Uitslagen

Atletiek

NEW YORK: Diamond League, mannen, 200 meter: 1. Martina 19,94, 2. Ashmeade (Jam) 19,94, 3. Weir (Jam) 20,08; discus: 1. Kovago (Hon) 66,36m, 2. Casanas (Spa) 65,21m, Gowda (Ind) 64,86m, 4. Smith 64,35m; 400 meter: 1. Santos (Dom) 45,24, 2. Wariner (VSt) 45,30, 3. Brown (Bah) 45,35; 110 horden: 1. Richardson (VSt) 13,18, 2. Porter (VSt) 13,26, 3. Ortega (Cub) 13,35; 800 meter: 1. Rudisha (Ken) 1.41,74, 2. Yego (Ken) 1.44,49, 3. Osagie (GBr) 1.44,61; hoogspringen: 1. Williams (VSt) 2,36m, 2. Grabarz (GBr) 2,36m, 3. Barry (Bah) 2,31m; verspringen: 1. Watt (Aus) 8,16m, 2. Lapierre (Aus) 8,14m, 3. Kitchens (VSt) 7,88m.


Vrouwen, speerwerpen: 1. Viljoen 69,35m (ZAf), 2. Spotakova (Tsj) 68,73m, 3. Patterson (VSt) 60,33m; hinkstapspringen: 1. Ripakova (Kaz) 14,71m, 2. Williams (Jam) 14,45m, 3. Alcantara (Cub) 14,24m; kogelstoten: 1. Adams (NZl) 20,60m, 2. Camarena (VSt) 19,62m, 3. Carter (VSt) 19,32m; 400 meter horden: 1. Brown (VSt) 54,85, 2. Spencer (Jam) 54,91, 3. Harrison (VSt) 55,32; 800 meter: Magiso (Eth) 1.57,48, 2. Beckwith (VSt) 1.59,18, 3. Okoro (GBr) 1.59,37; Polsstokhoogspringen: 1. Murer (Bra) 4,70m, 2. Silva (Cub) 4,70m, 3. Kiriakopoulou (Gri) 4,60m; 100 meter: 1. Fraser-Pryce (Jam) 10,92, 2. Madison (VSt) 10,97, 3. Jeter (VSt) 11,05; 5000 meter: 1. Dibaba (Eth) 14.50,00, 2. Defar (Eth) 14.57,02, 3. Burka (Eth) 15.02,74.


Autosport

MONTREAL: Formule 1, Grote Prijs van Canada: 1. Hamilton (GBr) McLaren 1.32.29,586, 2. Grosjean (Fra) Lotus 2,513, 3. Perez (Mex) Sauber 5,260, 4. Vettel (Dui) Red Bull 7,295, 5. Alonso (Spa) Ferrari 13,411, 6. Rosberg (Dui) Mercedes 13,842, 7. Webber (Aus) Red Bull 15,085, 8. Räikkönen (Fin) Lotus 15,567, 9. Kobayashi (Jap) Sauber 24,432, 10. Massa (Bra) Ferrari 25,272, 11. Di Resta (GBr) Force India 37,693, 12. Hülkenberg (Dui) Force India 46,236, 13. Maldonado (Ven) Williams 47,052, 14. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 1.04,475; op 1 ronde: 15. Vergne (Fra) Toro Rosso, 16. Button (GBr) McLaren, 17. Senna (Bra) Williams, 18. Kovalainen (Fin) Caterham, 19. Petrov (Rus) Caterham; op 3 ronden: 20. Pic (Fra) Marussia. Uitgevallen: Karthikeyan (Ina) HRT, De la Rosa (Spa) HRT, Michael Schumacher (Dui) Mercedes, Timo Glock (Dui Marussia.


WK-stand:1. Hamilton 88 punten, 2. Alonso 86, 3. Vettel 85, 4. Webber 79, 5. Rosberg 67, 6. Räikkönen 55. WK-stand, constructeurs: 1. Red Bull 164, 2. McLaren 133, 3. Lotus 108.


Cricket

RIJSWIJK: Topklasse cricket: HermesDVS-Dosti 2-0, HermesDVS 175 all out, Dosti 116 all out, VRA-Quick 2-0, VRA 229/2, Quick 226/4, HCC-Excelsior 0-2, HCC 194 all out, Excelsior 196/4, VOC-ACC 0-2, VOC 170 all out, ACC 260/8.


Stand: 1. ACC 4-8, 2. HermesDVS 4-6, 3. VRA 4-6, 4. HCC 4-4, 5. Excelsior 4-4, 6. Dosti 4-2, 7. Quick 4-2, 8. VOC 4-0.


Motorcross

AGUEDA: Grote Prijs van Portugal, MX2: 1. Herlings 47 punten, 2. Searle 45, 3. Van Horebeek 37, 9. Coldenhoff 19.


Stand WK: 1. Herlings 317, 2. Searle 293, 3. Van Horebeek 268, 14. Coldenhoff 87.


MX1: 1. Desalle 45, 2. Paulin 43, 3. Cairoli 42, 18. Brakke 8. Stand WK: 1. Cairoli 295, 2. Desalle 258, 3. Paulin 255, 21. Brakke 24.


Tennis

PARIJS: Roland Garros, vrouwen, finale: Sjarapova (Rus) - Errani (Ita) 6-3, 6-2.


Turnen

GENT: Challenge Cup, vloer, mannen: 1. Kosmidis (Gri) 15,400, 2. Botella (Spa) 15,100, 3. Ramos (PRi) 14, 700; voltige: 1. Hongtao (Chi) 15,575, 2. Corral (Mex) 15,325, 3. Keatings (GB) 15,275; ringen: 1. Nabarrete (Bra) 15,550, 2. Junlin (Chi) 15,250, 3. Petrounias (Gri) 15,200; sprong: 1. Cheng (Chi) 16,262, 2. Gonzalez (Chl) 16,100, 3. Ha Thanh (Vie) 16,075; rek: 1. Zonderland (Ned) 16,400, 2. Rongbing (Chi) 15,325, 3. Tsarevitsj (WRu) 14,800; brug: 1. Phuoc Hung (Vie) 15,925, 2. Zonderland (Ned) 15,800, 3. Rongbing (Chi) 15.575.


Vrouwen, sprong: 1. Moreno (Mex) 14,312, 2. Sotnikava (WRu) 13,787, 3. Steingruber (Zwi) 13,750; brug: 1. Van Gerner (Ned) 14,950, 2. Pihan- Kulesza (Pol) 14,350, 3. Gustafsson (Zwe) 14,200; balk: 1. Ponor (Roe) 15,025, 2. Bulimar (Roe) 14,625, 3. Millousi (Gri) 14,500, 5. Van Gerner (Ned) 14,125; vloer: 1. Bulimar (Roe) 14,300, 2. Matias (Bra) 13,750, 3. Merkle (Can) 13,725, 6. Top (Ned) 13,275.


Volleybal

MOSKOU: Grand Slam Beach, mannen, groep J: Nummerdor/ Schuil (Ned)- Boersma/ Spijkers (Ned) 21-16, 22-24, 15-10, Nummerdor/ Schuil- Barsoek/Hoedjakov (Rus) 21-14, 21-19, Xu/Wu (Chi)-Boersma/ Spijkers 21-14, 21-15, Xu /Wu-Barsoek/Hoedjakov 21-14, 21-16, Nummerdor/Schuil-Xu/Wu 16-21, 27-25, 15-12, Boersma/Spijkers-Barsoek/Hoedjakov 21-16, 21-18.


Groep K: Alison/Emanuel (Bra)- Brouwer/ Meeuwsen (Ned) 21-16, 21-14, Nicolai/Lupo (Ita)- Brouwer/Meeuwsen 17-21, 21-13, 15-13, Kubala/Benes (Tsj)-Brouwer/ Meeuwsen 22-20, 21-17.


Eerste ronde: Plavins/Smedins (Let)- Boersma-Spijkers 17-21, 21-19,15-13.


ALMERE: Eur. League, vrouwen, groep C: Nederland-Griekenland 3-0, Tsjechië-Israël 3-0, Nederland-Israël 3-1, Griekenland-Tsjechië 2-3, Nederland-Tsjechië 2-3, Israël-Griekenland 3-0.


Stand groep C: 1. Tsjechië 6-15 (18-7), 2. Nederland 6-14 (16-7), 3. Griekenland 6-4 (5-16), 4. Israël 6-3 (6-15).


Wielrennen

CRITERIUM DU DAUPHINE: Zesde etappe: 1. Quintana (Col) 4.46.12, 2. Evans (Aus) 0.16, 3. Moreno (Spa) 0.24, 4. Wiggins (GBr), 5. Weening (Ned),.


Zevende etappe: 1. Moreno (Spa) 2.59.37, 2. Luis-Léon Sanchez (Spa), 3. Evans (Aus), 4. Boasson Hagen (Noo), 5. Nocentini (Ita), 6. Weening (Ned).


Eindklassement: 1. Wiggins 26.40.46, 2. Rogers 1.17, 3. Evans 1.26, 4. Froome (GBr) 1.45, 5. Van den Broeck (Bel) 2.12, 6. Kirijenka (WRu) 2.58, 8. Kelderman 3.26, 11. Weening 3.55.


RONDE VAN ZWITSERLAND: Eerste etappe, individuele tijdrit (7,3 km): 1. Sagan (Slw) 9.43, 2. Cancellara (Zwi) 0.04, 3. Moser (Ita) 0.07, 4. Elmiger (Zwi) 0.11, 5. Kessiakoff (Zwe) 0.15, 6. Albasini (Zwi) 0.17, 9. Slagter 0.20, 13. Ten Dam 0.23, 18. Poels 0.25, 22. Terpstra 0.27, 26. Gesink 0.31, 40. Mollema 0.36, 43. Langeveld, 53. Kruijswijk 0.40, 77. Kroon 0.48, 92. Dekker 0.53, 132. Hoogerland 1.09.


Tweede etappe: 1 Costa (Por) 6.21.13, 2. Fränk Schleck (Lux) 0.04, 3. Nieve (Spa) 0.12, 4. Caruso (Ita) 0.13, 5. Pinot (Fra), 15. Kruijswijk 0.33, 19. Gesink 1.04, 31. Poels 1.46, 37. Slagter 2.05, 51. Ten Dam 2.49, 56. Hoogerland 3.42, 57. Dekker, 60. Mollema, 109. Terpstra 8.25, 115. Langeveld 10.10, 155. Kroon 13.24.


Algemeen klassement: 1. Costa 6.31.22, 2. Fränk Schleck 0.08, 3. Kreuziger 0.15.


MOSKOU: EK mountainbike, mannen: 1. Milatz (Dui) 1.53.42, 2. Mantecon Gutiérrez (Spa) 0.01, 3. Näf (Zwi) 0.21, 6. Van Houts (Ned) 5.03.


Vrouwen: 1. Dahle-Flesjaa (Noo) 1.37.26, 2. Süss (Zwi) 1.11, 3. Spitz (Dui) 1.12.


Zeilen

WEYMOUTH: Wereldbeker, Sail for Gold, eindstand, mannen, RS:X: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 31 punten, 2. Bontemps (Fra) 31, 3. Dempsey (GBr) 43.


Finn: 1. Scott (GBr) 9, 2. Ainslie (GBr) 39, 3. Postma (Ned) 40.3.


Vrouwen, Laser Radial: 1. Young (GBr) 26, 2. Multala (Fin) 28, 3. Murphy (Ier) 36, 5. Bouwmeester 46.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden