Uitslagen

Beachvolleybal

GSTAAD: Grands Slam, mannen: kwartifinale: Brouwen/Meeuwsen (Ned) - Dalhausser/ Rosenthal (VS) 21-17, 21-15; halve finales: Ricardo/Alvaro (Bra) - Brouwen/ Meeuwsen 21-19, 21-17; 3de plaats: Gibb/Patterson (VS) - Brouwen/Meeuwsen 21-18, 21-18; finale: Ricardo/Alvaro (Bra) - Pedro/Bruno (Bra) 21-18, 21-18.


Vrouwen, 3de plaats:Talita/Lima (Bra) - Ludwig/Walkenhorst (Dui) 21-14, 21-13; finale:


Xue/Zhang Xi (Chi) - Lili/Seixas (Bra) 21-16, 21-14.


Cricket

HOOFDKLASSE: HBS - Hermes DVS 86 ao -88/2 (Hermes wint met 8 wickets). VRA - AAC 224/0 - 220/ (VRA wint met 10 wickets). Dosti - HCC 101 ao - 102/4 (HCC wint met 6 wickets). Quick Haag - Excelsior 206 ao - 300 oa (Excelsior wint met 94 runs).stand: Haag 12-20, VRA 11-16, Excelsior 12-13, DVS 11-12, ACC 11-9, Dosti 12-8, HCC 11-8, HBS 12-6.


Golf

INVERNESS: Schots Open: 1. Mickelson (VSt) wint play-off bij eerste hole 271. 2. Grace (ZAf) 271, 3. Hansen (Den), Stenson (Zwe) 273, 5. Laird (GBr), Maybin (GBr), Parry (GBr) 274, 42. Derksen 283.


Honkbal

HOOFDKLASSE: Kinheim - Pirates 3-2, Pirates - Kinheim 7-4, Pirates - Kinheim 11-2.


Motorsport

HOHENSTEIN: GP van Duitsland op Sachsenring, MotoGP: 1. Marc Márquez (Spa) Honda 41.14,653, 2. Crutchlow (GBr) Yamaha 1,559, 3. Rossi (Ita) Yamaha 9,620, 4. Bradl (Dui) Honda 13,992, 5. Bautista (Spa) 21,775.


WK-klassement: 1. Marc Márquez 138, Pedrosa (Spa) 136, 3. Lorenzo (Spa) 127.


Moto2: 1. Torres (Spa) Suter 41.19,636, 2. Corsi (Ita) Speed Up 2,164, 3. Pol Espargaró (Spa) Kalex 2,494, 4. Simon (Spa) Kalex 5,409, 5. De Angelis (SMa) Speed Up 7,546.


WK-klassement: 1. Redding (GBr) Kalex 143 punten, 2. Pol Espargaró 120, 3. Rabat (Spa) Kalex 88.


Moto3: 1. Rins (Spa) KTM 39.34,735, 2. Salom (Spa) KTM 0,232, 3. Vinales (Spa) KTM 0,248. 4. Oliveira (Por) Mahindra 4,982, 5. Álex Márquez (Spa) KTM 5,201, 14. Iwema/KTM 20,646.


WK-klassement: 1. Salom 172 punten, 2. Vinales 158, 3. Rins 142, 20. Iwema 8.


KEGUMS: Grand Prix van Letland:


MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. De Dycker (Bel) KTM, 16. Brakke/Yamaha. Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Strijbos (Bel) Suzuki, 3. Desalle, 15. Brakke. Uitslag GP: 1. Cairoli 50 punten, 2. Desalle 42, 3. Strijbos 38, 14. Brakke 11. Stand WK: 1. Cairoli 564 punten, 2. Paulin (Fra) Kawasaki 465, 3. Desalle 456, 25. Brakke 17.


MX2, eerste manche: 1. Herlings KTM, 2. Coldenhoff (Ned) KTM, 3. Ferris (Aus) Yamaha. Tweede manche: 1. Herlings, 2. Tixier (Fra) KTM, 3. Ferris, 29. Coldenhoff. Uitslag GP: 1. Herlings 50, 2. Ferris 40, Tixier 38, 9. Coldenhoff 22. Stand WK: 1. Herlings 592, 2. Tixier 441, 3. Butron (Spa) KTM, 5. Coldenhoff 326.


Roeien

LUZERN: Wereldbekerfinale, mannen, skiff: 1. Synek (Tsj) 6.37,40, 2. Hacker (Dui) 6.39,40, 3. Rodriguez (Cub) 6.44,24, 4. Braas 6.46,85.


Vier-zonder: 1. Verenigde Staten 5.50,78, 2. Australië 5.51,63, 3. Italië 5.51,70, 4. Nederland (Meylink/Hendriks/Versluis/Lücken) 5.54,98.


Acht: 1. Verenigde Staten 5.22,26, 2. Duitsland 5.22,64, 3. Nederland (De Groot/Knab/Spoelstra/Doornbos/Van der Want/Langen/Kuiper/Viergever/Wiersum) 5.25,65.


Licht, dubbeltwee: 1. Delayre/Azou (Fra) 6.13,54, 2. Micheletti/Ruta (Ita) 6.15,83, 3. Chambers/Chambers (GBr) 6.16,18, 4. Muda/Muda 6.20,35.


Vier-zonder: 1. Nieuw-Zeeland 5.53,52, 2. Denemarken 5.55,49, 3. Nederland (Greidanus/Pijs/Van den Ende/Heijbrock) 5.58,16.


Vrouwen, finales: twee-zonder: 1. Glover/Swann (GBr) 7.01,39, 2. Pratt/Scown (NZe) 7.02,35, 3. Goetzinger/Musnicki (VSt) 7.06.24, 5. Hogerwerf/Van Rooijen 7.10,69.


Vier-zonder (niet olympisch): 1. Canada 6.34,58, 2. Australië 6.36,86, 3. Nederland (Jorritsma/Boers/Wielaard/Van der Pauw) 6.38,78.


Licht, dubbeltwee: 1. Milani/Sancassani (Ita) 6.52,41, 2. Hedstrom/Bertko (VSt) 6.55,36, 3. Edward/Strack (NZe) 6.57,31, 5. Wörner/Head 6.59,77.


Schaken

PEKING: GP-toernooi, negende ronde: Kamsky (VS) - Karjakin (Rus) ¿-¿, Ivantsjoek (Oek) - Leko (Hon) ¿-¿, Mamedjarov (Aze) - Giri (Ned) 1-0, Wang Hao (Chi) Gelfand (Isr) ¿-¿, Grisjoek (Rus) - Morozevitsj (Rus) ¿-¿,Topalov (Bul) - Wang Yue (Chi) ¿-¿; stand aan kop: Mamedjarov 6¿, Grisjoek 6, 9. Giri 4.


Softbal

PRAAG: EK, finale: vrouwen: Nederland - Italië 3-0; werpcijfers:Meadows (Ned) 5-2-5; slaggemiddelden: Blaauwgeers: 1,000, Kosterink: 0,500, Vonk: 0,333.


Tennis

BASTAD: int. toernooi, mannen, halve finales: Berlocq (Arg) - De Bakker 7-5, 6-3, Verdasco (Spa) - Dimitrov (Bul) 7-6, 5-7, 7-5. Finale: Berlocq (Arg) - Verdasco (Spa) 7-5, 6-1.


STUTTGART: mannen, halve finales: Kohlschreiber (Dui) - Hanescu (Roe) 6-3, 6-3, Fognini (Ita) - Bautista-Agut (Spa) 6-1, 6-3.


Finale: Fognini - Kohlschreiber 5-7 6-4 6-4.


NEWPORT: int. toernooi, mannen: halve finales: Mahut (Fra) - Russell (VS) 6-2, 6-2, Hewitt (Aus) - Isner (VSt) 5-7, 6-2, 6-4.


BOEDAPEST: int. toernooi, vrouwen, halve finales: Halep (Roe) - Cadantu (Roe) 6-2, 7-6, Meusburger (Oos) - Scheepers (ZAf) 6-2, 6-2. Finale: Halep (Roe) - Meusburger (Oos) 6-3,


6-7, 6-1.


PALERMO: halve finales: Errani (Ita) - Zakopalova (Tsj) 6-4, 6-4, Vinci (Ita) - Cabeza Candela (Spa) 5-7, 6-2, 6-2. Finale: Vinci - Errani 6-3, 3-6, 6-3.


Voetbal

KALMAR: EK: vrouwen, groep B:


Noorwegen - Nederland 1-0. 55. Gulbrandsen 1-0.


Noorwegen: Hjelmseth, Mjelde, Rönning, Fiane Christensen, Akerhaugen, Gulbrandsen (72. Dekkerhus), Isaksen, Stensland, Hansen (79. Thorsnes), Hegerberg (72. Bjanesöy), Hegland.


Nederland: Geurts, Bito, Koster, Hoogendijk, Van den Heiligenberg (60. Worm), Van de Ven, Spitse (86. Dekker),Van de Donk (77. Versteegt), Slegers, Martens, Melis.


IJsland - Duitsland 0-3.


Stand groep B: Duitsland 2-4, Noorwegen 2-4, Nederland 2-1, IJsland 2-1.


OEFENDUELS: RKC - Ajax 1-5. Doelpunt RKC: Braber. Doelpunten Ajax: Boerrigter (3), Ligeon, Lazic.


De Graafschap - Ajax 0-3. Doelpunten: Sigthorsson, Fischer, Moses Daddy.


ASWH - Feyenoord 0-5. Doelpunten: Pellè, Vilhena, Manu, Vormer, Steenvoorden.


Preussen Münster - FC Twente 1-0.


Steenwijk - AZ 0-10. Doelpunten: Babalj (3x), Jóhannsson (2), Viergever, Elm,Beerens, Ortiz en Berghuis.


FC Emmen - FC Utrecht 1-2. Doelpunten Utrecht: Van der Gun, Van der Maarel.


ADO Den Haag - Swansea City 0-1.


FC Groningen - Helmond Sport 3-1. Doelpunten FC Groningen: Kostic (2), Zeefuik.


Sparta - Cambuur 0-2. Doelpunten: Van Moorsel, De Vries.


Go Ahead Eagles - Excelsior 4-1. Doelpunten Go Ahead Eagles: Lambooij, Grimmer, Van der Linden, Antonia.


Madese Boys - NAC 0-9. Doelpunten: Schalk (4), Poepon (2), Amoah (2), Drost.


Hannover 96 - PSV. 0-3. Doelpunten: Wijnaldum, Locadia, Strootman.


Standard Luik - Vitesse. 0-1. Doelpunt: Reis.


Waterpolo

GOUDA: int. toernooi, vrouwen: Nederland - Verenigde Staten 14-13, Canada - Griekenland 11-11, VS - Griekenland - 11-7, Nederland - Canada 17-14; eindstand: Nederland 3-9, VS 3-6, Griekenland 3-1, Canada 3-1.


Wielrennen

RONDE VAN FRANKRIJK 14de etappe, Saint-Pourçain-sur-Sioule - Lyon: 1. Trentin (Ita/ OME) 191 km in 4.15.11, 2. Albasini (Zwi/ORI), 3. Talansky (VSt/GAR), 4. Rojas (Spa/MOV), 5. García (Spa/COF), 6. Bak (Den/LOT), 7. Geschke (Dui/ARG), 8. Vichot (Fra/FDJ), 9. Broett (Rus/KAT), 10. Gautier (Fra/EUR), 11. Simon (Fra/SOJ), 12. Bakelants (Bel/RSH), 13. Kadri (Fra/A2R) 0.10, 14. Burghardt (Dui/BMC), 15. Erviti (Spa/MOV) 0.46, 16. Van Garderen (VSt/BMC) 1.35, 17. Voigt (Dui/ RSH) 4.31, 18. Millar (GBr/GAR), 19. Stannard (GBr/SKY) 7.17, 20. Sioetsoe (WRu/SKY), 21. Kennaugh (GBr/SKY), 22. Froome (GBr/SKY), 23. Tosatto (Ita/SAX), 24. Contador (Spa/ SAX), 25. Porte (Aus/SKY), 26. Bennati (Ita/ SAX), 27. Gesink (BLK), 28. Kreuziger (Tsj/ SAX), 29. Mollema (BLK), 30. Castroviejo (Spa/MOV), 35. Boom (BLK), 52. Curvers (ARG), 58. Poels (VAC), 59. Dumoulin (ARG), 92. Timmer (ARG), 95. De Kort (ARG), 100. Boy van Poppel (VAC), 102. Ten Dam (BLK), 103. Tankink (BLK), 108. Danny van Poppel (VAC), 118. Westra (VAC), 159. Terpstra (OME), 163. Hoogerland (VAC), 173. Leezer (BLK) 10.22, 178. Veelers (ARG), 181. en laatste: López (Spa/SKY) 11.11.


Jongerenklassement, dag: 1. Trentin (Ita) 4.15.11, 2. Talansky (VSt), 3. Vichot (Fra), 4. Van Garderen (VSt) 1.35, 5. Kennaugh (GBr) 7.17, 6. Quintana, 7. Dumoulin, 13. Boy van Poppel, 15. Danny van Poppel.


Ploegenklassement, dag: 1. Movistar 12.53.36, 2. BMC 0.59, 3. Garmin3.45, 4. RadioShack, 5. Lotto-Belisol 6.31, 6. Argos-Shimano, 17. Belkin 13.48, 21. Vacansoleil 13.48.


15de etappe: Givors - Mont Ventoux: 1. Froome (GBr/SKY) 242 km in 5.48.45, 2. Quintana (Col/MOV) 0.29, 3. Nieve (Spa/EUS) 1.23, 4. Rodríguez (Spa/KAT), 5. Kreuziger (Tsj/SAX) 1.40, 6. Contador (Spa/SAX), 7. Fuglsang (Den/AST) 1.43, 8. Mollema (Ned/BLK) 1.46, 9. Ten Dam (Ned/BLK) 1.53, 10. Péraud (Fra/A2R) 2.08, 11. De Clercq (Bel/LOT) 2.12, 12. Rogers (Aus/SAX) 2.26, 13. Valverde (Spa/MOV) 2.32, 14. Martin (Ier/GAR) 2.36, 15. Porte (Aus/SKY) 2.49, 16. Moreno (Spa/KAT) 3.06, 17. Gesink (Ned/BLK) 3.11, 18. Kwiatkowski (Pol/OME) 3.14, 19. Bardet (Fra/A2R) 3.15, 20. Monfort (Bel/RSH) 3.31, 21. Antón (Spa/EUS) 4.07, 22. Gadret (Fra/A2R) 4.56, 23. Bakelants (Bel/RSH) 5.04, 24. Hernández (Spa/SAX) 6.13, 25. Talansky (VSt/GAR) 6.38, 26. Velits (Slw/OME) 6.44, 27. Méderel (Fra/SOJ), 28. Rolland (Fra/EUR) 8.39, 29. Gilbert (Bel/BMC) 8.46, 30. Morabito (Zwi/BMC), 50. Tankink (Ned/BLK) 13.28, 58. Hoogerland (Ned/VAC) 17.14, 59. Dumoulin (Ned/ARG), 67. Poels (Ned/VAC) 18.25, 71. Westra (Ned/VAC) 19.20, 92. Boom (Ned/BLK) 24.54, 102. De Kort (Ned/ARG) 27.36, 103. Curvers (Ned/ARG), 105. Danny van Poppel (Ned/VAC), 128. Terpstra (Ned/OME) 28.05, 135. Timmer (Ned/ARG) 28.39, 138. Leezer (Ned/BLK) 29.48, 153. Boy van Poppel (Ned/VAC) 32.36, 163. Veelers (Ned/ARG), 181. en laatste: Hivert (Fra/SOJ) 50.21.


Jongerenklassement, dag: 1. Quintana 5.49.14, 2. Kwiatkowski (Pol) 2.11, 3. Bardet (Fra) 2.46, 4. Talansky 6.09, 5. Molard (Fra) 8.17, 6. Kennaugh (GBr) 12.09, 9. Dumoulin 16.45, 15. Danny van Poppel 27.07, 22. Boy van Poppel 32.07.


Ploegenklassement, dag: 1. Saxo-Tinkoff 17.32.01, 2. Belkin 1.04, 3. AG2R 4.33, 4. Katoesja 8.50, 5. Sky 9.41, 6. Movistar 9.49, 17. Vacansoleil-DCM 48.18, 20. Argos-Shimano 54.27.


Algemeen klassement: 1. Froome (GBr/SKY) 61.11.43, 2. Mollema (Ned/BLK) 4.14, 3. Contador (Spa/SAX) 4.25, 4. Kreuziger (Tsj/SAX) 4.28, 5. Ten Dam (Ned/BLK) 4.54, 6. Quintana (Col/MOV) 5.47, 7. Fuglsang (Den/AST) 6.22, 8. Rodríguez (Spa/KAT) 7.11, 9. Péraud (Fra/A2R) 7.47, 10. Kwiatkowski (Pol/OME) 7.58, 11. Martin (Ier/GAR) 8.28, 12. Rogers (Aus/SAX) 9.54, 13. Talansky (VSt/GAR) 12.32, 14. Monfort (Bel/RSH) 13.47, 15. Valverde (Spa/MOV) 14.42, 16. Evans (Aus/BMC) 15.40, 17. Nieve (Spa/EUS) 18.12, 18. Schleck (Lux/RSH) 19.14, 19. Moreno (Spa/KAT) 21.42, 20. Navarro (Spa/COF) 23.36, 21. Antón (Spa/EUS) 23.50, 22. Bardet (Fra/A2R), 23. Morabito (Zwi/BMC) 28.45, 24. Bakelants (Bel/RSH) 29.16, 25. Chavanel (Fra/OME) 30.26, 26. Porte (Aus/SKY) 32.53, 27. Serpa (Col/LAM) 33.02, 28. Gesink (Ned/BLK) 33.28, 29. Costa (Por/MOV) 33.42, 30. Rolland (Fra/EUR) 34.12, 32. Poels (Ned/VAC) 40.19, 42. Tankink (Ned/BLK) 54.52, 62. Dumoulin (Ned/ARG) 1.12.11, 121. Boom (Ned/BLK) 2.02.07, 126. Hoogerland (Ned/VAC) 2.06.08, 135. Terpstra (Ned/OME) 2.13.27, 144. Curvers (Ned/ARG) 2.19.51, 145. Danny van Poppel (Ned/VAC) 2.20.39, 152. Boy van Poppel (Ned/VAC) 2.25.30, 153. De Kort (Ned/ARG) 2.25.32, 161. Leezer (Ned/BLK) 2.28.40, 163. Westra (Ned/VAC) 2.29.12, 172. Timmer (Ned/ARG) 2.35.13, 176. Veelers (Ned/ARG) 2.44.11, 181. en laatste: Tuft (Can/ORI) 2.46.52.


Puntenklassement: 1. Sagan (Slw) 377 punten, 2. Cavendish (GBr) 278, 3. Greipel (Dui) 223, 4. Kittel (Dui) 177, 5. Kristoff (Noo) 157, 6. Rojas (Spa) 145, 10. Danny van Poppel 87, 15. Mollema 64, 32. Boom 40, 34. Westra 38, 36. Ten Dam 34, 40.Terpstra 30, 60. Poels 22, 68. Hoogerland 20, 106. Veelers 8, 109. Dumoulin 7, 121. Gesink 3, 122. Tankink 3, 126. De Kort 1.


Bergklassement: 1. Froome (GBr) 83, 2. Quintana (Col) 66, 3. Nieve (Spa) 53, 4. Rolland (Fra) 51, 5. Kreuziger (Tsj) 28, 6. Rodriguez (Spa) 28, 15. Ten Dam 14, 24. Poels 6, 32. Boom 2, 45. Westra 1.


Jongerenklassement, algemeen: 1. Quintana 61.17.30, 2. Kwiatkowski 2.11, 3. Talansky 6.45, 4. Bardet 18.04, 5. Vichot 49.18, 6. Van Garderen (VSt) 54.15, 9. Dumoulin 1.06.24, 24. Danny van Poppel 2.14.52, 27. Boy van Poppel 2.19.43.


Ploegenklassement, algemeen: 1. Saxo-Tinkoff 183.01.46, 2. Belkin 3.36, 3. AG2R 8.03, 4. Movistar 12.15, 5. Radioshack 16.19, 6. Katoesja 23.43, 18. Vacansoleil-DCM 2.45.17, 21. Argos-Shimano 3.40.34.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden