uitslagen

Atletiek

BREDA: Singelloop, halve marathon, mannen: 1. Langat (Ken) 1.01.58, 2. Chebii (Ken) 1.02.02, 3. Lotiang Kipsang (Ken) 1.02.13, 4. Tidony (Ken) 1.02.19, 5. Kiplagat (Ken) 1.03.31, 6. Cheprot (Ken) 1.04.08, 7. Choukoud 1.04.28, 10. Butter 1.05.28, 11. Poesiat 1.07.04.

NK: 1. Choukoud, 2. Butter, 3. Poesiat.

Vrouwen: 1. Cherono (Ken) 1.11.42, 2. Vilisova (Rus) 1.13.51, 3. Plaatzer (Ned) 1.14.39, 4. Pol (Ned) 1.15.07, 5. Vandenbussche (Bel) 1.17.40, 6. Versteegh (Ned) 1.19.49.

NK: 1. Plaatzer, 2. Pol, 3. Versteegh.

Autosport

STRAATSBURG: WK, Rally van Frankrijk, eindstand na 21 proeven: 1. Ogier (Fra) Citroën 3.06.20,4, 2. Sordo (Spa) Mini Cooper op 0.06,3, 3. Solberg (Noo) Citroën 1.23,8, 4. Hirvonen (Fin) Ford Fiesta 3.26,6, 5. Latvala (Fin) Ford Fiesta 3.30,3, 6. Kuipers (Ned) Ford Fiesta 6.42,0. Uitgevallen: o.a. Loeb (Fra) Citroën, Räikkönen (Fin) Citroën, Van Merksteijn jr./Citroën.

Stand WK na 11 van 13 rally's: 1. Loeb 196 punten, 2. Ogier 193, 3. Hirvonen 193, 13. Kuipers 13, 22. Van Merksteijn 2.

Biljarten

WENEN: Wereldbeker driebanden, tweede ronde: Jaspers - Christiani 3-1 (15-5, 0-15, 15-2, 15-10/2,647-2,0).

Kwartfinales: Jaspers - Morales (Col) 3-1 (15-3, 15-6, 5-15, 15-6/2,777-1,764), Blomdahl (Zwe) - Kang Dong Koong (ZKo) 3-0 (15-5, 15-9, 15-8/2,368-1,352), Cenet (Tur) - Polychronopoulos (Gri) 3-2 (15-8, 15-13, 7-15, 12-15 15-4/1,6-1,375), Caudron (Bel) - Sanchez (Sp) 3-0 (15-10, 15-3, 15-10/2,5-1,352).

Halve finale: Blomdahl (Zwe) - Jaspers (Ned) 3-2 (15-13, 6-15, 15-10, 2-15,15-11/moyenne 1,656-2,064), Caudron (Bel) - Cenet (Tur) 3-0 (15-7, 15-4, 15-14/2,812-1,666).

Finale: Caudron- Blomdahl 3-1 (15-8, 15-8, 6-15, 15-2/2,550-1,736).

Boksen

BAKOE (Aze): WK, -69 kg, tweede ronde: Danyo (Ned) - Mamedsjejev (Tkm) 15-7.

-60 kg, eerste ronde: Eliwa (Egy) - Westhiner (Ned) 18- 8.

-75 kg, eerste ronde: Zhang (Chi) - Mullenberg (Ned) 14-13.

Golf

St. ANDREWS (Sch): Europese Tour, Alfred Dunhill Links Championship, eindstand: 1. Hoey (NIe) 266 slagen (-22), 2. McIlroy (NIe) 268 slagen, 3. McDowell (NIe), Murray (Sch) 270, 5. Oosthuizen (ZAf), Fleetwood (Eng), Warren (Sch) 271, 9. o.a. Luiten 273, 39. o.a. Lafeber 279.

Honkbal

PANAMA: WK, groep 1: Panama - Griekenland 8-3.

Motorsport

MOTEGI: GP van Japan, 125cc: 1. Zarco (Fra) Derbi 39.49,968, 2. Terol (Spa) Aprilia op 5,900, 3. Faubel (Spa) Aprilia 13,605, 4.Viñales (Spa) Aprilia 16,191 5. Cortese (Dui) Aprilia 23,422, 6. Folger (Dui) Aprilia 23,66, 13. Iwema (Ned) 1.04,921.

WK-stand: 1. Terol 261 punten, 2. Zarco 230, 3. Viñales 190, 19. Iwema 16.

Moto2: Iannone (Ita) Suter 43.25,007, 2. Marquez (Spa) Suter op 1,999, 3. Luthi (Zwi) Suter 3,686, 4. Bradl (Dui) Kalex 4,313, 5. Corsi (Ita) FTR 4,647, 6. De Angelis (SMa) Motobi 4, 813.

WK-stand: 1. Marquez 235, 2. Bradl 234, 3. Iannone 157.

MotoGP: 1. Pedrosa (Spa) Honda 42.47,481, 2. Lorenzo (Spa) Yamaha op 7,299, 3. Stoner (Aus) Honda 18,380, 4. Simoncelli (Ita) Honda 23,550, 5. Dovizioso (Ita) Honda 23,691, 6. Spies (VSt) Yamaha 37,604.

WK-stand: 1. Stoner 300, 2. Lorenzo 260, 3. Dovizioso 196.

CHULA VISTA (VS): Supercross, mannen: 1. Fields (VS), 2. Van der Biezen (Ned), 3. Herman (VS), 4. Nobles (VS), 5. Van Gorkom (Ned).

Eindstand supercross: 1. Daudet (Fra) 631 pt, 2. Willers (NZI) 504 pt, 3. Van der Biezen (Ned) 497 pt, 4. Van Gorkom (Ned) 493 pt, 5. Nyhaug (Can) 440 pt.

Paardensport

MOORSELE (Bel): Zilverenspoor gala, Grote Prijs, 1,60 m, na barrage: 1. Cordon (Spa) Coriana van Klapscheut 0-32,68, 2. Schultz (Zwe) Larissa 0-35,32, 3. Ludo Philippaerts (Bel) Kassini Jac 4-32,86.

1,40 m, twee fasen: 1. Guy (GBr) Djakarta 0-26,50, 2. Fagerström (Fin) Mouse 26,89, 3. Van de Pol (Ned) Chesterfield 0-27,19; 10. Kuipers/Zhen 0-30,46.

1,40 m, na winnaarsronde: 1. Cordon/Surefire 0-40,13, 2. Wylde (VSt) Lipton de l'Othain 0-40,23, 3. Hoorn (Ned) Eurocommerce Damascus 0-40,84, 4. Van der Mei (Ned) Valesca 0-43,69.

1,50 m, na barrage: 1. Schou (Den) What's Next 0-37,16, 2. Motmans (Bel) Desteny van het Dennehof 0-41,03, 3. Berggren (Zwe) Abeltje Z 0-41,08, 4. Van der Mei (Ned) Eurocommerce Vingino 0-41,81; 7. Thijssen/Hathago 4-38,40, 8. Gerco Schröder/Eurocommerce Vigaro 4-39,16, 9. Vincent Voorn/Audi's Gestion Pramus Z 4-47,58.

1,40, puntenspringen: 1. Thijssen/BMC Chambler -1 in 88,14, 2. André Schröder (Dui) RPM Let's Fly 0-50,11, 3. De Wandel (Bel) Sea Coast Wonderful 5-44,93; 12. Zoer/Vigo 12-49,45

DEURNE: NK vierspannen, eindstand na dressuur, vaardigheidsproef en marathon:

1. Chardon 132,18, 2. Timmerman 141,04, 3. Koos de Ronde 143,75, 4. Weusthof 152,03, 5. Monhemius 163,54.

Schaken

SAO PAULO (Bra): Chess Maters, vierde ronde: Aronian (Arm)- Ivantsjoek (Oek) 0-3, Vallejo (Spa) -Anand (Ind) 0-3, Carlsen (Noo) - Nakamura (VS) 1-1.

Vijfde ronde: Ivantsjoek - Carlsen 0-3, Nakamura - Vallejo 3-0, Anad- Aronian 1-1.

Stand na vijf ronden: 1. Ivantsjoek 10 pt, 2. Nakamura 7 pt, 3. Anand, Aronian, Carlsen 6 pt, 6. Vallejo 3.

Squash

PHILADELPHIA: US Open, mannen, eerste ronden: Laurens Jan Anjema (Ned) - Chris Ryder (GBr) 11-6, 11-7, 11-5.

Tafeltennis

LES BORGES BLANQUES: ETTU Cup, tweede ronde: Enjoy&Deploy Zoetermeer - DKV Borges Vall (Spa) 0-3.

Tennis

BANGKOK: Int. toernooi, mannen,halve finales: Young (VSt) - Monfils (Fra) 4-6, 7-6, 7-6, Murray (GBr) - Simon (Fra) 6-2, 3-6, 6-2.

Finale: Murray - Young 6-2, 6-0.

KUALA LUMPUR: Int. toernooi, mannen, halve finale: Baghdatis (Cyp) - Troicki (Ser) 6-3, 6-1, Tipsarevic (Ser) - Nishikori (Jap) 6-4, 6-3.

Finale: Tipsarevic - Baghdatis 6-4, 7-5.

TOKIO: Int. toernooi, vrouwen, finale: A. Radwanska (Pol) - Zvonareva (Rus) 6-3, 6-2.

Volleybal

BELGRADO: EK, vrouwen, halve finales: Duitsland - Italië 3-0 (25-22, 25-22, 25-17), Servië - Turkije 3-2 (25-10, 25-22, 23-25, 23-25, 15-12).

Wielrennen

RONDE VAN WALLONIË-PICARDIË: derde etappe, Antoing- Ichtegem (153 km): 1. Tom Veelers (Ned) 3.21.17, 2. Sutton (Aus), 3. Sébastien Chavanel (Fra), 4. McEwen (Aus), 5. Blythe (GBr).

Vierde etappe, Mons - Tournai (175 km): 1. McEwen (Aus) 3.52.18, 2. Guardini (Ita), 3. Sebastien Chavanel (Fra), 4. Sutton (Aus), 5. Van Dijk, 6. Veelers, 24. Bol, 32. Vermeltfoort, 58. Ligthart, 61. De Kort, 66. Van Zandbeek, 86. Duyn, 94. Lindeman.

Eindklassement: 1. McEwen 14.43.44, 2. Veelers 0.05, 3. Sutton, 4. Van Zandbeek 0.10, 5. Sebastien Chavanel 0.13, 6. Hayman (Aus), 18. De Kort 0.19, 47. Van Dijk 0.21, 49. Tankink, 52. Ligthart, 58. Bol, 74. Lindeman, 104. Duyn, 147. Flens 5.42.

Zaalhandbal

LAGOS: Europa Cup, vrouwen, tweede ronde: SEW (Ned)- Gil Eanes 22-17.

ATHENE: Europese Winners Cup, vrouw-en,tweede ronde: MizuWaAi Dalfsen (Ned) - OFN Ionias (Gri) 38-28.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden