Uitslagen

Atletiek

LISSE: Ter Specke Bokaal, nationaal baancircuit, mannen, 150 m (+1,5 m/s): 1. Van Luijk 15,36, 2. Codrington 15,67, 3. Beyens (Bel) 15,80; 300 m: 1. Van Luijk 33,12, 2. Blauwhof 34,38, 3. Spier 34,38; 1000 m: 1. Okken 2.18,50; 3000 m: 1. Poesiat 8.18,48; 110 m horden: 1. Van der Westen 13,77; 400 m horden: 1. Kortbeek 51,80; ver: 1. Martey (Gha) 7,54; discus: 1. Cadée 63,41; polsstokhoog: 1. Van Wengerden 5,10; kogel: 1. Cronie 17,65; speer: 1. Timmerman 75,43; hoog: 1. Amels 2,18.


Vrouwen, 150 m (+1,6 m/s): 1. Schippers 16,96, 2. Samuel 17,19, 3. Hagen 17,61; 300 m: 1. Van Leuveren 39,22, 2. Dopheide 39,55, 3. Akihary 40,79; 1000 m: 1. Van Lieshout 2.54,46; 100 m horden: 1. Van Langen-Wisse 13,56, 2. Bakker 13,61, 3. Hodde 13,66; hoog: 1. Fransen 1,86; discus: 1. Jansen 59,94; ver: 1. Klop 6,00; kogelstoten: 1. Boekelman 17,86.


SHANGHAI: Diamond League, mannen, 100 m: 1. Powell (Jam) 9,95, 2. Rodgers (VSt) 10,01, 3. Forsythe (Jam) 10,12, 4. Martina (Ned) 10,19; 400 m: 1. Smith (VSt) 45,47, 2. Nixon (VSt) 45,50, 3. Neville (VSt) 45,58;


1500 m: 1. Kiplimo (Ken) 3.31,42, 2. Kiprop (Ken) 3.31,76, 3. Gebremedhin (Eth) 3.32,36;


110 horden: 1. Liu Xiang (Chn) 13,07, 2. Oliver (VSt) 13,18, 3. Merritt (VSt) 13,24;


3000 steeple: 1. Kipruto (Ken) 8.02,28, 2. Koech (Ken) 8.02,42, 3. Yego (Ken) 8.07,71;


ver: 1. Watt (Aus) 8,44, 2. Su (Chn) 8,19, 3. Gaisah (Gha) 8,12;


speer: 1. Pitkämäki (Fin) 85,33, 2. Thorkildsen (Noo) 85,12, 3. Oosthuizen 83,73.


Vrouwen, 100 m: 1. Campbell-Brown (Jam) 10,92, 2. Jeter (VSt) 10,95, 3. Okagbare (Nig) 11,23;


800 m: 1. Meadows (GBr) 2.00,54, 2. Akkaoui (Mar) 2.01,45, 3. Cichocka (Pol) 2.01,75;


5000 m: 1. Cheruiyot (Ken) 14.31,92, 2. Ejigu (Eth) 14.32,87, 3. Masai (Ken) 14.32,95;


400 horden: 1. Spencer (Jam) 54,20, 2. Demus (VSt) 54,58, 3. Walker (Jam) 54,96;


hoog: 1. Vlasic (Kro) 1,94, 2. Dusanova (Oez), Styopina (Oek), Zhang (Chn) 1,90;


polsstokhoog: 1. Spiegelburg (Dui) 4,55, 2. Hingst (Dui) 4,50, 3. Saxer (VSt) 4,50;


hinkstapsprong: 1. Savigne (Cub) 14,68, 2. Li (Chn) 14,35, 3. Rypakova (Kaz) 14,17;


kogel: 1. Gong (Chn) 19,94, 2. Camarena-Williams (VSt) 19,35, 3. Li (Chn) 19,30;


discus: 1. Perkovic (Kro) 65,58, 2. Li (Chn) 62,73, 3. Samuels (Aus) 61,98.


Autosport

ZANDVOORT: DTM: 1. Rockenfeller (Dui) Audi 41 ronden in 1.05.28,514, 2. Spengler (Can) Mercedes op 1,423, 3. Tomczyk (Dui) Audi 1,865, 4. Green (Eng) Mercedes 6,957, 5. Scheider (Dui) Audi 11,478, 6. Mortara (Ita) Audi 14,160, 13. Van der Zande/Mercedes 35,870.


Stand na twee races: 1. Spengler 18, 2. Rockenfeller 10, 3. Tomczyk 10.


Dammen

EMMELOORD: WK, mannen: zevende ronde: Getmanski (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Ndjofang (Kam) - Baljakin (Ned) 1-1, Valneris (Let) - Meurs (Ned) 1-1, Boeziniskij (Lit) - Van der Wijk (Ned) 1-1, Domtsjev (Lit) - Gantvarg (WRu) 1-1, Mogilianski (VSt) - Dul (Mon) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Virny (Dui) 1-1, Schwarzman (Rus) - Amrillajev (Rus) 1-1, Artikov (Oez) - Silva (Bra) 1-1, Seck (Sen) - Boomstra (Ned) 1-1.


Achtste ronde: Mogilianski - Tsjizjov 1-1, Van der Wijk - Domtsjev 1-1, Meurs - Boeziniskij 1-1, Baljakin - Valneris 1-1, Boomstra - Gantvarg 1-1, Dul - Georgiev 1-1, Silva - Getman ski 1-1, Amrillajev - Artikov 2-0, Virny - Schwarz man 1-1, Seck - Ndjofang 0-2.


Stand: 1. Georgiev 11 punten, 2. Ndjofang 10, 3. Boomstra, Amrillajev 10, 5. Dul 10, 6. Schwarz man 9, 7. Getmanski 9, 8. Baljakin 9. 9. Gantvarg 9, 10. Valneris 8; 12. Meurs 8; 18. Van der Wijk 6.


Golf

MALLORCA: Europese Tour, Iberdrola Open,


eindstand: 1. Clarke (GBr) 274 slagen (-6), 2. Lynn (Eng), Wood (Eng) 277, 4. Forsyth (Sch) 278, 5. Lawrie (Sch), Storm (Eng), Olazabal (Spa), Lowry (Ier) 279. 49. Sluiter (Ned) 291.


TURCIFAL: Ladies European Tour, Portugees Open, eindstand: 1. Simon (ZAf) 200 (-16), 2. Nocera (Fra) 203, 3. Boeljon (Ned) 207, 4. Luna (Ita), Lagoutte-Clement (Fra) 209, 6. Bregman (ZAf), Simpson (Eng) 210, 38. Van Leeuwen 221.


Motorsport

LE MANS: Grote Prijs van Frankrijk, MotoGP: 1. Stoner (Aus) Honda 44.03,955, 2. Dovizioso (Ita) Honda op 14,214, 3. Rossi (Ita) Ducati 14,564; 4. Lorenzo (Spa) Yamaha 21,075; 5. Simoncelli (Ita) Honda 31,245, 6. Spies (VSt) Yamaha 31,609.Stand WK na 4 races: 1. Lorenzo 78 punten, 2. Stoner 66, 3. Pedrosa (Spa) Honda 61.


Moto2: 1. Marquez (Spa) Honda 43.03,308, 2. Takahashi (Jap) Honda 1,982, 3. Bradl (Dui) Honda 2,237, 4. Simon (Spa) Honda 2,349, 5. Lüthi (Zwi) Honda 2,609, 6. Espargaro (Spa) Honda 12,295. Stand WK na vier races: 1. Bradl 77 punten, 2. Simon 49, 3. Iannone (Ita) Honda 48


125cc: 1. Vinales (Spa) Aprilia 42.00,505, 2. Terol (Spa) Aprilia op 0,048, 3. Vazquez (Spa) Derbi 6,836, 4. Faubel (Spa) Aprilia 8,298, 5. Zarco (Fra) Derbi 8,590, 6. Folger (Dui) Aprilia 10,236, 18. Iwema Aprilia 57,823.Stand WK na vier races: 1. Terol 95 punten, 2. Cortese (Dui) Aprilia 59, 3. Zarco 53, 20. Iwema 4.


Paardensport

LA BAULE (Fra): Grote Prijs: 1. Lamaze (Can) Hickstead 0 - 37,22, 2. Leprevost (Fra) Mylord Carthago 0 - 37,45, 3. Nagel (Dui) Corradina 0 - 38,19, 6. Voorn/Audi's Alpillon-Armanie 0 - 44, 27, 11. Houtzager Sterrehof's Opium 12 - 41,01.


REDEFIN (Dui): Grote Prijs: 1. Thieme (Dui) Aragon Rouet 0 - 44,35, 2. Bengtsson (Zwe) Kirara la Silla 0 - 44,50, 3. Kreuzer (Dui) Chacco-Blue 0 - 44,81, 7. Raijmakers jr./Van Schijndel's Rascin 4 - 77,17


SAN GIOVANNI IN MARAGNANO: Grote Prijs: 1. Sakakini (Ita) Hollerith - 0 - 39,21, 2. Neilson (Eng) Chauvanist 0 - 40,77, 3. Itakaru (Jap) Libelle DH 0 - 40,28, 12. Van der Schans/Eurocommerce Seoul 4 - 39,64.


Tafeltennis

ROTTERDAM: WK, mannen, enkelspel, kwartfinales: Wang Hao (Chn/1) - Mizutani (Jap/7) 4-0, Ma Long (Chn/5) - Ma Lin (Chn/4) 4-1, ZhangJike (Chn/3) - Wang Liqin (Chn/9) 4-2, Boll (Dui/2) - ChenQi (Chn/12) 4-1; halve finales: Wang Hao - Ma Long 4-2, Zhang Jike - Boll 4-1; finale: Zhang Jike - Wang Hao 4-2.


Dubbelspel, halve finales: Ma Long/Xu Xin (Chn) - Jung/Kim (ZKo) 4-2, Chen Qi/Ma Lin (Chn) - Wang Hao/Zhang Jike (Chn) 4-2; finale: Ma Long/Xu Xin - Chen Qi/Ma Lin: 4-1.


Vrouwen, enkelspel, finale: Ding Ning (Chn/3) - Li Xiaoxia (Chn/1) 4-2.


Dubbelspel, halve finales: GuoYue/LiXiaoxia (Chn) - Kim/Park (ZKo) 4-0, Ding Ning/GuoYan (Chn) - Jiang/Tie (HKo) 4-0; finale: Guo Yue/Li Xiaoxia - Guo Yan/Ding Ning 4-0.


Tennis

ROME: int. toernooi, mannen, kwartfinale: Djokovic (Ser/2) - Söderling (Zwe/5) 6-3, 6-0; halve finale: Djokovic - Murray (GBr/4) 6-1, 3-6, 7-6. Nadal (Spa/1) - Gasquet (Fra/16) 7-5, 6-1; finale: Djokovic - Nadal 6-4, 6-4.


Vrouwen, halve finale: Sjarapova (Rus/7) - Wozniacki (Den/1) 7-5, 6-3. Stosur (Aus/6) - Li Na (Chn/4) 7-6, 6-0; finale: Sjarapova - Stosur 6-2, 6-4.


Turnen

MOSKOU: wereldbeker, mannen: vloer: 1. Bouhail (Fra) 15,200, 2. Kosmidis (Gri) 14,500, 3. Wammes (Ned) 14,250; ringen: 1. Ploezjnikov (Rus) 15,775, 2. Balandin (Rus) 15,725, 3. Van Gelder (Ned) 15,450; rek: 1. Zonderland (Ned) 16,050, 2. Moznik (Kro) 15,800, 3. Koeksenkov (Oek) 14,550.


Voetbal

NOVI SAD: EK onder 17 jaar: finale: Nederland - Duitsland 5-2.


Wielrennen

RONDE VAN ITALIË: Achtste etappe, Sapri - Tropea (217 km): 1. Gatto (Ita) 4.59.45, 2. Contador (Spa), 3. Petacchi (Ita) 0.05, 4. Kristoff (Noo), 5. Ferrari (Ita), 6. Appollonio (Ita), 7. Ventoso (Spa), 8. Nocentini (Ita), 9. Le Mevel (Fra), 10. Lodewyck (Bel); 16. Nibali (Ita), 28. Mentsjov (Rus), 29. Weening, 36. Tankink, 41. Kruijswijk, 107. Van Winden 1.17, 110. Hoogerland 1.20, 162. Clement 1.51, 176. Van Emden 2.18, 177. Flens, 191. Engels 4.45.


Negende etappe, Messina - Etna (169 km): 1. Contador (Spa) 4.54.09, 2. Rujano (Ven) 0.03, 3. Garzelli (Ita) 0.50, 4. Nibali (Ita), 5. Kreuziger (Tsj), 6. Arroyo (Spa), 7. Sivtsov (WRu), 8. Anton (Spa) 0.59, 9. Gadret (Fra) 1.07, 10. Dupont (Fra), 11. Le Mevel (Fra), 12. Scarponi (Ita), 23. Mentsjov (Rus) 2.16, 29. Kruijswijk 2.21, 45. Weening 6.35, 67. Tankink 11.52, 121. Clement 23.46, 130. Hoogerland 23.46, 145. Flens 24.46, 159. Engels, 165. Van Winden, 170. Van Emden 25.56.


Algemeen klassement: 1. Contador 33.03.51, 2. Sivtsov 0.59, 3. Le Mevel 1.19, 4. Nibali 1.21, 5. Scarponi 1.28, 6. Arroyo 1.37, 7. Kreuziger 1.41, 8. Serpa Perez (Col) 1.47, 9. Cataldo (Ita) 2.21, 10. Carrara (Ita), 11. Anton, 16. Kruijswijk 2.56, 20. Mentsjov 3.18, 32. Weening 6.42, 47. Tankink 20.07, 116. Engels 53.28, 120. Hoogerland 54.36, 131. Van Winden 59.28, 168. Clement 1.14.17, 184. Flens 1.25.53, 185. Van Emden 1.26.25.


RONDE VAN PICARDIË: Tweede etappe, Villers-Saint-Paul - Château-Thierry: 1. Feillu (Fra) 3.45.26, 2. Haddou (Fra), 3. Drujon (Fra), 4. Bacquet (Fra), 5. Petit (Fra), 6. Casper (Fra), 45. Van Leijen, 51. Mouris, 62. Veelers 0.51, 63. Van Hummel, 66. Bellemakers, 67. Keizer, 91. Timmer, 92. Van Zandbeek 2.44, 121. De Kort 9.22, 122. Van Dijk, 123. Westra 9.25,


Derde etappe, Charly-sur-Marne - Peronne (189,5 km): 1. Casper (Fra) 4.32.58, 2. Pozzato (Ita), 3. Feillu (Fra), 4. Bouhanni (Fra), 5. Vachon (Fra), 6. Hagen (Noo), 62. Van Leijen 0.16, 73. Van Hummel 0.26, 84. Veelers 0.38, 94. Mouris 0.46, 96. Van Zandbeek 1.15, 97. Timmer 1.17, 106. Keizer 1.40, 107. Westra, 111. Bellemakers 4.42.


Eindklassement: 1. Feillu 12.01.00, 2. De Haes (Bel) 0.08, 3. Pozzato, 4. Drujon (Fra), 5. Juodvalkis (Lit) 0.10, 6. Martias (Fra) 0.13, 33. Van Leijen 0.41, 70. Veelers 2.20, 79. Keizer 3.17, 81. Mouris 3.19, 82. Van Hummel 3.47, 88. Timmer 5.03, 91. Bellemakers 5.58, 97. Van Zandbeek 7.23, 105. Westra 11.19.


IJshockey

BRATISLAVA: WK, mannen, A-groep: halve finales: Zweden - Tsjechië 5-2, Finland - Rusland 3-0; om derde plaats: Tsjechië - Rusland 7-4 (2-3, 3-1, 2-0); finale: Zweden - Finland 1-6 (0-0, 1-1, 0-5).


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden