Uitslagen

Atletiek..

Mannen, 400 m: finale: 1. Merritt (VS) 43,75, 2. Wariner (VS) 44,74, 3. Neville (VS) 44,80, 4. Brown (Bah) 44,84, 5. Djhone (Fr) 45,11, 6. Rooney (GB) 45,12, 7. Quoq (Tri) 45,22, 8. Wissman (Zwe) 45,39.

110 horden: finale: 1. Robles (Cuba) 12,93, 2. Payne (VS) 13,17, 3. Oliver (VS) 13,18, 4. Doucoure (Fr) 13,24, 5. Noga (Pol) 13,36, 6. Wignall (Jam) 13,46, 7. Phillips (Jam) 13,60, 8. Quinonez (Sp) 13,69.

Hinkstapspringen, finale: 1. Evora (Por) 17.67, 2. Idowu (GB) 17.62, 3. Sands (Bah) 17.59, 4. Girat (Cuba) 17.52, 5. Oprea (Roe) 17.22, 6. Gregorio (Bra) 17.20, 7. Achike (GB) 17.17, 8. Koeznjetsov (Oek) 16.87.

Tienkamp, stand na vijf onderdelen: 1. Clay (VS) 4521 pnt, 2. Krautsjanka (WRus) 4433, 3. Hardee (VS) 4428, 4. Kasjanov (Oek) 4408, 5. Sebrle (Tsj) 4312; 19. Martineau (Ned) 4002.

Vrouwen, 200 m: finale: 1. Campbell-Brown (Jam) 21,74, 2. Felix (VS) 21,93, 3. Stewart (Jam) 22,00, 4. Lee (VS) 22,01, 5. Hooker (VS) 22,34, 6. Simpson (Jam) 22,36, 7. Ferguson-McKenzie (Bah) 22,61, 8. Mothersill (K-Eil) 22,68.

Speer: finale: 1. Spotakova (Tsj) 71.42, 2. Abakoemova (Rus) 70-78, 3. Obergföll (Zwe) 66.13, 4. Sayers (GB) 65.75, 5. Nerius (Dui) 65.29, 6. Menendez (Cuba) 63.35.

20 km snelwandelen: 1. Kaniskina (Rus) 1.26.30, 2. Tysse Platzer (No) 1.27.07, 3. Rigaudo (It) 1.27.12, 4. Liu Hong (China) 1.27.17, 5. Del Monte Vasco (Sp) 1.27.25.

Basketbal

Vrouwen, halve finales: Australië - China 90-56, Verenigde Staten - Rusland 67-52; finale: zaterdag: Australië - VS (16.00).

Beachvolleybal

Vrouwen, finale: Walsh/May-Treanor (VS) - Wang Jie/Tian Jia (China) 21-18, 21-18; om derde plaats: Xue Chen/Zhang Xi (China) - Ribeiro/Rocha (Bra) 21-19 21-17.

Handbal

Vrouwen, halve finales: Rusland - Hongarije 22-20, Noorwegen - Z-Korea 15-14; Finale: zaterdag: Rusland - Noorwegen (9.45).

Hockey

Mannen, halve finales: Nederland - Duitsland 1-1 (na verl). Duitsland wint na strafballen: 3-4. 66. Hoyng 1-0 (sc), 68. Ph. Zeller 1-1.

Strafballen: Taekema 1-0, Chr. Zeller 1-1, Ronald Brouwer 2-1, Florian Keller mist, Reckers mist, Meinert 2-2, Weusthof mist, Ph. Zeller mist, De Nooijer 3-2, Weissenborn 3-3, Chr. Zeller 3-4, Teakema mist.

Nederland: Vogels; Boerma, Taekema, Van der Horst en Geert-Jan Derikx; Docherty, Delmee en De Nooijer; Hertzberger, Reckers en Matthijs Brouwer; wissels: Rob Derikx, Van der Weide, Weusthof, Reckers, Hoyng.

Spanje - Australië 3-2.

Om zevende plaats: Nieuw-Zeeland - Pakistan 4-2; om negende plaats: België - Canada 3-0.

Finale: zaterdag: Duitsland - Spanje (14.30); om derde plaats: Nederland - Australië (12.00).

Moderne vijfkamp

Mannen, eindstand: 1. Moisejev (Rus) 5632 punten, 2. Krungolcas (Lit) 5548, 3. Zadneprovskis (Lit) 5524, 4. Qian Zhenhua (China) 5516, 5. Gebhardt (Dui) 5480.

Paardensport

Springen, finale, na barrage om goud: 1. Lamaze (Can) Hickstead 0-38,39, 2. Bengtsson (Zwe) Ninja 4-38,39; na barrage om brons: 3. Madden (VS) Authentic 0-35,25, 4. Michaels-Beerbaum (Dui) Shutterfly 0-35,37, 5. Pessoa (Bra) Rufus 0-37,04, 6. Ward (VS) Sapphire 4-35,39, 7. Ludger Beerbaum (Dui) All Inclusive 4-36,16, 8. Houtzager (Ned) Opium VS 8-36,77, 9. Hoorn (Ned) O’Brien 8-36,89, zonder barrage: 16. Gerco Schröder (Ned) Monaco 16.

Schoonspringen

Vrouwen, toren: finale: 1. Chen Ruolin (China) 447,70 pnt, 2. Heymans (Can) 437,05, 3. Wang Xin (China) 429,90.

Softbal

Finale: Japan - Verenigde Staten 3-1.

Taekwondo

Mannen, tot 68 kilo: eerste ronde: Tae-jin (ZK) - Bekkers (Ned) 4-3; herkansingen: Tazegul (Tur) - Bekkers 3-2; finale: Tae-jin - Lopez (VS) 3-2; om derde plaats: Tazegul - Lopez (Peru) 1-0, Yu-Chi (Taiw) - Manz (Dui) 4-3.

Vrouwen, tot 57 kg: finale: Lim Su-jeong (ZK) - Tanrikulu (Tur) 1-0. om derde plaats: Lopez (VS) - Calabrese (It) 3-2, Zubcic (Kro) - Su Li-wen (Taiw) 5-4.

Tafeltennis

Vrouwen, vierde ronde: Guo Yue (China) - Li Jiao (Ned) 4-0 (11-2, 11-6, 11-3, 13-11), Feng Tianwei (Sing) - Li Jie (Ned) 4-1 (7-11, 13-11, 11-7, 11-5, 11-4); kwartfinales: Zhang Yining (China) - Feng Tian Wei 4-1, Li Jiawei (Sing) - Wang (VS) 4-1, Wang Nan (China) - Tie Ya Na (HK) 4-1, Guo Yue - Wu Xue (Dom. Rep) 4-0.

Voetbal

Vrouwen, finale: Verenigde Staten - Brazilië 1-0 na verlenging. 97. Lloyd 1-0; om derde plaats: Duitsland - Japan 2-0. 69. Bajramaj 1-0, 87. Bajramaj 2-0.

Volleybal

Vrouwen: halve finales: Verenigde Staten - Cuba 3-0 (25-20, 25-16, 25-17), Brazilië - China 3-0 (27-25, 25-22, 25-14); finale: zaterdag: VS- Brazilië (14.00).

Waterpolo

Vrouwen, finale: Nederland - Verenigde Staten 9-8 (4-2, 1-3, 2-1, 2-2). Topscorer Nederland: De Bruijn 7; om derde plaats: Hongarije - Australië 9-9 (2-2, 3-1,1-3,1-1,1-2, 1-0). Australië wint na strafworpen: 3-2.

Worstelen

Mannen: vrije stijl tot 84 kg: finale: Mindorasjvili (Geo) wint van Abdusalomov (Tadz); om derde plaats: Ketoev (Rus) w.v. Bichinashvili (Dui), Danko (Oek) w.v. Balci (Tur).

Tot 96 kg: finale: Moeradov (Rus) wint van Tigiyev (Kaz); om derde plaats: Gazyumov (Aze) w.v. Tibilov (Oek), Gogshelidze (Geo) w.v. Batista (Cuba).

Tot 120 kg: finale: Tajmazov (Oez) wint van Achmedov (Rus); om derde plaats: Mutalimov (Kaz) w.v. Masoumi (Iran), Musulbes (Slow) w.v. Rodriguez (Cuba).

Zeilen

Mannen, Tornado: eindstand: 1. Echavarri/Paz (Sp) 44, 2. Bundock/Ashby (Aus) 49, 3. Lange/Espinola (Arg) 56, 5. Booth/Nieuwenhuis (Ned) 64.

Star: eindstand: 1. Percy/Simpson (GB) 45, 2. Scheidt/Prada (Bra) 53, 3. Loof/Ekström (Zwe) 53.

Zwemmen

Mannen, 10 km open water: 1. Van der Weijden (Ned) 1.51.51,6, 2. Davies (GB) 1.51.53,1, 3. Lurz (Dui) 1.51.53,6, 4. Cleri (It) 1.52.07,5, 5. Drattsev (Rus) 1.52.08,9.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden