Uitslagen

Atletiek

NEW YORK: Diamond League, mannen, 100 m: 1. Carter (Jam) 10,09, 2. Blake (Jam) 10,21, 3. Bledman (Tri) 10,23; 200 m: 1. Weir (Jam) 19,82, 2. Ashmeade (Jam) 19,95, 3. Edward (Pan) 20,06; 800 m: 1. Rudisha (Ken) 1.44,63, 2. English (Ier) 1.45,03, 3. Solomon (VSt) 1.45,13; 400 m horden: 1. Culson (PRi) 48,03, 2. Tinsley (VSt) 48,56, 3. Fredericks (ZAf) 48,58; hoog: 1. Bondarenko (Oek) 2,42, 2. Barshim (Qat) 2,42, 3. Protsenko (Oek) 2,35; ver: 1. Henderson (VSt) 8,33, 2. Taylor (VSt) 8,06, 3. Samaai (ZAf) 8,00, 7. Gaisah 7,72; discus: 1. Harting (Dui) 68,24, 2. Malachowski (Pol) 65,45, 3. Hadadi (Irn) 65,23; 9. Cadée 61,25.

Basketbal

AMSTERDAM: EK-kwalificatie, vrouwen, groep E: Nederland - Rusland 60-68.

Handbal

ROTTERDAM: EK-kwalificatie, vrouwen, groep 4: Nederland - Turkije 37-21, Spanje - Italië 27-19.


Eindstand: 1. Spanje 6-10 (+54), 2. Nederland 6-10 (+48), 3. Turkije 6-4, 4. Italië 6-0.

Hockey

DEN HAAG: mannen, finale: Nederland - Australië 1-6. 14. Hertzberger 1-0, 20. Ciriello 1-1 (sc), 24. Govers 1-2, 37. Turner 1-3, 46. Ciriello 1-4 (sc), 53. Ciriello 1-5 (sc), 64. Dwyer 1-6.


Om derde plaats: Argentinië - Engeland 2-0. Om vijfde plaats: België - Duitsland 4-2. Om zevende plaats: Nieuw-Zeeland - Spanje 1-1 (4-1 na shoot-outs).


Vrouwen, finale: Nederland - Australië 2-0 (2-0). 12. Paumen 1-0 (sb), 29. Lammers 2-0.


Om derde plaats: Argentinië - Verenigde Staten 2-1.

Motorsport

MONTMÉLO: Grote Prijs van Catalonië:


MotoGP: 1. Marc Márquez (Spa) Honda 42.56,914, 2. Rossi (Ita) Yamaha op 0,512, 3. Pedrosa (Spa) Honda 1,834, Stand WK: 1. Márquez 175 pt, 2. Rossi 117, 3. Pedrosa 112.


Moto3: 1. Alex Márquez (Spa) Honda 41.11,656, 2. Bastianini (Ita) KTM 3,236, 3. Vazquez (Spa) Honda 3,512, 4. Miller (Aus) KTM 3,764, stand WK: 1. Miller 117, 2. Fenati 110, 3. Vazquez 92.


Moto2: 1. Rabat (Spa) Kalex 41.23,197, 2. Maverick Viñales (Spa) Kalex 4,244, 3. Zarco (Fra) Caterham Suter 11,157, 4. Kallio (Fin) Kalex 11,301, stand WK: 1. Rabat 149, 2. Kallio 115, 3. Viñales 89.

Tennis

QUEEN'S: mannen, finale: Dimitrov (Bul/4) - López (Spa/10) 6-7, 7-6, 7-6.


HALLE: finale: Federer (Zwi/2) - Falla (Col) 7-6, 7-6.


ROSMALEN: eerste ronde: Huta Galung (Ned) - Nedovjesov (Oek) 6-2, 1-0, opgave.


BIRMINGHAM: vrouwen, finale: Ivanovic (Ser/1) - Zahlavova Strycova (Tsj) 6-3, 6-2.

Volleybal

WORLD LEAGUE: mannen, groep E: Tsjechië - Nederland 2-3 (25-19, 25-13, 18-25, 17-25, 14-16), Tsjechië - Nederland 1-3 (21-25, 15-25, 26-24, 13-25), Zuid-Korea - Portugal 1-3 (21-25, 18-25, 25-15, 20-25), Zuid-Korea - Portugal 0-3 (20-25, 23-25, 18-25).


Stand: 1. Portugal 6-12 (14-10), 2. Nederland 6-11 (15-11), 3. Tsjechië 6-8 (13-13), 4. Zuid-Korea 6-5 (8-16).

Wielrennen

CRITÉRIUM DU DAUPHINÉ: zevende etappe: 1. Westra (Ned) 160 km in 4.32.51, 2. Trofimov (Rus) 0.07, 3. Silin (Rus) 0.16, 4. Contador (Spa) 1.33, 5. Talansky (VSt) 1.51, 6. Hesjedal (Can) 1.53; 12. Kelderman (Ned) 2.32, 50. Boom 11.17, 60. Keizer 15.31, 82. Van der Lijke 26,39, 89. Tankink, 90. Ligthart, 126. Langeveld 33.45.


Achtste etappe: 1. Nieve (Spa) 103 km in 3.20.29, 2. Bardet (Fra) 0.03, 3. Yates (GBr) 0.05, 4. Talansky (VSt) 0.09, 5. Van den Broeck (Bel), 6. Van Garderen (VSt) 0.15, 7. Kelderman 0.32; 10. Contador (Spa) 1.15, 20. Froome (GBr) 5.05, 38. Keizer 23.52, 48. Van der Lijke 27.11, 82. Tankink, 110. Westra, 116. Langeveld, 120. Ligthart.


Eindklassement: 1. Talansky 31.08.08, 2. Contador 0.27, 3. Vd Broeck 0.35, 4. Kelderman 0.43, 5. Bardet 1.20, 6. Yates 2.05, 12. Froome 4.25, 29. Westra 30.27, 68. Tankink 1.11.37, 73. Ligthart 1.13.41, 84. Keizer 1.22.45, 92. Van der Lijke 1.33.12, 118. Langeveld 1.59.33.


RONDE VAN ZWITSERLAND: eerste etappe (individuele tijdrit): 1. Martin (Dui) 9,4 km in 13.48, 2. Dumoulin (Ned) 0.06, 3. Dennis (Aus) 0.13, 4. Cancellara (Zwi) 0.16, 5. Pozzovivo (Ita) 0.19, 6. Sagan (Slw), 7. Mollema (Ned) 0.22, Slagter (Ned) 0.23, 9. Izagirre (Spa) 0.27, 10. Cattaneo (Ita) 0.29, 35. Ten Dam 0.44, 46. Terpstra 0.53, 64. Danny van Poppel 0.56, 67. Kruijswijk 1.00, 68. Clement, 91. Michel Kreder 1.12, 101. De Kort 1.18, 151. Sinkeldam 1.42, 161. Leezer 1.51, 176. Goos 3.09.


Tweede etappe: 1. Meyer (Aus) 181 km in 5.08.18, 2. Deignan (Ier), 3. Warbasse (VSt), 4. Sagan (Slw) 0.14, 5. Swift (GBr), 6. Dillier (Zwi), 7. De Kort, 13. Dumoulin, 19. Mollema, 41. Kruijswijk, 44. Ten Dam, 45. Clement, 72. Slagter, 91. Leezer 5.09, 128. Danny van Poppel 18.50, 141. Terpstra, 145. Sinkeldam, 165. Michel Kreder.


Algemeen klassement: 1. Martin (Dui) 5.22.20, 2. Dumoulin 0.06, 3. Dennis (Aus) 0.13, 4. Sagan 0.19, 5. Mollema 0.22, 6. Slagter 0.23, 31. Ten Dam 0.44, 49. Kruijswijk 1.00, 50. Clement, 66. De Kort 1.18, 98. Leezer 6.46, 130. Terpstra 19.29, 132. Danny van Poppel 19.34, 137. M. Kreder 19.48, 159. Sinkeldam 20.18.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden