Uitslagen

ATLETIEK..

ZAANSTAD: Dam tot Damloop, 10 Engelse mijl (16,1 km): mannen: 1. Kipsang (Ken) 46.04, 2. Kibiwott (Ken) 46.05, 3. Guta (Eth) 46.09, 4. Zeroual (Fr) 46.42, 5. Limo (Ken) 46.48, 6. Baligha (Mar) 47.22, 7. Riley (GB) 47.37, 8. Kelai (Ken) 47.43, 9. Martinez (Sp) 48.00, 10. Bouazza (Mar) 48.02, 12. Schutgens (Ned) 48.22, 14. Lauret (Ned) 49.15.

Vrouwen: 1. Ochichi (Ken) 51.08, 2. Chepkemei (Ken) 51.13, 3. Wami (Eth) 51.30, 4. Cheruiyot (Ken) 51.33, 5. Kibet (Ken) 53.08, 6. Kaminkova (Tsj) 55.00, 7. Loonen (Ned) 56.14, 8. Wijenberg (Ned) 56.24.

TALENCE (Fr): Vrouwen, zevenkamp (100 mh, hoog, kogel, 200 m, ver, speer, 800 meter): 1. Barber (Fr) 6675 punten (12,96, 1.87, 13.65, 24,08, 6.72, 47.66, 2.18,79). 2. Sotherton (GB) 6278, 3. Blonska (Oek), 7. Ruckstuhl (Ned) 6129 (13,60, 1.78, 13.49, 24,58, 6.29, 37.65, 2.15,07), 8. Wisse (Ned) 5916.

Mannen, tienkamp (100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 mh, discus, polsstok, speer, 1500m): 1. Sebrle (Tsj) 8326 punten (11,09, 7.60 m, 15.65, 2.04, 49,03, 14,47, 45.15, 4.80, 66.05, 4.47,76), 2. Pogorelov (Rus) 8247, 3. Rahnu (Est) 8124.

BASKETBAL

ROTTERDAM: Kwalificatie B-divisie Europa, vrouwen: Nederland - Portugal 47-42. Topscores Nederland: Bröring 10, Sloof, Kooij 9.

Stand: 1. Slovenië 3-6, 2. Portugal 4-4, 3. Nederland 4-4, 4. Macedonië 3-0.

EK mannen in Servië-Montenegro:

VRSAC: Groep A: Duitsland - Italië 82-84, Rusland - Oekraïne 86-74, Duitsland - Oekraïne 84-58, Rusland - Italië 87-61.

Stand: 1. Rusland 2 zeges, 2. Duitsland en Italië 1, 4. Oekraïne 0.

PODGORICA: Groep B: Kroatië - Bulgarije 88-84, Turkije - Litouwen 77-87, Litouwen - Kroatië 85-67, Bulgarije - Turkije 89-94.

Stand: 1. Litouwen 2 zeges, 2. Turkije en Kroatië 1, 4. Bulgarije 0..

BELGRADO: Groep C: Slovenië - Bosnië-Herzegovina 74-65, Frankrijk - Griekenland 50-64, Bosnië/Herzegovina - Frankrijk 62-79, Griekenland - Slovenië 56-68.

Stand: 1. Slovenië 2 zeges, 2. Frankrijk en Griekenland 1, 4. Bosnië/Herzegovina 0.

NOVI SAD: Groep D: Letland - Israël 75-65, Servië/Montenegro - Spanje 70-89, Spanje - Letland 114-109, Israël - Serbië/Montenegro 77-93.

Stand: 1. Spanje 2 zeges, 2. Servië/Montenegro en Israël 1, Letland 0.

BEACHVOLLEYBAL

BALI: World Tour, vrouwen, herkansingen: Kadijk/Mooren (Ned) - Lessard/Maxwell (Can) 22-20, 21-18, Kadijk/Mooren - Cook/Anderson (Aus) 21-18, 21-16, Kadijk/Mooren - Koizuma/Tanak (Jap) 21-18, 21-11, Keizer/Leenstra (Ned) - Barnett - Lochowicz (Aus) 17-21, 21-17.

Zaterdag: Keizer/Leenstra - Kadijk/Mooren 13-21, 21-18, 16-14. Kadijk/Mooren eindigt als zevende.

Kwartfinales: Ana Paula/Barros (Br) - Keizer/Leenstra 21-15, 21-12. Keizer/Leenstra eindigt als vijfde.

DAMMEN

ALBISOLA: WK, groep 3, eerste ronde: Nederland - Zwitserland 2-0 (7-1), Senegal - Estland 2-0.

Stand: 1. Nederland, Senegal 2, 4. Zwitserland, Estland 0.

GOLF

VIRGINIA WATER (Eng): Europese Tour, halve finales: Campbell (NZ) verslaat Goosen (ZA) 7 en 6, McGinley (Ier) verslaat Cabrera (Arg) 4 en 3.

Finale: Campbell verslaat McGinley 2 en 1.

VLAARDINGEN: Rotterdam Internationaal Open, Europese Challenge Tour, eindstand: 1. Nyman (Zwe) 275 slagen (-13), 2. Sullivan (Wal), Williams (Wal) 276, 4. Heath (Eng) 278, 5. Higley (Eng), Karjalainen (Fin) 281, 33. Alain Ruiz-Fonhof 289, 39. Van Weerelt 290, 64. De Jong 302.

ZANDVOORT: Ladies Open, Europese Tour, eindstand: 1. Lagoutte (Fr) 215 slagen (-1) wint op 2de extra hole van Pilgrim (Wal) 215, 3. Jelander (Zwe), Monnet (Fr), Moltke-Leth (Den), Fairclough (Eng) 217, 24. Nijenhuis 223, 51. Van Hagen, Van der Graaff (amateur) 230.

HONKBAL

HAARLEM/ROTTERDAM: WK, finale: Cuba - Zuid-Korea 3-0.

Om derde plaats: Panama - Nederland 7-6.

Nederland: 0-1-2-1-0-2-0-0-0>6 8 1

Panama: 0-1-0-0-6-0-0-0-x>7 9 1

Werpcijfers Nederland: Beljaards (4 1/3 innings): 1-3-4-1, Van Doornspeek (1/3 inning): 0-1-2-0, Gustina (1/3 inning): 1-0-1-0, Draijer (3 innings): 1-0-2-0. Panama: Medina (5 innings): 3-3-5-1, Herrera (1/3 inning): 1-1-1-0, Gomez (3 2/3 innings): 3-1-2-0.

Om vijfde plaats: Japan - Nicaragua 8-1.

Om zevende plaats: Verenigde Staten - Puerto Rico 11-3.

Eindstand: 1. Cuba, 2. Zuid-Korea, 3. Panama, 4. Nederland, 5. Japan, 6. Nicaragua, 7. Verenigde Staten, 8. Puerto Rico.

MOTORSPORT

DESERT MARTIN: WK race 17, GP van Ierland: MX1, eerste manche: 1. Everts (Bel), 2. Townley (NZ), 3. Coppins (NZ). Tweede manche: 1. Everts, 2. Townley, 3. Ramon (Bel).

Uitslag GP: 1. Everts 50 punten, 2. Townley 44, 3. Coppins 38.

Eindstand WK: 1. Everts 721, 2. Coppins 652, 3. Townley 589.

MX2, eerste manche: 1. De Reuver (Ned), 2. Rattray (ZA), 3. Mike Alessi (VS). Uitgevallen: Strik. Tweede manche: 1. Rattray, 2. Leok (Est), 3. De Reuver, 16. Strik.

Uitslag GP: 1. Rattray 47, 2. De Reuver 45, 3. Leok 37, 24. Strik 5.

Eindstand WK: 1. Cairoli (It) 567, 2. McFarlane (Aus) 518, 3. Chiodi (It) 504, 20. De Reuver 134, 42. Roos 10, 47. Van Vijfeijken 6, 50. Strik 5.

MOTEGI: GP Japan, WK wegraces, MotoGP: 1. Capirossi (It) Ducati 43.40,499 (158,899 km/u), 2. Biaggi (It) Honda 43.31.978, 3. Tamada (Jap) Honda 43.46,726, 4. Checa (Sp) Ducati 43.52,647, 5. Hopkins (VS) Suzuki 44.03,711, 6. Edwards (VS) Yamaha 44.05,414. Uitgevallen: Rossi (It) Yamaha (12e ronde).

Stand WK: 1. Rossi 261 punten, 2. Biaggi 149, 3. Edwards 133.

250cc: 1. Aoyama (Jap) Honda 43.52,454 (151,008 km/u), 2. Pedrosa (Sp) Honda 43.57,767, 3. Stoner (VS) Aprilia 44.00,235, 4. Takahashi (Jap) Honda 44.02,676, 5. De Puniet (Fr) Aprilia 44.03,217, 6. Dovizioso (It) Honda 44.03,508.

Stand WK: 1. Pedrosa 226, 2. Stoner 163, 3. Divizioso 144.

125cc: 1. Kallio (Fin) KTM 30.10,854 (143,166 km/u), 2. Luthi (Zwi) Honda 30.10,965, 3. Faubel (Sp) Aprilia 30.12,371, 4. Koyama (Jap) Honda 30.13,203, 5. Pasini (It) Aprilia 30.13,260, 6. Poggiali (SMar) Gilera 30.13,473.

Stand WK: 1. Luthi 164, 2. Kallio 161, 3. Talmacsi (Hon) 120.

RUDERSBERG: WK zijspancross, Grote Prijs van Duitsland, eerste manche: 1. Daniël Willemsen/Verbrugge (Ned/Bel), 2. Sergis/Stupelis (Let), 3. Watson/Watson (GB), 10. Van den Boomen/Van de Wiel (Ned). Tweede manche: 1. Sergis/Stupelis, 2. Brows/Peeters (GB), 3. Happich/Schelbert (Dui/Zwi), 10. Hendrickx/Van de Lagemaat (Bel/Ned).

Uitslag: 1. Sergis/Stupelis 47, 2. Brown/Peters 40, 3. Happich/Schelbert 36, 8. Willemsen/Verbrugge 25.

Stand WK: 1. Willemsen/Verbrugge 478 (wereldkampioen), 2. Sergis/Stupelis 440, 3. Rupeiks/Kurpnieks (Let) 317.

PAARDENSPORT

BARCELONA: CSIO, Super League: 1. Nederland (Dubbeldam/BMC Nassau 4-0, Smolders/Oliver 0-4, Thijssen/Nairobi 4-8, Gerco Schröder/Eurocommerce Milano 0-0) 8 strafpunten, 2. Verenigde Staten en Zwitserland 12, 4. Duitsland en Ierland 20, 6. Groot-Brittannië 24, 7. Spanje 28, 8. Frankrijk en België 40.

Eindstand Super League: 1. Verenigde Staten 55,0 punten, 2. Duitsland 46,0, 3. Groot-Brittannië 41,0, 4. Zwitserland 40,0, 5. Nederland 38,5, 6. Frankrijk 29,0, 7. Ierland 22,0, 8. België 20,5.

Grote Prijs Barcelona: 1. Gerco Schröder (Ned) Milano 0 fouten, 56,41 seconden, 2. Aufrecht (Dui) Ingmar 0 - 57,30, 3. Beltran de Balanda (Fr) Crocus Graverie 4 - 56,49, 4. Angot (Fr) First de Launay 4 - 56,49, 5. Fuchs (Zwi) La Toya 4 - 57,80, 6. Smolders (Ned) Oliver 4 - 61,98, 7. Dubbeldam (Ned) Nassau 4 - 63,09.

DONAUESCHINGEN: Riders Tour, Grote Prijs: 1. Leopold van Asten (Ned) Think Twice 0-43,52, 2. Meredith Michaels-Beerbaum (Dui) Shutterfly 0-44,72, 3. Markus Beerbaum (Dui) Constantin 4-41,39, 4. Ludger Beerbaum (Dui) Champion du Luys 4-43,69.

TENNIS

BOEKAREST: int. toernooi, mannen, halve finales: Serra (Fr) - Pavel (Roe) 6-7, 6-2, 6-3, Andrejev (Rus) - Hanescu (Roe) 4-6, 7-6, 6-3.

Finale: Serra - Andrejev 6-3, 6-4.

PEKING: int. toernooi, mannen, halve finale: Coria (Arg) - Johansson (Zwe) 4-6, 7-5, 6-2, Nadal (Sp) - Ferrero (Sp) 6-4, 6-4.

Finale: Nadal - Coria 5-7, 6-1, 6-2.

PARIJS: Fed Cup, vrouwen, finale: Rusland - Frankrijk 3-2. Dementjeva - Pierce 7-6, 2-6, 6-1, Miskina - Mauresmo 4-6, 2-6, Dementjeva - Mauresmo 6-4, 4-6, 6-2, Miskina -Pierce 6-4, 4-6, 2-6, Dementjeva/Safina - Pierce/Miskina 6-4, 1-6, 6-3.

BALI: int. toernooi, vrouwen: halve finales: Davenport (VS) - Li Na (China) 6-2, 6-2, Schiavone (It) - Schnyder (Zwi) 1-6, 6-4. Opgave Schnyder.

Finale: Davenport - Schiavone 6-2, 6-4.

TRAMPOLINESPRINGEN

EINDHOVEN: WK, finales: mannen, synchroon: 1. Kakorko/Kazak (WRus) 50,00, 2. Boillet/Martin (Zwi) 49,50, 3. Sotomura/Ueyama (Jap) 49,30, 4. Stehlik/Serth (Dui) 48,80, 5. Jensen/Hansen (Den) 48,70, 6. Mooij/Villafuerte (Ned) 47,80, 7. Jala/Laifa (Fr) 26,50, 8. Makovetski/Vrazin (Oek) 13,80.

Trampoline: 1. Roesakov (Rus) 41,30, 2. Ueyama (Jap) 40,90, 3. Sotomura (Jap) 40,80, 4. Que (China) 39,90, 5. Stehlik (Dui) 39,40, 6. Knitsev (Rus) 34,60, 7. Cannone (It) 23,50, 8. Jensen (Den) 10,30.

Tumbling: 1. Wang (China) 77,00, 2. Chen (China) 767,30, 3. Wadacki (Pol) 75,70.

Dubbel minitramp: 1. Rachev (Bul) 75,10, 2. Douglas (VS) 73,40, 3. Gaertner (Dui) 73,10.

Vrouwen, synchroon: 1. Tsjernova/Karavajeva (Rus) 48,50, 2. Cockburn/Maclennan (Can) 48,30, 3. Dogonadze/Simon (Dui) 46,30, 4. Hanmoto/Seto (Jap) 45,30, 5. Moore/Wright (GB) 45,20.

Trampoline: 1. Karavajeva (Rus) 38,90, 2. Tsjernova (Rus) 38,40, 3. Dogonadze (Dui) 38,30, 4. Lenders (Ned) 37,90, 5. Hebert (VS) 37,60, 6. Cockburn (Can) 37,60, 7. Movtsjan (Oek) 37,40, 8. Huang (China) 37,30.

Tumbling: 1. Korobejkinova (Rus) 70,80, 2. Tsjabanenko (Oek) 70,10, 3. Palmer (GB) 68,30.

Dubbel minitramp: 1. Saiote (Por) 65,70, 2. Ivanova (Rus) 65,00, 3. Simoes (Por) 64,70.

VOETBAL

PIURA (Peru): WK onder 17 jaar: Nederland - Qatar 5-3.

VOLLEYBAL

PULA: EK vrouwen, eerste dag: groep 2: Bulgarije - Nederland 3-2 (17-25, 25-18, 25-22, 17-25, 16-14), Italië - Spanje 3-0, Turkije - Rusland 0-3.

Tweede dag: Italië - Bulgarije 3-0 (25-23, 25-14, 25-20), Rusland - Spanje 3-1 (25-11, 25-23, 22-25, 25-18), Nederland - Turkije 3-1 (25-22,28-30, 25-21, 25-22).

Stand: 1. Italië 2-4 (6-0), 2. Rusland 2-4 (6-1), 3. Nederland 2-2 (5-4), 4. Bulgarije 2-2 (3-5), 5. Turkije 2-0 (1-6), 6. Spanje 2-0 (1-6).

Groep 1: Kroatië - Roemenië 1-3, Polen - Azerbeidzjan 3-0, Duitsland - Servië-Montenegro 1-3.

WATERPOLO

ISTANBUL: Euroleague, mannen, eerste ronde: groep A: Zian (Ned) - Strakonice (Tsj) 9-7 (4-2, 3-2, 1-1, 1-2), Heybeliada (Tur) - Montpellier (Fr) 11-10.

Stand: 1. Szegedi (Hon) 3-6 (54-17), 2. Heybeliada 3-6 (37-26), 3. Montpellier 3-2 (27-36), 4. Zian 4-2 (37-52), 5. Strakonice 3-0 (18-41).

WIELRENNEN

ALCALA DE HENARES: Protour, Ronde van Spanje, twintigste etappe, individuele tijdrit Guadalajara-Alcala de Henares: 1. Plaza (Sp) 38,9 km in 41.31 (gem 56,22 km/u), 2. Heras (Sp), 3. Sastre (Sp) 0.04, 4. Mentsjov (Rus) 0.06, 5. Mancebo (Sp) 0.10, 6. Pena (Col) 0.23, 7. Devolder (Bel) 0.30, 8. Pereiro (Sp) 0.33, 9. Danielson (VS) 0.48, 10. Vandevelde (VS) 0.48, 13. Moerenhout 1.41, 36. Van Bon 2.45, 47. De Groot 3.36, 111. Veneberg 5.56.

Eenentwintigste etappe, Madrid-Madrid: 1. Petacchi (It) 136,5 kilometer in 3.34.41, 2. Zabel (Dui), 3. Haussler (Dui), 4. Sanchez (Sp), 5. Casper (Fr), 6. Steegmans (Bel), 7. De Groot (Ned), 8. Barry (Can), 9. Coyot (Fr), 10. Haselbacher (Oos), 21. Moerenhout, 90. Veneberg 0.22, 114. Van Bon 1.06.

Eindstand: 1. Heras 82.22.55, 2. Mentsjov 4.36, 3. Sastre 4.54, 4. Mancebo 5.58, 5. Garcia Quesada (Sp) 8.06, 6. Plaza Molina 11.36, 7. Sevilla (Sp) 13.22, 8. Danielson (VS) 16.38, 9. Ardila Cano (Col) 18.15, 10. Mercado (Sp) 18.31, 14. Moerenhout 35.03, 68. De Groot 2.12.11, 92. Veneberg 2.50.33, 98. Van Bon 3.03.15.

KARPACZ: Protour, Ronde van Polen, zesde etappe, Piechowice-Karpacz: 1. Weening (Ned) 153 km in 4.16.37, 2. Kirchen (Lux) 0.04, 3. Thomas Dekker (Ned) 0.25, 4. Di Luca (It) 0.27, 5. Lövkvist (Zwe) 0.31, 6. Boogerd (Ned), 13. Julich (VS) 3.38, 16. Posthuma 3.58, 21. Tankink 5.00, 65. Kroon 24.59, 66. Schmitz. Uitgevallen: o.a. Knaven, Giling.

Zevende etappe, Jelena Gora-Karpacz: 1. Kirchen 61 km in 1.39.00, 2. Di Luca op 0.02, 3. Lövkist 0.04, 4. Hernandez (Sp) 0.07, 5. Bertogliati (Zwi) 0.09, 6. Hruska (Tsj), 8. Weening, 10. Thomas Dekker 0.15.

Achtste etappe, Jelenia Gora-Karpacz, individuele tijdrit: 1. Thomas Dekker 19 km in 30.54, 2. Julich 0.07, 3. Lövkvist 0.08, 4. Brajkovic (Slv) 0.15, 5. Weening 0.25, 6. Kirchen 0.31, 8. Boogerd 0.34, 12. Posthuma 0.42, 32. Tankink 2.35, 63. Kroon 5.12, 72. Schmitz 8.31.

Eindklassement: 1. Kirchen 32.11.58, 2. Weening 0.05, 3. Thomas Dekker 0.11, 4. Lövkvist 0.18, 5. Di Luca 0.34, 6. Boogerd 1.04, 21. Posthuma 8.40, 22. Tankink 9.22, 64. Kroon 58.50, 70. Schmitz 1.17.40.

AIGLE: Stand Protour: 1. Di Luca (It) 209 punten, 2. Ullrich (Dui) 140, 3. Armstrong (139), 4. Vinokoerov (Kaz) 136, 5. Leipheimer (VS) 131, 6. Julich (VS) 130, 13. Boogerd 100, 30. Thomas Dekker 66, 46. Weening 44.

Ploegen: 1. CSC 338, 2. Rabobank 314, 3. Davitamon-Lotto 303.

ISBERGUES: GP d'Isbergues: 1. Eeckhout (Bel) 200 km in 4.30.00, 2. Van Dijk (Ned), 3. McEwen (Aus), 4. Breschel (Den), 5. 5. Renders (Bel), 6. Claude (Fr).

FLORENCE: Ronde van Toscane, vrouwen, vierde etappe: 1. Ljungskog (Zwe) 2.29.13, 2. Melchers-Van Poppel (Ned) 0.17, 3. Chantal Beltman (Ned) 0.18, 4. Rasmussen (Den), 5. Boebnenkova (Rus), 6. Gunnewijk (Ned).

Vijfde etappe: 1. Bronzini (It) 2.47.00, 2. Zilioete (Lit), 3. Chantal Beltman, 4. Gunnewijk, 5. De Goede (Ned).

Eindklassement: 1. Ljungskog 14.40.40, 2. Boebnenkova 0.25, 3. Melchers-Van Poppel 0.29, 4. Senff (Dui) 0.49, 5. Chantal Beltman 1.16, 6. Hausler (Dui) 1.20.

ZEILEN

MOSKOU: WK Finn, eindstand: 1. Ainslie (GB) 17 punten, 2. Papathanasiou (Gri) 21, 3. Cook (Can) 42, 11. De Vries 70, 24. Zetzema 98, 28. Postma 108, 49. Willems 189.

MEDEMBLIK: ONK Olympische klassen, eindstanden, 49er: 1. Van Catz/Stavenuiter, 2. De Prie/Van West, 3. Schutte/Nieuwenhuis.

Star: 1. Van Daelen/Peet, 2. Kok/Van der Krogt, 3. Blees/Van der Heijden.

Tornado: 1. Johansson/Van Wieren (Can), 2. Brouwer/Godefroid, 3. Heemskerk/De Koning.

Neil Pryde RSX: 1. Van Dijk, 2. Bouman.

470, mannen: 1. Coster/Coster, 2. Van Bladel/Van Bladel, 3. Peeters/Bakker.

470, vrouwen: 1. Koch/Sommer (Den), 2. Blom/Jongens, 3. De Koning/Berkhout.

Yngling: 1. Hin/Van der Werf/De Jong, 2. De Jong/Bootsma/Van der Broek, 3. Schümann/Kappel/Höpfner (Dui).

Laser Radial: 1. Van de Acker (Bel), 2. Jutjens, 3. Witteveen.

NEDERLANDSE LOTTO

AMSTERDAM: winnende getallen: 10, 13, 21, 33, 34, 40. Bonusgetal: 12. Kleur: rood. Euroloterij: 825722.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden