Uitslagen

Atletiek

EGMOND AAN ZEE: Halve marathon, mannen: 1. Wolde (Eth) 1.00.46 (parcoursrecord), 2. Gideon Kipketer (Ken) 1.01.03, 3. Tsegay (Eri) 1.01.09, 4. Belete (Eth) 1.02.12, 5. Kirwa (Ken) 1.02.34, 6. Choukoud (Ned) 1.03.13, 7. Butter (Ned) 1.03.13, 8. Van der Wielen (Ned) 1.03.20, 9. Kipkemboi (Ken) 1.03.26, 10. Nageeye (Ned) 1.04.01, 12. Poesiat 1.04.07, 13. Schröer 1.04.33.


Vrouwen: 1. Haily (Eth) 1.11.18, 2. Florence Kiplagat (Ken) 1.11.21, 3. Kibet (Ned) 1.11.45, 4. Chepchirchir (Ken) 1.11.48, 5. Labani (Mar) 1.12.34, 6. Pol (Ned) 1.13.27, 7. Plaatzer (Ned) 1.13.29, 8. Deelstra (Ned) 1.13.37, 9. Boonstra (Ned) 1.15.30, 10. Ndungu (Ken) 1.15.45.


Bobslee

ALTENBERG: tweemansbob, mannen, wereldbeker: 1. Florschütz/Kuske (Dui) 56,26, 2. Arndt/Hübenbecker (Dui) 56,27, 3. Hefti/Lamparter (Zwi) 56,73, 4. Zoebkov/Troenenkov (Rus) 56,74, 5. Holcomb/Langton (VSt) 56,81, 6. Melbardis/Dreiskens (Let) 56,88, 18. Van Calker/Jansma (Ned) 57,90.


EK: 1. Florschütz/Kuske, 2. Arndt/Hübenbecker, 3. Hefti/Lamparter, 16. Van Calker/Jansma.


Stand WB: 1. Florschütz 885, 2. Hefti 835, 3. Arndt 762, 11. Van Calker 536.


Viermansbob: wereldbeker mannen: 1. Duitsland 2 1.49,87 (54,73/55,14), 2. Rusland 1 1.50,53 (55,16/55,37). 3. Duitsland 1 1.50,79 (55,17/55,62, 8. Nederland (Van Calker, Greiner, Jansma, Klaasen), 1.51,24 (55,52-55,72).


WB stand: 1. Rusland 1 829 pnt, 2. Duitsland 1 825, 3. Duitsland 2 779, 9. Nederland 624.


Skeleton, vrouwen, wereldbeker, eindstand na 1 run: 1. Huber (Dui) 59,87, 2. Heinz (Dui) 59,97, 3. Rudman (GBr) 59,99, 4. Thees (Dui) 1.00,12, 5. Hollingsworth (Can) 1.00,31, 6. Uhlaender (VSt) 1.00,34, 11. Le Conté (Ned) 1.01,39.


EK: 1. Huber, 2. Heinz, 3. Rudman, 5. Le Conté.


Stand wereldbeker: 1. Hollingsworth 729, 2. Thees 728, 3. Potilizina (Rus) 681, 13. Le Conté 448.


Golf

EAST LONDON: Europese Tour, Africa Open: mannen, eindstand: 1. Oosthuizen (ZAf) 265 slagen (-27), 2. Van der Walt (ZAf) 267, 3. Goosen (ZAf) 268, 4. Van Zyl (ZAf) 269, 5. Forsyth (Sch) 270, 6. Sterne (ZAf) 272, 18. Sluiter, Saxton 277, 34. Lafeber, Remkes 279, 59. Besseling 283.


Schaatsen

ALKMAAR: Marathon Cup, twaalfde wedstrijd: mannen, 125 ronden: 1. Bob de Vries, 2. Bierma, 3. Timmerman, 4. Groeneveld, 5. Ariens, 6. Berga, 7. Heideman, 8. Hoogeveen, 9. Hekman, 10. Bovenhuis. Klassement: 1. Ariens 311 punten, 2. Hadders 260, 3. Berga 209, 4. Zwitser 205, 5. Plender 133.


Vrouwen, 70 ronden: 1. Van der Wal, 2. Schouten, 3. Cramer, 4. Huisman, 5. Last-Kijk in de Vegte. Klassement: 1. Huisman 275,2, 2. Van der Wal 252,9, 3. Soemanta 211.


Schaken

REGIIO EMILIA: Torneo di Capodanno: 1. Giri (Ned) 16 ptn, 2. Nakamura (VSt), Morozevitsj (Rus), Caruna (Ita) 15 pt.


Shorttrack

HEERENVEEN: NK, mannen 500 m: 1. Van der Wart, 2. Kerstholt, 3. Bökkerink.1000 m: 1. Kerstholt, 2. Bökkerink, 3. Knegt. 1500 m: 1. Kerstholt, 2. Van der Wart, 3. Bökkerink. Superfinale, 3000 m: 1. Knegt, 2. Hakkenberg, 3. De Laat.


Eindstand: 1. Kerstholt, 2. Van der Wart, 3. Knegt.


Vrouwen, 500 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. Huisman. 1000 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. De Vries. Bijzonderheid: Nederlands record Ter Mors (1.31,327). 1500 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. Van Ruijven. Superfinale, 3000 m: 1. Ter Mors, 2. Wijnja, 3. De Vries. Eindstand: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. Van Ruijven.


Skiën

ADELBODEN: wereldbeker, slalom, mannen: 1. Hirscher (Oos) 1.58,66 (58,69/59,97), 2. Kostelic (Kro) 1.58,93 (58,95/59,98), 3. Gross (Ita) 1.59,65 (59,99/59,66), 4. Matt (Oos) 2.00,10 (58,76/1.01,34), 5. Grange (Fra) 2.00,22 (1.00,48/59,74), 6. Dopfer (Dui) 2.00,43 (1.00,22/1.00,21).


WB-stand slalom: 1. Kostelic 385 punten, 2. Hirscher 360, 3. Deville (Ita) 230.


Reuzenslalom: 1. Hirscher 2.42,50 (1.21,67/1.20,83), 2. Raich (Oos) 2.42,58 (1.22,78/1.19,80), 3. Blardone (Ita) 2.42,60 (1.22,00/1.20,60), 4. Ligety (VSt) 2.42,64, 5. Richard (Fra) 2.43,49, 6. Baumann (Oos) 2.43,78.


WB-stand reuzenslalom: 1. Ligety 380, 2. Hirscher 365, 3. Pinturault (Fra) 195.


WB-stand algemeen: 1. Hirscher 725, 2. Kostelic 495, 3. Svindal (Noo) 456.


BAD KLEINKIRCHEIM: wereldbeker, Super-G, vrouwen: 1. Suter (Zwi) 1.09,55, 2. Maze (Slv) 1.09,89, 3. Fenninger (Oos) 1.10,29, 4. Aufdenblatten (Zwi) 1.10,33, 5. Gut (Zwi) 1.10,43, 6. Hronek (Dui) 1.10,46.


WB-stand super-G: 1. Vonn (VSt) 213, 2. Fenninger 200, 3. Suter (Zwi) 194.


Afdaling: 1. Görgl (Oos) 1.48,40, 2. Mancuso (VSt) 1.48,56, 3. Suter 1.48,90, 4. Vonn 1.48,95, 5. Fanchini (Ita) 1.49,04, 6. Gisin (Zwi) 1.49,20.


WB-stand afdaling: 1. Vonn 250 punten, 2. Görgl 171, 3. Gisin 145.


WB-stand algemeen: 1. Vonn 704, 2. Schild (Oos) 540, 3. Maze 483.


Tennis

BRISBANE: int.toernooi: mannen, halve finales: Murray (GBr) - Tomic (Aus) 6-3, 6-2, Dolgopolov (Oek) - Simon (Fra) 6-3, 6-4. Finale: Murray (GBr) - Dolgopolov (Oek) 6-1, 6-3.


Vrouwen, finale: Kanepi (Est) - Hantuchova (Slw) 6-2, 6-1.


CHENNAI: int.toernooi: mannen, halve finales: Raonic (Can) - Almagro (Spa) 6-4, 6-4, Tipsarevic (Ser) - Soeda (Jap) 6-1, 6-4. Finale: Raonic (Can) - Tipsarevic (Ser) 6-7, 7-6, 7-6.


DOHA: int.toernooi: mannen, finale: Tsonga (Fra) - Monfils (Fra) 7-5, 6-3.


AUCKLAND: int.toernooi: vrouwen, finale: Zheng Jie (Chn) - Pennetta (Ita/4) 2-6, 6-3, 2-0 opgave.


HOBART: int.toernooi: vrouwen, eerste ronde: Tsjakvetadze (Rus) - Niculescu (Roe) 6-0, 6-4, Cirstea (Roe) - Pervak (Kaz) 6-2, 7-6, Begu (Roe) - Baltacha (GBr) 6-2, 7-5, Halep (Roe) - Zakopalova (Tsj) 4-6, 6-2, 7-5, Rodionova (Aus) - Arn (Hon) 6-4, 7-5.


SYDNEY: int.toernooi: vrouwen, eerste ronde: Dokic (Aus) - Holland (Aus) 6-0, 6-0, Safarova (Tsj) - Ivanovic (Ser) 7-6, 6-2.


PERTH: Hopman Cup, finale: Tsjechië - Frankrijk 2-0. Kvitova - Bartoli 7-5, 6-1, Berdych - Gasquet 7-6, 6-4.


Voetbal

OEFENDUELS: RKC - Bayer Leverkusen 3-1, ADO Den Haag - Zulte Waregem (Bel) 2-2, NAC - Achilles '29 2-0.


Wielrennen

HUIJBERGEN: NK, mannen, profs: 1. Boom 1.04.05, 2. Van Amerongen 0.22, 3. Wubben 0.44, 4. Van den Brand 0.57, 5. Al 1.12, 6. De Knegt 1.45.


Vrouwen: 1. Vos 40.52, 2. Van den Brand 1.08, 3. De Boer 1.18, 4. Van Paassen 1.33, 5. Stultiens 1.58, 6. Grimberg 2.38.


Beloften: 1. Van der Haar 49.40, 2. David van der Poel 1.51, 3. Godrie 1.53, 4. Van der Heijden, 5. Dolfsma 2.05, 6. Van Kessel 2.10.


Junioren: 1. Mathieu van der Poel 38.32, 2. Ariesen 1.28, 3. Weijders 1.52.


HOOGLEDE-GITS:Belgisch kampioenschap: 1. Nys, 2. Albert, 3. Peeters.


UNICOV: Tsjechisch kampioenschap: 1. Stybar, 2. Simunek, 3. Hnik


ROTTERDAM: Zesdaagse: stand na de vierde dag: 1. Jens Mouris/Marvulli (Zwi) 221 pnt, 2. Peter Schep/Wim Stroetinga 202, 3. Danny Stam/Yoeri Havik 147, Op een ronde: 4. Niki Terpstra/Keisse (Bel) 187, 5. Leon van Bon/Lampater (Den) 148, 6. Pim Ligthart/Bartko (Dui) 137, Op twee ronden: 7. Jos Pronk/Rasmussen (Den) 67, Op vijf ronden: 8. Barry Markus/Hester (Den) 121, Op negen ronden: 9. Raymond Kreder/Mich.Kreder 135.


BUNINYONG: nationaal wegkampioenschap: 1. Gerrans, 2. Porte, 3. Lloyd.


IJshockey

North Sea Cup: HIJS - Leuven 6-0, Tilburg - Amsterdam 14-0, Amsterdam - HIJS 3-12, Turnhout - Geleen 2-6, Leuven - Herentals 1-5, Eindhoven - Turnhout 14-0, Geleen - Heerenveen 6-2, Herentals - Tilburg 2-7.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden