Uitslagen

Motorsport

LOSAIL: WK wegrace, Grand Prix van Qatar: Moto3: 1. Miller (Aus) KTM 38.05,810, 2. Alex Márquez (Spa) Honda 0,233, 3. Vazquez (Spa) 0,280, 4. Oliveira (Por) Mahindra 0,295, 5. Rins (Spa) Honda 0,369, 6. Kornfeil (Tsj) KTM 0,586, 19. Deroue/Kalex 36,691, 25. Schouten/Mahindra 1.08,694.


Stand WK: 1. Miller 25 punten, 2. Márquez 20, 3. Vazquez 16.


Moto2: 1. Rabat (Spa) Kalex 40.20,963, 2. Nakagami (Jap) Kalex 0,040, 3. Kallio (Fin) Kalex 1,059, 4. Lüthi (Zwi) Suter 3,741, 5. Viñales (Spa) Kalex 4,043, 6. Corsi (Ita) Forward KLX 5,830.


Stand WK: 1. Rabat 25, 2. Nakagami 20, 3. Kallio 16.


MotoGP: 1. Márquez (Spa) Honda 42.40,561, 2. Rossi (Ita) Yamaha 0,259, 3. Pedrosa (Spa) Honda 3,370, 4. Aleix Espargaro (Spa) Yamaha 11,623, 5. Dovizioso (Ita) Ducati 12,159, 6. Crutchlow (Ita) Ducati 28,526.


Stand WK: 1. Márquez 25, 2. Rossi 20, 3. Pedrosa 16.


Paardensport

DEN BOSCH: Grote Prijs, na barrage: 1. Staut (Fra) Silvana HDC 0-42,96, 2. Kutscher (Dui) Cornet's Cristallo 0-42,97, 3. Leprevost (Fra) Nice Stephanie 0-43,11, 4. Clee (GBr) Diablesse de Muze 4-44,70, 5. Allen (Ier) Molly Malone 8-43,32; 6. Tops-Alexander (Aus) Old Chap Tame 1-75,18, 12. Albert Voorn/Tobalio 4-71,00, 13. Vrieling/Zirocco Blue VdL 4-72,12, 17. Sleiderink/Zhivago 5-74,85.


Dressuur, kür op muziek, achtste en laatste kwalificatie wereldbeker: 1. Gal (Ned) Glock's Undercover 86,7 procent, 2. Heijkoop (Ned) Kingsley Siro 79,65, 3. Truppa (Ita) Fixdesign Eremo del Castegno 79,475, 4. Werth (Dui) El Santo 78,575, 5. Minderhoud (Ned) Johnson 77,975, 6. Van Silfhout (Ned) Arlando 76,6, 7. Visser (Ned) Vingino 74,925; 9. Gevers/Thriller 72,45.


Eindstand WB West-Europese zone: 1. Vilhelmson-Silfven (Zwe) 74, 2. Gal 71, 3. Werth 63, 4. Von Bredow-Werndl (Dui) 60, 5. Kasprzak (Den) 55, 6. Minderhoud 52; 10. Heijkoop 42, 13. Van der Meer 30, 15. Visser 25.


Schaatsen

HEERENVEEN: WK allround: mannen, 500 meter: 1. Niedzwiedzki (Pol) 35,91 seconden, 2. Bökko (Noo), Verweij (Ned) 35,95, 4. Sun Longjiang (Chn) 36,17, 5. Yang Fan (Chn), Olde Heuvel (Ned) 36,34, 7. Blokhuijsen (Ned) 36,41, 8. Szymanski (Pol) 36,42, 9. Silovs (Let) 36,61, 10. Lunde Pedersen (Noo) 36,72; 13. Rotteveel (Ned) 36,92.


5 kilometer: 1. Blokhuijsen 6.17,78, 2. Verweij 6.19,69, 3. Joeskov (Rus) 6.20,15, 4. Rotteveel 6.22,39, 5. Lunde Pedersen 6.23,72, 6. Bökko 6.26,14, 7. Swings (Bel) 6.26,78, 8. Olde Heuvel 6.28,59, 9. Van der Poel (Zwe) 6.28,68, 10. Babenko (Kaz) 6.30,11.


1.500 meter: 1. Joeskov (Rus) 1.46,12, 2. Verweij (Ned) 1.46,47, 3. Swings (Bel) 1.46,47, 4. Lunde Pedersen (Noo) 1.46,86, 5. Rotteveel (Ned) 1.46,94, 6. Blokhuijsen (Ned) 1.47,15, 7. Niedzwiedzki (Pol) 1.47,31, 8. Szymanski (Pol) 1.47,74, 9. Bökko (Noo) 1.48,01, 10. Silovs (Let) 1.48,05; 14. Olde Heuvel (Ned) 1.48,92.


10 kilometer: 1. Blokhuijsen 13.13,93, 2. Joeskov 13.17,84, 3. Verweij 13.19,12, 4. Swings 13.29,42, 5. Lunde Pedersen 13.30,10, 6. Rotteveel 13.36,52, 7. Bökko 13.40,88, 8. Niedzwiedzki 14.10,58.


Eindstand: 1. Verweij 149,365, 2. Blokhuijsen 149,600, 3. Joeskov 150,030, 4. Lunde Pedersen 151,217, 5. Swings 151,519, 6. Bökko 151,611, 7. Rotteveel 151,631, 8. Niedzwiedzki 153,820.


Vrouwen: 500 meter: 1. Wüst (Ned) 38,86 seconden, 2. Skokova (Rus) 39,00, 3. Sjichova (Rus) 39,13, 4. Christ (Can) 39,37, 5. Bachleda-Curus (Pol) 39,55, 6. Jing Liu (Chn) 39,57, 7. Takagi (Jap) 39,68, 8. Czerwonka (Pol) 39,69, 9. Rempel (Can) 39,71, 10. Schouten (Ned) 39,73; 15. Valkenburg (Ned) 40,00, 19. Nauta (Ned) 41,09.


3 kilometer: 1. Wüst 3.58,83, 2. Nauta 4.03,20, 3. Graf (Rus) 4.05,51, 4. Valkenburg 4.05,89, 5. Schouten 4.07,08, 6. Skokova 4.08,60, 7. Bachleda-Curus 4.08,75, 8. Zlotkowska (Pol) 4.09,34, 9. Peeters (Bel) 4.10,67, 10. Czerwonka 4.11,26.


1.500 meter: 1. Wüst (Ned) 1.54,13, 2. Graf (Rus) 1.55,67, 3. Skokova (Rus) 1.55,99, 4. Czerwonka (Pol) 1.56,91, 5. Nauta (Ned) 1.57,32, 6. Bachleda-Curus (Pol) 1.57,73, 7. Zlotkowska (Pol) 1.57,88, 8. Christ (Can) 1.58,36, 9. Valkenburg (Ned) 1.58,45, 10. Sjichova (Rus) 1.58,96; 11. Schouten (Ned) 1.59,49.


5 kilometer: 1. Nauta 6.57,59, 2. Wüst 6.59,07, 3. Graf 7.00,01, 4. Valkenburg 7.08,11, 5. Schouten 7.11,56, 6. Skokova 7.18,50, 7. Bachleda-Curus 7.19,97, 8. Czerwonka 7.26,98.


Eindstand: 1. Wüst 158,615, 2. Graf 161,315, 3. Nauta 162,488, 4. Skokova 162,946, 5. Valkenburg 163,275, 6. Schouten 163,896, 7. Bachleda-Curus 164,248, 8. Czerwonka 165,234.


Schaken

CHANTY MANSISK: Kandidatentoernooi, achtste ronde: Kramnik (Rus) - Andreikin (Rus) ¿ - ¿, Svidler (Rus) - Karjakin (Rus) 0-1, Topalov (Bul) - Mamedyarov (Aze) ¿ - ¿, Aronian (Arm) - Anand (Ind) ¿ - ¿.


Negende ronde: Karjakin - Kramnik 1-0, Andreikin - Svidler ¿ - ¿, Anand - Topalov 1-0, Mamedjarov - Aronian 1-0.


Stand: 1. Anand 6, 2. Aronian 5, 3. Kramnik, Karjakin, Mamedjarov 4¿, 6. Svidler, Andreikin 4, 8. Topalov 3¿


Tennis

MIAMI: int.toernooi, mannen: tweede ronde: João Sousa (Por) - Simon (Fra/26) 7-6, 3-6, 6-3, Nadal (Spa/1) - Hewitt (Aus) 6-1, 6-3, Lajovic (Ser) - Yen-Hsun (Tai) 6-1, 6-7, 6-3, Istomin (Oez) - Toersoenov (Rus/29) 6-7, 6-0, 6-3, Raonic (Can/12) - Sock (VSt) 6-4, 7-6, Becker (Dui) - Harrison (VSt) 7-5, 3-6, 7-6, Fognini (Ita/14) - Lacko (Slw) 6-4, 6-4, Isner (VSt/10) - Young (VSt) 6-7, 6-3, 6-4, Bedene (Slv) - Pospisil (Can/27) 6-7, 7-5, 6-4, Almagro (Spa/18) - Querrey (VSt) 6-4, 6-4; derde ronde: Federer (Zwi/5) - De Bakker (Ned) 6-3, 6-3, Djokovic (Ser/2) - Mayer (Dui/30) walkover, Murray (GBr/6) - López (Spa/32) 6-4, 6-1, Tsonga (Fra/11) - Baghdatis (Cyp) 4-6, 7-6, 7-5, Robredo (Spa/16) - Benneteau (Fra) 6-3, 6-4.


Vrouwen: derde ronde: Sjarapova (Rus/4) - Safarova (Tsj/26) 6-4, 6-7, 6-2, Li Na (Chn/2) - Keys (VSt) 7-6, 6-3, Agnieszka Radwanska (Pol/3) - Vesnina (Rus/32) 7-5, 6-3, Suarez Navarro (Spa) - Kanepi (Est/24) 6-2, 6-1, Svitolina (Oek) - Zahlavova Strycova (Tsj) 4-6, 6-4, 6-1.


Wielrennen

MILAAN - SANREMO: World Tour: 1. Kristoff (Noo) 294 km in 6.55.56, 2. Cancellara (Zwi), 3. Swift (GBr), 4. Lobato (Spa), 5. Cavendish (GBr), 6. Colbrelli (Ita), 7. Stybar (Tsj), 8. Modolo (Ita), 9. Ciolek (Dui), 10. Sagan (Slw), 14. Langeveld, 31. Leezer 0.54, 37. Mollema 1.33, 38. Maaskant 1.35, 41. Tjallingii 2.38, 53. De Maar 5.08, 80. De Kort 10.04, 84. Van Emden, 90. Curvers 11.42, 99. Kroon, 105. Slagter 17.59, 106. Van Hummel, 108. Flens.


Stand WorldTour, individueel: 1. Betancur (Col) 114 punten, 2. Gerrans (Aus) 114, 3. Contador (Spa) 112, 4. Kristoff 101, 5. Evans (Aus) 88, 6. Rui Costa (Por) 88, 21. Gesink 42, 35. Slagter 12.


Ploegen: 1. Movistar 218, 2. AG2R 216, 3. Lampre 191, 14. Belkin 51, 17. Giant-Shimano 20.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden