Uitslagen

Badminton

EREDIVISIE: Barendrecht - DKC 2-6, Roosterse BC - Zijderveld 7-1, Duinwijck - Amersfoort 2-6, Almere - Velo 1-7, Slotermeer - Victoria 6-2


Basketbal

EREDIVISIE: mannen: Leeuwarden - Weert 88-67, Nijmegen - Den Helder 78-91, Zwolle- Groningen 72-66, Den Bosch - Amsterdam 94-49.


EREDIVISIE:

Vrouwen: Bemmel - Amsterdam 64-59.


Bobslee

WINTERBERG: WK, mannen: vierzitter: 1. Arndt (Dui) 1.50,09, 2. Friedrich (Dui) 1.50,32, 3. Florschütz 1.50,49, 20. Van Calker (Van der Zijde, Greiner, Klaassen) 1.52,06.


Stand WB: 1. Arndt 1038 punten, 2. Zoebkov (Rus) 922, 3. Holcomb (VSt) 911, 13. Van Calker 604.


Vrouwen, tweezits: 1. Kiriasis/Fritz (Dui) 1.55,41, 2. Meyers/Jones (VSt) 1.55,42, 3. Schneiderheinze/Schneider (Dui) 1.55,48, 7. Kamphuis/Vis 1.55,97.


Stand WB: 1. Meyers 1080 punten, 2. Humphries (Can) 1012, 3. Greubel (VSt) 1002, 11. Kamphuis 752.


Handbal

EREDIVISIE: vrouwen: SEW - E&O 26-17, V&L - Quintus 21-26, VOC Amsterdam - Venlo 33-24, D.O.S. - Hellas 35-30, Aalsmeer - Dalfsen 14-43.


SITTARD: WK-kwalificatie, mannen: groep 4: Nederland - België 27-21. Doelpunten Nederland: Verjans 8, Schagen 4, Miedema, Steins en Van Dam 3, Adams 2, Vink, Sluijters, Van Schie en Haenen 1.


Paardensport

DRACHTEN: dressuur, kür: 1. Gal (Ned) Interfloor Next One 79.325, 2. Minderhoud (Ned) Johnson 75.425, 3. Van Silfhout (Ned) 72.825.


Rugby

EREKLASSE: kampioensgroep (1ste ronde):


Hilversum-Castricum 32-5, DIOK - RC 't Gooi 21-13, Den Haag - The Dukes 40-7.


Schaatsen

DRONTEN: NK marathon, mannen (150 ronden): 1.Stroetinga, 2. Hekman, 3. Vreugdenhil, 4. Groeneveld, 5. Ariëns, 6. Bob de Vries.


Vrouwen (70 ronden): 1. Van der Wal, 2. Kamminga, 3. Hendriks, 4. Sterk, 5. Van der Geest, 6. Kelly Schouten.


AMSTERDAM: NK shorttrack, mannen, 500 m: 1. Van der Wart, 2. Knegt, 3. Kerstholt. 1000 m: 1. Knegt, 2. Bökkerink, 3. Kerstholt. 1.500 m: 1. Knegt, 2. Kerstholt, 3. Van der Wart. Superfinale 3.000 m: 1. Knegt, 2. Kerstholt, 3. Bökkerink. Eindklassement: 1. Knegt 123 punten, 2. Kerstholt 73, 3. Van der Wart 47.


Vrouwen, 500 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. De Vries. 1.000 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. Huisman. 1.500 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. Huisman. Superfinale 3.000 m: 1. Ter Mors, 2. Yara van Kerkhof, 3. De Vries. Eindklassement: 1. Ter Mors 141 punten, 2. Yara van Kerkhof , 3. De Vries 42.


Skiën

INNSBRUCK: Vierschansentournee, derde wedstrijd: ingekort tot één sprong vanwege de wind: 1. Koivuranta (Fin) 127,5 punten (132,5 meter), 2. Ammann (Zwi) 126,3 (133,5), 3. Stoch (Pol) 126,2 (126,5), 4. Schlierenzauer (Oos) 125,4 (131,5), 5. Diethart (Oos) 122,7 (126,5), 6. Prevc (Slv) 122,1 (128); stand: 1. Diethart 716,1 punten, 2. Ammann 706,7, 3. Morgenstern (Oos) 700,7.


BORMIO: Wereldbeker, vrouwen: slalom: 1. Shiffrin (VSt) 2.00,41, 2. Pietilä-Holmner (Zwe) 2.00,54, 3. Noens (Fra) 2.01,03, 4. Schild (Oos) 2.01,15, 5. Gagnon (Can) 2.01,52, 6. Schild (Oos) 2.01,55; stand WB slalom: 1. Shiffrin 302, 2. Schild 240, 3. Gagnon 180; stand algemeen: 1. Höfl-Riesch (Dui) 611, 2. Weirather (Lie) 609, 3. Fenninger (Oos)


Tennis

DOHA: int. toernooi, mannen, finale: Nadal (Spa) - Monfils (Fra) 6-1, 6-7, 6-2.


CHENNAI: int. toernooi, mannen, halve finales: Wawrinka (Zwi) - Pospisil (Can) 6-4, 5-5, opgave, Roger-Vasselin (Fra) - Granollers (Spa) 6-2, 4-6, 6-3; finale: Wawrinka (Zwi) - Roger-Vasselin(Fra) 7-5, 6-2.


BRISBANE: int. toernooi, mannen, halve finales: Hewitt (Aus) - Nishikori (Jap) 5-7, 6-4, 6-3, Federer (Zwi) - Chardy (Fra) 6-3, 6-7, 6-3;


finale: Hewitt (Aus) - Federer (Zwi) 6-1, 4-6, 6-3.


BRISBANE: int. toernooi, vrouwen: finale: Serena Williams (VSt) - Azarenka (WRu) 6-4, 7-5.


AUCKLAND: int. toernooi, vrouwen: finale: Ivanovic (Ser/2) - Venus Williams (VSt) 6-2, 5-7, 6-4.


SHENZHEN: int. toernooi, vrouwen: finale: Li Na (Chn) - Peng Shuai (Chn) 6-4, 7-5.


PERTH: Hopman Cup, finale: Frankrijk - Polen 2-1. Tsonga - Panfil 6-3, 3-6, 6-3, Cornet - Agnieszka Radwanska 3-6, 7-6, 2-6, Cornet/ Tsonga - Radwanska/Panfil 6-0, 6-2.


Voetbal

NEDERLAND: oefenduels: Feyenoord -


Excelsior 1-0, Vilhena 0-1, UDI'19 - FC Den Bosch 0-5.


ENGELAND: FA Cup, derde ronde (belangrijkste uitslagen): Arsenal - Tottenham Hotspur 2-0, Blackburn Rovers (2de div) - Machester City 1-1 (replay), Aston Villa - Scheffield United (3) 1-2, Everton - Queens Park Rangers (2) 4-0, Middlesbrough (2) - Hull City 0-2, Newcastle - Cardiff City 1-2, Norwich City - Fulman 1-1 (replay), Southampton - Burnley (2) 4-3, Stoke City - Leicester (2) 2-1, West Bromwich Albion - Crystal Palace 0- 2, Nottingham Forrest (2) - West Ham United 5-0, Sunderland - Carlisle (3) 3-1, Derby County (2) - Chelsea 0-2, Liverpool - Oldham (3) 2-0, Manchester United - Swansea City 1-2.


SPANJE: competitie: Malaga CF - Atletico 0-1, Valladolid - Betis 0-0, Valencia - Levante 2-0, Almería - Granada 3-0, Sevilla - Getafe 3-0, Barcelona - Elche 4-0, Osasuna - Espanyol 1-0, Real Sociedad - Athletic Club 2-0.


Barcelona18-49Malaga CF18-20


Atletico18-49Levante 18-20


Real Madrid17-41Granada18-20


Athletic Club18-33Almería 18-19


Sociedad18-32Osasuna18-18


Sevilla18-29Elche CF18-17


Villarreal17-28Celta 17-16


Valencia18-23Valladolid18-16


Getafe18-23Vallecano17-13


Espanyol18-22Real Betis18-11


ITALiË: competitie: Chievo - Cagliari 0-0, Fiorentina - Livorna 1-0, Juventus - AS Roma 3-0.


Juventus18-49Lazio17-20


AS Roma18-41Udinese17-20


Napoli17-36AC Milan17-19


Fiorentina18-36Sampdoria17-18


Inter17-31Atalanta17-18


Verona17-29Chievo18-16


Torino17-25Bologna17-15


Cagliari18-21Sassuolo17-14


Parma17-20Livorno18-13


Genoa17-20Catania17-10


Volleybal

OPAVA: WK-kwalificatie, mannen: groep I:


Nederland - Bulgarije 0-3 (19-25, 25-27, 14-25), Cyprus - Tsjechië 0-3 (18-25, 21-25, 16-25). Stand: 1. Bulgarije 3-7 (8-3), 2. Nederland 3-6 (6-3), 3. Tsjechië 3-6 (6-5), 4. Cyprus 2-0 (0-9).


ROVINJ: WK-kwalificatie, vrouwen: groep L:


Nederland - Hongarije 3-0 (25-15, 25-19, 25-11). Kroatië - Frankrijk 3-1 (25-19, 18-25, 25-15, 25-10), Kroatië - Hongarije 3-0 (25-20, 25-10, 25-16), Nederland - Kroatië 2-3 (18-25, 23-25, 25-22, 25-22, 16-14.


Wielrennen

ROME: veldrijden, wereldbeker: mannen: 1. Albert (Bel) 1.06.33, 2. Van der Haar (Ned) 0.04, 3. Nys (Bel) 0.05, 4. Mourey (Fra) 0.11, 5. Bina (Tsj) 0.41, 6. Peeters (Bel) 0.45, 7. Van Amerongen 0.50, 9. Van Kessel 1.16, 18. Van den Brand 2.20, 19. Wubben, 20. Al 2.22, 31. Van Leeuwen 3.43, 36. Van Empel 4.50.


Stand WB: 1. Van der Haar 407 punten, 2. Albert 353, 3. Walsleben (Dui) 344, 7. Van Amerongen 267, 14. Van Kessel 209, 15. Wubben 199, 16. Al 198, 21. Van den Brand 161, 26. Van Leeuwen 129.


Vrouwen: 1.Compton (VSt) 36.45, 2. Vos (Ned) 0.24, 3. Lechner (Ita) 1.10, 4. Ferrand-Prevot (Fra) 1.24, 5. Cant (Bel) 1.33, 6. Wyman (GBr) 1.35, 8. De Boer 1.42, 12. Stultiens 2.35, 17. Kalvenhaar 3.05. Stand WB: 1. Compton 350 punten, 2. Harris (GBr) 249, 3. Cant 221, 4. Vos 210, 9. De Boer 120, 11. Kalvenhaar 99, 13. Stultiens 96.


IJshockey

EREDIVISIE, mannen: Heerenveen - HIJS 3-2 (2-0, 0-2, 0-0), Dordrecht Lions - Tilburg 3-9 (1-2, 0-4, 2-3), HIJS - HYC 5-4 (2-1, 2-3, 0-0), Eindhoven - Geleen 3-7 (0-0, 1-6, 2-1), Tilburg - Eindhoven 9-2 (0-1, 5-0, 4-1), Tilburg - Eindhoven 9-2 (0-1, 5-0, 4-1), HYC - Dordrecht 8-4 (2-1, 3-3, 3-0).


Tilburg24-42Dordrecht 21-20


HIJS24-35Geleen 22-10


Heerenveen20-27Eindhoven21-6


HYC24-24

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden