Uitslagen

ATLETIEK..

BERLIJN: marathon: mannen: 1. Manyim (Ken) 2.07.41, 2. Chebet (Ken) 2.08.58, 3. Koech (Ken) 2.09.07, 4. Chelanga (Ken) 2.09.10, 5. Ngolepus (Ken) 2.10.10, 6. Mola (Eth) 2.10.11.

Vrouwen: 1. Noguchi (Jap) 2.19.12, 2. Zaituc (Dui) 2.27.34, 3. Tafa (Eth) 2.28.27.

AUTOSPORT

SAO PAULO: Grand Prix Brazilië, WK Formule 1: 1. Montoya (Col) McLaren-Mercedes 305,909 km in 1.29.20,574 (205,439 km/u), 2. Raikkonen (Fi) McLaren-Mercedes op 0.02, 3. Alonso (Sp) Renault 0.24, 4. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 0.35, 5. Fisichella (It) Renault 0.40, 6. Barrichello (Br) Ferrari 1.09, 7. Button (GB) BAR-Honda op 1 ronde, 8. Ralf Schumacher (Dui) Toyota, 9. Klien (Oos) Red Bull, 10. Sato (Jap) BAR-Honda, 11. Massa (Bra) Sauber-Petronas, 12. Villeneuve (Can) Sauber-Petronas, 13. Trulli (It) Toyota op 2 ronden, 14. Albers (Ned) Minardi-Cosworth, 15. Karthikeyan (Ina) Jordan op 3 ronden. De 9 andere coureurs zijn uitgevallen, onder wie Doornbos (Ned) Minardi-Cosworth (olielek).

Stand WK: 1. en wereldkampioen: Alonso (Sp) 117 punten, 2. Raikkonen (Fi) 94, 3. Montoya (Col) 60, 4. Michael Schumacher (Dui) 60, 5. Fisichella (It) 45, 6. Trulli (It) 43, 19. Albers (Ned) 4.

Stand WK constructeurs: 1. McLaren-Mercedes 164 punten, 2. Renault 162, 3. Ferrari 98, 4. Toyota 81, 5. Williams-BMW 59, 10.Minardi-Cosworth 7.

BRANDS HATCH (GB): A1 Grand Prix of Nations, eerste race, sprintrace: 1. Brazilië, 2. Frankrijk, 3. Nieuw-Zeeland, 4. Australië, 5. Groot-Brittannië, 6. Mexico. Uitgevallen: Nederland (Verstappen).

Hoofdrace: 1. Brazilië, 2. Australië, 3. Mexico, 4. Nieuw-Zeeland, 5. Maleisië, 6. Zuid-Afrika, 7. Nederland.

Stand kampioenschap: 1. Brazilië 21 punten, 2. Australië 16, 3. Nieuw-Zeeland 15, 10. Nederland 4.

BADMINTON

JAKARTA: open Indonesische titelstrijd: vrouwen, finale: Wang (Hongkong) - Audina (Ned) 11-7, 11-1.

BASKETBAL

ROTTERDAM: EK-kwalificatie B-landen, vrouwen: Nederland - Macedonië 78-59. Topscores: Kooij 21, Sloof, Halman 14.

Eindstand: 1. Slovenië 6-10, 2. Portugal 6-8, 3. Nederland 6-6, Macedonië 6-0.

Slovenië naar A-divisie.

BELGRADO: EK, mannen, kwartfinales: Duitsland - Slovenië 76-62, Spanje - Kroatië 101-85 na verlenging.

Halve finales: Griekenland - Frankrijk 67-66, Duitsland - Spanje 74-73.

Finale: Griekenland - Duitsland 78-62.

Om de derde plaats: Frankrijk - Spanje 98-68.

Om de plaatsen 5 t/m 8: Litouwen - Rusland 89-78, Slovenië - Kroatië 89-80.

Om de vijfde plaats: Litouwen - Slovenië 79-70.

Om de zevende plaats: Kroatië - Rusland 92-74.

DAMMEN

ALBISOLA (It): WK landenteams, mannen:

Finale: Rusland - Senegal 7-1.

Om de derde erde plaats: Letland- Wit-Rusland 5-3.

Om de vijfde plaats: Nederland - Kameroen 4-4, 4-4, 5-3.

GOLF

BILLINGHAM (Eng): Seve Trophy: Groot-Brittannië en Ierland - Europa 16½-11½.

Olazabal (Eur/Sp) wint met 2 & 1 van Montgomerie, Casey wint met 4 & 3 van Fasth (Eur/Zwe), Poulter en Hanson (Eur/Zwe) halved, Howell wint met 6 & 5 van Björn (Eur/Den), Dodd wint met 2 & 1 van Remesy (Eur/Fr), Dredge wint met 2 & 1 van Levet (Eur/Fr), McDowell wint met 5 & 4 van Lafeber (Eur/Ned), Paul McGinley wint met 1 hole van Jimenez (Eur/Sp), Canonica (Eur/It) wint met 2 & 1 van Harrington, Dougherty en Stenson (Eur/Zwe) halved.

MOTORSPORT

SEPANG: GP Maleisië, MotoGP: 1. Capirossi (It) Ducati, 116,5 km in 43.27,523, 2. Rossi (It) Yamaha 43.29,522, 3. Checa (Sp) Ducati 43.29,592, 4. Hayden (VS) Honda 43.36,750, 5. Melandri (It) Honda 43.43,409, 6. Biaggi (It) Honda 43.44,349.

Stand na 13 van 17 races: 1. Rossi 281 punten, 2. Biaggi 159, 3. Capirossi 142, 20. Van den Goorbergh 12. Rossi wereldkampioen.

250cc: 1. Stoner (Aus) Aprilia, 110,9 km in 43.23,138, 2. De Angelis (SMar) Aprilia 43.26,271, 3. Porto (Arg) Aprilia 43.27,249, 4. De Puniet (Fr) Aprilia 43.30,707, 5. Aoyama (Jap) Honda 43.33,247, 6. Barbera (Sp) Honda 43.49,261.

Stand na 12 van 16 races: 1. Pedrosa (Sp) 226 punten, 2. Stoner 188, 3. Dovizioso (It) 144.

125cc: 1. Lüthi (Zwi) Honda, 105 km in 43.02,214, 2. Kallio (Fi) KTM 43.02,216, 3. Pasini (It) Aprilia 43.11,898, 4. Faubel (Sp) Aprilia 43.11,923, 5. Talmacsi (Hon) KTM 43.12,106, 6. Simon (Sp) KTM 43.14,150.

Stand na 12 van 16 races: 1. Lüthi 189 punten, 2. Kallio 181, 3. Talmacsi 131.

ERNÉE: cross der Naties, eerste manche (MX1 en MX2): 1. Carmichael (VS), 2. Coppins (NZ), 3. Pichon (Fr), 8. De Reuver, 29. Van Hastenberg.

Tweede manche (MX2 en open): 1. Townley (NZ), 2. Vuillemin (Fr), 3. Ramon (Bel), 20. Verhoeven, 28. Van Hastenberg.

Derde manche (MX1 en open): 1. Carmichael, 2. Townley, 3. Windham, 6. De Reuver, 20. Verhoeven.

Eindstand: 1. Verenigde Staten 16 punten, 2. Frankrijk 24, 3. België 31, 7. Nederland 82.

JAUER (Dui): Zijspancross der Naties, eerste manche: 1. Söderquist/Sylwan (Zwe), 2. Brown/Peters (GB), 3. John Watson/Mark Watson (GB). Uitgevallen: Schrijver/Verhagen.

Tweede manche: 1. Sergis/Stupelis (Let), 2. Willemsen/Notten (Ned), 3. Rupeiks/Kurpnieks (Let).

Derde manche: 1. Sergis/Stupelis, 2. Brown/Peters, 3. Willemsen/Notten. Uitgevallen: Schrijver/Verhagen.

Uitslag WK landenteams: 1. Letland 20 punten, 2. Groot-Brittannië 27, 3. België 35, 14. Nederland.

PAARDENSPORT

LINKÖPING (Zwe): CSI, Grote Prijs, met winning round: 1. Zoer (Ned) Okidoki 0-40,16, 2. Pessoa (Br) Carlot 0-41,57, 3. Johansson (Zwe) Nostradamus 0-42,71, 5. Raymakers sr (Ned)/Van Schijndel's Curtis 4-43,13, na eerste manche: 19. Houtackers (Ned)/Gran Corrado 8-64,95.

TAFELTENNIS

YOKOHAMA: open Japanse titelstrijd: mannen, halve finales: Seung-Min (ZK) - Long (HK) 4-3 (9-11, 9-11, 11-4, 10-12, 11-5, 11-8, 11-8), Boll (Dui) - Hao (China) 4-3 (1-11, 11-9, 8-11, 11-6, 11-7, 1-11, 11-7).

Finale: Boll - Hao 4-0 (11-9, 12-10, 11-4, 11-9).

Vrouwen, halve finales: Yining (China) - Yue (China) 4-3 (10-2, 15-13, 4-11, 8-11, 11-3, 11-3, 12-10), Yan (China) - Wei (China) 4-1 (11-2, 11-9, 11-2, 8-11, 11-5).

Finale: Yining - Yan 4-0 (11-8, 11-9, 11-8, 11-8).

TENNIS

DAVIS CUP: wereldgroep, halve finales:

SPLIT: Kroatië - Rusland 3-2. Ljubicic - Davidenko 6-3, 7-6, 6-4, Ancic/Ljubicic - Toersoenov/Andrejev 6-2, 4-6, 7-6, 3-6, 6-4, Ljubicic - Davidenko 6-3, 7-6, 6-4, Karlovic - Toersoenov 4-6, 4-6.

BRATISLAVA: Slowakije - Argentinië 4-1. Hrbaty - Coria 7-6, 6-2, 6-3, Beck/Mertinak - Nalbandian/Puerta 7-6, 7-5, 7-6, Kucera - Puerta 4-6, 6-3, 2-1 opgave Puerta.

Kroatië en Slowakije hebben zich geplaatst voor de finale (2-4 december).

Promotie/degradatie: Oostenrijk - Ecuador 4-1, Chili - Pakistan 5-0, Tsjechië - Duitsland 2-3, Italië - Spanje 2-3, Zwitserland - Engeland 5-0, België - Verenigde Staten 1-4; tussenstand: Canada - Wit-Rusland 2-2, India - Zweden 0-2.

Winnaars vogend jaar in de wereldgroep.

PEKING: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Sjarapova (Rus) - Asagoe (Jap) 6-4, 6-1, Domachowska (Pol) - Venus Williams (VS) walk over, Grönefeld (Dui) - Shuai Peng (China) 7-5, 6-1, Kirilenko (Rus) - Tiantian Sun (China) 6-1, 6-3.

Halve finales: Grönefeld - Domachowska 7-5, 6-3, Kirilenko - Sjarapova 6-4, 2-1, opgave.

Finale: Kirilenko - Grönefeld 6-3, 6-4.

CALCUTTA: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Miskina (Rus) - Uberoi (VS) 6-4, 6-2, Likovtseva (Rus) - Arvidsson (Zwe) 6-1, 7-5, Sprem (Kro) - Czink (Hon) 6-3, 6-1, Kanepi (Est) - Bammer (Aus) 7-5, 6-3.

Halve finales: Sprem - Likovtseva 4-6, 6-4, 6-1, Miskina - Kanepi 6-3, 6-1.

Finale: Miskina - Sprem 6-2, 6-2.

PORTOROZ: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Koukalova (Tsj) - Vinci (It) 7-5, 7-6, Srebotnik (Slov) - Medina Garrigues (Sp) 6-3, 6-1, Henke (Dui) - Tu (VS) 6-2, 6-0, Daniilidou (Gri) - Bremond (Fr) 6-4, 6-1.

Halve finales: Koukalova - Henke 6-3, 3-6, 6-1, Srebotnik - Daniilidou 6-2, 6-2.

Finale: Koukalova - Srebotnik 6-2, 4-6, 6-3.

TRIATLON

NEWCASTLE (Aus): WK duatlon (10 km lopen - 40 km fietsen - 5 km lopen), mannen: 1. Arney (GB) 1.56.28, 2. Don (GB) 1.56.53, 3. Garcia (Sp) 1.57.24, 4. Leduey (Fr) 1.57.39, 5. Griffin (Aus) 1.57.48, 6. Woestenborghs (Bel) 1.58.07.

Vrouwen: 1. Dillon (GB) 2.11.26, 2. Horak (ZA) 2.19.34, 3. Schucker (Dui) 2.21.11.

VOETBAL

WK onder 17 jaar, poule D: Nederland - Gambia 2-0, Brazilië - Qatar 6-0.

Eindstand: 1. Brazilië 3-6 (9-4), 2. Nederland 3[-6 (8-5), 3. Gambia 3-6 (6-4), 4. Qatar 3-0 (4-14).

Brazilië en Nederland naar kwartfinales. Nederland vandaag tegen Verenigde Staten.

WK-kwalificatie, vrouwen: groep 5: Frankrijk - Nederland 0-1, Hongarije - Oostenrijk 0-3.

Stand: 1. Engeland 1-3 (4-1), 2. Nederland 1-3 (1-0), 3. Oostenrijk 2-3 (4-4), 4. Frankrijk 1-0 (0-1), Hongarije 1-0 (0-3)

Programma: 29 oktober: Oostenrijk - Nederland.

VOLLEYBAL

ZAGREB/PULA (Kro): EK vrouwen, groep 1: Kroatië - Roemenië 1-3, Polen - Azerbeidzjan 3-0, Duitsland - Servië-Montenegro 1-3, Azerbeidzjan - Roemenië 3-1, Servië-Montenegro - Kroatië 1-3, Polen - Duitsland 3-2.

Stand: 1. Polen 2-4 (6-2), 2. Kroatië 2-2 (4-4), 3. Roemenië 2-2 (4-4), 4. Servië-Montenegro 2-2 (4-4), 5. Azerbeidzjan 2-2 (3-4), 6. Duitsland 2-0 (3-6).

Groep 2: Bulgarije - Nederland 3-2 (17-25, 25-18, 25-22,17-25, 16-14), Italië - Spanje 3-0 (25-21, 29-27, 25-21), Turkije - Rusland 0-3 (23-25, 14-25, 20-25), Italië - Bulgarije 3-0 (25-23, 25-14, 25-20), Rusland - Spanje 3-1 (25-11, 25-23, 22-25, 25-18), Nederland - Turkije 3-1 (25-22, 28-30, 25-21, 25-23).

Stand: 1. Italië 2-4 (6-0), 2. Rusland 2-4 (6-1), 3. Nederland 2-2 (5-4), 4. Bulgarije 2-2 (3-5), 5. Turkije 2-0 (1-6), 6. Spanje 2-0 (1-6).

Halve finales: Polen - Rusland 3-0 (26-24, 25-22, 26-28, 20-25, 22-20), Italië - Azerbeidzjan 3-0 (25-19, 25-19, 25-22).

Finale: Polen - Italië 3-1 (25-23, 27-25, 21-25, 25-18).

Om de derde plaats: Rusland - Azerbeidzjan 3-0 (25-20 25-10 25-21).

Om de plaatsen 5 t/m 8: Turkije - Kroatië 3-1 (18-25, 25-22, 25-23, 25-22), Nederland - Servië en Montenegro 3-0 (25-15, 25-11 25-21).

Om de vijfde plaats: Nederland - Turkije 3-1 (25-18, 12-25, 25-21, 25-20).

Om de zevende plaats: Servië en Montenegro - Kroatië 3-0 (25-22, 25-21, 25-14).

Eindstand: 1. Polen, 2. Italië, 3. Rusland, 4. Azerbeidzjan, 5. Nederland, 6. Turkije, 7. Servië en Montenegro, 8. Kroatië.

WIELRENNEN

MADRID: WK: wegrace, mannen: 1. Boonen (Bel) 273 km in 6.26.10 (42,417 km/uur), 2. Valverde (Sp), 3. Geslin (Fra), 4. Ljungqvist (Zwe), 5. Fischer (Br), 6. Piil (Den), 7. Kolobnev (Rus), 8. Klier (Dui), 9. Dean (NZ), 10. Elmiger (Oos); Ned: 15. Thomas Dekker, 17. Moerenhout, 18. Boogerd, 21. Vinokoerov (Kaz), 29. Zabel (Dui) 0.25, 30. McEwen (Aus), 35. Petacchi (It), 49. Tankink, 52. Kroon, 60. Posthuma, 65. Weening, 71. Van Bon 0.47, 123. en laatste Cancellara (Zwi) 10.45.

Stand Protour, individueel: 1. Di Luca (It) 209, 2. Boonen 171, 3. Ullrich (Dui) 140, 4. Armstrong (VS) 139, 5. Vinokoerov 136, 6. Leipheimer (VS) 131, 13. Boogerd 100, 31. Thomas Dekker 66, 46. Weening 44, 53. Erik Dekker 40.

Protour, teams: 1. CSC 338, 2. Rabobank 314, 3. Davitamon-Lotto 303.

Vrouwen: 1. Schleicher (Dui) 126 km in 3.08.52 (40,082 km/u), 2. Cooke (GB), 3. Wood (Aus), 4. Rasmussen (Den), 5. Chantal Beltman (Ned), 6. Bronzini (It), 7. Ljungskog (Zwe), 8. Valen (Noo), 9. Polikevicioete (Lit), 10. Worrack (Dui), 13. Melchers-Van Poppel, 40. Gunnewijk 1.14, 68. De Goede 2.26, 83. Visser 13.03, 86. Grimberg.

Beloften: 1. Grabovski (Oek) 168 km in 3.56.23, 2. Walker (Aus) 0.26, 3. Popov (Rus), 11. Boom 0.34, 39. De Maar, 44. Langeveld, 49. Gesink, 61. Reus 0.52.

GOES: Profronde: 1. De Groot (Ned) 202 km in 4.17.09, 2. Eltink (Ned) 0.14, 3. Amorison (Bel) 0.16, 4. Sieberg (Dui) 0.17, 5. Reinerink (Ned) 0.19, 6. Van Dijk (Ned) 0.21, 10. Smink, 11. Lucassen, 12. Vierhouten, 15. Pronk, 16. Sentjens (Bel), 17. Den Bakker, 21. Van Schalen 0.23, 22. Kemna 4.56, 25. Veneberg, 26. Rooyakkers, 27. Hoogerland, 28. Boelen.

FLORENCE: Ronde van Toscane, vrouwen, vierde etappe: 1. Ljungskog (Zwe) 2.29.13, 2. Melchers-Van Poppel (Ned) 0.17, 3. Chantal Beltman (Ned) 0.18, 4. Rasmussen (Den), 5. Boebnenkova (Rus), 6. Gunnewijk (Ned); vijfde etappe: 1. Bronzini (It) 2.47.00, 2. Zilioete (Lit), 3. Chantal Beltman, 4. Gunnewijk, 5. De Goede (Ned); eindklassement: 1. Ljungskog 14.40.40, 2. Boebnenkova 0.25, 3. Melchers-Van Poppel 0.29.

ZEILEN

FORTALEZA: WK laser, stand na zes races: 1. Scheidt (Br) 6 punten, 2. Steyaert (Fr) 14, 3. Zbogar (Slov) 16, 19. De Haas 50, 58. Sietzema 130, 62. Van Vianen 140, 73. Bouwmeester 156, 91. Moerman 209.

NEDERLANDSE LOTTO

AMSTERDAM: winnende getallen: 1, 8, 20, 27, 34, 36. Bonusgetal: 41. Kleur: geel. Euroloterij: 017687.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden