEDS: CB40-competitie: Nederland - Yorkshire 2-0; Nederland 190/8, Yorkshire 188/9. Batting: Mott 50 not out, Cooper 32, Bukhari 25. Borren 18; Pyrah 69, Rashid 42 not out, Sidebottom 29. Bowling: Bukhari 3-26 (8 overs), Borren 2-39 (8); Rashid 2-20 (8), Sidebottom 2-29 (8).


Golf


CHENGDU: Europese Tour, Volvo China Open, eindstand: 1. Colsaerts (Bel) 264 slagen, 2. Martin (Spa), Lee (NZe), Kjeldsen (Den), Lawrie (Ier) 268, 6. Nilsson (Zwe) 269, 15. Luiten 272, 27. o.a. Derksen 275.


Hockey

BLOEMENDAAL: Euro Hockey League, achtste finales: Oranje Zwart (Ned) - Racing Club de Polo (Spa) 2-2 nv, OZ wint na penalty shoot-outs: 2-1, Bloemendaal (Ned) - Uhlenhorst (Dui) 2-1, East Grinstead (Eng) - Reading (Eng) 3-5, Dragons Brasschaat (Bel) - Rot-Weiss Köln (Dui) 3-2; kwartfinales: Bloemendaal (Ned) - Oranje Zwart (Ned) 1-1, OZ wint penalty shoot-out: 2-0, HGC (Ned) - Beeston (Eng) 4-3, Dragons Brasschaat (Bel) - Reading (Eng) 2-2 Reading wint penalty shoot-out: 2-1, Club de Campo (Spa) - Atletic Terrassa (Spa) 1-1 Club de Campo wint penalty shoot-out: 2-0.


DEN BOSCH: Club Champions Cup, eerste ronde, poule A: Leicester (Eng) - Den Bosch (Ned) 1-3; poule D: Laren (Ned) - Slough (Eng) 3-0; kwartfinales: Uhlenhorst (Dui) - Laren 1-5, Leicester - Berlin (Dui) 1-0, Club de Campo (Spa) - Slough 4-3, Den Bosch - Terrassa (Spa) 10-0.


Judo


ISTANBUL: EK mannen: -90 kg: 1. Iliadis (Gri), 2. Denisov (Rus), 3. Nyman (Zwe) en Liparteliani (Geo).-100 kg: 1. Mekic (Bos), 2. Zjorzjoliani (Geo), 3. Tsirekidze (Geo), Borodavko (Let); tweede ronde: Grol (Ned) verliest met ippon van Mekic (Bos), Meeuwsen (Ned) verliest met waza-ari van Maret (Fra). +100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Bor (Hon), 3. Wojnarowicz (Pol), Padar (Est); eerste ronde: Verbij (Ned) verliest met ippon van Khanjaliasjvili (Geo); tweede ronde: Vuijsters (Ned) verliest met ippon van Asaf (Isr).


Vrouwen: -78 kg: 1. Tcheumeo (Fra), 2. Louette (Fra), 3. Velensek (Slo), Malzahn (Dui); tweede ronde: Verkerk (Ned) verliest met ippon van Prieto Madrigal (Spa). +78 kg: 1. Ivasjtsjenko (Rus), 2. Mondiere (Fra), 3. Dongoezasjvili (Rus), Polavder (Slo).


Mountainbike

PIETERMARITZBURG (ZA): UCI-wereldbeker, eerste wedstrijd, mannen: 1. Schurter (Zwi) 1.34.50, 2. Absalon (Fra) 0.16, 3. Kulhavy (Tsj) 1.07, 4. Hermida (Spa) 1.15., 5. Fontana (Ita) 1.46, 6. Fumic (Dui) 1.48; 24. Van Houts 5.44, 25. Pietersma 5.56, 60. Wubben 11.13


Vrouwen: 1. Ren Chengyuan (Chn) 1.32.36, 2. Bresset (Fra) 1.06, 3. Kalentjeva (Rus) 2.18, 4. Pendrel (Can) 2.44, 5. Byberg (Noo) 3.16, 6. Schneitter (Zwi) 5.01; 36. Turpijn 13.28, 43. Terpstra 19.18.


Paardensport

MIERLO: NK springruiters, NK, tweede onderdeel, 1,60 m op tijd: 1.Maikel van der Vleuten/VDL Groep Sapphire 0-75,60, 2.Eric van der Vleuten/VDL Groep Utascha SFN 0-76,70, 3.Makkinga/Boeve's Montreux 0-77,44, 4.Voorn/Audi's Alpappilon-Armanie 0-77,52, 5.Houtzager/Sterrehof's Opium 0-77,85, 6.Vrieling/VDL Bubalu 0-77,99.


Derde onderdeel, twee manches: 1. Houtzager/Voltaire 1+0 strafpunten, 2. Gerco Schröder/Eurocommerce London en Piet Raijmakers /Van Schijndel's Rascin 0+4, 4. Dubbeldam /BMC Quality Time en Ben Schröder/BMC Unaniem 0+5.


Eindstand: 1. Dubbeldam 7,52 strafpunten, 2. Houtzager 8,13, 3. Ben Schröder 9,64, 4. Gerco Schröder 9,98, 5. Vrieling 11,18, 6. Maikel van der Vleuten 11,47.


NK junioren, eindstand na 3 manches en barrage: 1. Dennis van den Brink/Royal Dream 4-0-37,64, 2. Frank Schuttert/Winchester HS 4-4-35,84, 3. Dijks/Tobias 4-8-36,03


Roeien

AMSTERDAM: NK kleine nummers, mannen, skiff: 1. Uittenbogaard (Nereus) 7.37,79, 2. Christen (Njord) 7.44,10, 3. Klatt (Njord) 7.49,75; twee-zonder: 1. Braas/Simon (Okeanos/De Hoop) 6.53,80, 2. Van Andel/Steenman (Skadi) 6.54,08, 3. Sluis/Blink (Gyas) 6.54,97; licht, skiff: 1. Heijbrock (Willem III) 7.15,10, 2. Göbel (Nereus) 7.17,50, 3. Vincent Muda (Skoll) 7.17,77; twee-zonder: 1. Kuiper/Kortink (Gyas) 7.33,27, 2. De Cort/Peeters (Aegir) 7.38,29, 3. Torensma/Krupers (Orca) 7.45,60.


Vrouwen, skiff: 1. Belderbos (Orca) 7.47,86, 2. Achterberg (Proteus) 7.52,31, 3. Beukers (Njord) 8.02,19; twee-zonder: 1. Van Dorp (Maas)/Kingma (Nereus) 8.06,96, 2. Van Geffen/Rustenburg (Skoll) 8.13,11, 3. De Jong/Verburgh (Triton) 8.18,81; licht, skiff: 1. Head (Skadi) 8.11,64, 2. Frenken (Njord) 8.15,59, 3. Sigmond (Skadi) 8.20,06.


Rugby

AMSTERDAM: European Nations Cup: Nederland - België 18 - 30.


Tennis

BARCELONA: int. toernooi, mannen: kwartfinales: Almagro (Spa) - Ferrero (Spa) 6-3, 6-3, Dodig (Kro) - Feliciano Lopez (Spa) 6-4, 2-6, 6-4; halve finales: Nadal (Spa) - Dodig 6-3, 6-2, Ferrer (Spa) - Almagro 6-3, 6-4; finale: Nadal - Ferrer 6-2. 6-4.


FES: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Halep (Roe) - Arn (Hon) 6-2, 6-1, Safina (Rus) - Pivovarova (Rus) 6-4, 2-6, 6-4, Flipkens (Bel) - Lalami (Mar) 6-0, 6-1, Brianti (Ita) - Oudin (VSt) 7-5, 5-7, 6-0; halve finales: Halep - Flipkens 7-5, 6-4, Brianti - Safina walkover; finale: Brianti - Halep 6-4, 6-3.


STUTTGART: int. toernooi, vrouwen: halve finales: Wozniacki (Den) - Agnieszka Radwanska (Pol) 7-5 ,6-3, Görges (Dui) - Stosur (Aus) 6-4, 3-6, 7-5; finale: Görges - Wozniacki 7-6, 6-3.


ESTORIL: int. toernooi, mannen: eerste ronde: Anderson (ZAf) - De Bakker (Ned) 5-7, 6-3, 6-2.


Wielrennen

ANS: Luik-Bastenaken-Luik (255 km): 1. Gilbert (Bel) 6.13.18, 2. Frank Schleck (Lux), 3. Andy Schleck (Lux), 4. Kreuziger (Tsj) 0.24, 5. Uran (Col), 6. Sörensen (Den), 7. Van Avermaet (Bel) 0.27, 8. Nibali (Ita) 0.29, 9. Leukemans (Bel) 0.39, 10. Samuel Sanchez (Spa), 13. Martens (Dui) 0.43, 15. Freire (Spa), 24. Hoogerland 1.01, 30. Gesink 1.40, 45. Engels 3.00, 47. Mollema, 53. Ten Dam 7.18, 55. Bellemakers 7.35, 64. Tankink.


ISTANBUL: Ronde van Turkije, eerste etappe, Istanbul - Istanbul (114 km): 1. Guardini (Ita) 2.35.54, 2. Farrar (VSt), 3. Van Hummel (Ned), 4. Belletti (Ita), 5. Ferrari (Ita), 6. Van Dijk (Ned), 40. Veelers, 94. Verschoor, 148. Timmer, 151. Chaigneau, 160. Van Zandbeek;


Tweede etappe, Kusadasi - Turgutreis (178 km): 1. Iglinski (Kaz) 4.23.28, 2. Petacchi (Ita), 3. Favilli (Ita), 4. Forero (Col), 5. Van Dijk (Ned), 6. Farrar (VSt), 18. Veelers, 19. Van Hummel, 25. Verschoor, 34. Chaigneau, 50. Timmer, 94. Van Zandbeek.


Algemeen klassement: 1. Iglinski 6.59.12, 2. Farrar 0.04, 3. Van Hummel 0.06, 4. Favilli, 5. Van Dijk 0.10, 6. Belletti (Ita), 20. Veelers, 49. Verschoor, 91. Chaigneau, 98. Timmer, 125. Van Zandbeek.


LOGROÑES (Spa): Ronde van Rioja (198 km): 1. Erviti (Spa) 4.51.42, 2. Suarez (Col), 3. Baez (Col) 0.02, 4. Amador (CRi) 0.08, 5. Ratto (Ita), 6. Felline (Ita).


TRENTO: Ronde van Trentino, vierde etappe Andaio - Madonna di Campiglio (161,5 km): 1. Kreuziger (Tsj) 4.09.03, 2. Sella (Ita), 3. Popovits (Oek) 0.08, 4. Voeckler (Fra) 0.24, 5. Machado (Por), 6. Scarponi (Ita). Eindstand: 1. Scarponi 13.54.07, 2. Machado 0.07, 3. Ascani (Ita) 0.33, 4. Pozzovivo (Ita) 0.35, 5. Morabito (Zwi) 0.38, 6. Kiserlovski (Kro) 0.42.


KEULEN: Rund um Köln (203,5 km): 1. Matthews (Aus) 4.50.00, 2. Kittel (Dui), 3. Nizzolo (Ita), 4. Kopp (Dui), 5. Kruopis (Lit), 6. Janorschke (Dui), 21. Ligthart, 28. Curvers.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden