Uitslagen

Atletiek

SCHOORL: Groet uit Schoorl Run, 10 km, mannen: 1. Nageeye 28.55, 2. Overall (GBr) 28,57, 3. Buraas (Noo) 29.00, 4. Choukoud 29.00, 5. Van der Wielen 29.03, 6. Stitzinger 29.04; 11. Butter 29.16, 15. Raymaekers 29.27.


Vrouwen: 1. Kiplagat 32.28, 2. Van der Meijden 33.21, 3. Van Miert 33.30.


Bobslee

CALGARY: Wereldbeker, tweemansbob: 1. Hefti/Lamparter (Zwi) 1.50,14 (55,07 + 55,07), 2. Machata/Bredau (Dui) 1.50,15 (55,12 + 55,03), 3. Arndt/Kuske (Dui) 1.50,40 (55,15 + 55,25), 11. Van Calker/Jansma 1.51,11 ( (55,57 + 55,54).


Eindstand WB: 1. Hefti 1695 punten, 2. Arndt 1573, 3. Zoebkov 1416, 10. Van Calker 1070.


Viermansbob: 1. Duitsland II (Machata) 1.47,72 Min, 2. Duitsland I (Arndt) 1.48,00, 3. Rusland I (Soebkov), 1.48,13, 7. Nederland (Van Calker/Piek/Jansma/Greiner) 1.48,75.


Eindstand WB: 1. Soebkov 1671 punten, 2. Arndt 1606, 8. Van Calker 1122.


Golf

DUBAI: Dubai Desert Classic, Europese Tour,


eindstand: 1. Cabrera-Bello (Spa) 270 slagen, 2. Gallacher (Sch), Westwood (Eng) 271.


Schaatsen

HAMAR: wereldbeker, mannen, 5000 meter: 1. De Jong (Ned) 6.21,23, 2. Kramer (Ned) 6.21,87, 3. Blokhuijsen (Ned) 6.22,47, 4. Contin (Fra) 6.24,30, 5. Bökko (Noo) 6.25,09, 6. Lunde Pedersen (Noo) 6.29,02, 7. Geisreiter (Dui) 6.23,71, 8. Swings (Bel) 6.33,62, 9. Baumgärtner (Dui) 6.34,02, 10. Beckert (Dui) 6.34,48. B-groep: 1. Bloemen (Ned) 6.21,91, 2. Verweij (Ned) 6.23,83.


WB-stand, 5000/10.000 meter: 1. De Jong, Kramer 290 punten, 3. Bergsma 280, 6. Blokhuijsen 156, 9. Douwe de Vries 110.


Mannen, 1500 meter: 1. Davis (VSt) 1.47,08, 2. Bökko (Noo) 1.47,21, 3. Groothuis (Ned) 1.47,55, 4. Morrison (Can), Lunde Pedersen (Noo) 1.47,56, 6. Niedwiedzki (Pol) 1.48,21, 7. Nuis (Ned) 1.48,33, 8. Skobrev (Rus) 1.48,53, 9. Hansen (VSt) 1.48,89, 10. Kuck (VSt) 1.48,92.


B-groep: 1. Verweij (Ned) 1.47,93, 2. Kramer (Ned) 1.47,99, 3. Ket (Ned) 1.48,20.


WB-stand: 1. Davis 280 punten, 2. Bökko 252, 3. Morrison 240, 4. Groothuis 236.


Achtervolging: 1. Rusland (Skobrev, Lalenkov, Joeskov) 3.45,42, 2. Zuid-Korea 3.46,68, 3. Duitsland 3.46,87, 11. Nederland (Ket, Verweij, Blokhuijsen) 4.07,17 (valpartij).


WB-stand: 1. Nederland 224 punten, 2. Zuid-Korea 220, 3. Duitsland 210.


Vrouwen, 1500 meter: 1. Wüst (Ned) 1.56,99, 2. Nesbitt (Can) 1.57,03, 3. Leenstra (Ned) 1.57,59, 4. Lobisjeva (Rus) 1.58,70, 5. Valkenburg (Ned) 1.58,74, 6. Njatun (Noo) 1.58,96, 7. Sablikova (Tsj) 1.59,18, 8. Boer (Ned) 1.59,76, 9. Skokova (Rus) 2.00,15, 10. Kim Bo-reum (ZKo) 2.00,24.


B-groep: 1. Lee Ju-Youn (ZKo) 2.01,53, 2. Van Deutekom (Ned) 2.01,73.


WB-stand: 1. Nesbitt 360, 2. Wüst 350, 3. Leenstra 201, 6. Valkenburg 159.


Vrouwen, 3000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 4.05,88, 2. Beckert (Dui) 4.06,42, 3. Wüst (Ned) 4.06,57, 4. Valkenburg (Ned) 4.09,06, 5. Klassen (Can) 4.10,08, 6. Hozumi (Jap) 4.11,41, 7. Van der Weijden (Ned) 4.13,05, 8. Voorhuis (Ned) 4.13,56, 9. Ishino (Jap) 4.13,62, 10. Nesbitt (Can) 4.14,20.


B-groep: 1. Joling (Ned) 4.11,53.


WB-stand 3/5km: 1. Sablikova 400 punten, 2. Pechstein 230, 3. Beckert, Wüst 210, 6. Valkenburg 180, 7. Linda de Vries 156.


Achtervolging: 1. Rusland (Lobisjeva, Sjichova, Skokova) 3.04,83, 2. Polen 3.05,57, 3. Zuid-Korea 3.05,65, 4. Nederland (De Vries, Valkenburg, Voorhuis) 3.06,36.


WB-stand: 1. Rusland 250 punten, 2. Canada 240, 3. Zuid-Korea 200, 6. Nederland 140.


GIETHOORN: Hollands Venetiëtocht, mannen: 1. Hadders, 2. Hekman, 3. Stroetinga, 4. Timmerman, 5. Vink.


Vrouwen: 1. Langeland, 2. Zielman, 3. Huisman.


Shorttrack

DORDRECHT: Finale World Cup, mannen, 500 m, A-finale: 1. Simon Cho (VSt) 41,461, 2. Kwak Yoon-Gy (ZKo) 41,592, 3. Tremblay (Can) 41,609; B-finale: 5. Gong Qiuwen (Chn) 42,617, 6. Kerstholt 42,109; 10. Van der Wart, 18. Breeuwsma. Eindstand: 1. Jean (Can) 4000, 2. Hamelin (Can) 3240, 3. Liang Wenhao (Chn) 2970; 13. Breeuwsma 852, 19. Kerstholt 621.


1000 m, A-finale: 1. Bastille (Can) 1.28,783, 2. Knegt (Ned) 1.30,115, 3. Kerstholt, Van der Wart penalty.


1000 m (2), A-finale: 1. Noh Jinkyu (ZKo) 1.26,194, 2. Jean (Can) 1.27,082, 3. Celski (VSt) 1.26,273; 13. Bokkerink, 18. Knegt (penalty), 21. De Laat.


Eindstand: 1. Kwak Yoon-Gy 5312, 2. Noh 3896, 3. Jean 3264; 7. Knegt 1358, 9. Kerstholt 1205, 19. Van der Wart 683.


1500 m, A-finale: 1. Noh 2.23,588, 2. Sin Da Woon (ZKo) 2.23,761, 3. Elistratov (Rus) 2.24,010; 25. De Laat, 40. Breeuwsma. Eindstand WB: 1. Noh 6000, 2. Sin 3280, 3. Kwak 2978; 13. Knegt 992, 30. Kerstholt 262


Relay, 5000 m, A-finale: 1. Nederland (Knegt, Van der Wart, Breeuwsma en Kerstholt), 2. Canada, 3. Zuid-Korea, 4. Rusland.


Eindstand: 1. Canada 3600, 2. Zuid-Korea 3080, 3. China 2968; 6. Nederland 2332.


Vrouwen, 500 m, A-finale: 1. Fontana (Ita) 44,363, 2. St-Gelais (Can) 44,428, 3. Valcepina (Ita) 44,536; 8. Ter Mors, 10. Van Doorn, 15. Yara van Kerkhof.


Eindstand WB: 1. Fontana 4800, 2. Valcepina 3942, 3. Liu Qiuhong (Chn) 3930; 9. Ter Mors 1240, 16. Van Doorn 506, 17. Sanne van Kerkhof 463.


1000 m, A-finale: 1. St-Gelais 1.32,086, 2. Ter Mors 1.32,148, 3. Liu 1.32,520, 4. Sakai (Jap) 1.33,876; 22. Yara van Kerkhof, 26. Van Ruijven; 000 m (2), A-finale: 1. Gehring (VSt) 1.32,711. 2. Drolet (Can) 1,32,777, 3. Li Jianrou (Chn) 1.32,819; 26. De Vries, 29. Van Ruijven. Eindstand: 1. Sakai 4202, 2. Li Jianrou 3312, 3. Christie (GBr) 3230; 12. Ter Mors 1232.


1500, A-finale: 1. Gehring 2.32,577, 2. Cho Ha-Ri (ZKo) 2.32,898, 3. Fan Kexin (Chn) 2.33,012; 24. Van Doorn, 26. De Vries.


Eindstand WB: 1. Cho 5040, 2. Lee Eun-Byul (ZKo) 4302, 3. Gehring 2952; 20. Ter Mors 449, 26. Van Doorn 326.


Relay, 3000 m, A-finale: 1. China, 2. Verenigde Staten, 3. Japan, 4. Nederland (Van Doorn, Ter Mors, Yara en Sanne van Kerkhof).


Eindstand: 1. China 4000, 2. Verenigde Staten 2810, 3. Japan 2720; 7. Nederland 1874.


Skiën

SOTSJI (Rus): wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Feuz 2.14,10, 2. Thomsen (Can) 2.14,37, 3. Theaux (Fra) 2.14,69, 4. Miller (VSt) 2.14,71, 5. Janka (Zwi) 2.14,75, 6. Puchner (Oos) 2.14,84.


Stand WB afdaling: 1. Cuche (Zwi) 495 punten, 2. Kröll (Oos) 469, 3. Feuz 468.


Supercombinatie: 1. Kostelic (Kro) 2.50,21 Min (2.02,14/48,07), 2. Feuz (Zwi) 2.51,37 (2.00,62/ 50,75), 3. Mermillod-Blondin (Fra) 2.51,98 (2.01,69/50,29).


Eindstand WB combinatie: 1. Kostelic 336 punten, 2. Feuz 300, 3. Baumann (Oos) 159.


Stand WB algemeen: 1. Kostelic 1043, 2. Feuz 973, 3. Hirscher (Oos) 825.


SOLDEU (And): Wereldbeker, vrouwen, slalom: 1. Schild (Oos) 1.39,44 (49,58/49,86), 2. Hansdotter (Zwe) 1.40,04 (49,24/50,80), 3. Zettel (Oos) 1.40,30 (49,25/51,05).


Stand WB slalom: 1. Schild 600 punten, 2. Maze (Slv) 361, 3. Kirchgasser (Oos) 334.


Reuzenslalom: 1. Worley (Fra) 2.01,80 (1.10,37/51,43), 2. Maze 2.01,96 (1.10,79/51,17), 3. Höfl-Riesch (Dui) 2.02.55 (1.10,74/51,81).


Stand WB reuzenslalom: 1. Worley 310 punten, 2. Rebensburg (Dui) 290, 3. Fenninger 262.


Stand WB algemeen: 1. Vonn (VSt) 1382 punten, 2. Maze 972, 3. Höfl-Riesch 856.


Squash

AMSTERDAM: NK, mannen, halve finales: Anjema-Ravelli 11-2, 11-5, 11-7, Schweertman-Weenink 11-1, 11-5, 11-7.


Finale: Anjema-Schweertman 11-7, 11-6, 11-8; om derde plaats: Weenink - Ravelli 8-11, 11-9, 11-4, 11-3.


Vrouwen, halve finales: Grinham - Dorenbos 11-4, 11-9, 11-6, Noom- Milou van der Heijden 11-6, 6-11, 7-11, 11-4 ,11-4.


Finale: Grinham - Noom 11-8, 11-4, 11-3; om derde plaats: Van der Heijden - Dorenbos 11-8, 11-7, 7-11, 15-13.


Tennis

ROTTERDAM: kwalificatie ABN Amrotoernooi, mannen, eerste ronde: Schoorel - Minar (Tsj) 6-2, 6-4, Hajek (Tsj) - Van der Linden 6-1, 6-1, De Voest (Zaf) - Meuffels 6-3, 6-2. Tweede ronde: Mathieu (Fra) - Schoorel 6-1, 6-4.


DAVIS CUP: Europees/Afrikaanse zone, groep 1: eerste ronde: Nederland - Finland 5-0. Haase/Rojer - Heliovaara/Jarkko Nieminen 6-2, 7-6, 6-2, Huta Galung - Heliovaara 6-2, 6-4, De Bakker - Paukku 3-6, 6-3, 6-2.


Wereldgroep, eerste ronde: Canada - Frankrijk 1-2. Pospisil - Tsonga 1-6, 3-6, 3-6, Raonic - Benneteau 6-2, 6-4, 7-5, Nestor/Raonic - Benneteau/Llodra 6-7, 6-7, 3-6.


Japan - Kroatië 2-3. Ito/Sugita - Karlovic/Dodig 4-6, 4-6, 6-3, 3-6, Nishikori - Dodig 7-5, 7-6, 6-3, Soeda - Karlovic 6-7, 1-6, 4-6.


Spanje - Kazachstan 5-0. Granollers/Lopez - Korolev/Tsjoekin 6-2, 6-3, 6-1, Almagro - Korolev 6-3, 6-4, Granollers - Goloebev 6-3, 6-7, 6-3.


Oostenrijk - Rusland 3-2. Peya/Marach - Davidenko/Joezjni 6-7, 7-6, 5-7, 6-3, 4-6, Melzer - Bogomolov 6-2, 6-4, 6-1, Haider-Maurer - Koenitsin 4-6, 6-4, 6-7.


Zwitserland - Verenigde Staten 0-5. Federer/Wawrinka - Mike Bryan/Fish 6-4, 3-6, 3-6, 3-6, Lammer - Harrison 6-7, 6-7, Chiudinelli - Isner 3-6, 4-6.


Tsjechië - Italië 4-1. Berdych/Stepanek - Bracciali/Starace 6-3, 6-4, 6-2, Rosol - Seppi 4-6, 6-3, 6-4, Cermak - Bolelli 4-6, 4-6.


Servië - Zweden 4-1. Tipsarevic/Zimonjic - Brunstrom/Lindstedt 6-3, 3-6, 6-7, 7-6, 8-10, Tipsarevic - Ryderstedt 6-2, 7-6, 7-5, Lajovic - Prpic 6-4, 6-4.


Duitsland - Argentinië 1-4. Petzschner/Haas - Nalbandian/Schwank 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 4-6, Mayer-Chela 5-7, 5-7, Stebe - Schwank 7-6, 7-5.


PARIJS: int.toernooi, vrouwen: kwartfinales: Wickmayer (Bel) - Barthel (Dui) 6-4, 6-7, 6-3.


Halve finales: Bartoli (Fra/2) - Zakopalova (Tsj) 7-6, 6-0, Kerber (Dui/9) - Wickmayer 6-7, 6-3, 6-4. Finale: Kerber - Bartoli 7-6 (3) 5-7 6-3.


PATTAYA (Tha): int.toernooi: vrouwen: finale: Hantuchova - Kirilenko 6-7, 6-3,6-3.


Wielrennen

RONDE VAN MIDDELLANDSE ZEE: derde etappe, La Seyne dur Mer - La-Londe-Les-Maures (100 km): 1. Michel Kreder (Ned) 2.23.14, 2. Napolitano (Ita), 3. Blot (Fra).


Vierde en laatst etappe La Ciotat - Col du Corps de Garde (77 km):1. Tiernan-Locke (GBr) 1.54.06, 2. Navarro (Spa) 0.17, 3. Garzelli (Ita).


Eindklassement: 1. Tiernan-Locke 10.48.42, 2. Michel Kreder 0.27, 3. Navarro 0.31, 4. Garzelli 0.33, 5. Madrazo 0.42.


MIDDELKERKE: Veldrijden, Superprestige: 1. Stybar (Tsj) 59.05, 2. Nys (Bel), 3. Meeusen (Bel) 0.15, 4. Pauwels (Bel), 5. Simunek (Tsj), 6. Vantornout (Bel), 14. De Knegt 1.41, 15. Wubben, 18. Al 2.22, 32. IJzendoorn.


Eindklassement: 1. Nys 105, 2. Pauwels 99, 3. Stybar 92, 13. Van Amerongen 19, 14. De Knegt 15, 21. Wubben 9, 24. Al 6.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden