Uitslagen

Atletiek

TILBURG: (NK) Warandecross, mannen, lange cross (10 km): 1. Tasama (Eth) 30.27, 2. Choukoud (Ned) 30.33 (1e NK), 3. Geletiy (Oek) 30.39, 4. Oslizlo (Pol) 30.40, 5. Nageeye (Ned) 30.43 (2e NK), 6. Van der Wielen (Ned) 30.43 (3e NK).


Korte cross (2,5 km): 1. Groen 2500 meter in 7.02, 2. Ploeger 7.02, 3. Pennekamp 7.07.


Vrouwen, lange cross (8,1 km): 1. Felix (Por) 27.39, 2. Herzog (Ned) 27.45 (1e NK), 3. Gebrehiwot (Dui) 28.09, 4. Mockenhaupt (Dui) 28.16, 5. Cruz (Por) 28.22, 6. Rocha (Por) 28.26, 12. Van der Meijden 29.18 (2e NK), 17. Koster 29.42 (3e NK).


Korte cross (2,5): 1. Van Miert 2500 meter in 8.01, 2. Ruijters 8.06, 3. Kruiver 8.14.


Autosport

SÃO PAULO: Grand Prix van Brazilië, eindstand na 71 ronden: 1. Button (GBr) McLaren 1.45.22,656, 2. Alonso (Spa) Ferrari op 2.754, 3. Massa (Bra) Ferrari 3.615, 4. Webber (Aus) Red Bull 4.936, 5. Hülkenberg (Dui) Force India 5.708, 6. Vettel (Dui) Red Bull 9.453, 7. Schumacher (Dui) Mercedes 11.907, 8. Vergne (Fra) Toro Rosso 28.653, 9. Kobayashi (Jap) Sauber 31.250, 10. Räikkönen (Fin) Lotus 1 ronde, 11. Petrov (Rus) Caterham, 12. Pic (Fra) Marussia, 13. Ricciardo (Aus) Toro Rosso, 14. Kovalainen (Fin) Caterham, 15. Rosberg (Dui) Mercedes, 16. Glock (Dui) Marussia, 17. De la Rosa (Spa) HRT: 2 ronden; 18. Karthikeyan (Ina) HRT, 19. Di Resta (GBr) Force India 3 ronden. Uitgevallen: Hamilton (GBr) McLaren, Grosjean (Fra) Lotus, Maldonado (Ven) Williams, Perez (Mex) Sauber, Senna (Bra) Williams.


Eindstand WK na 20 races: 1. Vettel 281 punten (wereldkampioen), 2. Alonso 278, 3. Räikkönen 207, 4. Hamilton 190, 5. Button 188, 6. Webber 179, 7. Massa 122, 8. Grosjean 96, 9. Rosberg 93, 10. Perez 66.


Eindstand WK constructeurs: 1. Red Bull 460, 2. Ferrari 400, 3. McLaren 378, 4. Lotus 303, 5. Mercedes 142, 6. Sauber 126.


Golf

DUBAI: World Tour Championship, eindstand: 1. McIlroy (NIe) 265 slagen (-23), 2. Rose (Eng) 267, 3. Donald (Eng), Schwartzel (ZAf) 270, 5. Oosthuizen (ZAf) 271, 6. Grace (ZAf) 272, 16. o.a. Luiten 276.


Paardensport

ABU DHABI: Global Champions Tour, finale, grote Prijs, na twee manches en barrage: 1. Offel (Oek) Fidji Island 0-37,19, 2. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce London 0-37,27; 3. Harrie Smolders (Ned) Exquis Walnut de Muze 1-76,64, 4. Michael Whitaker (GBr) Antello Z 1-78,99, 5. Bost (Fra) CF Myrtille Paulois 4-67,39, 6. Funnell (GBr) 4-69,43; 11. Houtzager/Sterrehof's Tamino 8-76,50; na eerste manche: 25. Maikel van der Vleuten/VDL Groep Verdi 4-81,99.


STRAZEELE (Fra): Jumping Strazeele, Grote Prijs, na barrage: 1. Epaillard (Fra) Monalisa 0-35,72, 2. Wout Jan van der Schans (Ned) Eurocommerce Sacramento 0-37,50, 3. Saywelle (GBr) Winner 0-37,99; 22. Zoer/Wollie Bollie 4-66,34.


WIENER NEUSTADT (Oos): Internationaal concours, Grote Prijs, na barrage: 1. Nieberg (Dui) Leonie W 0-38,65, 2. Raisch (Oos) Zypria 0-43,22, 3. Bombek (Slv) Colmina 0-46,69; uitgevallen: Stenfert/BMC Okometa.


Schaatsen

KOLOMNA (Rus): Wereldbeker, mannen, 1500 meter: 1. Verweij (Ned) 1.45,56, 2. Swings (Bel) 1.45,77, 3. Hansen (VSt) 1.45,91, 4. Niedzwiedzki (Pol) 1.45,96, 5. Bökko (Noo) 1.46,09, 6. Vriend (Ned) 1.46,22, 7. Brodka (Pol) 1.46,28, 8. Nuis (Ned) 1.46,29, 9. Pedersen (Noo) 1.46,37, 10. Davis (VSt) 1.46,46, 16. Rotteveel 1.47,90. B-groep: 1. Geisreiter (Dui) 1.47,42, 8. Ket 1.48,23.


5000 meter: 1. Kramer (Ned) 6.10,62, 2. Blokhuijsen (Ned) 6.11,97, 3. Bergsma (Ned) 6.13,08, 4. De Jong (Ned) 6.14,37, 5. Lee Seung-hoon (ZKo) 6.17,41, 6. Bökko (Noo) 6.17,51, 7. Lunde Pedersen (Noo) 6.19,16, 8. Skobrev (Rus) 6.19,17, 9. Contin (Fra) 6.19,50, 10. Swings (Bel) 6.20,37, 11. Bloemen 6.20,69.


Mass-start: 1. Bergsma (Ned), 2. Fernandez (Fra), 3. Contin (Fra), 6. Stroetinga, 9. Groeneveld.


Vrouwen, 1500 meter: 1. Leenstra (Ned) 1.55,03, 2. Sjichova (Rus) 1.55,52, 3. Nesbitt (Can) 1.56,16, 4. Sablikova (Tsj) 1.56,94, 5. Kim Bo-reum (ZKo) 1.57,05, 6. Graf (Rus) 1.57,52, 7. Lobisjeva (Rus) 1.57,68, 8. Skokova (Rus) 1.57,97, 9. Joling (Ned) 1.57,99, 10. Pechstein (Dui) 1.58,27, 12. Van Riessen 1.58,29; niet gefinisht: Van Beek.


3000 meter: 1. Pechstein (Dui) 4.02,31, 2. Sablikova (Tsj) 4.02,46, 3. Joling (Ned) 4.03,90, 4. Beckert (Dui) 4.04,18, 5. Valkenburg (Ned) 4.04,21, 6. De Vries (Ned) 4.05,97, 7. Kim Bo-reum (ZKo) 4.06,13, 8. Graf (Rus) 4.06,16, 9. De Jong (Ned) 4.07,02, 10. Bachleda-Curus (Pol) 4.08,34, 15. Van der Weijden 4.11,40.


Mass-start: 1. Kim Bo-reum (ZKo), 2. Blondin (Can), 3. Huisman (Ned), 4. Pechstein (Dui), 5. Park Do-yeong (ZKo), 6. Rusaljova (Rus).


WB-stand: 1. Huisman 170 punten, 2. Kim Bo-reum 160, 3. Pechstein, Blondin 130, 6. Ter Mors 80.


TILBURG: Marathon Cup, mannen: 1. De Vries, 2. Ariëns, 3. Vink, 4. Francolini (Ita), 5. Vreugdenhil, 6. Stuut.


Stand: 1. Ariëns 136 punten, 2. Francolini 135, 3. Stroetinga 123,3. Vrouwen: 1. Lollobrigida (Ita), 2. Sterk, 3. Meijer, 4. Van der Wal, 5. Roosenboom, 6. Kleibeuker. Klassement: 1. Meijer 148, 2. Sterk 134, 3. De Vries 124,2.


Skiën

LAKE LOUISE: Wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Svindal (Noo) 1.48,31, 2. Franz (Oost) 1.48,95, 3. Kröll (Oos), Sullivan (VSt) 1.48,97.


Super-G: 1. Svindal 1.34,96, 2. Theaux (Fra) 1.35,81, 3. Puchner (Oos) 1.35,86.


ASPEN: Wereldbeker, vrouwen, reuzenslalom: 1. Maze (Slv) 1.59,39, 2. Zettel (Oos) 2.00,29, 3. Rebensburg (Dui) 2.00,93.


Waterpolo

NICE: Champions Cup, groep A: Vouliagmeni (Gri) - ZF Eger (Hon) 13-8, Kinef Kirisji (Rus) - Het Ravijn (Ned) 11-6 , Olympic Nice (Fra) - Mataro (Spa) 10-10, Eger - Het Ravijn 13-8, Mataro - Vouliagmeni 7-12, Nice - Kirisji 11-12.


Eindstand: 1. Vouliagmeni 5-13, 2. Eger 5-12, 3. Kirisji 5-10, 4. Ravijn 5-6, 5. Nice (Fra) 5-1, 6. Mataro (Spa) 5-1.


SEVILLA: LEN Trophy, groep A: Lille Université (Fra) - Galatasaray (Tur) 10-6, Otter London (Eng) - Sjtoerm (Rus) 3-18, Iraklis-Apollo (Gri) - ZVL (Ned) 10-11, London - Lille 4-12, ZVL - Sjtoerm 7-19, Dos Hermanas Emasesa (Spa) - Iraklis 6-13, Lille - Iraklis 11-13, Galatasaray - ZVL 5-18, Dos Hermanas - London 12-7.


Stand: 1. Sjtoerm 6-18, 2. ZVL 6-15, 3. Iraklis 6-12, 4. Lille 6-9, 5. Dos Hermanas 6-6, 6. Galatasaray 6-1, 7. London 6-1.


BORDEAUX: LEN Trophy, groep B: OeralotsjkaZlatoest (Rus) - City of Liverpool (Eng) 16-0, Orrizonte (Ita) - Widex GZC Donk (Ned) 11-12, Union St Bruno (Fra) - Izmailovo Moskou (Rus) 6-15, Liverpool - Orrizonte 6-15, Union St Bruno - GZC Donk 1-16, Izmailovo - Oeralotsjka 7-5. Eindstand: 1. Oeralotsjka 5-12, 2. Izmailovo 5-10, 3. GZC Donk 5-10, 4. Orizzonte 5-9, 5. Liverpool 5-3, 6. Union St Bruno 5-0.


Wielrennen

GIETEN: Superprestige: 1. Vantornout (Bel) 54.06, 2. Nys (Bel), 3. Pauwels (Bel) 0.10, 4. Peeters (Bel) 0.43, 5. Albert (Bel) 0.48, 12. Van Amerongen 1.58, 13. Van der Haar 2.01, 14. Van Empel 2.17, 19. De Knegt 3.01, 20. Huenders 3.10. 21. Wubben 3.10, 26. Van IJzendoorn 5.02, 28. Van Leeuwen 5.57, 29. Al 6.15.


Stand Superprestige: 1. Nys 74 punten, 2. Albert 63, 3. Pauwels 61, 7. Van der Haar 42, 10. Van Amerongen 21, 20. Van den Brand 5.


Vrouwen: 1. Wyman (GBr) 36.35, 2. Vos (Ned) 0.38, 3. Cant (Bel) 1.11, 4. Van Paassen (Ned) 1.32, 5. Stultiens (Ned) 2.13.


KOKSRIJDE: Wereldbeker veldrijden, mannen: 1. Nys (Bel) 59.34, 2. Albert (Bel) 0.14, 3. Mourey (Fra) 0.19, 9. Van der Haar 1.44, 14. Wubben 2.33, 21. Van den Brand 3.15, 24. De Knegt 4.30, 25. Al 4.31, 26. Van Leeuwen 4.34.


WB-stand: 1. Albert 215 punten, 2. Nys, Vantornout 185, 4. Pauwels 184, 5. Aernouts 158, 6. Mourey 148, 8. Van der Haar 142, 10. Van Amerongen 126.


Vrouwen: 1. Compton (VSt) 44.10, 2. Harris (GBr) 1.27, 3. Cant (Bel) 1.56, 6. Van Paassen 2.33, 8. Stultiens 3.16.


Zwemmen

CHARTRES (Fra): EK kortebaan, finales slotweekeinde, mannen, 100 vrij: 1. Morozov (Rus) 45,68, 2. Lagoenov (Rus) 46,52, 3. Agnel (Fra) 46,80; 11. Reijns 48,05.


200 vrij: 1. Agnel 1.41,46, 2. Timmers (Bel) 1.43,08, 3. Mallet (Fra) 1.43,21; 16. Reijns en Dreesens 1.46,00; 1500 vrij: 1. Paltrinieri (Ita) 14.27,78, 2. Frolov (Oek) 14.30,87, 3. Pannier (Fra) 14.41,97; 100 rug: 1. Stravius (Fra) 49,70, 2. Stasiulis (Fra) 50,31, 3. Lestingi (Ita) 51,35; 100 school: 1. Scozzoli (Ita) 26,18, 2. Hetland (Noo) 26,20, 3. Dugonjic (Slv) 26,24; 200 school: 1. Sinkevitsj (Rus) 2.04,55, 2. Borisik (Oek) 2.05,12, 3. Kovalenko (Oek) 2.05,21; 50 vlinder: 1. Munoz (Spa) 22,53, 2. Bousquet (Fra) 22,54, 3. Govorov (Oek) 22,72; 5. Verlinden 23,10; 200 vlinder: 1. Cseh (Hon) 1.52,11, 2. Bromer (Den) 1.53,38, 3. Verlinden 1.53,47; 100 wissel: 1. Morozov (Rus) 51,89, 2. Mankoc (Slv) 52,64, 3. Aljand (Est) 52,95; 4x50 vrij: 1. Frankrijk 1.23,31, 2. Rusland 1.23,99, 3. België 1.25,60; 4x50 vrij mixed: 1. Frankrijk 1.29,64, 2. Rusland 1.30,41, 3. Finland 1.31,74.


Vrouwen, 50 vrij: 1. Herasimenia (WRu) 23,85, 2. Aljand (Est) 24,24, 3. Ottesen (Den) 24,33; 200 vrij: 1. Muffat (Fra) 1.52,20, 2. Bonnet (Fra) 1.54,00, 3. Popova (Rus) 1.54,20;


400 vrij: 1. Muffat (Fra) 3.54,85 (WR), 2. Friis (Den) 3.58,85, 3. Balmy (Fra) 3.59,80; 50 rug: 1. Manaudou (Fra) 26,78, 2. Jovanovic (Kro) 26,84, 3. Baumrtova (Tsj) 26,97; 8. Toussaint 27,37, 9. De Waard 27,47; 200 rug: 1. Zevina (Oek) 2.01,97, 2. Castel (Fra) 2.03,23, 3. Baumrtova 2.03,43, 4. Van Rouwendaal (Ned) 2.05,85; 100 school: 1. Pedersen (Den) 1.04,12, 2. Chocova (Tsj) 1.05,50, 3. Garcia (Spa) 1.05,82; 100 vlinder: 1. Bianchi (Ita) 56,40, 2. Buys (Bel) 57,00, 3. Ottesen 57,13; 100 wissel: 1. Hosszu (Hon) 58,83, 2. Jakobos (Hon) 59,15, 3. O'Connor (GBr) 59,72; 11. Van der Zanden 1.01,70; 400 wissel: 1. Miley (GBr) 4.23,47, 2. Hosszu 4.23,91, 3. Jakobos 4.25,61; 4x50 wissel: 1. Denemarken 1.47,41, 2. Tsjechië 1.47,67, 3. Frankrijk 1.47,70.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.