Uitslagen

Atletiek

TILBURG: BD Ten Miles, mannen: 1. Tuemay (Eri) 46.06, 2. Yator (Ken) 46.18, 3. Wilson Chebet (Ken) 46.26, 4. Kamais (Ken) 46.33, 5. Stephen Kiplagat (Ken) 46.39, 6. Choukoud (Ned) 46.44.


Vrouwen (10 km): 1. Dibaba (WEth) 30.30, 2. Chemtai (Ken) 32.06, 3. Yalew (Eth) 32.09; 8. Kramer 33.57, 9. Dillen 3412, 10. Deelstra z.t.


Cricket

TOPKLASSE: play-off, finale (eerste wedstrijd): VRA - Quick Haag 243/9 - 245/7 (Quick wint met 3 wickets).


Handbal

EREDIVISIE: mannen, eerste speelronde: Bevo - Swift 23-23, TTL Tachos - Hellas 28-23, JMS/Hurry Up - Aalsmeer 30-30, OCI/LIONS - Quintus 26-23.


Vrouwen: Kwebbel/E&O - Schuler Afbouwgroep/D.O.S. 22-37, Quintus - HandbaL Venlo 29-21, Hellas - Succes Schoonmaak/VOC Amsterdam 31-28, Aalsmeer - SEW 22-29.


Honkbal

HOOFDKLASSE: play-offs: Pirates - Kinheim 2-3, Pioniers - Neptunus 2-5, Kinheim - Amsterdam 4-6, Neptunus - Pioniers 4-3.


Neptunus610Pioniers64


Pirates66Kinheim64


Judo

RIO DE JANEIRO: WK, mannen: -100


Grol wint van Shim (ZKo), 3de ronde: Grol wint van Ben Khaled (Tun); kwartfinale: Grol wint van Peters (Dui); halve finale: Grol wint van Krpalek (Tsj). Finale: Grol verliest van Mammadov (AZe); eindstand: 1. Mamadov (Aze), 2. Grol (Ned), 3. Peters (Dui), Krpalek (Tsj)


+100 kg: 1ste ronde: Meyer verliest van Jaballah (Tun); einsdtand: 1. Rinr (Fra). 2. Silva (Bra), 3. Toelzer (Dui), Jaballah (Tun).


Vrouwen, +78 kg: 1. Ortiz (Cub), 2. Altheman (Bra), 3. Lee (ZKo), 3. Tachimoto (Jap).


Motorsport

SILVERSTONE: GP van Groot-Brittannië, motoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 40.52,515, 2. Marquez (Spa) Honda 40.52,596, 3. Pedrosa (Spa) Honda 40.54,066; stand WK: 1. Marquez 233 punten, 2. Pedrosa 203, 3. Lorenzo 194. Moto2: 1. Redding (GBr) Kalex Honda 38.22,897, 2. Nakagami (Jap) Kalex Honda 38.23,963, 3. Lüthi (Zwi) Suter 38.24,067; stand WK: 1. Redding 192, 2. Espargaro (Spa) Kalex Honda 154, 3. Rabat 135. Moto3: 1. Salom (Spa) KTM 38.17,291, 2. Rins (Spa) KTM 38.17,340 3. Marquez (Spa) KTM 38.17,989; 28. Iwema (Ned) Kalex KTM 39.38,760; stand WK: 1. Salom 233, 2. Viñales (Spa) 207, 3. Rins 200, 20. Iwema 8.


Tennis

NEW YORK: US Open, vrouwen derde ronde: Giorgi (Ita) - Wozniacki (Den/6) 4-6, 6-4, 6-3, Vinci (Ita/10) - Knapp (Ita) 6-4, 6-3, Hantuchova (Slw) - Glushko (Isr) 3-6, 7-5, 7-6, Agnieszka Radwanska (Pol/3) - Pavloetsjenkova (Rus) 6-4 7-6, Li Na (Chn/5) - Robson (GBr/ 30) 6-2, 7-5, Makarova (Rus/24) - Lisicki (Dui/16) 6-4, 7-5, Jankovic (Ser/9) - Nara (Jap) 6-4, 7-6, Stephens (VSt) - Hampton (VSt/23) 6-1, 6-3, Serena Williams (VSt/1) - Sjvedova (Kaz) 6-3, 6-1, Kerber (Dui/8) - Kanepi (Est/25) 6-0, 6-4, Navarro (Spa/18) - Zheng Jie (Chn) 6-2, 6-4, Azarenka (WRus/2) - Cornet (Fra/26) 6-7, 6-3, 6-2, Riske (VSt) - Kvitova(Tsj/7) 6-3 6-0, Halep (Roe/21) - Kirilenko (Rus/14) 6-1, 6-0, Ivanovic (Ser/13) - Mchale (VSt) 4-6, 7-5, 6-4, Pennetta (Ita) - Koeznetsova (Rus/27) 7-5, 6-1.


Mannen, tweede ronde: Murray (GBr/3) - Mayer (Arg) 7-5, 6-1, 3-6, 6-1, Hewitt (Aus) - Del Potro (Arg/6) 6-4, 5-7, 3-6, 7-6, 6-1, Djokovic (Ser/1) - Becker (Dui) 7-6, 6-2, 6-2,


Wawrinka (Zwi/9) - Karlovic (Kro) 7-5, 7-6, 6-4, Baghdatis (Cyp) - Anderson (ZAf/17) 6-2, 6-2, 6-2, Donskoi (Rus) - Gojowczyk (Dui) 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, Mayer (Dui) - Young (VSt) 7-5, 6-3, 6-4, Haas (Dui/12) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-3, 6-4, 7-6 , Joezjni (Rus/21) - Dolgopolov (Oek) 7-5, 6-1, 6-3, Benneteau (Fra/31) - Chardy (Fra) 6-4, 6-3, 6-4, Granollers (Spa) - Ram (VSt) 3-6, 4-6, 6-2, 6-3, 7-5, Berdych (Tsj/5) - Kudla (VSt) 7-6, 7-6, 6-3, Seppi (Ita/20) - Devvarman (Ina) 7-6, 6-4, 7-5, Istomin (Oez) - Kamke (Dui) 6-4, 6-2, 6-2, João Sousa (Por) - Nieminen (Fin) 1-6, 6-3, 3-6, 6-3, 6-4, Smyczek (VSt) - Bogomolov (Rus) 3-6, 7-6, 2-6, 6-4, 6-4.


Derde ronde: Federer (Zwi/7) - Mannarino (Fra) 6-3, 6-0, 6-2, Murray (GBr/3) - Mayer (Dui) 7-6, 6-2, 6-2, Gasquet (Fra/8) - Toersoenov (Rus/32) 6-3, 2-6, 6-4, 4-2 opgave, Kohlschreiber (Dui/22) - Isner (VSt/13) 6-4, 3-6, 7-5, 7-6, Robredo (Spa/19) - Evans (GBr) 7-6, 6-1, 4-6, 7-5, Nadal (Spa/2) - Dodig (Kro) 6-4, 6-3, 6-3, Ferrer (Spa/4) - Koekoesjkin (Kaz)


6-4, 6-3, 4-6, 6-4, Raonic (Can/10) - Lopez (Spa/23) 6-7, 6-4, 6-3, 6-4, Tipsarevic (Ser/ 18) - Sock (VSt) 3-6, 7-6, 6-1, 6-2, Wawrinka (Zwi/9) - Baghdatis (Cyp) 6-3, 6-2, 6-7, 7-6, Berdych (Tsj/5) - Benneteau (Fra/31) 6-0, 6-3, 6-2.


Roeien

CHUNGJU: WK, finales: mannen, skiff: 1. Synek (Tsj) 6.45,24, 2. Fournier Rodriguez (Cub) 6.48,91, 3. Hacker (Dui) 6.49,39, 5. Braas 6.52,70.


Twee-zonder: 1. Murray/Bond (NZe) 6.34,98, 2. Chardin/Mortelette (Fra) 6.41,74, 3. Blink/Steenman (Ned) 6.45,67.


Vier-zonder: 1. Nederland (Meylink/Hendriks/Versluis/Lücken) 6.13,95, 2. Australië 6.14,58, 3. Verenigde Staten 6.15,46.


Dubbelvier, B-finale: 2. Nederland (Uittenbogaard/Van Schie/Van Luijk/Klem) 6.11,61.


Acht: 1. Groot-Brittannië 5.30,35, 2. Duitsland 530,89, 3. VS 5.33,92, 5. Nederland (De Groot/Knab/Spoelstra/Doornbos/ Van der Want/Roell/Kuiper/Viergever/Wiersum) 5.37,11.


Lichte klasse, B-finale, dubbeltwee: 1. Muda/Muda (Ned) 6.33,89.


Vier-zonder, B-finale: 6. Nederland (Greidanus/Pijs/Van den Ende/Heijbrock) 6.01,33.


Vrouwen, skiff: 1. Crow (Aus) 7.31,34, 2. Twigg (NZe) 7.33,57, 3. Knapkova (Tsj) 7.36,88, 6. Janssen 7.42,62.


Twee-zonder: 1. Glover/Swann (GBr) 7.22,82, 2. Cogianu/Albu (Roe) 7.25,75, 3. Pratt/Scown (NZe) 7.27,58, 5. Hogerwerf/Van Rooijen 7.36,28.


Dubbelvier: 1. Duitsland 6.41,86, 2. Canada 6.45,02, 3. Polen 6.46,27, 4. Nederland (Scheenaard/Achterberg/Souwer/Beukers) 6.49,05.


Acht: 1. VS 6.02,14, 2. Roemenië 6.07,04, 3. Canada 6.09,34, 6. Nederland (Verburgh/De Vries/Jorritsma/Van der Meulen/ Wielaard/ Van der Pauw/Bas/Boers/De Vries) 6.18,60.


Lichte klasse, dubbeltwee: 1. Milani/Sancassani (Ita) 7.17,31, 2. Hedstrom/Bertko (VSt) 7.20,73, 3. Müller/Noske (Dui) 7.22,24, 6. Wörner/Head 7.34,36.


Wielrennen

RONDE VAN SPANJE: achtste etappe, Jerez - Alto de Penas Blancas: 1. König (Tsj) 4.09.46, 2. Moreno (Spa) 0.01, 3. Roche (Ier) 0.05, 4. Pinot, 5. Basso, 6. De Clercq 0.08, 7. Anton (Spa) 0.13, 8. Valverde (Spa) 0.19, 9.Rodriguez (Spa), 10. Uran (Col) 0.23, 25. Ten Dam 0.59, 35. Mollema 2.33, 83. Clement 13.25, 127. Stamsnijder 18.53, 130. Sinkeldam, 131. Westra, 148. Hoogerland 18.53, 156. Poels, 161. Michel Kreder, 164. Markus.


Negende etappe, Antequera - Valdepeñas de Jaén: 1. Daniel Moreno 163 km in 4.18.57, 2. Valverde 0.04, 3. Rodriguez, 4. Roche 0.08, 5. Samuel Sanchez (Spa) 0.09, 6. Nocentini (Ita), 7. Nibali (Ita), 8. Gilbert (Bel) 0.13, 9. Barguil (Fra), 10. Anton 0.15, 24. Ten Dam 0.30, 25. Mollema 0.43, 112. Michel Kreder 10.36, 119. Clement 11.13, 129. Westra 16.19, 147. Sinkeldam, 154. Markus, 156. Poels, 158. Hoogerland, 167. Stamsnijder.


Algemeen klassement: 1. Daniel Moreno 35.58.34, 2. Roche 0.01, 3. Nibali 0.20, 4. Valverde 0.22, 5. Horner (VSt) 0.28, 6. Rodriguez 0.56, 7. König 1.09, 8. Zubeldia (Spa) 1.10, 9. Uran 1.24, 10. Santaromita (Ita)1.26, 17. Ten Dam 2.25, 25. Mollema 3.48, 80. Clement 35.51, 136. Poels 1.04.55, 143. Sinkeldam 1.06.31, 144. Hoogerland 1.06.39, 187. Westra 1.27.25, 191. Stamsnijder 1.31.18, 192. Markus 1.36.56, 193. Michel Kreder 1.38.27.


WORLD PORTS CLASSIC: tweede etappe Rotterdam - Antwerpen: 1. Tjallingii (Ned) 191 km in 3.55.12, 2. Robert (Bel) 0.03, 3. Maes (Bel); eindklassement: 1. Maes 7.28.10, 2. Cantwell (Aus) 0.02, 3. Honig (Ned).


GP OUEST FRANCE-PLOUAY: Worldtour: 1. Pozzato (Ita) 243 km in 5.59.54, 2. Nizzolo (Ita) 3. Dumoulin (Fra), 4. Roelandts (Bel), 5. Bennati (Ita), 6. Hushovd (Noo), 7. Viviani (Ita), 8. Visconti (Ita), 9. Bozic (Slv), 10. Degenkolb (Dui), 13. Boom, 34. Wesley Kreder, 38. Lammertink, 66. Leezer, 73. Langeveld 0.23, 88. Kroon 1.10, 93. Lindeman 2.42, 98. Dumoulin 2.49.


Zeilen


TALLIN: WK Finn-klasse, eindstand na medalrace: 1 Zarif (Bra) 63, 2. Wright (GBr) 70, 3. Postma (Ned) 71, 4. Vujasinovic (Kro) 76, 5. Lobert (Fra) 80.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.