Uitslagen

Atletiek

AMSTERDAM: NK, mannen, 100 m (-0,5 m/s): 1. Martina 10,27, 2. Van Luijk 10,34, 3. Codrington 10,50; 200 m: 1. Martina 20,38, 2. Van Luijk 20,67, 3. Moerman 21,04; 400 m: 1. Moerman 46,83, 2. Blauwhof 47,17, 3. Wielart 47,58; 800 m: 1. Lathouwers 1.48,58, 2. Holst 1.49,69, 3. Bouwman 1.49,73; 1500 m: 1. Som 3.48,73, 2. Stokvis 3.48,76, 3. Paardekooper 3.49,92; 5000 m: 1. Licht 14.17,70, 2. Van der Wielen 14.18,03, 3. Choukoud 14.22,89; 110 m horden: 1.Van der Westen 13,77, 2. Samuel 14,17, 3. Esajas 14,28; 400 m horden:1. Franken 51,62, 2. Kortbeek 52,30, 3. Arts 52,34; 3000 steeple: 1. Vroemen 8.56,92, 2. Molenhuis 9.07,93, 3. De Ruiter 9.21,24; hoog: 1. Amels 2,16, 2. Larsen 2,10, 3. De Jonge 2,00; polsstokhoog: 1. Janssen 5,40, 2. Van Wengerden 5,35, 3. Sintnicolaas 5,25; discus: 1. Smith 63,52, 2. Cadée 63,06, 3. Persoon 56,12; hinkstapsprong: 1.Florant 15,94, 2. Hage 15,11, 3. Bouwman 14,47; kogel: 1. Van Vreumingen 18,39, 2. Cronie 18,06, 3. Cardol 17,70; speer: 1. Bjorn Blommerde 75,74, 2. Timmerman 75,63, 3. Meyer 74,00; ver: 1. Florant 7,41, 2. Schutjes 7,40, 3. Vos 7,39; kogelslingeren: 1. Onos 63,73, 2. Persoon 58,79, 3. Stok 56,68.


Vrouwen, 100 m (-0,9 m/s): 1. Schippers 11,41, 2. Samuel 11,75, 3. Hagen 11,89; 200 m: 1. Samuel 23,43, 2. Dopheide 23,60, 3. Hagen 23,84; 400 m: 1. Dopheide 53,28, 2. Ghafoor 54,52, 3. De Witte 54,59; 800 m: 1. Hak 2.05,54, 2. Mulder 2.06,31, 3. Manders 2.08,55; 1500 m: 1. Te Raa 4.41,39 2. Van Es 4.41,63, 3. Lenaarts 4.42,47; 5000 m: 1. Pol 16.03,98, 2. Boonstra 16.10,16, 3. Deelstra 16.18,03; 100 horden: 1. Hodde 13,53, 2. Van der Meij 13.54, 3. Bakker 13,63; 400 m horden: 1. Verstegen 59,13, 2. Baak 1.00,72, 3. Fonck 1.01,61; 3000 m steeple: 1. Hofstede 10.31,35, 2. Nicod 10.35,96, 3. Vermue 11.22,57; hoog: 1. Broersen 1,83, 2. Langen 1,81, 3. Noorman 1,81; discus: 1. Jansen 60,75, 2. Nugter 50,62, 3. Aardenburg 49,13; kogel: 1. Boekelman 17,73, 2.Kemkers 16,48, 3. Kiel 16,47; hinkstapsprong: 1. Baar 15,53, 2. Eduarda 12,23, 3. Ritzen 12,10; ver: 1. Baar 6,19, 2. Klop 6,10, 3. Van Wagtendonk 5,87; polsstokhoog: 1. Groot 4,26, 2. Galiart 4,21, 3. Wingbermuhle 4,11; speer: 1. Crolla 52,67, 2. Schol 52,34, 3. Harteveld 42,87; kogelslingeren: 1. Reinders 58,03, 2. Schetters 57,59, 3. Van der Bij 57,03.


STOCKHOLM: Diamond League, mannen, 200m: 1. Bolt (Jam) 20,03, 2. Edward (Pan) 20,47, 3. Waugh (Jam) 20,56; 400m: 1. Gonzalez (Jam) 44,69, 2. Merritt (VSt) 44,74, 3. Brown (Bah) 44,79; 1500m: 1. Silas Kiplagat (Ken) 3.33,94, 2. Kiprop (Ken) 3.34,42, 3. Willis (NZe) 3.34,49; 110m horden: 1. Richardson (VSt) 13,17, 2. Oliver (VSt) 13,28, 3. Thomas (Jam) 13,40; 3000m steeple: 1. Koech (Ken) 8.05,92, 2. Benjamin Kiplagat (Ken) 8.14,42, 3. Ndiku (Ken) 8.17,77; hoog: 1. Oetsjov (Rus) 2,34, 2. Williams (VSt) 2,32, 3. Barshim (Qat), Silnov (Rus) 2,30; ver: 1. Watt (Aus) 8,54, 2. Berrabah (Mar) 8,40, 3. Saladino (Pan) 8,19; discus: 1. Alekna (Lit) 65,05, 2. Malachowksi (Pol) 64,96, 3. Casanas (Spa) 63,42, 4. Cadée (Ned) 63,21; speer: 1. Thorkildsen (Noo) 88,43, 2. De Zordo (Dui) 84,37, 3. Farquhar (NZe) 84,21.


Vrouwen, 100m: 1. Jeter (VSt) 11,15, 2. Myers (VSt) 11,21, 3. Stewart (Jam) 11,27; 800m: 1. Sinclair (Jam) 1.58,21, 2. Akkaoui (Mar) 1.58.75, 3. Santiusti (Cub) 2.00,06; 5000m: 1. Cheruiyot (Ken) 14.20,87, 2. Kipyego (Ken) 14.43,87, 3. Kibet (Ken) 14.45,31; 400m horden: 1. Spencer (Jam) 53,74, 2. Walker (Jam) 54,71, 3. Wilson (Jam) 55,80; polsstokhoog: 1. Isinbajeva (Rus) 4,74, 2. Spiegelburg (Dui) 4,70, 3. Suhr (VSt) 4,64; hinkstaprong: 1. Saladoeja (Oek) 15,06, 2. Savigne (Cub) 14,87, 3. Ibargueen (Col) 14,83.


Autosport

BOEDAPEST: Formule 1, Grote Prijs van Hongarije:1. Button (GBr) McLaren 70 ronden in 1.46.42,337 (gem. 170,416 km/uur), 2. Vettel (Dui) Red Bull op 3,588, 3. Alonso (Spa) Ferrari 19,819, 4. Hamilton (Eng) McLaren 48,338, 5. Webber (Aus) Red Bull 49,742, 6. Massa (Bra) Ferrari 1.23,176, 7. Di Resta (Sch) Force India op 1 ronde, 8. Buemi (Zwi) Toro Rosso, 9. Rosberg (Dui) Mercedes, 10. Alguersuari (Spa) Toro Rosso, 11. Kobayashi (Jap) Sauber, 12. Petrov (Rus) Lotus Renault, 13. Barrichello (Bra) Williams op 2 ronden, 14. Sutil (Dui) Force India, 15. Perez (Mex) Sauber, 16. Maldonado (Ven) Williams, 17. Glock (Dui) Virgin op 4 ronden, 18. Ricciardo (Aus) Hispania, 19. D'Ambrosio (Bel) Virgin op 5 ronden, 20. Liuzzi (Ita) Hispania; uitgevallen: Trulli (Ita) Lotus, Heidfeld (Dui) Lotus Renault, Schumacher (Dui) Mercedes, Kovalainen (Fin) Lotus.


Stand WK na 11 races: 1. Vettel 234 punten, 2. Webber 149, 3. Hamilton 146, 4. Alonso 145, 5. Button 134, 6. Massa 70, 7. Rosberg 48, 8. Heidfeld 34, 9. Petrov 32, 10. Schumacher 32.


Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 383, 2. McLaren 280, 3. Ferrari 215, 4. Mercedes 80, 5. Lotus Renault 66, 6. Sauber 35.


HELSINKI: Rally van Finland, 8e wedstrijd WK: 1. Loeb (Fra) Citroën DS3 2.39.37, 2. Latvala (Fin) Ford Fiesta RS 0.08, 3. Ogier (Fra) Citroën DS3 0.12, 4. Hirvonen (Fin) Ford Fiesta RS 1.09, 5. Solberg (Noo) Citroën DS3 1.16, 6. Östberg (Noo) Ford Fiesta 1.27, 11. Dennis Kuipers 7.41.


WK-stand: 1. Loeb 171 punten, 2. Hirvonen 144, 3. Ogier 140, 17. Dennis Kuipers 4.


Basketbal

LARNACA: oefenduel, mannen: Cyprus-Nederland 58-64.


Dammen

NIJMEGEN: Nijmegen Open, eindstand: 1. Lemmen 17, 2. Dolfing 15, 3. van Aalten, Ndonzi, Domtsjev, Palmans 14.


Golf

KILLARNEY: Europese Tour, Iers Open, eindstand: 1. Dyson (Eng) 269 slagen (-15), 2. Green (Aus) 270, 3. Gallacher (Sch) 272, 4. Wiesberger (Oos) 273, 5. Garrido (Spa), Hansen (Den), Kaleka (Fra) 274; 25. o.a. Derksen 280, 59. o.a. Luiten 285, 71. Lafeber 292.


Honkbal

Hoofdklasse, mannen: zaterdag: Neptunus - Pioniers 1-5, Kinheim - Sparta/Feyenoord 7-2, HCAW - ADO 8-0, Pirates - UVV 0-3, Pirates - UVV 7-14.


Zondag: Pioniers - Neptunus 6-3, Sparta/Feyenoord - Kinheim 4-7, UVV - Pirates 3-4, ADO - HCAW 6-4.


Pirates3756UVV3934


Neptunus3854Sparta/F.3726


Kinheim3852HCAW3824


Pioniers3846ADO3710


Motorsport

LOMMEL: Grote Prijs voor België, MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Goncalves (Por) Honda, 15. Brakke/Yamaha, 20. Reijnders/Suzuki, 24. Van Rooi/Kawasaki; uitgevallen: De Reuver/Yamaha. Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Nagl (Dui) KTM, 3. Bobrisjev (Rus) Honda, 10. De Reuver, 17. Brakke, 23. Reijnders, 24. Van Rooi.


Uitslag GP: 1. Cairoli 50 punten, 2. Desalle 40, 3. Nagl 38, 14. De Reuver 11, 17. Brakke 10, 24. Reijnders 1.


Stand WK: 1. Cairoli 466, 2. Desalle 414, 3. Frossard (Fra) Yamaha 403, 18. De Reuver 55.


MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Roczen (Dui) KTM, 3. Van Horebeek (Bel) KTM, 11. Kras/Suzuki; tweede manche: 1. Herlings, 2. Roczen, 3. Van Horebeek, 14. Kras.


Uitslag GP: 1. Herlings 50, 2. Roczen 40, 3. Van Horebeek 40, 11. Kras 17.


Stand WK: 1. Roczen 490, 2. Herlings 469, 3. Searle (GBr) Kawasaki 400, 18. Coldenhoff 90, 23. Kras 57.


Paardensport

HICKSTEAD (Eng): FEI Nations Cup, zesde wedstrijd, na barrage: 1. Duitsland 20 strafpunten, 2. Frankrijk 20, 3. Verenigde Staten 20, 4. Groot-Brittannië 24, 5. België 28, 6. Nederland 44 (Thijssen/Tyson, Raijmakers jr/Van Schijndel's Rascin, Bruggink/Primeval, Van der Schans/Eurocommerce Seoul), Ierland 44.


Stand: 1. Nederland 42 punten, 2. Duitsland 37, 3. Ierland 32,5.


World Dressage Masters, Grote Prijs: 1. Hester (Eng) Uthopia 80,872, 2. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 79,298, 3. Dujardin (Eng) Valegro 78,255, 6. Marijnissen/Moedwill 69,979, 7. Collins-Strijk/On Top 69,234, 9. Schreven/Krawall 69,064, 12. Van Baalen/BMC Phoebe 67,809.


Schaken

DORTMUND: int. toernooi, negende ronde: Anish Giri (Ned)- Kramnik (Rus) 1/2- 1/2, Ponomariov (Oek) - Le Liem (Vie) 1/2 -1/2, Nakamura (VSt)- Meier (Dui) 1-0; tiende ronde: Le Liem- Anish Giri 1/2-1/2, Kramnik- Nakamura 0-1, Meier- Ponomariov 1/2- 1/2.


Eindstand: 1. Kramnik 7, 2. Le Liem 5,5, 3. Giri, Ponomariov 5, 5. Nakamura 4,5, 6. Meier 3.


Tennis

GSTAAD (Zwi): int. toernooi, mannen, halve finales: Verdasco (Spa) - Almagro (Spa) 6-7, 7-6, 6-3, Granollers (Spa) - Joezjni (Rus) 6-3, 3-6, 6-2; finale: Granollers - Verdasco 6-4, 3-6, 6-3.


UMAG (Kro): Int. toernooi, mannen, kwartfinale: Fognini (Ita) - Starace (Ita) 3-6, 6-3, 6-1, Cilic (Kro) - Seppi (Ita) 6-1, 6-3, Dolgopolov (Oek) - Ramos (Spa) 6-3, 7-5: halve finales: Cilic - Fognini 6-2, 6-2, Dolgopolov - Ferrero 6-4, 6-4; finale: Dogopolov - Cilic 6-4, 3-6, 6-3.


LOS ANGELES: int. toernooi, mannen, kwartfinales: Gulbis (Let) - Del Potro (Arg) 6-2, 6-4, Bogomolov jr. (VSt) - Bellucci (Bra) 1-6, 6-4, 6-1, Fish (VSt) - Koenitsin (Rus) 6-2, 6-4, Harrison (VSt) - Yen-Hsun (Tai) 3-6, 6-3, 6-4: halve finales: Fish - Harrison 6-0, 4-6, 7-6, Gulbis - Bogomolov jr. 6-2, 7-6.


KITZBÜHEL (Oos): int. toernooi, mannen: eerste ronde: Haase (Ned) - Starace (Ita) 6-3, 2-0, Starace geeft op.


DORTMUND: Challenger, mannen: halve finale: Schoorel (Ned) - Bagnis (Arg) 6-2, 6-4; finale: Mayer (Arg) - Schoorel 6-3, 6-2.


STANFORD (VSt): Int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt) - Sjarapova (Rus) 6-1, 6-3, Cibulkova (Slw) - Erakovic (NZe) 6-1, 6-1, Lisicki (Dui) - Agnieszka Radwanska (Pol) 7-6, 2-6, 6-2; kwartfinale: Bartoli (Fra) - Morita (Jap) 6-1, opgave: halve finales: Serena Williams - Lisicki 6-1, 6-2, Bartoli - Cibulkova walkover.


COLLEGE PARK (VSt): int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Falconi (VSt) - Razzano (Fra) 6-4, 6-3, Paszak (Oos) - Dubois (Can) 5-7, 6-4, 7-6, Petrova (Rus) - Jovanovski (Ser) 7-6, 7-5: kwartfinale: Peer (Isr) - Brianti (Ita) 6-1, 6-2: halve finales: Peer - Paszek 3-6, 7-6, 6-4, Petrova - Falconi 1-6, 6-1, 6-3; finale: Petrova - Peer 7-5, 6-2.


Voetbal

OEFENDUELS: Spakenburg - FC Utrecht 2-2, Heracles - Schalke 04 0-1, Vitesse - Al Shabab (SAr) 4-0, VVV-Venlo - Getafe (Spa) 2-0, NEC - Valenciennes (Fra) 1-1, NAC Breda - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-1, De Graafschap - Ergotelis (Gri) 0-1, RKC Waalwijk - Sparta 0-2, SC Veendam - FC Emmen 1-3, Excelsior - Willem II 0-0, Roda JC - Malaga 1-2, Go Ahead Eagles - Real Mallorca 3-1, Middlesbrough - PSV 2-3, sc Heerenveen - Olympiakos Piraeus (Gri) 5-4, Feyenoord - Malaga (Spa) 0-2, FC Groningen - Real Mallorca (Spa) 2-2, AZ - Ergotelis (Gri) 1-0.


Wielrennen

SAN SEBASTIÁN: Clásica San Sebastián, UCI World Tour (234 km): 1. Gilbert (Bel) 5.48.52, 2. Barredo (Spa) 0.12, 3. Van Avermaet (Bel) 0.14, 4. Rodriguez (Spa), 5. Devenyns (Bel), 6. Fränk Schleck (Lux), 7. Zubeldia (Spa), 8. Samuel Sanchez (Spa), 9. Uran (Col), 10. Vanendert (Bel) 0.50, 27. Ruijgh 2.05, 39. Van Leijen 4.16, 40. Ten Dam 4.27, 57. Kroon 6.33.


WARSCHAU: Ronde van Polen, UCI World Tour, eerste etappe, Pruszkow - Warschau: 1. Kittel (Dui) 2.07.26, 2. Kristoff (Noo), 3. Chicchi (Ita), 4. Haussler (Aus), 5. Merlo (Ita), 6. Nizzolo (Ita), 46. Keizer, 51. Kreder, 69. Veelers, 92. Poels, 130. Van Winden, 136. Slagter, 141. De Maar, 145. Maaskant, 147. Clement, 149. Flens, 173, Van Emden 1.16, 174. Timmer 1.59.


KOPENHAGEN: WK BMX, mannen,finale: 1. Daudet (Fra), 2. Strombergs, 3. Willers (NZe). Klassering Nederlanders: 10. Van Gorkom, 26. Van der Biezen, 27. Van Gendt, 35. Harmsen, 44. Jaspers, 47. Scherpen, 48. Bisseling, 50. Van de Wetering.


Tijdrit: 1. Fossa Aguiluz (Noo), 2. Van Gorkum(Ned), 3. Kirkham (Aus).


Klassering Nederlanders: 4. Van der Biezen (Ned);


Vrouwen, finale: 1. Pajon (Col), 2. Walker (NZe), 3. Pottier (Fra), 4. Klaus (Ned). Klassering andere Nederlandsen: 12. Hereijgers, 14. Seesing, 23. Sprengers, 26. Van Benthem.


Tijdrit: 1. Reade (GB), 2. Buchanan (Aus), 3. Pajon (Col).


Klassering andere Nederlandsen: 13.


Van Benthem, 14. Klaus


VARGARDA: Wereldbeker vrouwen, Open Zweedse van Vargarda (132 km):1. Van Vleuten (Ned) 3.19.49, 2. Van Dijk (Ned), 3. Cooke (GBr), 4. Teutenberg (Dui), 5. Van den Broek (Ned), 6. Wild (Ned), 7. Slappendel, 8. Bras, 16. Bruins, 17. Vos, 18. Janneke Kanis, 21. Bosman, 25. Dijkman, 27. Knetemann, 29. Gunnewijk.


Stand wereldbeker: 1. Van Vleuten 287, 2. Vos 280, 3. Johansson (Zwe) 212, 8. Wild 108, 9. Bras 103, 10. Van Dijk 85.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden