Uitslagen

Bobslee

IGLS: Wereldbeker, mannen, tweemansbob: 1. Hefti/Lamparter (Zwi) 1.44,24 (52,20-52,04), 2. Florschütz/Kuske (Dui) 1.44,36 (52,33-52,03), 3. Holcomb/Olsen (VSt) 1.44,42 (52,26-52,16), 4. Melbardis/Dreiskens (Let) 1.44,72, 5. Servelle /Brown (Mon) 1.44,92, 6. Rush/Lumsden (Can) 1.44,96, 12. Van Calker/Jansma 1.45,26 (52,67-52,59).


Viermansbob: 1. Rusland (Zoebkov) 1.43,05 (51,56-51,49), 2. Verenigde Staten I (Holcomb) 1.43,11 (51,65-51,46), 3. Duitsland II (Florschutz) 1.43,41 (51,77-51,46), 4. Rusland II (Kasjanov) 1.43,43, 5. Letland (Edgars) 1.43,49, 6. Duitsland III (Machata) 1.43,53, 11. Nederland (Van Calker /Van Calker/Jansma/Piek) 1.43,88 (52,07-51,81).


Golf

HONGKONG: Hongkong Open, eindstand: 1. McIlroy (NIe) 268, 2. Havret (Fra) 270, 3. Hanson (Zwe) 27 4. Junhasavasdikul (Tha), Poulter (Eng), Ramsay (Sch) 272, 11. oa Derksen 275.


Hockey

AUCKLAND: Champions Trophy, mannen, groep A: Australië - Spanje 3-2, Groot-Brittannië - Pakistan 2-1; groep B: Nederland - Zuid-Korea 2-0; 7. Taekema 1-0 (sc), 55. Bakker 2-0;


Duitsland - Nieuw-Zeeland 2-1.


Paardensport

PARIJS: Gucci Masters, Grote Prijs, na barrage: 1. Leprevost (Fra) Mylord Carthago 0-34,40, 2. Schwizer (Zwi) Verdi III 0-34,48, 3. Spooner (VSt) Cristallo 0-35,23, 4. Michaels-Beerbaum (Dui) Checkmate 0-35,23, 5. Michael Whitaker (GBr) Viking 0-35,34, 6. Kraut (VSt) Cedric 0-36,78; 10. Gerco Schröder/Eurocommerce London 4-35,22; na eerste manche: 18. Dubbeldam/BMC Quality Time 1-72,01.


SALZBURG: Grote Prijs, na twee manches: 1. Sugitani (Jap) Avanzio 0-44,00, 2. Wulschner (Dui) Cefalo 0-47,47, 3. Marinas (Spa) Al Capone 0-50,06; 7. Vrieling/VDL Bubalu 4-44,94.


Dressuur, Grand Prix: 1 Van Grunsven (Ned) Salinero 78,149 procent, 2. Plönzke (Dui) Le Mont d'Or 72,085, 3. Kitai (Jap) Golden Coin 68,617; 7. Diederik van Silfhout/Ruby 67,234.


Dressuur, kür: 1. Van Grunsven (Ned) Salinero 79,025 procent, 2. Plönzke (Dui) Le Mont d'Or 76,050, 3. Kitai (Jap) Golden Coin 73,425; 8. Diederik van Silfhout/Ruby 67,975.


Schaatsen

HEERENVEEN: Wereldbeker: mannen, 500 m: 1. Koskela (Fin) 35,01, 2. Kato (Jap) 35,02, 3. Hospes (Ned) 35,06, 4. Fredricks (VSt) 35,07, 5. Smeekens (Ned) 35,11, 6. Mo Tae-bum (ZKo) 35,17, 7. Junio (Can) 35,24, 8. Michel Mulder (Ned) 35,25, 9. Gregg (Can) 35,266, 10. Was (Pol) 35,268, 12. Ronald Mulder 35,38; WB-stand: 1. Mo Tae-bum 400, 2. Kato 373, 3. Fredricks 348, 4. Smeekens 310, 10. Groothuis 162.


1000 m: 1. Nuis (Ned) 1.08,64, 2. Sjoerd de Vries (Ned) 1.09,14, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 1.09,18, 4. Groothuis (Ned) 1.09,20, 5. Gregg (Can) 1.09,29, 6. Morrison (Can) 1.09,42, 7. Davis (VSt) 1.09,43, 8. Schwarz (Dui) 1.09,58, 9. Lorentzen (Noo) 1.09,62, 10. Schipper (Ned) 1.09,96; B-groep: 1. Tuitert (Ned) 1.09,71; WB-stand: 1. Nuis, Groothuis 260, 3. De Vries 180, 8. Schipper 100.


10.000 m: 1. Bergsma (Ned) 12.50,33, 2. De Jong (Ned) 12.55,11, 3. Bob de Vries (Ned) 13.03,41, 4. Bökko (Noo) 13.05,55, 5. Douwe de Vries (Ned) 13.08,32, 6. Skobrev (Rus) 13.09,42, 7. Kuck (VSt) 13.11,57, 8. Contin (Fra) 13.14,72, 9. Kramer (Ned) 13.15,46, 10. Geisreiter (Dui) 13.17,24; WB-stand 5/10 km: 1. Bergsma 280, 2. Kramer 210, 3. De Jong 190, 8. Douwe de Vries 110, 10. Blokhuijsen 86.


Achtervolging: 1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Wouter olde Heuvel) 3.42,35, 2. Zuid-Korea 3.43,82, 3. Duitsland 3.45,28, 4. Polen 3.46,39, 5. Canada 3.46,87, 6. Italië 3.48,01; WB-stand: 1. Nederland 200, 2. Zuid-Korea, Duitsland 140.


Vrouwen, 500 m: 1. Yu Jing (Chn) 37,67, 2. Wolf (Dui) 38,19, 3. Van Riessen (Ned) 38,20, 4. Lee Sang-hwa (ZKo) 38,23, 5. Nesbitt (Can) 38,31, 6. Erbanova (Tsj) 38,38, 7. Richardson (VSt) 38,43, 8. Jin Peiyu (Chn) 38,46, 9. Wang Beixing (Chn) 38,49, 10. Tsjuji (Jap) 38,50, 11. Oenema 38,57, 12. Boer 38,79, 13. Gerritsen 38,85; WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 450, 2. Wolf 420, 3. Yu Jing 400, 4. Oenema 310, 7. Boer 236, 8. Gerritsen 196, 9. Van Riessen 189.


1000 m: 1. Nesbitt (Can) 1.15,32, 2. Yu Jing (Chn) 1.15,85, 3. Sjichova (Rus) 1.16,16, 4. Erbanova (Tsj) 1.16,20, 5. Leenstra (Ned) 1.16,236, 6. Richardson (VSt) 1.16,237, 7. Wüst (Ned) 1.16,37, 8. Angermüller (Dui) 1.16,46, 9. Kodaira (Jap) 1.16,48, 10. Van Riessen (Ned) 1.16,52, 13. Oenema 1.16,90, 14. Boer 1.16,93; WB-stand: 1. Nesbitt 300, 2. Leenstra 180, 3. Boer 166, 5. Van Riessen 128, 8. Oenema 116, 9. Wüst 114.


1500 m: 1. Nesbitt (Can) 1.55,68, 2. Wüst (Ned) 1.57,15, 3. Sjichova (Rus) 1.57,17, 4. Skokova (Rus) 1.57,20, 5. Sablikova (Tsj) 1.57,31, 6. Dmitrieva (Rus) 1.57,46, 7. Angermüller (Dui) 1.57,67, 8. Schussler (Can) 1.57,91, 9. Lobisjeva (Rus) 1.57,91, 10. Linda de Vries (Ned) 1.57,96, 11. Valkenburg 1.57,98, 12. Leenstra 1.58,13. B-groep: 1. Van der Weijden 2.00,02; WB-stand: 1. Nesbitt 280, 2. Wüst 250, 3. Sjichova 148, 5. Leenstra 131, 7. Valkenburg 109, 9. Linda de Vries 96.


Achtervolging: 1. Canada (Nesbitt, Schussler, Klassen) 3.00,01, 2. Rusland 3.02,38, 3. Zuid-Korea 3.03,18, 4. Japan 3.03,63, 5. Polen 3.04,78, 6. Noorwegen 3.04,89; gevallen: Nederland (Wüst, Leenstra, Linda de Vries); WB-stand: 1. Canada 200, 2. Rusland 150, 3. Zuid-Korea 130, 7. Nederland 80.


ASSEN: Achtste wedstrijd KPN Marathon Cup, mannen, 125 ronden: 1. Vreugdenhil, 2. Juffermans, 3. Zwitser, 4. Hut, 5. Plender, 6. Van Loon, 7. Hekman, 8. Kingma, 9. Berga, 10. Hadders. Klassement: 1. Hadders 191 punten, 2. Ariens 187, 3. Zwitser 157, 4. Berga 127, 5. Plender 127.


Vrouwen, 70 ronden: 1. Huisman, 2. Van der Wal, 3. Sterk, 4. Sikkema, 5. Roosenboom. Klassement: 1. Huisman 207,2, 2. Van der Wal 165,5, 3. Soemanta 136.


Skiën

BEAVER CREEK (VSt): Wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Miller (VSt) 1.43,82, 2. Feuz (Zwi) op 1.43,86, 3. Kröll (Oos) 1.43,96, 4. Clarey (Fra) 1.44,60, 5. Svindal (Noo) 1.44,78, 6. Bertrand (Fra) 1.44,80.


Super-G: 1. Viletta (Zwi) 1.18,71, 2. Svindal (Noo) 1.18,91, 3. Feuz (Zwi) 1.18,97, 4. Dixon (Can) 1.19,02, 5. Reichelt (Oos) 1.19,27, 6. Jansrud (Noo) 1.19,51.


LAKE LOUISE (Can): Wereldbeker, vrouwen, afdaling: 1. Vonn (VSt) 1.51,35, 2. Marchand-Arvier (Fra) 1.53,03, 3. Görgl (Oos) 1.53,26, 4. Rebensburg (Dui) 1.53,27, 5. Gisin (Zwi) 1.53,31, 6. Höfl-Riesch (Dui) 1.53,43.


Super-G: 1. Vonn (VSt) 1.20,21, 2. Fenninger (Oos) 1.20,40, 3. Mancuso (VSt) 1.20,92, 4. Gut (Zwi) 1.21,05, 5. Höfl-Riesch (Dui) 1.21,10, 6. Schnarf (Ita) 1.21,41.


LILLEHAMMER: Wereldbeker skispringen, mannen: 1. Kofler (Oos) 279,3 (105,0-98,0), 2. Freitag (Dui) 273,3 (95,5-103,5), 3. Stoch (Pol) 249,6 (90,0-96,0), 4. Koudelka (Tsj) 248,5, 5. Hlava (Tsj) 246,8, 6. Schlierenzauer (Oos) 239,3.; stand WB: 1. Kofler 200, 2. Schlierenzauer 120, 3. Stoch 110.


Vrouwen: 1. Hendrickson (VSt) 277,0 (sprongen 100,5-95,5), 2. Mattel (Fra) 247,7 (92,0-87,0), 3. Faisst (Dui) 245,5 (88,5-93,0), 4. Iraschko (Oos) 240,4, 5. Takanashi (Jap) 234,9, 6. Insam (Ita) 232,6; na eerste sprong: 32. Vuik (Ned) 101,2.


Tafeltennis

ALMERE: NTTB Masters: mannen, halve finales: De Vries - Oostwouder 4-3 (11-8, 6-11, 11-9, 4-11, 5-11, 11-5, 11-4), Kahn - Sliepen 4-2 (11-9, 8-11, 11-8, 15-13, 1-11, 11-8); finale: De Vries - Kahn 4-2 (11-9, 6-11, 11-7,11-13, 11-7, 11-9).


Vrouwen, halve finales: Li Jie - Eerland 4-0 (11-5, 12-10, 11-7, 11-6), Creemers - E. Timina 4-0 (13-11, 11-9, 11-7, 11-7); finale: Creemers - Li Jie 4-2 (7-11, 13-11, 11-8, 11-9, 9-11, 11-6).


Tennis

SEVILLA: Davis Cup, finale: Spanje - Argentinië 3-1. Nadal - Monaco 6-1, 6-1, 6-2, Ferrer - Del Potro 6-2, 6-7, 3-6, 6-4, 6-3, Lopez/Verdasco - Nalbandian/Schwank 4-6, 2-6, 3-6, Nadal - Del Potro 1-6, 6-4, 6-1, 7-6.


Wielrennen

IGORRE (Spa): Wereldbeker, 4de wedstrijd: 1. Pauwels (Bel) 1.02.31, 2. Nys (Bel) 0.45, 3. Meeusen (Bel) 0.59, 4. Aernouts (Bel) 1.06, 5. Stybar (Tsj) 1.26, 6. Mourey (Fra) 1.31, 13. Van Amerongen 1.43, 15. De Knegt 1.47, 20. Al 3.09, 23. Van Leeuwen 3.36, 24. Van den Brand 4.07.


Stand WB: 1. Pauwels 300 punten, 2. Nys 285, 3. Stybar 250, 11. De Knegt 142, 12. Van Amerongen 140, 19. Van den Brand 99, 24. Al 96, 32. Van Leeuwen 63.


Zwemmen

EINDHOVEN: Open NK, finales, derde dag; mannen, 100 vrij: 1. Verschuren (Ned) 48,60, 2. Nystrand (Zwe) 48,91, 3. Manaudou (Fra) 49,40; 200 vrij: 1. Verschuren (Ned) 1.47,90, 2. Magnini (Ita) 1.48,55, 3. Mallet (Fra) 1.48,89; 1500 vrij: 1. Kienhuis (Ned) 14.58,34 NR, 2. Paltrinieri (Ita) 15.16,22, 3. Davies (GBr) 15.24,67; 50 rug: 1. Lacourt (Fra) 24,96, 2. Lijesen (Ned) 25,17, 3. Wildeboer (Spa) 25,18;100 rug: 1. Lacourt (Fra) 53,71, 2. Lijesen (Ned) 54,15, 3. Aschwin Wildeboer (Spa) 54,34, 4. Driebergen 54,43;


50 school: 1. Feldwehr (Dui) 27,82, 2. Perez Dortona (Fra) 28,09, 3. Stekelenburg (Ned) 28,17; 200 school: 1. Jamieson (GBr) 2.10,40, 2. Molnar (Hon) 2.12,89, 3. Stekelenburg (Ned) 2.13,08; 50 vlinder: 1. Fesikov (Rus) 23,91, 2. Cavic (Ser) 23,93, 3. Korotisjkin (Rus) 23,93, 4. Verlinden 24,06;100 vlinder: 1. Korotisjkin (Rus) 52,11, 2. Verlinden (Ned) 52,37, 3. Cavic (Ser) 52,69; 4x100 vrij: 1. Team Marseille 1 (Fra) 3.20,06, 2. Team Marseille 2 (Fra) 3.23,42, 3. University of Bath 3.25,72; 4x200 vrij: 1. Nederland 7.21,01, 2. Cardiff 7.30,07, 3. Bath 7.34,38;


400 wissel: 1. Rogan (Oos) 4.17,03, 2. Haffield (GBr) 4.18,59, 3. Mohammed (GBr) 4.19,43.


Vrouwen,100 vrij: 1. Sjöström (Zwe) 53,05, 2. Kromowidjojo (Ned) 53,60, 3. Heemskerk (Ned) 54,13; 200 vrij: 1. Heemskerk (Ned) 1.56,76, 2. Sjöström (Zwe) 1.57,21, 3. Prinsloo (ZAf) 1.58,85;


800 vrij: 1. Belmonte Garcia (Spa) 8.22,78, 2. Friis (Den) 8.24,31, 3. Murphy (Ier) 8.31,14; 50 rug: 1. Minguet (Spa) 28,61, 2. Da Roche Marce (Spa) 28,90, 3. Gemo (Ita) 29,22; 100 rug: 1. Da Roche Marce (Spa) 1.00,92, 2. Van Rouwendaal (Ned) 1.01,15, 3. Prinsloo (ZAf) 1.01,73; 50 school: 1. Jennie Johansson (Zwe) 31,12, 2. Nijhuis (Ned) 31,17, 3. McMahon (Ier) 31,63; 200 school: 1. Hostman (Zwe) 2.26,59, 2. Nordenstam (Noo) 2.28,20, 3. Urzainqui (Spa) 2.28,30;


50 vlinder: 1. Sjöström 25,94, 2. De Jong (Ned) 26,74, 3. Mohr (ZAf) 26,83; 100 vlinder: 1. Sjöström 57,32, 2. Veldhuis (Ned) 59,20, 3. Mohr (ZAf) 59,43; 400 wissel: 1. Miley (GBr) 4.34,76, 2. Belmonte Garcia (Spa) 4.35,87, 3. Meaklim (ZAf) 4.43,74; 4x200 vrij: 1. Spanje 8.00,69, 2. Nederland 8.03,89, 3. Ierland 8.10,97; 4x100 wissel: 1. Deutscher SV (Dui) 4.07,52, 2. Spanje 4.07,66, 3. University of Bath (GBr) 4.12,86.


Zaalhandbal

BARUERI: WK handbal vrouwen, groep B, eerste speelronde: Nederland - Spanje 27-34 (15-18), Kazachstan - Australië 37-9 (20-6), Rusland - Zuid-Korea 39-24 (19-13).


EHF CUP: mannen, derde ronde: Lions (Ned) - Rhein-Neckar Löwen (Dui) 27-38; eerste duel: 30-42.


CUP WINNERS CUP: mannen, derde ronde: Hurry Up (Ned) - BSV Bern Muri (Zwi) 31-28; eerste duel: 27-38.


CHALEENGE CUP: mannen, derde ronde: Kolubara (Ser) - Quintus (Ned) 28-23; eerste duel: 26-28.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden