Uitslagen

Badminton

ZOETERMEER: Masters, mannen: halve finales: Meijs - Caljouw 23-17, 17-21, 21-13, Van Daalen de Jel - Afif (5) 21-16, 14-3,opg; finale: Meijs - Van Daalen de Jel (3) 21-17, 21-16.


Vrouwen: halve finales: Stapusaityte - Van der Valk 21-16, 21-11, De Visch-Eijbergen - Malaihollo 21-11, 21-14; finale: De Visch-Eijbergen - Stapusaityte 21-13, 21-7.


Judo

BOEDAPEST: EK: mannen, -90 kg: 1. Denisov (Rus), 2. Liparteliani (Geo), 3. Bauza (Lit), Voprosov (Rus). Eerste ronde: Guillaume Elmont wint van Stsepankoe (WRu), Van 't End w.v. Stanjevic (Mon), tweede ronde: Elmont w.v. Minic (Bos), Van 't End verliest van Odenthal (Dui), derde ronde: Elmont v.v. Liparteliani.


-100 kg: 1. Krpalek (Tsj), 2. Grol (Ned), 3. Borodavko (Let), Maret (Fra). Tweede ronde: Grol w.v. Mammadov (Aze); derde ronde: Grol w.v. Mekic (Bos); kwartfinale: Grol w.v. Borodavko (Let); halve finale: Grol w.v. Maret.


+100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Okroeasjvili (Geo), 3. Bor (Hon), Bonvoisin (Fra); eerste ronde: Vuijsters w.v. Nikiforenko (Let); tweede ronde: Vuijsters v.v Riner.


Landenwedstrijd: 1. Georgië, 2. Rusland, 3. Duitsland en Oekraïne


Vrouwen, -78 kg: 1. Louette (Fra), 2. Velensek (Slv), 3. Verkerk (Ned), Joo (Hon); tweede ronde: Verkerk v.v. Joo; herkansing: Verkerk w.v. Powell; om derde plaats: Verkerk w.v. Tcheuméo.


+78 kg: 1. Polvader (Slv), 2. Andeol (Fra), 3. Kaya (Tur), Kindzerska (Oek); tweede ronde: Uilenhoed v.v. Andeol, herkansing: Uilenhoed v.v. Kocatürk.


Landenwedstrijd: kwartfinale: Nederland - Hongarije 5-0; halve finale: Nederland - Rusland 4-1; finale: Nederland - Frankrijk 4-1. Ente w.v. Gneto, Verhagen w.v. Pavia, Van Emden v.v. Agbegnenou, Bosch w.v. Posvite, Verkerk w.v. Louette.


Paardensport

GOTENBURG: finale wereldbeker, dressuur, kür: 1. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 88.286, 2. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 86.214, 3. Gal (Ned) Glock's Undercover 84.446, 12. Van Baalen/Miciano 70.286.


Springen; derde onderdeel, twee manches: 1. Alvarez Moya (Spa) Carlo, Steve Guerdat (Zwi) Nino des Buissonnets 4+0, 3. Cook (VSt) Jonkheer Z, Von Eckermann (Zwe) Gotha, Ward (VSt) Super Trooper de Ness, Staut (Fra) Silvana HDC, Madden (VSt) Simon 4+4; 10. o.a. Houtzager/Sterrehofs Tamino 8+4.


Eindstand WB, na barrage: 1. Madden/Simon 9+0-41,66, 2. Guerdat/Nino des Buissonnets 9+8-30,33; zonder barrage: 3. Staut/Silvana 10, 4. Alvarez Moya/Carlo 12, 5. Ward/Super Trooper de Ness 13, 7. Houtzager/Uppity en Tamino 16.


Schaken

ZUG: GP-toernooi, negende ronde: Giri (Ned) - Kasimdzjanov (Oek) ¿-¿, Leko (Hon) - Karjakin (Rus) ¿-¿, Kamsky (VS) - Caruana (Ita) 0-1, Topalov (Bul) - Mamedjarov (Aze) ¿-¿, Nakamura (VS) Morozevitsj (Rus) 1-0, Radjabov (Aze) - Ponomariov (Oek) 1-0; stand: 1. Topalov 6 pnt, 2. Caruana 5¿, 3. Ponomariov, Karjakin, Nakamura 5, 6. Giri, Kamsky, Morozevitsj, Leko, Radjabov, Mamedjarov 4, 12. Kasimdzjanov 3,5.


Tennis

BARCELONA. int. toernooi, mannen: halve finales: Almagro (Spa) - Kohlschreiber (Dui) 6-2, 6-1, Nadal (Spa) -Raonic (Can) 6-4, 6-0; finale: Nadal - Almagro 6-4, 6-3.


BOEKAREST: int. toernooi, mannen: halve finales: Rosol (Tsj) - Simon (Fra/2) 6-2 6-3, Garcia-Lopez (Spa) - Mayer (Dui/5) 6-4 4-6 6-3; finale: Rosol - Garcia-Lopez 6-3, 6-2.


MARRAKECH: int. toernooi, vrouwen: halve finales: Dominguez Lino (Spa) - Minella (Lux) 2-6, 6-0, 6-1, Schiavone (Ita/6) - Scheepers (ZAf) 7-6 (4) 6-1; finale: Schiavone - Dominguez Lino 6-1, 6-3.


STUTTGART: int. toernooi, vrouwen: halve finales: Li Na (Chn/2) - Mattek-Sands (VSt) 6-4, 6-3, Sjarapova (Rus) -Kerber (Dui/3) 6-3, 2-6, 7-5; finale: Sjarapova - Li Na 6-4, 6-3.


Wielrennen

RONDE VAN ROMANDIË: vierde etappe: 1. Spilak (Slv) 184 km in 5.10.00, 2. Froome (GBr), 3. Costa (Por) 1.03, 4. Valverde (Spa), 5. Kelderman (Ned), 6. Betancur (Col), 17. Westra 2.22, 21. Kruijswijk, 57. Clement 11.59, 63. Tankink 13.48, 64. Gesink, 84. Keizer 26.49, 86. Bulgac, 100. Goos 29.10, 101. Dumoulin, 107. Hoogerland. Opgave: o.a. Ruijgh.


Vijfde etappe, tijdrit Genève - Genève: 1. Martin (Dui) 18,7 km in 21.07, 2. Malori (Ita) 0.16, 3. Froome (GBr) 0.34, 4. Westra (Ned) 0.36, 5. Spilak (Slv) 0.41, 6. Clement (Ned) 0.50, 23. Kelderman 1.10, 28. Keizer 1.19, 35. Gesink 1.30, 37. Dumoulin 1.33, 49. Kruijswijk 1.47, 66. Tankink 2.09, 67. Hoogerland, 89. Bulgac 2.27, 96. Goos 2.41; eindklassement: 1. Froome 19.24.51, 2. Spilak 0.54, 3. Costa (Por) 1.49, 4. Danielson (VSt) 1.54, 5. Kelderman 2.03, 6. Peraud (Fra) 2.14, 15. Westra 3.05, 21. Kruijswijk 4.12, 52. Clement 12.38, 54. Gesink 15.25, 56. Tankink 16.54, 68. Dumoulin 30.48, 91. Hoogerland 45.33, 96. Goos 50.13, 104. Keizer 59.46, 106. Bulgac 1.00.05.


RONDE VAN TURKIJE: zevende etappe: 1. Kittel (Dui) 124 km in 2.40.04, 2. Guardini (Ita), 3. Richeze (Arg); achtste etappe: 1. Kittel (Dui) 121 km in 2.43.45, 2. Guardini (Ita), 3. Fenn (GBr); eindklassement: 1. Sayar (Tur) 29.13.13, 2. Berhane (Eri) 0.41, 3. Bagot (Fra) 0.44, 4. Mederel (Fra) 0.57, 5. Edet (Fra) 1.00


Zeilen

HYÈRES (Fra): WB, mannen, RS:X, eindstand: 1. Miarczynski (Pol) 20 pnt, 2. Piotr Myszka (Pol) 28, 3. Bontemps (Fra) 30, 9. Badloe 91; Laser: 1. Burton (Aus) 54 pnt, 2. Scheidt (Bra) 63, 3. Stipanovic (Kro) 66, 14. Van Schaardenburg 93; Finn: 1. Mills (GB) 23 pnt, 2. Scott (GB) 35, 3. Josh Junior (NZl) 49, 4. Postma 56; 470: 1. Belcher/Ryan (Aus) 19 pnt, 2. Bouvet/Mion (Fra) 51, 3. Calabrese/De la Fuente (Arg) 60; 49er: 1. Fletcher/Sign (GB) 63 pnt, 2. Evans/Powys (GB) 83, 3. Paz/Paz (Spa) 87; Nacra 17: 1. Shuwalow/ Klinga (Zwe) 59 pnt, 2. Besson/Riou (Fra) 59. 5. Groeneveld/Begemann 74, 9. Delnooz/De Koning 105.


Vrouwen, RS:X: 1. Shaw (GB) 21 pnt, 2. Manchon (Spa) 24, 3. Picon (Fra) 42, 6. De Geus 64; Laser Radial: 1. Bouwmeester 19 pnt, 2. Tenkanen (Fin) 36, 3. Young (GB) 42, 19. Niezen 105, 20. Van der Vaart 111; 470: 1. Oliveira/Barbachan (Bra) 38 pnt, 2. Lecointre/Geron (Fra) 39, 3. Weguelin/McIntyre (GB) 50, 14. Kyranakou/Van Veen 75; 49er FX: 1. Maloney/Meech (NZl) 46 pnt, 2. Dobson/Rook (GB) 60, 3. Bekkering/Blom 69, 4. Meyer/ Vandame (Dui) 76, 13. Keijzer/Duetz 102.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden