Uitslagen

Atletiek

EINDHOVEN: marathon, mannen: 1. Adhane (Eth) 2.09.11, 2. Worku (Eth) 2.09.19, 3. Asea (Eth) 2.09.31, 4. Lemma (Eth) 2.09.44, 5. Korir (Ken) 2.12.50, 6. Shiferaw (Eth) 2.13.15, 15. Stitzinger 2.18.53 (1ste NK), 21. Zwama 2.22.19 (2de NK), 22. Molenhuis 2.23.06 (3de NK); vrouwen: 1. Wanjiru (Ken) 2.34.48, 2. Deelstra (Ned) 2.35.39 (1ste NK), 3. Bouma (Ned) 2.38.18 (2de NK), 4. Kramer (Ned) 2.38.32 (3de NK).


Autosport

SUZUKA: Formule 1. Grand Prix van Japan: 1. Vettel (Dui) Red Bull 307,471 km in 1.26.49, 2. Webber (Aus) Red Bull op 0.07, 3. Grosjean (Fra) Lotus 0.09, 4. Alonso (Spa) Ferrari, 5. Räikkönen (Fin) Lotus. Stand WK na 15 van 19 races: 1. Vettel 297 punten, 2. Alonso 207, 3. Räikkönen 177, 4. Hamilton (Eng) 161, 5. Webber 148.


Badminton

ALMERE: Dutch Open, mannen: halve finales: Nan Wei (HKo) - Song Xue (Chi) 21-16, 18-21, 21-13, Chan Yan Kit (HKo) Dm Zavadski (Oek) 14-21, 21-13, 21-15; finale: Nan Wei (HKo) - Yan Kit Chan (HKo) 21-15, 21-18.


Vrouwen, halve finales: Juan Gu (Sin) - Hera Desi (Ino) 21-10, 23-21, Ongbumrungpan (Tha) - Hui Xirui (Chi) 21-12, 21-12; finale: Ongbumrungpan (Tha) - Gu (Sin) 21-12, 21-12.


Golf

VILAMOURA: Portugal Masters, eindstand: 1. Lynn (Eng) 266 slagen, 2. Walters (ZAf) 267, 3. Gallacher (Sch), Wiesberger (Oos), Waring (Eng) 268, 6. Otto (ZAf), Donaldson (Wal) 269, 8. Derksen 270, 51. Luiten 278.


Hockey

BARCELONA: Euro Hockey League, eerste ronde: Grunwald - Oranje Zwart 1-4, Grunwald - Kelburne 2-1. Eindstand groep G: 1. Oranje Zwart 2-10, 2. Grunwald Poznan 2-5, 3. Kelburne 2-1. Oranje Zwart en Grunwald naar naar achtste finales.


Motorsport

SEPANG: GP van Maleisië, MotoGP: 1. Pedrosa (Spa) Honda 40.45,191, 2. Marquez (Spa) Honda op 2,757, 3. Lorenzo (Spa) Yamaha 6,669, 4. Rossi (Ita) Yamaha 10,351, 5. Bautista (Spa) Honda 22,149, 6. Crutchlow (GBr) Yamaha 22,301; stand WK: 1. Marquez 298 punten, 2. Lorenzo 255, 3. Pedrosa 244.


Moto2: 1. Rabat (Spa) Kalex 25.45,411, 2. Espargaro (Spa) Kalex 1,563, 3. Lüthi (Zwi) Suter 2,910; stand WK: 1. Redding (GBr) Kalex 224 punten, 2. Espargaro 215, 3. Rabat 196.


Moto3: 1. Salom (Spa) KTM 40.42,441, 2. Rins (Spa) KTM 0,069, 3. Oliveira (Por) Mahindra 0,408, uitgevallen: Iwema (Ned) Kalex KTM. stand WK: 1. Salom 284 punten, 2. Rins 270, 3. Viñales (Spa) 258, 21. Iwema 8.


Paardensport

BOEKELO: Military, eindstand: 1. Brown (NZe) - Henton Attorney General - 39,80, 2. Thomsen (Dui) - Horseware's Barny - 44,20, 3. Todd (NZe) - Leonidas II - 44,80, 13. Naber-Lozeman - Peter Parker - 57,20; NK eventing, eindstand: 1. Naber-Lozeman 57,20, 2. Blom - Sagnol - 93,00, 3. Sminia - Moosroodnoot - 135,80; eindstand Nations Cup: 1. Duitsland 148,60, 2. Groot-Brittannië 171,00, 3. Ierland 222,00, 9. Nederland 2.057,20.


Tafeltennis

SCHWECHAT: EK, mannen: halve finales: Ovtcharov (Dui) - Steger (Dui) 4-2, Samsonov (WRu) - Gionis (Gri) 4-2; finale: Ovtcharov - Samsonov 4-0 (11-4, 11-7, 12-10, 11-8).


Vrouwen, halve finales: Xiaona Shan (Dui) - Ying Han (Pol) 4-1, Fen Li (Zwe) - Fu Yu 4-2; finale: Fen Li - Xiaona Shan 4-2 (9-11 11-4 11-5 10-12 11-9 11-6).


Schaatsen

AMSTERDAM: KNSB marathon, mannen: 1. Hekman, 2. Stroetinga, 3. De Vries, 4. Huisman, 5. Schouten, 6. Nauta, 7. Francolini (Ita), 8. Knol, 9. Plender, 10. Heideman. Vrouwen: 1. Schouten, 2. Van der Wal, 3. Ensing, 4. De Vries, 5. Muusse, 6. Roosenboom, 7. Meijer, 8. Van der Geest, 9. Schouten, 10. Hendriks.


Tennis

SHANGHAI: int. toernooi, mannen: halve finales: Djokovic (Ser/1) - Tsonga (Fra/7) 6-2, 7-5, Del Potro (Arg/6) - Nadal (Spa/2) 6-2, 6-4; finale: Djokovic - Del Potro 6-1, 3-6, 7-6.


OSAKA: int. toernooi, vrouwen: finale: Stosur (AUS) - Bouchard (Can) 3-6, 7-5, 6-2.


LINZ: int. toernooi, vrouwen: halve finales:finale: Kerber (Dui) - Ivanovic (Ser) 6-4, 7-6.


Triatlon

KONA: WK Ironman, mannen: 1. Van Lierde (Bel) 8.12.29, 2. McKenzie (Aus) 8.15.19, 3.Kienle (Dui), 8.19.24, 4. Cunnama (ZAf) 8.21.46, 5. O'Donnell (VSt) 8.22.25, 6. Rana (Spa) 8.23.43. Uitgevallen: Diederen (Ned).


Vrouwen: 1. Carfrae (Aus) 8.52.14 (parcoursrecord), 2. Joyce (GBr) 8.57.28, 3. Blatchford (GBr) 9.03.35, 4.Van Vlerken (Ned) 9.04.34, 5. Steffen (Zwi) 9.09.09, 6. Snow (VSt) 9.10.12, 25. Weerd 10.00.17.


Veldrijden

RONSE: GP Mario De Clercq: 1. Nys (Bel) 57.06, 2. Bina (Tsj) 0.17, 3. Albert (Bel) 0.20, 4. Vantornout (Bel) 1.08, 5. Meisen (Dui), 6. Van Amerongen (Ned), 7. Van der Haar 1.30, 10. Van den Brand 2.11, 14. Wubben 2.52, 15. Al 3.05, 17. Van Kessel 3.39, 28. Van Leeuwen 5.43, 31. Van IJzendoorn 6.56.


Wielrennen

PARIJS-TOURS: 1. Degenkolb (Dui) 235 km in 5.29.19, 2. Mörköv (Den), 3. Démare (Fra), 4. Farrar (VSt), 5. Van Staeyen (Bel), 6. Haussler (Aus), 10. Terpstra, 18. Tankink.


RONDE VAN PEKING: tweede etappe: 1. Bouhanni (Fra) 201 km in 4.59.49, 2. Ferrari (Ita), 3. Docker (Aus), 4. Breschel (Den), 5. Petacchi (Ita), 6. Markus (Ned); derde etappe: 1. Bouhanni (Fra) 176 km in 4.08.15, 2. Matthews (Aus), 3. Tsatevitjs (Rus), 4. Viviani (Ita), 5. Kohler (Zwi); klassement: 1. Bouhanni 13.28.18, 2. Matthews 0.11, 3. Bouet (Fra).

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden