Uitslagen

Atletiek

NEW YORK: Diamond League:


100 meter: 1. Gay (VSt) 10,02, 2. Bailey (VSt) 10,15, 3. Bledman (Tri) 10,16. 200 meter heren: 1. Weir (Jam) 20,11, 2. Edward (Pan) 20,38, 3. Dodson (VSt) 20,65. 400 meter heren: 1. Mance (VSt) 45,59, 2. Borlee (Bel) 45,71, 3. Wariner (VSt) 45,72.


GÖTZIS: meerkampgala, vrouwen, zevenkamp: 1. Theisen (Can) 6376 punten (100 horden: 13,19 - hoog: 1,84 - kogel: 13,00 - 200m: 24,17 - ver: 6,39 - speer: 42,95 - 800: 2.17,02), 2. Broersen 6345 (13,53 - 1,84 - 13,70 - 25,22 - 6,08 - 52,37 - 2.18,17), 3. Schippers 6287 (13,51 - 1,75 - 13,71 - 23,08 - 6,56 - 37,72 - 2.19,90).


Mannen, tienkamp: 1. Warner (Can) 8307 (100: 10,36 - ver: 7,40 - kogel: 13,55 - hoog: 2,09 - 400: 49,58 - 110h: 13,92 - discus: 42,99 - polsstokhoog: 4,56 - speer: 62,84 - 1500: 4.37,37), 2. Chinin (Bra) 8182, 3. Nixon (VSt) 8137, 11. Rietveld 7629 (11,08 - 6,86 - 13,19 - 1,82 - 50,07 - 14,38 - 38,35 - 4,76 - 65,66 - 4.44,21), 13. Braun 7431 (11,41 - 7,38 - 13,22 - 1,91 - 50,03 - 14,70 - 40,70 - 4,16 - 48,37 - 4.29,99). Opgave na 9 onderdelen: Sintnicolaas.


Autosport

MONACO: GP F1: 1. Rosberg (Dui) Mercedes 2.17.52,056 na 78 ronden, 2. Vettel (Dui) Red Bull op 3,888, 3. Webber (Aus) Red Bull 6,314, 4. Hamilton (Eng) Mercedes 13,894, 5. Sutil (Dui) Force India 21,477, 6. Button (Eng) McLaren 23,103, 7. Alonso (Spa) Ferrari 26,734, 8. Vergne (Fra) Toro Rosso 27,223, 9. Di Resta (Sch) Force India 27,608, 10. Räikkönen (Fin) Lotus 36,582; 11. Hülkenberg (Dui) Sauber 42,572, 12. Bottas (Fin) Williams 42,691, 13. Gutiérrez (Mex) Sauber 43,212, 14. Chilton (Eng) Marussia 49,885, 15. Van der Garde (Ned) Caterham 1.02,590, 16. Perez (Mex) McLaren op 6 ronden. Uitgevallen: Pic (Fra) Caterham, Massa (Bra) Ferrari, Maldonado (Ven) Williams, Bianchi (Fra) Marussia, Ricciardo (Aus) Toro Rosso, Grosjean (Fra) Lotus. Stand WK: 1. Vettel 107 punten, 2. Räikkönen 86, 3. Alonso 78, 4. Hamilton 62, 5. Webber 57, 6. Rosberg 47, 7. Massa 45, 8. Di Resta 28, 9. Grosjean 26, 10. Button 25.


Stand WK teams: 1. Red Bull 164, 2. Ferrari 123, 3. Lotus 112, 4. Mercedes 109, 5. Force India 44, 6. McLaren 37.


Badminton

KUALA LUMPUR: WK voor gemengde teams: finale: China - Zuid-Korea 3-0.


Finale tweede divisie: Nederland - Schotland 1-3.


Golf

BADHOEVEDORP: Ladies open, eindstand: 1. Clyburn (Eng) -8 (71/69/710) 2. Hull (Eng) -5, 3. Koch (Zwe) -4, 4. Arthur (Aus) e.a -3; 12. Boeljon par.


Paardensport

KOPENHAGEN, First International Grand Prix, Grote Prijs, na twee manches: 1. Vrieling (Ned) Zirocco Blue VdL 0-53,53, 2. Ryan (Ier) Cruise On Clover 0-54,81, 3. Willem Greve (Ned) Carambole 1-56,82.


Tennis

DÜSSELDORF: int. toernooi mannen, finale: Monaco (Arg/3) - Nieminen (Fin/6) 6-4, 6-3.


NICE: int. toernooi mannen, finale: Montañes (Spa) - Monfils (Fra) 6-0, 7-6.


PARIJS: int. toernooi Roland Garros, mannen, eerste ronde: Federer (Zwi/2) - Carreno (Spa) 6-2, 6-2, 6-3, Ferrer (Spa/4) - Matosevic (Aus) 6-4, 6-3, 6-4, Raonic (Can/14) - Malisse (Bel) 6-2, 1-6, 4-6, 6-4, Simon (Fra/15) - Hewitt (Aus) 3-6, 1-6, 6-4, 6-1, 7-5, Querrey (VSt/18) - Lacko (Slw) 6-3, 6-4, 6-4, Seppi (Ita/20) - Mayer (Arg) 6-7, 6-4, 6-3, 6-7, 6-4, Anderson (ZAf/23) - Martsjenko (Oek) 6-3, 7-5, 6-4, Chardy (Fra/25) - Becker (Dui) 6-4, 6-2, 7-5, Sousa (Por) - Soeda (Jap) 6-1, 6-3, 6-2, Kavcic (Slv) - Duckworth (Aus) 6-2, 6-2, 6-2, Bautista (Spa) - Muller (Lux) 6-3, 6-4, 6-2, Hajek (Tsj) - Kudla (VSt) 6-2, 5-7, 6-0, 6-4, Devvarman (Ina) - Munoz (Spa) 6-3, 6-3, 7-5, Llodra (Fra) - Darcis (Bel) 6-4, 4-6, 6-1, 6-4, Troicki (Ser) - Blake (VSt) 6-4, 6-2, 6-2.


Vrouwen, eerste ronde: Errani (Ita/5) - Rus (Ned) 6-1, 6-2, Cirstea (Roe) - Bertens (Ned) 5-7, 7-5, 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Tatisjvili (Geo) 6-0, 6-1, Puig (PRi) - Petrova (Rus/11) 3-6, 7-5, 6-4, Ivanovic (Ser/14) - Martic (Kro) 6-1, 3-6, 6-3, Pavlioetsjenkova (Rus/19) - Hlavackova (Tsj) 4-6, 7-6, 6-4, Urszula Radwanska (Pol) - Venus Williams (VSt/30) 7-6, 6-7, 6-4, Lisicki (Dui/32) - Arvidsson (Zwe) 6-3, 6-4, Cetkovska (Tsj) - Poetsjkova (Rus) 6-0, 6-2, Poetintsjeva (Kaz) - Morita (Jap) 6-2, 6-3, Burdette (VSt) - Vekic (Kro) 6-3, 6-4, Garcia (Fra) - Beigelzimer (Oek) 6-3, 6-4, Rogers (VSt) - Pavlovic (Fra) 6-3, 6-4, Pfizenmaier (Dui) - Minella (Lux) 7-5, 6-1, Razzano (Fra) - Feuerstein (Fra) 7-6, 6-4, Voskoboeva (Kaz) - Min (VSt) 4-6, 6-4, 7-5.


Voetbal

UTRECHT: play-offs voor Europees voetbal:


FC Utrecht - FC Twente 1-2. 34. Tadic 0-1, 36. Chadli 0-2, 46. Duplan 1-2. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 23.397. Gele kaart: Ruiter, Bulthuis (FC Utrecht), Fer, Hölscher (FC Twente).


FC Utrecht: Ruiter; Van der Maarel, Van der Hoorn, Heerings, Bulthuis; Duplan, Mårtensson (88. Ayoub), Toornstra, Oar; Van der Gun, Mulenga.


FC Twente: Boschker; Breukers (84. Hölscher), Wisgerhof, Bengtsson, Bjelland; Janssen, Fer, Gutiérrez; Tadic, Castaignos, Chadli.


KERKRADE: play-offs promotie/degradatie: Roda JC - Sparta 2-1. 24. Bilate 0-1, 73. Fledderus 1-1, 90. Fledderus 2-1. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 17.463. Gele kaart: Biemans, Malki, Fledderus, De Beule (Roda JC), Luirink, Bilate, Deekman, Bel Hassani (Sparta).


Roda JC: Kurto, Monteyne, Biemans, Danilo, Fledderus, Németh (Lebedynski), Donald, Malki, Sutchuin Djoum (45. De Beule), Hupperts, Bonevacia (63. Demouge).


Sparta: Pellatz, Dijkhuizen, Luirink, Van Boxel, Cruz Vicente, Nieuwendaal, Deekman (79. Calabro),Bruinier, Bilate (63. Nys), Mahi (70. Bel Hassani), Varela.


VOLENDAM: play-offs promotie/degradatie: Volendam - Go Ahead Eagles 1-0. 15. Tuyp 1-0. Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschouwers: 4.793. Gele kaart: L. Tol (Volendam), Overgoor, Heerkens (Go Ahead).


Volendam: Stevens, Koning, Schilder, Schwiebbe (64. Veerman), Coster, Mühren, Tol, Fafiani, Kuwas (77. Menzo), Tuyp (90. Tol) en Marengo.


Go Ahead Eagles: Marsman, Heerkens (88. Kromkamp), Vriends, Van der Linden, Schenk, Türüc, Promes, Overgoor, Antonia (78. Peters), Kolder en Houtkoop.


Wielrennen

RONDE VAN ITALIË: 21ste etappe: 1. Cavendish (GBr) 197 km in 5.30.09, 2. Modolo (Ita), 3. Viviani (Ita), 4. Nizzolo (Ita), 5. Mezgec (Slv), 6. Ferrari (Ita), 7. Dehaes (Bel), 8. Belletti (Ita), 9. Visconti (Ita), 10. Paolini (Ita), 31. Evans (Aus), 39. De Kort, 45. Nibali (Ita), 47. Uran (Col), 60. Kruijswijk 0.18, 64. Tjallingii 0.34, 70. Clement 0.44, 75. Bellemakers, 77. Dekker, 81. Ruijgh, 86. Kelderman, 91. Timmer, 107. Weening, 130. Lammertink 1.38, 138. Mouris 1.43, 147. Keizer 2.20, 148. Ligthart, 164. Bulgac 2.32.


Twintigste etappe: 1. Nibali (Ita) 210 km in 5.27.41, 2. Duarte (Col) 0.17, 3. Uran (Col) 0.19, 4. Betancur (Col) 0.21, 5. Aru (Ita) 0.44, 6. Pellizotti (Ita) 0.48, 7. Pozzovivo (Ita) 0.54, 8. Caruso (Ita) 0.58, 9. Atapuma (Col) 1.00, 10. Majka (Pol) 1.04, 22. Kelderman 2.11, 23. Weening, 37. Clement 4.39, 41. Bulgac 5.13, 47. Bellemakers 6.20, 63. Ruijgh 10.25, 72. Dekker 10.47, 76. Kruijswijk, 80. De Kort 11.25, 122. Tjallingii 19.02, 124. Timmer, 137. Keizer, 145. Lammertink 19.54, 161. Mouris 21.43, 163. Ligthart 21.58.


Eindklassement: 1. Nibali 84.53.28, 2. Uran 4.43, 3. Evans 5.52, 4. Scarponi (Ita) 6.48, 5. Betancur (Col) 7.28, 6. Niemiec (Pol) 7.43, 7. Majka (Pol) 8.09, 8. Intxausti (Spa) 10.26, 9. Santambrogio (Ita) 10.32, 10. Pozzovivo (Ita) 10.59, 17. Kelderman 20.18, 26. Kruijswijk 42.36, 38. Weening 1.17.18, 48. Clement 1.38.38, 54. Ruijgh 1.44.41, 78. De Kort 2.20.49, 101. Keizer 2.48.45, 111. Bellemakers 2.57.11, 129. Timmer 3.19.44, 131. Tjallingii 3.21.02, 135. Bulgac 3.25.33, 136. Dekker 3.26.28, 155. Lammertink 3.53.10, 160. Mouris 4.06.33, 161. Ligthart 4.06.50.


Puntenklassement: 1. Cavendish 158, 2. Nibali 128, 3. Evans 111. Bergklassement: 1. Pirazzi (Ita) 82, 2. Visconti (Ita) 45, 3. Nibali 45. Jongerenklassement: 1. Betancur 85.00.56, 2. Majka 0.41, 3. Kelderman 12.50.


RONDE VAN BELGIË: Vijfde etappe: 1. Luis León Sanchez (Spa) 177 km in 4.42.18, 2. Gavazzi (Ita) 0.27, 3. Gilbert (Bel), 4. Klöden (Dui), 5. Martin (Dui), 6. Roelandts (Bel) 0.47, 11. Terpstra 1.17, 12. Dumoulin, 27. Hoogerland 2.20, 28. Boom 2.59, 35. Goos 3.47, 46. Poels 5.29, 47. Danny van Poppel, 54. Slagter 9.26, 66. Al 18.29, 77. Hofland. Vierde etappe: 1. Iglinski (Kaz) 156,3 km in 3.41.38, 2. Greipel (Dui) 0.02, 3. Gilbert (Bel), 4. Danny van Poppel (Ned), 5. Gavazzi (Ita), 6. Arashiro (Jap), 12. Hofland, 27. Van der Poel 0.05, 39. Dumoulin, 44. Van Emden.


Eindklassement: 1. Martin 17.28.32, 2. Luis-León Sanchez 0.36, 3. Gilbert 0.51, 4. Klöden 1.18, 5. Dumoulin 1.30, 6. Gavazzi 1.36, 9. Terpstra 1.49, 22. Hoogerland 4.11, 34. Danny van Poppel 6.38, 37. Boom 8.15, 47. Goos 11.19, 51. Poels 13.04, 54. Slagter 17.23, 71. Hofland 26.11, 80. Al 32.19.


BAYERN RUNDFAHRT: Vijfde etappe: 1. Haussler (Aus) 169 km in 4.24.18, 2. Lobato del Valle (Spa), 3. Hoetarovitsj (WRu), 4. Wagner (Dui), 5. Schwarzmann (Dui), 6. Ciolek (Dui), 19. Tankink, 58. Verschoor 0.33, 59. Bol 0.36, 61. Langeveld 0.57.


Vierde etappe, individuele tijdrit: 1. Malori (Ita) 31,2 km in 38.19, 2. Sütterlin (Dui) 0.18, 3. Barta (Tsj) 0.19, 4. Thomas (GBr), 5. Roy (Fra) 0.26, 6. Geschke (Dui) 0.29, 12. Langeveld 0.59, 18. Tankink 1.20, 43. Michel Kreder 2.19.


Eindklassement: 1. Malori (Ita) 19.28.20, 2. Thomas (GBr) 0.23, 3. Barta (Tsj)0.26, 4. Roy (Fra) 0.33, 5. Geschke (Dui), 6. Ulissi (Ita) 0.43, 13. Tankink 1.27, 41. Langeveld 15.11, 62. Bol 30.51, 66. Verschoor 32.17.


Zeilen


MEDEMBLIK: Delta Lloyd Regatta, eindstanden na medalraces:


RS:X mannen: 1. Tarnowski (Pol) 5 punten, 2. Kokkalanis (Gri) 6 (5+1), 3. Bontemps (Fra) 6 (2+4), 4. Van Rijsselberge 6 (1+5); 11. Badloe 158.


RS:X vrouwen: 1. Tartaglini (Ita) 4, 2. Davidovich (Isr) 6, 3. Blanca (Spa) 7 (6+1), 5. Lilian de Geus 7 (2+5).


Nacra: 1. Vaireaux/Audinet (Fra) 3, 2. Ogereau/Vandame (Fra) 5, 3. Groeneveld/Begemann 7 (4+3), 4. Mulder/Visser 7 (1+6); 9. Delnooz/De Koning 71.


Finn: 1. Andrews (GBr) 5 (3+2), 2. Postma 5 (1+4), 3. Mills (GBr) 7.


470 mannen: 1. Belcher/Ryan (Aus) 3, 2. Snow-Hansen/Willcox (NZe) 5 (4+1), 3. Fantela/Marenic (Kro) 5 (2+3).


470 vrouwen: 1. Aleh/Powrie 2, 2. Haeger/Provancha (VSt) 6, 3. Mrak/Macarol (Slv) 8 (5+3), 4. Kyranakou/Van Veen 8 (3+5), 6. Broekhuizen/Jongens 10.


Laser: 1. Van Schaardenburg 5 (4+1), 2. Wearn (Aus) 5 (3+2), 3. Maloney (NZe) 6, 6. Nicholas Heiner 11.


Laser Radial: 1. Murphy (Ier) 4 (3+1), 2. Bouwmeester 4 (2+2), 3. Alison Young (GBr) 4 (1+3).


49FX: 1. Lutz (Dui) 5, 2. Jurczok (Dui) 11 (6+2+3), 3. Baad Nielsen (Den) 11 (1+6+4), 4. Bekkering 12, 8. Keijzer 21.


49er: 1. Warrer (Den) 7, 2. Evans (GBr) 10 (5+1+1), 3. D'Ortoli (Fra) 10 (2+4+2).


2.4m: 1. Pascoe (GBr) 16, 2. Lucas (GBr) 19, 3. Kol 26.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden