Uitslagen

Atletiek


Mannen, 400m: 1. James (Gre) 43,94, 2. Santos (DoR) 44,46, 3. Gordon (Tri) 44,52, 4. Brown (Bah) 44,79, 5. Kevin Borlée (Bel) 44,81, 6. Jonathan Borlée (Bel) 44,83, 7. Pinder (Bah) 44,98, 8. Solomon (Aus) 45,14.


Hoogspringen: 1. Oechov (Rus) 2,38 m, 2. Kynard (VS) 2,33 m, 3. Barshim (Qat), Drouin (Can), Grabarz (GB) 2,29 m.


Discuswerpen: 1. Harting (Dui) 68,27 m, 2. Hadadi (Irn) 68,18 m, 3. Kanter (Est) 68,03 m, 4. Alekna (Lit) 67,38 m, 5. Malachowski (Pol) 67,19 m, 10. Cadée 62,78 m.


Vrouwen, 100 meter horden: 1. Pearson (Aus) 12.35, 2. Harper (VS) 12.37, 3. Wells (VS) 12.48, 4. Jones (VS.) 12.58, 5. Yanit (Tur) 12.58, 6. George (Can) 12.65, 7. Zelinka (Can) 12.69, 8. Schrott (Oos) 13.07.


Baanwielrennen


Mannen, keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. Mulder (Ned), Van Velthooven (NZe), 5. Perkins (Aus), 6. Awang (Mal).


Vrouwen, omnium: 1. Trott (GBr) 18 punten, 2. Hammer (VSt) 19, 3. Edmondson (Aus) 24, 6. Wild (Ned) 50. Sprint, finale: Meares (Aus) wint van Pendleton (GBr) 2-0; om brons: Guo Shuang (Chn) w.v. Vogel (Dui) 2-0.


Basketbal


Mannen, kwartfinales (woensdag): Rusland - Litouwen, Frankrijk - Spanje, Brazilië - Argentinië, Verenigde Staten - Australië


Vrouwen, kwartfinales: Australië - China 75-60, Verenigde Staten - Canada 91-48 (42-21).


Beachvolleybal


Mannen, halve finales: Emanuel Rego/Alison Ceruti (Bra) - Plavins/Smedins (Let) 2-0.


Vrouwen, halve finales: May-Treanor/Walsh (VSt) - Xi Zhang/Chen Xue (Chn) 2-0.


Handbal


Mannen, kwartfinales (woensdag): Zweden - Denemarken, IJsland - Hongarije, Frankrijk - Spanje, Tunesië - Kroatië. Vrouwen, kwartfinales: Noorwegen - Brazilië 21-19, Spanje - Kroatië 25-22, Zuid-Korea - Rusland 24-23.


Hockey


Mannen, groep A: Australië - Pakistan 7-0, Argentinië - Zuid-Afrika 6-3 (2-1). Stand: 1. Australië 5-11, 2. Gr-Brittannië 4-8, 3.Spanje 4-7, 4. Pakistan 5-7, 5. Argentinië 5-4, 6. Zuid-Afrika 5-0.


Groep B: Nederland - Zuid-Korea 4-2. 16. Van der Weerden 1-0, 20. Verga 2-0, 46. Weusthof 3-0, 52. Nam 3-1, 61. Lee 3-2, 63. Bakker 4-2. Nederland: Stockmann, Vermeulen, Balkestein, Jolie, Weusthof, Baart, Evers, De Voogd, Van der Horst, Verga, Van der Weerden. Wissels: Bakker, Kemperman, De Nooijer, De Wijn, Hofman.


India - België 0-3 (0-1). Stand: 1. Nederland 5-15, 2. Duitsland 4-9, 3. België 5-7, 4. Zuid-Korea 5-6, 5. Nieuw-Zeeland 4-4, 6. India 5-0.


Vrouwen, groep B: Argentinië - Australië 0-0. Halve finales (woensdag): Nederland - Nieuw-Zeeland, Argentinië - Groot-Brittannië.


Paardensport


Dressuur, landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië 79,979 (Hester/Uthopia, Bechtolsheimer/ Mistral Hojris, Dujardin/Valegro), 2. Duitsland 78,216 (Schneider/Diva Royal, Sprehe/Desperados, Langehanenberg/Damon Hill), 3. Nederland 77,124 (Van Grunsven/Salinero, Gal/Undercover, Cornelissen/Parzival), 4. Denemarken 73,846, 5. Zweden 72,706.


Tafeltennis


Vrouwen, teams: finale China - Japan 3-0. Om brons: Singapore - Zuid-Korea 3-0.


Triatlon


Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr) 1.46.25, 2. Gómez (Spa) 1.46.36, 3. Jonathan Brownlee (GBr) 1.46.56, 4. Hauss (Fra) 1.47.14, 5. Vidal (Fra) 1.47.21, 6. Frodeno (Dui) 1.47.26.


Turnen


Mannen, rek: 1. Zonderland (Ned) 16,533, 2. Hambüchen (Dui) 16,40, 3. Zou Kai (Chn) 16,366, 4. Zhang Chenglong (Chn) 16,266, 5. Leyva (VSt) 15,833, 6. Horton (VSt) 15,466, 7. Garibov (Rus) 15,333, 8. Kim Jihoon (ZKo) 15,133.


Brug: 1. Feng (Chn) 15,966 punten, 2. Nguyen (Dui) 15,80, 3. Sabot (Fra) 15,566, 4. Tanaka (Jap) 15,50, 5. Corral (Mex) 15,333, 6. Garibov, Tsolakidis (Gri) 15,30, 7. Yusuke Tanaka (Jap) 15,10, 8. Zhang Chenglong 13,808.


Vrouwen, balk: 1. Deng Linlin (Chn) 15,60, 2. Sui Lu (Chn) 15,50, 3. Raisman (VSt) 15,066, 4. Ponor (Roe) 15,066, 5. Afanaseva (Rus) 14,583, 6. Iordache (Roe) 14,20, 7. Douglas (VSt) 13,633, 8. Komova (Rus) 13,166.


Vloer: 1. Raisman 15,60, 2. Ponor 15,20, 3. Moestafina (Rus)14,90, 4. Ferrari (Ita) 14,90, 5. Mitchell (Aus) 14,833, 6. Afanaseva 14,566, 7. Wieber (VSt) 14,50, 8. Izbasa (Roe) 13,333.


Voetbal


Mannen, halve finales: Mexico - Japan 3-1.


Vrouwen, halve finale: Canada - Verenigde Staten 3-4 n.v. Finale (do): Japan - VS.


Volleybal


Mannen, groep B: Verenigde Staten - Tunesië 3-0, Brazilië - Duitsland 3-0. Eindstand: 1. Verenigde Staten 5-13, 2. Brazilië 5-11, 3. Rusland 5-11, 4. Duitsland 5-5, 5. Servië 5-5, 6. Tunesië 5-0. Kwartfinales (woensdag): Argentinië - Brazilië, Verenigde Staten - Italië, Polen - Rusland, Bulgarije - Duitsland. Vrouwen, kwartfinales: Brazilië - Rusland 3-2, Japan - China 3-2.


Waterpolo


Mannen, kwartfinales (woensdag): Kroatië - Verenigde Staten, Italië - Hongarije, Spanje - Montenegro, Australië - Servië.


Vrouwen, halve finales: VS - Australië 11-9.


Worstelen


Mannen, Grieks-Romeins, -66 kg: 1. Kim Hyeon-Woo, 2. Lorincz (Hon), 3. Guénot (Fra) en Tschadaia (Geo).


Zwemmen


Synchroon, duet: 1. Isjtsjenko/Romasjina (Rus) 98,9, 2. Carbonell/Fuentes (Spa) 96,9, 3. Huang Xuechen/Liu Ou 96,77, 4. Boudreau/ Marcotte (Can) 94,62, 5. Inui/Kobayashi (Jap) 93,54, 6. Joesjko/Sidorenko (Oek) 92,67.


Zeilen


Mannen, RS:X, eindstand: 1. Van Rijsselberge 15 punten, 2. Dempsey (GBr) 41, 3. Miarczynski (Pol) 60, 4. Wilhelm (Dui) 64, 5. Bontemps (Fra) 70, Kokalanis (Gri) 77.


470, stand na 10 races: 1. Belcher/Page (Aus) 18, 2. Patience/Bithell (GBr) 22, 3.Calabrese/De la Fuente (Arg) 57, 12.Coster/Coster 105.


Vrouwen, RS:X, eindstand: 1. Alabau Neira (Spa) 26 punten, 2. Petäjä (Fin), 3. Noceti-Klepacka (Pol) 47, 4. Maslivets (Oek) 48, 5. Delle (Dui) 51, 6. Korsiz (Isr) 56. 470, na 8 races: 1. Aleh/Powrie (NZe) 21, 2. Mills/Clark (GBr) 25, 3. Westerhof/Berkhout (Ned) 28. Matchracen, kwartfinales: Nederland - Australië 1-1.


Voetbal


Champions League, voorronde: Feyenoord (Ned) - Dinamo Kiev (Oek) 0-1. 90+6. Brown 0-1. Scheidsrechter: Gautier (Fra). Toeschouwers: 48.000. Gele kaart: Martins Indi, Leerdam, Cissé, Clasie (Feyenoord), Vukojevic, Koval, Ninkovic (Dinamo Kiev).


Feyenoord: Mulder; Janmaat (76. Vormer), De Vrij, Martins Indi, Nelom (86. Singh); Leerdam, Immers, Clasie; Schaken, G. Fernandez (67. Cabral), Cissé.


Wielrennen


Eneco Tour: tweede etappe (ploegentijdrit), Sittard: 1. Orica-GreenEdge (Aus) 18,9 km in 21.08, 2. Omega Pharma-Quick.Step (Bel) op 0.01 3. Katoesja (Rus) 0.02 4. Rabobank (Ned) 0.04. Klassement: 1. Keukeleire (Bel) 5.59.37, 2. Langeveld (Ned), 3. Tuft (Can), 4. Durbridge (Aus) 5. Mouris (Ned). 6. Boonen (Bel) 0.01, 8. Terpstra, 18. Van Winden 0.04, 19. Boom, 51. Kreder 0.27, 53. Keizer 0.31.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden