Uitslagen

Golf

JOHANNESBURG: Joburg Open, Europese Tour: eindstand: 1. Sterne (ZAf) 260 slagen (-27), 2. Schwartzel (ZAf) 267, 3. Coetzee (ZAf), Santos (Por), Aguilar (Chl) 268, 25. o.a. Derksen 275.


Judo

PARIJS: Grand Slam: mannen, - 60 kg: 1. Takato (Jap), 2. Jang (ZKo), 3. Moedranov (Rus), Papinasjvili (Geo).- 66 kg: Larose (Fra), 2. Davaadorj (ZKo), 3. Takajo (Jap), Cho (ZKo). Degen verliest in eerste ronde van Moekanov (Kaz). - 73 kg: 1. Khashbaatar (Mon), 2. Medonca (Braz), 3. Elmont (Ned), Ono (Jap), -81 kg: 1. Imamov (Oez), 2. Tsjrikisjvili (Geo), 3. Nagashima (Jap), Penalber (Bra). Kamer verliest in tweede ronde van Chabatsjirov (Rus)


-90 kg: 1. Liparteliani (Geo), 2. Gonzalez (Cub), 3. Tsjoriev (Oez), Kato (Jap). Van 't End verliest in tweede ronde van Clerget (Fra), -100 kg: 1. Krpalek (Tsj), 2. Battulga (Mon), 3. Grol (Ned), Maret (Fra), +100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Kim Sung-Min (ZKo), 3. Chu Guham (ZKo), Shichinohe (Jap). Meyer verliest in eerste ronde van Volkov (Rus), Vuijsters verliest in tweede ronde van Silva (Bra).


Vrouwen, - 48 kg: 1. Asami (Jap), 2. Payet (Fra), 3. Laborde (Cub), Munkhbat (Mon). - 52 kg: 1. Hashimoto (Jap), 2. Kelmendi (Kos), 3. Chitu (Roe), Miyakawa (Jap), Ente verliest in eerste ronde van Kraeh (Dui). - 57 kg: 1. Pavia (Fra), 2. Yamamoto (Jap), 3. Udaka (Jap), Ohai (Roe). Verhagen verliest in eerste ronde van Huber (Fra). - 63 kg: 1. Agbegnanou (Fra), 2. Van Emden (Ned), 3. Tanaka (Jap), Abe (Jap). -70 kg: 1. Polling (Ned), 2. Zupancic (Can), 3.Décosse (Fra), Vargas Koch (Dui).


-78 kg: 1. Louette (Fra), 2. Ogata (Jap), 3. Roberge (Can), Sato (Jap), +78 kg: 1. Tachimoto (Jap), 2. Ortiz (Cunb), 3. Kim Eun Gyeong (ZKo), Kim Jiyoun (ZKo).


Schaatsen

INZELL: wereldbeker: mannen, 1500 m: 1. Joeskov (Rus) 1.46,07, 2. Brodka (Pol) 1.46,09, 3. Hansen (VSt) 1.46,16, 4. Verweij (Ned) 1.46,16, 5. Niedzwiedzki (Pol) 1.46,28, 6. Skobrev (Rus) 1.46,37, 7. Pedersen (Noo) 1.46,39, 8. Tuitert (Ned) 1.46,41, 9. Swings (Bel) 1.46,46, 10. Davis (VSt) 1.46,49, 13. Vriend 1.47,90, 19. Groothuis 1.48,97.


Stand WB: 1. Brodka 240 punten, 2. Bökko (Noo) 234, 3. Joeskov 220, 4. Verweij 209, 5. Vriend 199,15. Nuis 68.


5000 m: 1. Kramer (Ned) 6.11,76, 2. De Jong (Ned) 6.14,08, 3. Bergsma (Ned) 6.14,55, 4. Geisreiter (Dui) 6.16,81, 5. Pedersen (Noo) 6.17,78, 6. Swings (Bel) 6.18,56, 7. Blokhuijsen (Ned) 6.19,37.


Stand WB: 1. Bergsma 320 punten, 2. Kramer 300, 3. De Jong 280, 4. Blokhuijsen 230.


Mass start: 1. Stoetinga (Ned) 9.57,57, 2.Silovs (Let) 9.58,93, 3. Groeneveld (Ned) 9.58,80, 5. Bergsma 10.16,41.


Stand WB: 1. Stroetinga 225, 2. Groeneveld 202, 3. Bergsma 195.


Vrouwen, 1500 m: 1. Wüst (Ned) 1.55,95, 2. Valkenburg (Ned) 1.56,42, 3. Sjichova (Rus) 1.57,07, 4. De Vries (Ned) 1.57,54, 5. Lobisjeva (Rus) 1.57,58, 6. Leenstra (Ned) 1.57,73, 13. Joling 1.59,68.


Stand WB: 1. Leenstra 305 punten, 2. Nesbitt (Can) 270, 3. Sjichova 200, 4. De Vries 155, 6. Valkenburg 140, 10. Van Beek 115.


3000 m: 1. Wüst 4.02,23, 2. Valkenburg 4.05,31, 3. Sablikova 4.05,41, 4. Pechstein 4.05,55, 6. De Vries 4.07,56, 7. Bachleda-Curus 4.07,64, 8. Hozumi 4.08,75, 9. Njatun 4.08,90, 10. Graf 4.11,83, 11. Joling 4.11,94.


Stand WB: 1. Sablikova 330, 2. Beckert (Dui) 270, 3. Pechstein 261, 4. Valkenburg 240, 5. Joling 181, 7. Wüst 135.


Mass start: 1. Kim Bo-Reum (ZKo) 8.13,80, 2. Lollobrigida (Ita) 8.14,10, 3. Huisman (Ned) 8.14,11, 4. Schouten (Ned) 8.14,80.


Stand WB: 1. Kim 260, 2. Huisman 240, 3. Blondin (Can) 180.


Skiën

SCHLADMING: WK afdaling: mannen: 1. Svindal (Noo) 2.01,32, 2. Paris (Ita) 2.01,78, 3. Poisson (Fra) 2.02,29, 4. Kröll (Oos) 2.02,67, 5. Romar (Fin) 2.02,68, 6. Zurbriggen (Zwi) 2.02,69. Niet gefinisht: Van Heek.


Vrouwen: 1. Rolland (Fra) 1.50,00, 2. Nadia Fanchini (Ita) 1.50,16, 3. Höfl-Riesch (Dui) 1.50,70, 4. Kamer (Zwi) 1.50,74, 5. Mancuso (VSt) 1.50,85, 6. Cook (VSt) 1.50,91.


Squash

AMSTERDAM: NK, halve finales, mannen: Anjema - Mijs 11-1, 11-3, 11- 2, Weenink - Penders 11-7, 11-8, 11-3. Finale: Anjema - Weenink 11-5, 11-9, 11-5. Om derde plaats: Mijs - Penders 7-11, 11-6, 11-13, 11-7, 11-7.


Vrouwen, halve finales: Grinham - Huisman 11-4, 11-6, 11-6, Noom - Van der Heijden 8-11, 11-9, 11-7, 11-4. Finale: Grinham - Noom 11-6 11-6 11-5. Om derde plaats: Van der Heijden - Huisman 11-5, 12-10, 11-4.


Tennis

ZAGREB: int.toernooi, mannen: halve finale: Melzer (Oos) - Haase (Ned) 7-6, 6-3, Cilic (Kro) - Joezjni (Rus 4-6, 6-4, 6-3. Finale: Cilic - Melzer 6-3 6-1.


MONTPELLIER: int.toernooi, mannen: halve finales: Gasquet (Fra) - Nieminen (Fin) 6-3, 3-6, 6-2, Paire (Fra) - Llorda (Fra) 4-6, 6-3, 6-1; finale: Gasquet - Paire 6-2, 6-3.


EILAT: Fed Cup. Europees/Afrikaanse zone, groep 1: poule D: Nederland - Luxemburg 3-0. Hogenkamp - Cornelius 6-2, 6-3, Rus - Kremer 6-2, 6-2, Schoofs/Van der Meet - Schaul/ Kremer 6-2 6-3.


Bulgarije - Slovenië 3-0.


Eindstand: 1. Bulgarije 3-3, 2. Nederland 3-2, 3. Slovenië 3-1, 4. Luxemburg 3-0. Bulgarije naar play-off om promotie/degradatie wereldgroep.


Wereldgroep, kwartfinales: Tsjechië - Australië 4-0, Rusland - Japan 3-2, Italië - Verenigde Staten 3-2, Servië - Slowakije 2-3.


Waterpolo

AVEZZANO: World League, Europese groep B. vrouwen: Italië - Nederland 13-10.


Stand: 1. Italië 3-8 (41-31), 2. Nederland 3-3 (22-29), 3. Rusland 2-1 (19-22). Beste twee naar finale in China.


Wielrennen

RONDE VAN MIDDELLANDSE ZEE: vierde etappe: 1. Péraud (Fra) 145 km in 3.33.12, 2. Reda (Ita) 0.19, 3. Mollema (Ned) 0.24, 26. Ten Dam 1.17, 27. Boom.


Vijfde etappe: 1. Roelandts (Bel) 197,4 km in 4.54.49, 2. Reda (Ita) 0.04, 3. Nieve (Spa) 0.14, 6. Mollema (Ned), 64. Boom 5.58


Eindkklassement: 1. Lövkvist 0.02, 2. Péraud, 3. Reda 0,11, 4. Montfort 0.16, 6. Mollema 0.30, 14. Ten Dam 1.5, 28. Boom 5.40.


LILLE: Krawatencross, veldrijden mannen: 1. Albert (Bel), 2. Vantornout (Bel) 0.49, 3. Nys (Bel), 4. Pauwels (Bel), 5. Peeters (Bel) 0.53, 6. Wellens (Bel) 1.05; 14. Al 2.27, 17. Van Amerongen 2/30, 18. De Knegt 2.56, 20. Van Leeuwen 3.26.


Vrouwen: 1. Vos (Ned), 2. Cant (Bel) 0.01, 3. Van Paassen (Ned) 0.38, 4. Van Loy (Bel) 0.57, 5. Stultiens (Ned) 1.17, 6. Wyman (GBr) 1.44; 8. Hormes 2.16, 9. Grimberg 2.24.


HOOGSTRATEN: Superprestige, mannen: 1. Nys (Bel) 1.02.21, 2. Vantornout (Bel) 0.07, 3. Pauwels (Bel) 0.55.


IJshockey

BIETIGHEIM-BISSINGEN: olympisch kwalificatietoernooi, groep D: Nederland - Italië 1-4, Duitsland - Oostenrijk 3-2 n.v.


Eindstand: 1. Oostenrijk 3-7 (11-6), 2. Duitsland 3-6 (9-5), 3. Italië 3-5 (8-5), 4. Nederland 3-0 (3-15). Oostenrijk naar OS Sotsji 2014.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden