Uitslagen

Autosport

ABU DHABI (VAE): Formule 1, Grote Prijs van Abu Dhabi: 1. Hamilton (Eng) McLaren-Mercedes 55 ronden in 1.37.11,866 (gem. 188,494 km/u), 2. Alonso (Spa) Ferrari 8,457 seconden, 3. Button (Eng) McLaren-Mercedes 25,881, 4. Webber (Aus) Red Bull 35,784, 5. Massa (Bra) Ferrari 50,578, 6. Rosberg (Dui) Mercedes 52,317, 7. Schumacher (Dui) Mercedes 1.15,964, 8. Sutil (Dui) Force India 1.17,122, 9. Di Resta (Sch) Force India 1.41,087; op 1 ronde: 10. Kobayashi (Jap) Sauber, 11. Perez (Mex) Sauber, 12. Barrichello (Bra) Williams, 13. Petrov (Rus) Lotus Renault, 14. Maldonado (Ven) Williams, 15. Alguersuari (Spa) Toro Rosso, 16. Senna (Bra) Lotus Renault, 17. Kovalainen (Fin) Lotus, op 2 ronden: 18. Trulli (Ita) Lotus, 19. Glock (Dui) Virgin, 20. Liuzzi (Ita) Hispania: uitgevallen: Vettel (Dui) Red Bull, d'Ambrosio (Bel) Virgin, Buemi (Zwi) Toro Rosso, Ricciardo (Aus) Hispania.


WK-stand: 1. Vettel 374, 2. Button 255, 3. Alonso 245, 4. Webber 233, 5. Hamilton 227, 6. Massa 108.


WK-stand, constructeurs: 1. Red Bull 607, 2. McLaren-Mercedes 482, 3. Ferrari 353.


CARDIFF: WK, Rally van Groot-Brittannië: 1. Latvala (Fin) Ford Fiesta RS 3.27.03,5, 2. Ostberg (Noo) Ford Fiesta RS 3.42,9, 3. Solberg (Noo) Ford Fiesta RS 7.05,1, 4. Meeke (GBr) Mini John Cooper Works 7.12,3, 5. Wilson (GBr) Ford Fiesta RS 8.57,3, 6. Tanak (Est) Ford Fiesta RS 9.27,1, 8. Kuipers (Ned) Ford Fiesta RS 10.12,7, 12. Abbring (Ned) Skoda Fabia 17.57,3; opgave: o.a. Loeb (Fra) Citroën DS3, Hirvonen (Fin) Ford Fiesta RS, Van Merksteijn jr. (Ned) Citroën DS3, Van der Marel (Ned) Ford Fiesta R2.


Eindstand WK: 1. Loeb 222 punten, 2. Hirvonen 214, 3. Ogier (Fra) Citroën DS3 196, 12. Kuipers 21, 25. Van Merksteijn jr. 2.


Golf

SINGAPORE: int. toernooi, mannen: eindstand na drie ronden: 1. Pagunsan (Fil), Fernandez (Spa) 199, 3. Kim (VSt), Oosthuizen (ZAf) 200, 5. Lee (NZl), Luiten (Ned), Molinari (Ita) 201, 8. Morrison (Eng) 202, 9. vVan der Walt (ZAf), Rose (Eng) 203. Pagunsan en Fernandez spelen vandaag play-off om eerste plaats.


Judo

ROTTERDAM: NK, mannen, -60 kg: 1. Salminen, 2. Mooren, 3. Lantinga en Oomen; -66 kg: 1. Bakkes, 2. Kops, 3. Degen en Krab; -73 kg: 1. Van de Kamer, 2. Biekmann, 3. Groeneveldt en Tjeerdsma; - 81 kg: 1. Guillaume Elmont, 2. Schoeman, 3. Van Liempd, Janssen; - 90 kg: 1. Van Laarhoven, 2. Van 't End, 3. Nortan, Bolleboom; - 100 kg: 1. Roorda, 2. Greidanus, 3. Bingen, Mol; + 100 kg: 1. Verbij, 2. Scherrenberg, 3. Nijenhuis, Van den Berg.


Vrouwen, -48 kg: 1. Nagel, 2. Zegers; -52 kg: 1. Wolfslag, 2. Van der Meer, 3. Vinken en Bourgonje; -57 kg: 1. Richardson, 2. Franssen, 3. Nortan en Van 't Westende; -63 kg: 1. Diemeer, 2. Stam, 3. Donkers en de Gier; - 70 kg: 1. Bolder, 2. Rongen, 3. Boers, Polling; - 78 kg: 1. Kuijpers, 2. Steenhuis, 3. Stevenson, Lemmen; + 78 kg: 1. Penders, 2. Ekenhorst, 3. Savelkouls, Tempelaars.


Paardensport

WENEN: Wiener Pferdefest, Vienna Masters, 1,50 m op tijd: 1. Gaudiano (Ita) Cocoshynsky 0-56,29, 2. John Whitaker (GBr) Dazzle II 0-56,93, 3. Breen (Ier) Luikka 0-59,63; 5. Dubbeldam/Wizzerd 0-61,41.


Jachtspringen: 1. Houtzager (Ned) Sterrehof's Waterloo 55,71 seconden, 2. Kühner (Dui) Golden Coin 55,74, 3. Wettstein (Zwi) Celerina II 55,89; 15. Gerco Schröder/Eurocommerce Singapore 60,64, 17. Brugman/Qwinto 61,76, 19. Dubbeldam/BMC Zenith 62,91.


OLDENBURG (Dui): Pferdetage, kwalificatie Masters League, na winnaarsronde: 1. Moormann (Dui) Londinium 0-39,03, 2. Hansen (Noo) Upstaire 0-39,29, 3. Vorsselmans (Bel) Eurocommerce Capetown 0-40,48; 8. Wout-Jan van der Schans/Eurocommerce Seoul 4-39,22, 10. Zoer/Wollie Bollie 4-39,76, 13. Bruggink/ Cash Junior 11-56,80.


Kwalificatie GP, jacht: 1. Wout-Jan van der Schans (Ned) P-Pilot 48,31 seconden, 2. Helmig (Dui) Sisi en Moormann (Dui) Cedrick 48,69; 19. Bruggink/MCB Sommerwind 53,70, 23. Rikkert /Sorrento 54,63.


Grote Prijs (1.50m): 1. Vorsselmans (Bel) Eurocommerce Cleveland 0 strafpunten-36,23 seconden, 2. Wernke (Dui) Queen Mary 0-36,27, 3. Bengtsson (Zwe) Ninja la Silla 0-36,85, 8. Bruggink (Ned) Cash Junior 4-36,63, 9. Hoorn (Ned) Voila 4-37,66, zonder barrage: 33. Stenfert/Uutje 5 strafpunten, 35. Zoer/Wollie Bollie 8, 38. Van der Mei/Eurocommerce Vingino 8, 45. Rikkert/Ugano 16, 46. Van der Schans/Eurocommerce Miami 16.


Grand Prix Special: 1. Sprehe (Dui) Desperados 73,467 procent, 2. Collins-Strijk (Ned) On Top 73,178, 3. Marijnissen (Ned) Moedwil 70,933.


Grand Prix: 1. Sprehe/Desperados 75,723, 2. Collins-Strijk/On Top 73,596, 3. Marijnissen/ Moedwil 72,106.


TORONTO: Springen, Grote Prijs FEI World Cup: 1. Brash (Eng) Bon Ami, 2. Swail (Ier) Lansdowne, 3. Lennon (Ier) Hallmark Elit, 6. Smolders (Ned) Regina Z.


Ricoh Big Ben International Challenge: 1. Smolders/Regina Z, 2. Hough (VSt) Quick Study, 3. Swail/Lansdowne.


LESZNO (Pol): Internationaal concours hippique, kwalificatie GP, 1,5 m op tijd: 1. Arvidsson (Zwe) Cyklon 0-61,74, 2. Kiecon (Pol) Urbane 0-62,45, 3. Tepper (Ned) Sensation 0-62,99; 6. Vos/Chelsea 0-64,56, 7. Vrieling/Sissi van Schuttershof 0-0-65,20, 9. Thijssen/Harthago 0-0-66,32.


Kwalificatie GP, 1,50 m op tijd: 1. Skrzyczynski (Pol) Balouzino 0-63,18, 2. Björn Nagel (Oek) Quickdiamond 0-69,45, 3. Berggren (Zwe) Abeltje Z 0-71,70; 8. Thijssen/Voyeur 4-64,70.


Kwalificatie wereldbeker (centraal Europa), na barrage: 1. Rutschi (Zwi) BB Casablanca 0-32,03, 2. Schou (Den) Gut Neuenhofs Lea 0-33,17, 3. Frandsen (Den) Antares 0-37,94, 4. Björn Nagel (Oek) Quickdiamond 4-33,23; zonder barrage: 8. Thijssen/Voyeur 4-74,60, 9. Ansems/Charmentino 4-74,61, 11. Vos/Carmina van 't Castanea Hof 4-76,45, 16. Schuttert/Una Bella S 4-78,26, 32. Vrieling/VDL Wittinger 12-77,56.


Schaatsen

DEN HAAG: vijfde KPN Marathon Cup, mannen (125 ronden): 1. Stroetinga, 2. Berga, 3. Timmerman, 4. Groeneveld, 5. Ariens, 6. Plender, 7. Heideman, 8. Uithoven, 9. Mesu, 10. Verweij.


Klassement: 1. Hadders 130 punten, 2. Zwitser 118, 3. Bergsma 98,2, 4. Ariens 86, 5. Berga 83.


Vrouwen (60 ronden): 1. Huisman, 2. Van der Wal, 3. Vergeer, 4. Sterk, 5. Roosenboom.


Klassement: 1. Huisman 139,1, 2. Van der Wal 106,3, 3. Soemanta 82.


Tennis

PARIJS: Masters, mannen: halve finales: Federer (Zwi) - Berdych (Tsj) 6-4, 6-3, Tsonga (Fra) - Isner (VSt) 3-6, 7-6, 7-6; finale: Federer - Tsonga 6-1, 7-6.


Turnen

STUTTGART: DTB-Pokal, vrouwen meerkamp, wereldbekerwedstrijd: 1. Huang Qiushuang (Chn) 58,032, 2. Kim Bui (Dui) 54,732, 3. Insjina (Rus) 54,432, 4. Mitchell (Aus) 54,332, 5. Steingruber (Zwi) 54,131, 6. Rijken (Ned) 53,765.


Landenwedstrijd, vrouwen: 1. Rusland (Insjina, Poljan, Belokobiliskaja) 111,200 punten, 2. Australië 109,750, 3. Duitsland 108,000, 4. Nederland (Wilbrink, Wevers, Moshage) 106,200.


Veldrijden

HAMME-ZOGGE: Superprestige: 1. Stybar (Tsj) 1.04.20, 2. Pauwels (Bel) 0.09, 3. Nys (Bel), 4. Albert (Bel) 0.31, 5. Simunek (Tsj) 0.33, 6. Aernouts (Bel), 13. Van Amerongen 0.51, 14. Wubben 0.59, 15. Huenders, 17. Al, 19. Van den Brand, 23. Van IJzendoorn 1.45; opgave: De Knegt, Van Leeuwen.


Stand Superprestige: 1. Albert 42 punten, 2. Nys 39, 3. Stybar 37, 14. Van Amerongen 7, 18. De Knegt 4, 19. Wubben 2, 21. Huenders 1.


Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 40.35, 2. Ferrand-Prévot (Fra) 0.18, 3. Cant (Bel), 4. Stultiens (Ned), 5. De Boer (Ned), 6. Harris (GBr) 0.43, 10. Van Nieuwpoort 1.35, 13. Kalvenhaar 2.00, 17. Meter 4.07.


Volleybal

AMSTERDAM: oefenduel mannen: Nederland - Slovenië 1-3 (25-17, 18-25, 26-28, 21-25).


WIJCHEN: oefenduel, mannen: Nederland - Slovenië 3-1 (25-16, 25-22, 29-31, 25-23).


POREC: pre-olympisch kwalificatietoernooi 2, vrouwen; halve finales: Nederland - Frankrijk 3-0 (25-14, 27-25, 25-20), Kroatië - Israël 3-1 (25-14, 25-18, 21-25, 25-20); finale: Kroatië- Nederland 3-2 (15-25, 25-19, 25-19, 15-25, 15-13).


Zaalhandbal

BOEDAPEST: Europese CupWinnersCup (CWC), vrouwen: derde ronde: Dalfsen (Ned) - Zajecar (Ser) 24-27, Zajecar - Dalfsen 30-22. Zajecar naar achtste finales.


Derde ronde, tweede wedstrijd: FTC Boedapest (Hon) - SEW (Ned) 38-21 (eerste duel 34-19) Boedapest naar achtste finales.


EHF Cup, vrouwen: derde ronde, tweede wedstrijd: Leverkusen (Dui) - VOC (Ned) 25-24 (eerste duel 25-26). Leverkusen naar achtste finales.


Zeilen

MELBOURNE: wereldbeker: Laser, eindstand: 1. Slingsby (Aus) 16, 2. Thompson (GBr) 43, 3. Burton (Aus) 63, 4. Brunning (Aus) 67, 7. Nicholas Heiner (Ned) 84, 10. Bouwmeester 102.


Finn, eindstand: 1. Borisov (Oek) 18, 2. Tweddel (Aus) 26, 3. McMillan (Aus) 38, 4. Douglas (Aus) 47.


470 mannen, eindstand: 1. McNay/Biehl (VSt) 25, 2. Belcher/Page (Aus) 30, 3. Kivell/Ryan (Aus) 38, 4. Roberts/Martin (VSt) 51.


49er, eindstand: 1. Outteridge/Jensen (Aus) 29, 2. Phillips/Phillips (Aus) 37, 3. Burling/Tuke (NZl) 40, 4. Seaton/McGovern (Ier) 53.


RS:X mannen, eindstand: 1. Tobin (NZl) 17, 2. Van Rijsselberghe (Ned) 18, 3. Plavsic (Can) 25, 4. Wang-Hansen (Noo) 48.


RS:X vrouwen, eindstand: 1. Crisp (Aus) 21, 2. Shaw (GBr) 21, 3. Tartaglini (Ita) 28, 4. Stalstrom (Noo) 40.


Laser Radial,eindstand: 1. Xu Lijia (Chn) 36, 2. Tenkanen (Fin) 52, 3. Weir (Aus) 59, Bouwmeester (Ned) na zesde race niet meer van start.


470 vrouwen, eindstand: 1. Rechichi/Stowel (Aus) 18, 2. Kondo/Kamata (Jap) 31, 3. Clark/Lihan (VSt) 38, 4. Maxwell/Farrar (VSt) 44.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden