Uitslagen

Atletiek

BRUNSSUM: Parelloop (10 km): 1. Micah Kogo (Ken) 27.15, 2. Mike Kigen 27.26, 3. Mark Kiptoo (Ken) 28.13, 17 Abdi Nageeye (Ned) 29.14.

Vrouwen: 1. Irina Mikitenko (Dui) 32.06, 6. Ilse Pol (Ned) 34.26.

Cricket

MUMBAI: WK finale: Sri Lanka - India 0-2; Sri Lanka 274/6 (50 overs), India 277/4 (48.2). India wint met zes wickets.

Batting Sri Lanka: Jayawardena 103 not out, Sangakkara 48, Dilshan 33, Kulasekara 32, Perera 22 not out;

India: Gambhir 97, Dhoni 91 not out, Kohli 35, Yuvraj Singh 21 not out, Tendulkar 18.

Bowling India: Yuvraj Singh 2-49 (10 overs), Zaheer Khan 2-60 (10), Harbhajan Singh 1-50 (10); Sri Lanka: Lasith Malinga 2-42 (9), Dilshan 1-27 (5), Perera 1-55 (9).

Golf

AGADIR (Mar): Europese Tour, Trophée Hassan II: eindstand: 1. Horsey (Eng), Van Zyl (ZAf), Davies (Wal) 274 slagen (-13), Horsey wint play-off, 4. Coetzee (ZAf) 276, 5. Gonnet (Fra), Floren (Zwe) 277, 11. Luiten (Ned) 280, 29. Lafeber (Ned) 283, 44. Derksen (Ned) 285, 72. Sluiter (Ned) 292.

Motorsport

JEREZ: Grote Prijs van Spanje: MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 27 ronden in 50.49,046 (gem. 141,000 km/uur), 2. Pedrosa (Spa) Honda 19,339, 3. Hayden (VSt) Ducati 29,085, 4. Aoyama (Jap) Honda 29,551, 5. Rossi (Ita) Ducati 1.02,227, 6. Barbera (Spa) Ducati 1.08,440.

WK-stand: 1. Lorenzo 45, 2. Pedrosa 36; 3. Stoner (Aus) Honda 25.

Moto2: 1. Iannone (Ita) Suter 26 ronden in 49.56,423 (138,162 km/u), 2. Lüthi (Zwi) Suter 7,850, 3. Corsi (Ita) FTR 12,625, 4. Smith (GBr) Tech 3 15,355, 5. Bradl (Dui) Kalex 17,850, 6. Simon (Spa) Suter 24,247.

WK-stand: 1. Iannone 45, 2. Bradl 36, 3. Lüthi 36.

125cc: 1. Terol (Spa) Aprilia 23 ronden in 44.50,646 (136,110 km/u), 2. Folger (Dui) Aprilia 17,446, 3. Zarco (Fra) Derbi 23,955, 4. Kent (GBr) Aprilia 32,883, 5. Mackenzie (GBr) Aprilia 34,713, 6. Cortese (Dui) Aprilia 51,515. Uitgevallen: Iwema (Ned) Aprilia.

WK-stand: 1. Terol 50, 2. Folger 31, 3. Cortese 30, 18. Iwema 4.

OSS: WK zijspancross, Grote Prijs van Nederland: eerste manche: 1. Hendrickx/Smeuninx (Bel), 2. Jan Visscher/Jeroen Visscher (Ned), 3. Bax/Van den Bogaart (Ned), 10. Mulders/Van den Venne (Ned). Gediskwalificeerd: Willemsen/ Verbrugge (Ned/Bel).

Tweede manche: 1. Janis Daiders/Lauris Daiders (Let), 2. Willemsen/Verbrugge, 3. Hendrickx/Smeuninx, 5. Visscher/Visscher, 7. Derks/Bax.

Uitslag GP: 1. Jan Hendrickx 45, 2. Janis Daiders 43, 3. Jan Visscher 38, 9. Willemsen 22, 10. Derks 21.

Paardensport

BARBIZON (Fra): Bost Jump, Grote Prijs, na barrage: 1. GP 7-jarige paarden: 1. Michael Greeve (Ned) Quality 0-23,85.

1,40 m, na barrage: 1. Mathé (Fra) Bethsabee van de Maltahove 0-27,23, 2. Auffret (Fra) Lipton Polka Mili 0-27,79, 3. Stephane Delaveau (Fra) Delvaux de Muze 0-27,83; 11. Ten Berg (Ned) Uncle Berry 0-30,13.

VIDAUBAN (Fra): Spring Tour; 1,50 m op tijd: 1. Lovegrove (GBr) Pandur 0-53,76, 2. Staut (Fra) Major de Cocquerie 0-56,60, 3. Patrick van der Schans (Ned) Tum-Tum 0-68,17.

Tweefase b, 1,40 m: 1. Melanie Freimüller (Zwi) Eoyal Crack 0-34.39, 2. Paul Freimüller (Zwi) Uppie de Lis 0-35,12, 3. Deller (Fra) Casha van de Kornelishoeve 0-45,19, 4. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce Vigaro 0-45,69; 8. Wout-Jan van der Schans/Eurocommerce Sacramento 4-41,20.

1,50 m, na barrage: 1. Ben Schröder (Ned) BMC Unaniem 0-44,90, 2. Deller/Casha van de Kornelishoeve 0-45,06, 3. Michel Robert (Fra) Belle Rock 0-46,38; 14. Patrick van der Schans/Tum-Tum 1-74,01.

1,40 m, na barrage: 1. Wout-Jan van der Schans/Quincy W 0-28,47, 2. Lopez (Col) Nedjma du Prairial 0-29,15, 3. Lovegrove/Jerome 0-29,80.

SAN REMO: Internationaal concours; 1,40 m, na barrage: 1. Zoer (Ned) Vigo 0-31,12, 2. Thierry Rozier (Fra) Tintero 0-31,66, 3. Saywell (GBr) Vanity R 0-33,95.

Rugby

EUROPEAN NATIONS CUP: divisie 1B: Moldavië - Duitsland 28 - 15; stand: 1. Moldavië 4-14, 2. België 4-13, 3,. Tsjechië 5-12, 4. Polen 4-9, 5. Duitsland 5-7, 6. Nederland 2-0.

Schaken

AIZ-LES-BAINS (Fr): EK eindstand (elf ronden): 1. Potkin (Rus) 8¿, 2. Wojtaszek (Pol) 8¿, 3. Polgar (Hon) 8¿, 4. Moisejenko (Oek) 8¿, 44. o.a. Smeets (Ned), Sokolov (Ned), Reinderman (Ned) 7.

Squash

MONTREAL: Atwater Cup: halve finales: King (NZl)-Atkinson (Ned) 11-7, 11-6, 7-11, 11-3, Natalie Grinham (Ned)-Hawkes (NZl) 11-8, 11-9, 11-9; finale: Grinham-King 11-6, 11-7, 14-12.

Tafeltennis

ETTU CUP: vrouwen: halve finales, eerste wedstrijd: CP Lyssois Lille Metropole (Fra)-Heerlen (Ned) 1-3; Yang Xiaoxing-Li Jie 2-3 (7-11, 11-7, 11-8, 7-11, 10-12), Borza-Li Jiao 0-3 (3-11, 8 -11, 7-11), Odorova-Lau Sui Fei 3-0 (11-5, 11-5, 11-8), Yang-Li Jiao 0-3 (8-11, 8-11, 6-11). TTC Berlin Eastside (Dui)-Forbet Tarnobrzeg (Pol) 1-3.

Tennis

MIAMI: int. toernooi, mannen: halve finales: Nadal (Spa)-Federer (Zwi) 6-3, 6-2, Djokovic (Ser)-Fish (VSt) 6-3, 6-1; finale: Djokovic - Nadal

4-6, 6-3, 7-6.

Vrouwen; finale: Azarenka (WRu) - Sjarapova (Rus) 6-1, 6-4.

MARBELLA: int. toernooi, vrouwen: kwalificatie, eerste ronde: Pipija (Rus) - Krajicek (Ned) 7-6, 6-3.

Wielrennen

MEERBEKE: Ronde van Vlaanderen (256,3 km): 1. Nuyens (Bel) 6.00.42, 2. Sylvain Chavanel (Fra), 3. Cancellara (Zwi), 4. Boonen (Bel) 0.02, 5. Langeveld (Ned) 0.05, 6. Hincapie (VSt), 7. Leukemans (Bel), 8. Scheirlinckx (Bel), 9. Gilbert (Bel), 10. Thomas (GBr), 26. Van Winden 1.24, 37. Boom, 41. Van Groen, 46. Leezer 2.37, 91. Tjallingii 15.28, 100. De Kort, 101. Stamsnijder, 112. Veelers, 119. Schmitz 17.51, 135. Van Zandbeek. Niet gefinisht: o.a. Kroon, Van Dijk, Vermeltfoort, Curvers, Mouris, Traksel, Flens en Posthuma.

Vrouwen (130 km): 1. Van Vleuten (Ned) 3.36.03, 2. Antosjina (Rus) 0.01, 3. Vos (Ned) 0.10, 4. Johansson (Zwe), 5. Arndt (Dui), 6. Numainville (Can), 14. Bras 1.10, 17. Wild, 21. Visser, 24. Blaak 1.22, 26. Gunnewijk 3.50, 32. Bosman 4.00, 39. Janneke Kanis, 41. Van der Kamp, 42. Kneteman.

ESTELLA: GP Indurain: 1. Samuel Sanchez (Spa) 179,3 km in 4.42.47, 2. Kolobnev (Rus) 0.02, 3. Wegmann (Dui) 0.07, 4. Hesjedal (Can), 5. Madrazo (Spa), 6. Chalapud (Col).

EIJSDEN: Hel van het Mergelland (195 km): 1. Ligthart (Ned) 5.00.39, 2. Canuti (Ita), 3. Dumoulin (Fra), 4. Geschke (Dui), 5. Pavarin (Ita), 6. Visconti (Ita), 12. Bellemakers, 19. Ruijgh, 20. Gmelich Meijling.

Voetbal

VOLENDAM: oefenduel, vrouwen: Nederland - Schotland 6-2.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden