Uitslagen

Autosport

SEPANG: Formule 1, Grand Prix van Maleisië: 1. Alonso (Spa) Ferrari 2.44.51,812, 2. Perez (Mex) Sauber 2,263, 3. Hamilton (Eng) McLaren 14,591, 4. Webber (Aus) Red Bull 17,688, 5. Räikkönen (Fin) Lotus 29,456, 6. Senna (Bra) Williams 37,667, 7. Di Resta (Sch) Force India 44,412, 8. Vergne (Fra) Toro Rosso 46,985, 9. Hülkenberg (Dui) Force India 47,892, 10. Schumacher (Dui) Mercedes 49,996, 11. Vettel (Dui) Red Bull 1.15,527, 12. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 1.16,828, 13. Rosberg (Dui) Mercedes 1.18,593, 14. Button (Eng) McLaren 1.19,719, 15. Massa (Bra) Ferrari 1.37,319, 16. Petrov (Rus) Caterham op 1 ronde, 17. Glock (Dui) Marussia, 18. Kovalainen (Fin) Caterham, 19. Maldonado (Ven) Williams 2 ronden, 20. Pic (Fra) Marussia, 21. Karthikeyan (Ina) HRT, 22. De la Rosa (Spa) HRT.

Uitgevallen: Grosjean (Fra) Lotus, Kobayashi (Jap) Sauber.

Stand WK: 1. Alonso 35 punten, 2. Hamilton 30, 3. Button 25, 4. Webber 24, 5. Perez 22, 6. Vettel 18, 7. Räikkönen 16, 8. Senna 8, 9. Kobayashi 8, 10. Di Resta 7.

Stand WK teams: 1. McLaren 55, 2. Red Bull 42, 3. Ferrari 35, 4. Sauber 30, 5. Lotus 16, 6. Force India 9.

Golf

AGADIR: Trophée Hassan II, Europese Tour, eindstand: 1. Hoey (NIe) 271 (-17), 2. McGrane (Ier) 274, 3. Donaldson (Wal), Coles (Eng), Price (Wal) 275, 6. Edoardo Molinari (Ita), Horne (ZAf), Manassero (Ita) 276; 14. Derksen 279, 44. Luiten 286.

Paardensport

FONTAINEBLEAU: Internationale 3 sterrenwedstrijd, landenklassement: 1. Duitsland (Jung/Leopin, Andreas Ostholt/Franco Jeas, Dibowski/Fantasia, Meier/Karascada) 172,2 strafpunten, 2. Nederland (Pen/Vira, Lips/Oncarlos, Blom/Umberto, Heffernan/Millthyme Corolla) 198,0, 3. Frankrijk 226,2, 4. Spanje 314,4; opgave: Australië en Groot-Brittannië.

NL gekwalificeerd voor Olympische Spelen.

Individueel, na dressuur, cross en springen: 1. Jung/Leopin 39,4, 2. Jung/La Biostetique-Sam 41,2, 3. Clayton Fredericks (Aus) Bendigo 49,4, 4. Jung/River of Joy 50,0, 5. Pen/Vira 55,4, 6. Lucinda Fredericks (Aus) Flying Finish 57,4; 10. Lips/Oncarlos 63,4, 15. Blom/Umberto 68,2, 18. Kooremans/Chase the Moon 70,8, 25. Heffernan/Millthyme Corolla 75,8; opgave: Van Merkestijn/Balu.

Schaatsen

HEERENVEEN: WK afstanden, mannen, 1000 meter: 1. Groothuis (Ned) 1.08,57, 2. Nuis (Ned) 1.08,79, 3. Davis (VSt) 1.08,83, 4. Morrison (Can) 1.09,04, 5. Mo Tae-bum (ZKo) 1.09,09, 6. Otterspeer (Ned) 1.09,55, 7. Gregg (Can) 1.09,73, 8. Schwarz (Dui) 1.09,75, 9. Jesin (Rus) 1.09,84, 10. Lalenkov (Rus) 1.09,94.

5000 meter: 1. Kramer (Ned) 6.13,87, 2. De Jong (Ned) 6.15,26, 3. Kuck (VSt) 6.16,28, 4. Blokhuijsen (Ned) 6.16,82, 5. Contin (Fra) 6.21,44, 6. Skobrev (Rus) 6.24,05, 7. Joeskov (Rus) 6.24,74, 8. Beckert (Dui) 6.26,25, 9. Geisreiter (Dui) 6.26,64, 10. Swings (Bel) 6.28,07.

10.000 meter: 1. De Jong (Ned) 12.53,91, 2. Bergsma (Ned) 12.57,71, 3. Kuck (VSt) 13.12,66, 4. Geisreiter (Dui) 13.21,10, 5. Bökko (Noo) 13.23,70, 6. De Vries (Ned) 13.25,74, 7. Weber (Dui) 13.28,44, 8. Dobbin (NZe) 13.28,84, 9. Baumgärtner (Dui) 13.29,02, 10. Contin (Fra) 13.29,92.

Eerste 500 meter: 1. Mo Tae-bum (ZKo) 34,80, 2. Lobkov (Rus), Koskela (Fin) 34,87, 4. Kato (Jap) 34,93, 5. Michel Mulder (Ned) 34,99, 6. Gregg (Can) 35,03, 7. Fredricks (VSt) 35,06, 8. Oikawa (Jap) 35,10, 9. Was (Pol) 35,11, 10. Poutala (Fin) 35,17, 12. Ronald Mulder 35,22, 21. Smeekens 35,71.

Tweede 500 meter: 1. Michel Mulder 34,66, 2. Mo Tae-bum 34,84, 3. Ronald Mulder 34,85, 4. Koskela 34,95, 5. Fredricks 34,98, 6. Poutala, Smeekens 34,99, 8. Kato 35,07, 9. Dubreuil (Can) 35,11, 10. Oikawa 35,17.

Eindstand: 1. Mo Tae-bum 69,64, 2. Michel Mulder 69,65, 3. Koskela 69,82, 4. Kato 70,00, 5. Fredricks 70,04, 6. Ronald Mulder 70,07, 7. Poutala70,16, 8. Lobkov 70,18, 9. Gregg 70,21, 10. Oikawa 70,27, 14. Smeekens 70,70.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Verweij, Blokhuijsen) 3.41,43, 2. Verenigde Staten (Davis, Hansen, Kuck) 3.43,42, 3. Rusland (Skobrev, Joeskov, Lalenkov) 3.43,62, 4. Canada (Morrison, Giroux, Makowsky) 3.44,38, 5. Noorwegen (Lunde Pedersen, Bökko, Fredriksen) 3.46,33.

Vrouwen, 1500 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.56,07, 2. Wüst (Ned) 1.56,40, 3. De Vries (Ned) 1.57,08, 4. Klassen (Can) 1.57,30, 5. Lobisjeva (Rus) 1.58,13, 6. Valkenburg (Ned) 1.58,37, 7. Sjichova (Rus) 1.58,48, 8. Skokova (Rus) 1.58,66, 9. Takagi (Jap) 1.58,84, 10. Czerwonka (Pol) 1.58,88.

Eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 38,03, 2. Oenema (Ned) 38,16, 3. Richardson (VSt) 38,27, 4. Nesbitt (Can) 38,28, 5. Erbanova (Tsj) 38,30, 6. Yu Jing (Chn) 38,32, 7. Wang Beixing (Chn) 38,44, 8. Boer (Ned) 38,47, 9. Tsuji (Jap) 38,49, 10. Wolf (Dui) 38,54, 15. Van Riessen 38,89.

Tweede 500 meter: 1. Lee-Sang-hwa 37,66, 2. Yu Jing 37,80, 3. Oenema 38,12, 4. Richardson 38,22, 5. Wolf 38,24, 6. Wang Beixing 38,36, 7. Nesbitt 38,42, 8. Hesse (Dui) 38,51, 9. Van Riessen 38,55, 10. Erbanova 38,59, 11. Boer 38,60.

Eindstand: 1. Lee Sang-hwa 75,69, 2. Yu Jing 76,12, 3. Oenema 76,28, 4. Richardson 76,49, 5. Nesbitt 76,70, 6. Wolf 76,78, 7. Wang Beixing 76,80, 8. Erbanova 76,89, 9. Boer 77,07, 10. Tsuji 77,11, 13. Van Riessen 77,44.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Wüst, Valkenburg, De Vries) 2.59,70, 2. Canada (Schussler, Nesbitt, Klassen) 3.00,51, 3. Polen (Czerwonka, Wozniak, Zlotkowska) 3.03,32, 4. Rusland (Lobisjeva, Sjichova, Skokova) 3.03,45, 5. Duitsland (Beckert, Pechstein, Ost) 3.03,63.

1000 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.15,16, 2. Yu Jing (Chn) 1.15,98, 3. Boer (Ned) 1.16,16, 4. Richardson (VSt) 1.16,30, 5. Wüst (Ned) 1.16,33, 6. Sjichova (Rus) 1.16,503, 7. Zhang Hong (Chn) 1.16,509, 8. Bowe (VSt) 1.17,12, 9. Christ (Can) 1.17,15, 10. Ajdova (Kaz) 1.17,35, 11. Van Riessen 1.17,47.

5000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 6.50,46, 2. Beckert (Dui) 6.56,64, 3. Pechstein (Dui) 7.04,01, 4. Graf (Rus) 7.10,22, 5. Valkenburg (Ned) 7.13,61, 6. Park Do-yeong (ZKo) 7.13,74, 7. Klassen (Can) 7.14,19, 8. Van der Weijden (Ned) 7.15,84, 9. Voorhuis (Ned) 7.16,21, 10. Kikuchi (Jap) 7.17,18.

Schaken

PLOVDIV: EK, vijfde ronde, belangrijkste partijen: Sokolov (Ned) - Azaladze (Geo) 1/2-1/2, Inarkiev (Rus) - L'Ami (Ned) 1-0, Giri (Ned) - Holzke (Dui) 0-1, Klein (Ned) - Sedlak (Ser) 1/2-1/2, Lomsadze (Geo) - Ernst (Ned) 1-0, Smeets (Ned) - Kovalev (WRu) 1-0, Jones (Eng) - Vitjoegov (Rus) 1/2-1/2.

Zesde ronde: Naiditsch (Dui) - Sokolov 1-0, L'Ami - Alonso (Spa) 1-0, Stefansson (IJs) - Smeets 0-1, Ernst - Indjic (Ser) 1-0, Brkic (Kro) - Klein 1-0, Manea (Roe) - Giri 0-1, Jones - Fressinet (Fra) 1/2-1/2, Jobava (Geo) - Koezoebov (Oek) 1/2-1/2.

Stand: 1. Naiditsch 5, 2. Fressinet 5, 3. Koezoebov 5, 4. Jones 5, 5. Inarkijev (Rus), 6. Chismatoelin (Rus) 5; 54. Sokolov 4, 69. L 'Ami 4, 81. Smeets 4, 119. Ernst 3 1/2, 151. Klein 3, 181. Giri 3.

Tafeltennis

DORTMUND: WK landenteams, mannen, tweede divisie, poule F: Nederland - Brazilië 0-3: Ter Lüün - Matsumoto 11-9, 2-11, 7-11, 6-11, De Vries - Tsuboi 6-11, 6-11, 11-3, 8-11, Oostwouder - Monteiro 8-11, 5-11, 8-11.

Vrouwen, groep B: Nederland - Zweden 3-0: Li Jiao - Olsson 11-6, 11-5, 11-8, Li Jie - Moskovits 11-3, 11-4, 11-1, Timina - Bergstrom 11-4, 11-13, 11-6, 11-6.

Tennis

MIAMI (VSt): Int. toernooi, mannen, tweede ronde: Djokovic (Ser) - Baghdatis (Cyp) 6-4, 6-4, Fish (VSt) - Dancevic (Can) 6-3, 7-6, Del Potro (Arg) - Karlovic (Kro) 7-5, 6-4, Almagro (Spa) - Goffin (Bel) 6-4, 6-2, Benneteau (Fra) - Becker (Dui) 3-6, 6-3, 7-6, Anderson (ZAf) - Querrey (VSt) 6-3, 6-7, 6-3, Ramos (Spa) - Lopez (Spa) 6-4, 7-6, Ferrer (Spa) - Tomic (Aus) 6-4, 6-4, Monaco (Arg) - Yen-hsun (Tai) 5-0 opgave, Gasquet (Fra) - Stebe (Dui) 6-3, 6-7, 6-2, Roddick (VSt) - Muller (Lux) 6-3, 6-2, Verdasco (Spa) - Phau (Dui) 6-3, 6-0, Troicki (Ser) - Garcia-Lopez (Spa) 4-6, 6-1, 6-4, Cilic (Kro) - Koenitsjin (Rus) 6-3, 7-6, Federer (Zwi) - Harrison (VSt) 6-2, 7-6, Monfils (Fra) - Boebka Jr. (Oek) 6-4, 6-4.

Vrouwen, derde ronde: Wozniacki (Den) - Cetkovska (Tsj) 6-3, 7-5, Sjarapova (Rus) - Stephens (VSt) 6-4, 6-2, Stosur (Aus) - Scheepers (ZAf) 2-6, 7-5, 6-2, Serena Williams (VSt) - Vinci (Ita) 6-2, 6-1, Lisicki (Dui) - Peng Shuai (Chn) 6-4, 7-5, Makarova (Rus) - Barthel (Dui) 6-2, 6-4, Li Na (Chn) - Benesova (Tsj) 7-5, 6-2, Wickmayer (Bel) - Clijsters (Bel) 6-4, 7-6.

Triathlon

MOOLOOLABA (Aus): WB, mannen: 1. Vidal (Fra) 1.53.22, 2. Kahlefeldt (Aus) 1.53.22, 3. Hauss (Fra) 1.53.22, 38. Van Berkel (Ned) 1.57.45.

Vrouwen:1. Densham (Aus) 2.03.31, 2. Spirig (Zwi) 2.04.23, 3. Hewitt (NZi), 5. Klamer (Ned) 2.05.18, 31. De Vries (Ned) 2.11.10, 32. Caelers (Ned) 2.11.39.

Turnen

COTTBUS (Dui): Challenge Cup, vloer, mannen: 1. Boy (Dui) 15,200, 2. Gonzalez (Chi) 15,050, 3. Markovic (Kro) 15,000.

Voltige: 1. Qin (Chi) 15,925, 2. Keatings (GB) 15,775, 3. Whitlock (GB) 15,525.

Ringen: Yibing (Chi) 15,675, 2. Nabarrete (Bra) 15,600, 3. Petrounias (Gri) 15,550, 5. Van Gelder (Ned) 15,325.

Sprong: 1. Radivilov (Oek) 16,250, 2. Kaspiarovitsj (WRu) 16,112, 3. Gonzalez (Chl) 16,000, 6. Wammes (Ned) 15,825.

Brug: 1. Sabot (Fra) 15,600, 2. Stepko (Oek) 15,425, 3. Nguyen (Dui) 15,400, 8. Zonderland (Ned) 15,025.

Rek: 1. Ruggeri (VS) 15,725, 2. Maras (Gri) 15,200, 3. Orozco (VS) 15,175, 4. Zonderland (Ned) 15,000.

Wielrennen

GENT-WEVELGEM: UCI World Tour (235 km): 1. Boonen (Bel) 5.32.44, 2. Peter Sagan (Slw), 3. Breschel (Den), 4. Freire (Spa), 5. Boasson Hagen (Noo).

Vrouwen (114 km): 1. Armitstead (GBr) 2.49.46, 2. Slappendel (Ned) 0.51, 3. Slappendel (Ned) 0.51, 3. Daams (Bel), 4. Nostvold (Noo), 5. Wild (Ned) 0.55, 6. Pieters (Ned).

RONDE VAN CATALONÏE: UCI WorldTour, zesde etappe, Sant Frutos - Badelona (169 km): 1. Sanchez (Spa) 4.04.50, 2. Davis (Aus) 0.02, 3. Simon (Fra).

Zevende etappe, Badalona - Barcelona (119,8 km): 1. Simon 2.47.02, 2. Gavazzi, 3. Cunego.

Eindklassement: 1. Albasini (Zwi) 24.15.45, 2. Sanchez 1.30, 3. Van den Broeck 1.32, 4. Martin (Ier), 5. Uran, 14. Kruijswijk, 19. Gesink 2.36, 77. Ten Dam 32.11, 95. Clement 40.50, 102. Keizer 47.35.

WIELERWEEK COPPI EN BARTALI: Vijfde etappe, tijdrit, Crevalcore (14, 3 km): 1. Barta (Tsj) 16.46, 2. Malori (Ita) 0.04, 3. Garzelli (Ita) 0.09.

Eindklassement: 1. Barta 14.00.21, 2. Huzarski (Pol) 0.13, 3. Ulissi (Ita) 0.21, 4. Garzelli 0.26, 5. Reda 0.29, 6. Voss (Dui) 0.30.

CRITÉRIUM INTERNATIONAL: Eerste etappe, Porto-Vecchio - Porto-Vecchio (89,5 km): 1. Vachon (Fra) 2.03.48, 2. Wyss (Zwi), 3. Koretzky (Fra). Tweede etappe, Porto Vecchio, individuele tijdrit (6 km): 1. Evans (Aus) 7.21, 2. Rogers (Aus), 3. Geschke 0.01. Derde etappe, Porto-Vecchio - Col de l'Ospedale (179 km): 1. Fédrigo (Fra) 4.52.34, 2. Nocentini (Ita), 3. Nordhaug (Noo).

Eindklassement: 1. Evans 7.03.43, 2. Fédrigo 0.08, 3. Rogers, 4. Nordhaug 0.09, 5. Nocentini.

TROFEO ALFREDO BINDA: WB, vrouwen: 1. Vos (Ned) 3.16.28, 2. Guderzo (Ita) 0.34, 3. Worrack (Dui).

Zeilen

SCARLINO (Ita): EK, finn, eindstand: 1. Mitakis (Gri) 32 pt, 2. Zbogar (Slo) 43 pt, 3. Gaspic (Kro) 48 pt, 7. Postma (Ned) 59 pt.

CADIZ (Spa): WK, RS:X, mannen, stand na 6 races: 1. Kokkalanis (Gri) 14pt, 2. Bontemps (Fra) 16 pt, 3. Van Rijsselberghe (Ned) 17 pt, 45. Badloe (Ned) 124 pt.

Vrouwen, stand na 4 races: 1. Korzits (Isr) 7 pt, 2. Klepacka (Pol) 7 pt, 12 pt, 31. L. de Geus (Ned) 65 pt, 69. E. de Geus (Ned) 137 pt.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden