Uitslagen

Atletiek

Boedapest: EK veldlopen, mannen, 10.000 meter: 1. Lalli (Ita) 30.01, 2. Chahdi (Fra) 30.11, 3. Meucci (Ita) 30.13, 4. Farrell (GBr) 30.14, 5. Castillejo (Spa) 30.14, 6. Lamdassem (Spa) 30.14, 21. Choudoud 30.41, 25. Butter 30.59, 48. Schroër 31.32, 55. Wassink 31.37, 67. Wiggers 32.14.

Vrouwen, 8000 meter: 1. Britton (Ier) 27.45, 2. Felix (Por) 27.47, 3. Herzog (Ned) 27.48, 4. Belete (Bel) 27.54, 5. Pichoche (Fra) 27.55, 6. Duarte (Fra) 27.55.

Landenklassement:1. Spanje 35 punten, 2. Groot-Brittannië 38, 3. Italië 63, 8. Nederland 149.

Golf

DURBAN: Europese Tour, Nelson Mandela Championship, eindstand: 1. Jamieson (Sch) 123 slagen (-7), na play-off, 2. Webster (Eng), De la Riva (Spa) 123, 4. Kieffer (Dui), Nixon (Eng), Madsen (Deen), Clark (ZAf) 124.

Paardensport

GENÈVE: Concours hippique, Grote Prijs, wereldbekerkwalificatie, na barrage: 1. Tops-Alexander (Aus) Cevo Itot du Château 0-40,40, 2. Alvarez Moya (Spa) Carlo 0-41,64, 3. Dreher (Dui) Magnus Romeo 0-42,11, 4. Janika Sprunger (Zwi) Palloubet d'Halong 0-42,88, 5. Bost (Fra) Myrtille Paulois 4-41,18, 6. Kutscher (Dui) Spartacus 4-42,48; 20. Dubbeldam/BMC Utascha SFN 4-78,67, 30. Smolders/Exquis Walnut de Muze 9-79,35.

Stand WB, na 6 van 12 wedstrijden: 1. Alvarez Moya 75, 2. Staut (Fra) 58, 3. Schwizer (Zwi) 38, 4. Dubbeldam 35; 13. Maikel van der Vleuten 23.

HENGELO: Indoor Twente,Grote Prijs, na barrage: 1. Willem Greve (Ned) Sonate 0-30,75, 2. Dennis van den Brink (Ned) Wennemars 0-31,50, 3. Van der Schans (Ned) Eurocommerce Seoul 0-31,77.

Schaatsen

NAGANO (Jap): Wereldbeker schaatsen, mannen, eerste 500 meter: 1. Koskela (Fin) 34,64, 2. Michel Mulder 34,95, 3. Fredricks (VSt) 35,10, 4. Lobkov (Rus) 35,16, 5. Mo Tae-bum (ZKo) 35,18, 6. Kato (Jap) 35,20, 7. Smeekens (Ned) 35,23, 8. Oikawa (Jap) 35,24, 9. Otterspeer (Ned) 35,26, 10. Was (Pol) 35,27, 16. Ronald Mulder 35,47; B-groep: 1. Lee Kang-seok (ZKo) 35,34, 6. Hospes 35,73.

Tweede 500 meter: 1. Nagashima (Jap) 35,14, 2. Junio (Can) 35,16, 3. Smeekens 35,18, 4. Michel Mulder 35,234, 5. Mo Tae-bum 35,235, 6. Oikawa 35,27, 7. Was 35,28, 8. Poutala (Fin) 35,30, 9. Haga (Jap) 35,316, 10. Lee Kang-seok (ZKo) 35,318, 11. Ronald Mulder 35,32, 15. Otterspeer 35,45; B-groep: 1. Jesin (Rus) 35,56, 6. Hospes 35,72.

WB-stand: 1. Smeekens 260 punten, 2. Mo Tae-bum 230, 3. Kato 216, 7. Michel Mulder 191, 11. Otterspeer 104.

Eerste 1000 meter: 1. Koskela 1.09,52, 2. Schwarz (Dui) 1.09,69, 3. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 1.09,85, 4. Derraugh (Can) 1.09,98, 5. Nuis (Ned) 1.10,07, 6. Morrison (Can) 1.10,19, 7. Koezin (Kaz) 1.10,286, 8. Jesin (Rus) 1.10,288, 9. Gregg (Can) 1.10,66, 10. Ihle (Dui) 1.10,95, 11. Schipper 1.11,07, 17. Otterspeer 1.51,54 (val); B-groep: 1. Michel Mulder 1.09,63.

Tweede 1000 meter: 1. Otterspeer 1.09,20, 2. Morrison 1.09,64, 3. Nuis 1.09,72, 4. Davis (VSt) 1.09,81, 5. Jesin 1.09,99, 6. Lee Kyou-hyuk 1.10,08, 7. Michel Mulder 1.10,39, 8. Schwarz 1.10,48, 9. Derraugh 1.10,49, 10. Gregg 1.10,63, 14. Schipper 1.10,81.

WB-stand: 1. Morrison 225 punten, 2. Nuis 190, 3. Koskela (Fin) 180, 4. Otterspeer 160, 9. Schipper 98, 11. Michel Mulder 65.

Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,63 seconden, 2. Kodaira (Jap) 37,96, 3. Richardson (VSt) 38,01, 4. Wolf (Dui) 38,29, 5. Oenema (Ned) 38,33, 6. Sumiyoshi (Jap) 38,43, 7. Fatkoelina (Rus) 38,511, 8. Nesbitt (Can) 38,517, 9. Erbanova (Tsj) 38,530, 10. Wang Beixing (Chn) 38,535, 12. Leenstra 38,63, 14. Van Riessen 38,73, 15. Boer 38,81, 18. Das 39,14.

Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa 37,60, 2. Wolf 37,91, 3. Kodaira 38,09, 4. Wang Beixing 38,18, 5. Boer 38,35, 6. Richardson 38,41, 7. Erbanova 38,47, 8. Fatkoelina 38,54, 9. Nesbitt 38,552, 10. Oenema 38,554, 14. Leenstra 38,68, 17. Van Riessen 38,91, 21. Das 39,47.

WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 400 punten, 2. Richardson 275, 3. Wolf 260, 7. Boer 141, 11. Oenema 107.

Eerste 1000 meter: 1. Richardson 1.15,24, 2. Nesbitt 1.15,45, 3. Van Beek (Ned) 1.16,15, 4. Fatkoelina 1.16,244, 5. Leenstra 1.16,249, 6. Bowe (VSt) 1.16,28, 7. Erbanova 1.16,86, 8. Van Riessen 1.17,10, 9. Kodaira 1.17,12, 10. Ajdova (Kaz) 1.17,17, 13. Boer 1.17,41, 19. Das 1.18,29.

Tweede 1000 meter: 1. Nesbitt 1.15,13, 2. Richardson 1.15,26, 3. Van Beek 1.15,87, 4. Bowe 1.15,93, 5. Leenstra 1.16,09, 6. Erbanova 1.16,30, 7. Ajdova 1.16,55, 8. Boer 1.16,71, 9. Van Riessen 1.16,74, 10. Fatkoelina 1.16,76, 20. Das 1.19,59.

WB-stand: 1. Richardson 280 punten, 2. Van Beek 210, 3. Nesbitt 208, 4. Leenstra 160, 7. Van Riessen 118.

GRONINGEN: KPN marathon, mannen: 1. Vreugdenhil, 2. Nauta, 3. Hekman, 4. Groeneveld, 5. Bergsma, 6. Francolini (Ita), 7. Ariens, 8. Verweij, 9. Sjoerd Huisman, 10. Vink.

Stand: 1. Ariens 170, 2. Groeneveld 168,1, 3. Francolini 162, 4. Stroetinga 141,3, 5. Vreugdenhil 141,2, 6. Berga 115.

Vrouwen: 1. Lollobrigida (Ita), 2. Huisman, 3. Van der Wal, 4. Kamminga, 5. Sterk, 6. Langeland, 7. Meijer, 8. Sikkema, 9. Hendriks, 10. Soemanta.

Stand: 1. Mariska Huisman 185, 2. Meijer 168, 3. Van der Wal 158.3, 4. Sterk 153, 5. De Vries 151.2, 6. Cramer 106.

Skiën

SANKT-MORITZ: Wereldbeker vrouwen, Super-G: 1. Vonn (VSt) 1.02,71, 2. Maze (Slv) 1.03,08, 3. Mancuso (VSt) 1.03,72, 4. Suter (Zwi) 1.03,98, 5. Höfl-Riesch (Dui) 1.04,02, 6. Rebensburg (Dui) 1.04,16.

WB-stand super-G: 1. Vonn 200 punten, 2. Mancuso 140, 3. Maze 130.

Reuzenslalom: 1. Maze (Slv) 2.11,07, 2. Rebensburg 2.11,15, 3. Worley (Fra) 2.11,62, 4. Gut (Zwi) 2.12,13, 5. Schild (Oos) 2.13,35, 6. Zettel (Oos) 2.13,39.

WB-stand reuzenslalom: 1. Maze 300 punten, 2. Zettel (Oos) 200, 3. Rebensburg 140.

WB-stand algemeen: 1. Maze 677 punten, 2. Höfl-Riesch 443, 3. Vonn 414.

VAL D' ISÈRE: Wereldbeker mannen, slalom: 1. Pinturault (Fra) 1.36,55, 2. Neureuther (Dui) 1.37,05, 3. Hirscher (Oos) 1.37,12, 4. Myhrer (Zwe) 1.37,61, 5. Byggmark (Zwe) 1.37,65, 6. Pranger (Oos) 1.37,65.

WB-stand slalom: 1. Myhrer 150, 2. Hirscher 140, 3. Neureuther 116.

Reuzenslalom: 1. Hirscher 1.54,10, 2. Luitz (Dui) 1.55,26, 3. Ligety 1.55,52, 4. Neureuther (Dui) 1.55,69, 5. Blardone (Ita) 1.55,79, 6. Svindal 1.56,06.

WB-stand reuzenslalom: 1. Ligety 260 punten, 2. Hirscher 240, 3. Mölgg (Ita) 150.

WB-stand algemeen: 1. Svindal 440 punten, 2. Ligety 402, 3. Hirscher 380.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden