uitslagen

Atletiek

NIJMEGEN: Zevenheuvelenloop, 15 km, mannen: 1. Gebrselassie (Eth) 42.42, 2. Kipruto (Ken) 43.13, 3. Gezahai (Eri) 43.55, 4. Stitzinger (Ned) 44.28, 5. Peter Kibet (Oeg) 44.30, 6. Raymaekers (Ned) 44.32, 7. Van der Wielen 44.36, 8. Poesiat 44.53, 11. Nageeye 45.41.


Vrouwen: 1. Mekasha (Eth) 48.32, 2. Odagiri (Jap) 49.42, 3. Takagi (Jap) 49.43, 4. Ikeda (Jap) 50.06, 5. Noguchi (Jap) 50.23, 6. Yagi (Jap) 51.04, 8. Boonstra 51.38, 9. Plaatzer 51.45, 12. Visser 54.16.


Golf

JOHOR BAHRU (Mal): Iskandar Johor Open, European Tour: 1. Luiten (Ned) 198 slagen, 2. Chopra (Zwe) 199, 3. Davies (Wal), Morrison (Eng), Harrington (Ier) 200, 6. Bourdy (Fra) 201, 54. Van der Valk 142. Toernooi vanwege slechte weer ingekort tot drie ronden.


MALELANE (ZAf): Alfred Dunhill Championship, Europese Tour: 1. Mulroy (Südafrika) 269 slagen, 2. Murray (Sch) 271, 3. Aguilar (Chl), Whiteford (Sch), Coetzee (ZAf), Van Zyl (ZAf) 275, 20. Sluiter 282.


Judo

AMSTERDAM: Grand Prix, mannen,- 60 kg: 1. Davaadorj (Mon), 2. Papinasjvili (Geo), 3. Chimed-Yondon (Mon), Moedranov (Rus), 5. Salminen, 9. Mooren; - 66 kg: 1. Draksic (Slv), 2. Sanjaasoeren (Mon), 3. Khashbaatar (Mon), Morishita (Jap). De Jong verliest in tweede ronde; - 73 kg: 1. Elmont (Ned), 2. Isajev (Rus), 3. Uematsu (Spa), Legrand (Fra). Van 't Westende en Miccoli verliezen in eerste ronde; - 81 kg: 1. Schmitt (Fra), 2. Sedej (Slv), 3. Attaf (Mar), Nifontov (Rus), 5. Guillaume Elmont. Schoeman verliest in tweede ronde, Schol in eerste; - 90 kg: 1. Tiago Camillo (Bra), 2. Voprosov (Rus), 3. Alarza (Spa), Nyman (Zwe), 9. Van Laarhoven. Bolleboom verliest in eerste ronde; - 100 kg: 1. Grol (Ned), 2. Rakov (Kaz), 3. Darwish (Egy), Sasson (Isr), 9. Roorda. Meeuwsen verliest in eerste ronde; + 100 kg: 1. Tölzer (Dui), 2. Paskevicius (Lit), 3. Bor (Hon), Takahashi (Jap), 9. Vuijsters, Verbij. Scherrenberg verliest in tweede ronde.


Vrouwen, - 48 kg: 1. Van Snick (Bel), 2. Ente (Ned), 3. Dumitru (Roe), Wu (Chn); - 52 kg: 1. Haddad (Alg), 2. Hashimoto (Jap), 3. Cox (GBr), Kelmendi (Kos), 5. Wolfslag; - 57 kg: 1. Boukouvala (Gri), 2. Quadros (Bra), 3. Ishikawa (Jap), Loko (Fra), 9. Franssen, Richardson; - 63 kg: 1. Van Emden, 2. Willeboordse, 3. Tsjedevsoeren (Mon), Xu (Chn); - 70 kg: 1. Bosch (Ned), 2. Smal (Oek), 3. Ono (Jap), Alvear (Col), 5. Bolder. Polling verliest in tweede ronde, Van Mourik in eerste; - 78 kg: 1. Purevjargal (Mon), 2. Wollert (Dui), 3. Malzahn (Dui), Okamura (Jap), 5. Verkerk. Kuijpers verliest in tweede ronde; + 78 kg: 1. Altheman (Bra), 2. Qin Qian (Chn), 3. Bryant (GBr), Polavder (Slv), 5. Uilenhoed.


Paardensport

STUTTGART: German Masters, Grote Prijs, wereldbekerkwalificatie, na barrage: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Gotha FRH 0-35,70, 2. Guerdat (Zwi) Nino des Buissonnets 0-35,93, 3. Bengtsson (Zwe) Quintero La Silla 0-36,55, 4. Kutscher (Dui) Cornet Obolensky 0-37,37, 5. Janika Sprunger (Zwi) Uptown Boy 0-38,34, 6. Lynch (Ier) Abbervail van het Dingeshof 4-36,51; zonder barrage: 16. Vrieling/VDL Bubalu 5-74,77, 21. Houtzager/Sterrehof's Opium 8-70,93; stand WB: 1. Bengtsson 42, 2. Schwizer (Zwi) 40, 3. Guerdat 38; 9. Maikel van der Vleuten 26, 19. Smolders 13.


Vierspannen, kwalificatie voor wereldbeker, na twee omlopen: 1. Koos de Ronde (Ned) 255,14 seconden, 2. Exell (Aus) 255,82, 3. Chardon (Ned) 263,48; na eerste omloop: 4. Lazar (Hon) 143,15, 5. Von Stein (Dui) 153,26, 6. Timmerman (Ned) 163,36; stand WB: 1. Chardon en De Ronde 17, 3. Eriksson (Zwe), Lazar 5; 7. Timmerman 2. Exell reed op een wild card en kreeg reglementair geen punten.


Dressuur, kür: 1. Salzgeber (Dui) Herzruf's Erbe 82,575 procent, 2. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 80,175, 3. Werth (Dui) Don Johnson 79,425.


Grand Prix Special: 1. Werth/El Samton 77,867, 2. Monica Theodorescu (Dui) Whisper 73,733, 3. Wittig (Dui) Blind Date 73,311.


Rugby

EUROPEAN NATIONS CUP: divisie 1B: Tsjechië - Nederland 22-10, Polen - Duitsland 34-8; stand: 1. Polen 8-25, 2. België 6-23, 3. Moldavië 6-20, 4. Tsjechië 8-18, 5. Duitsland 7-11, 6. Nederland 7-1.


Schaatsen

TSJELJABINSK (Rus): Wereldbeker, mannen, tweede 500 meter: 1. Kato (Jap) 34,92, 2. Mo Tae-bum (ZKo) 35,01, 3. Oikawa (Jap) 35,14, 4. Lee Kang-seok (ZKo) 35,19, 5. Smeekens (Ned) 35,21, 6. Gregg (Can) 35,23, 7. Nagashima (Jap) 35,26, 8. Kamijo (Jap) 35,35,27, 9. Junio (Can) 35,33, 10. Fredricks (VSt) 35,35, 12. Groothuis 35,36, 13. Ronald Mulder 35,38, 17. Hospes 35,53, 19. Michel Mulder 35,54.


WB-stand: 1. Kato 145, 2. Oikawa 140, 3. Smeekens 130, 9. Groothuis 71.


1000 meter: 1. Groothuis (Ned) 1.08,49, 2. Nuis (Ned) 1.08,56, 3. Morrison (Can) 1.09,26, 4. Sjoerd de Vries (Ned) 1.09,29, 5. Davis (VSt) 1.09,48, 6. Schwarz (Dui) 1.09,68, 7. Schipper (Ned) 1.09,98, 8. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 1.09,98, 9. Hansen (VSt) 1.10,04, 10. Lalenkov (Rus) 1.10,09, 16. Michel Mulder 1.10,70.


5000 meter: 1. Bergsma (Ned) 6.18,74, 2. Kramer (Ned) 6.20,60, 3. De Jong (Ned) 6.21,96, 4. Kuck (VSt) 6.23,77, 5. Contin (Fra) 6.23,97, 6. Geisreiter (Dui) 6.25,52, 7. Dobbin (NZe) 6.25,66, 8. Blokhuijsen (Ned) 6.26,39, 9. Bökko (Noo) 6.27,60, 10. Douwe de Vries (Ned) 6.28,71.


Ploegachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Wouter olde Heuvel) 3.41,25, 2. Verenigde Staten 3.44,52, 3. Duitsland 3.45,29, 4. Zuid-Korea 3.45,56, 5. Rusland 3.45,90, 6. Noorwegen 3.47,45.


Vrouwen, tweede 500 meter: 1. Yu Jing (Chn) 37,65, 2. Lee Sang-hwa 38,09, 3. Wolf (Dui) 38,22, 4. Oenema (Ned) 38,32, 5. Boer (Ned) 38,35, 6. Zhang Hong (Chn) 38,37, 7. Tsuji (Jap) 38,39, 8. Kodaira (Jap) 38,51, 9. Wang Beixing (Chn) 38,52, 10. Gerritsen (Ned) 38,55, 12. Van Riessen 38,81, 22. Das 39,40.


WB-stand: 1. Yu Jing 200 punten, 2. Oenema 140, 3. Lee Sang-hwa 130, 6. Boer 95, 7. Gerritsen 88.


1000 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.15,97, 2. Boer (Ned) 1.16,52, 3. Leenstra (Ned) 1.16,77, 4. Van Riessen (Ned) 1.16,93, 5. Lee Sang-hwa (ZKo) 1.16,99, 6. Sjichova (Rus) 1.17,18, 7. Richardson (VSt) 1.17,30, 8. Yu Jing (Chn), Tsuji (Jap) 1.17,50, 11. Wüst 1.17,55, 13. Oenema 1.17,58.


1500 meter: 1. Wüst (Ned) 1.57,02, 2. Nesbitt (Can) 1.57,44, 3. Leenstra (Ned) 1.58,27, 4. Angermüller (Dui), Sjichova (Rus) 1.58,70, 6. Njatun (Noo) 1.58,74, 7. Valkenburg (Ned) 1.58,78, 8. Pechstein (Dui) 1.59,06, 9. Linda de Vries (Ned) 1.59,08, 10. Klassen (Can) 1.59,32, 14. Boer 2.00,18.


Ploegachtervolging: 1. Canada (Klassen, Nesbitt, Schussler) 3.02,70, 2. Nederland (Wüst, Valkenburg, Leenstra) 3.02,72, 3. Rusland 3.03,37, 4. Zuid-Korea 3.05,79, 5. Duitsland 3.06,521, 6. Polen 3.06,527.


HAARLEM: Zesde KPN Marathon Cup, mannen, 125 ronden: 1. Stroetinga, 2. Groeneveld, 3. Berga, 4. Verweij, 5. Plender, 6. Timmerman, 7. Ariens, 8. Huisman, 9. Nauta, 10. Zwitser; klassement: 1. Hadders 130 punten, 2. Zwitser 127, 3. Ariens 106, 4. Berga 99, 5. Bergsma 98,2.


Vrouwen, 70 ronden: 1. Van der Wal, 2. Huisman, 3. Sterk, 4. Langeland, 5. Zielman; klassement: 1. Huisman 175,1, 2. Van der Wal 127,4, 3. Sterk 96.


Triatlon

AUCKLAND (NZe): Wereldbekerwedstrijd olympische afstand, 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen, mannen: 1.Gemmell (NZe) 1.59.58, 2. Docherty (NZe) 2.01.05, 3. Fisher (Aus) 2.01.18, 4. Vidal (Fra) 2.01.55, 5. Shoemaker (VSt) 2.02.05, 6. Rana (Spa) 2.02.14.


Vrouwen: 1. Hewitt (NZe) 2.14.12, 2. Sahimoto (Jap) 2.15.09, 3. Adachi (Jap) 2.15.22, 6. Caelers 2.17.10, 30. De Vries 2.25.27.


Turnen

VELDHOVEN: Nationale Team Cup, mannen: 1. O&O Zwijndrecht (Quist, Van Assche, Deurloo, Rijken, Ornek) 247,25, 2. TSH Heerenveen 238,75, 3. PAX Haarlemmermeer 225,25, 4. Turning Spirit 194,05.


Voetbal

EK-KWALIFICATIE: vrouwen, groep 6: Slovenië - Nederland 0-2, Servië - Kroatië 4-2; stand: 1 Nederland 4-10, 2. Servië 4-7, 3. Engeland 3-4, 4. Kroatië 3-1, 5. Slovenië 4-1.


Wielrennen

ASPER-GAVERE: Superprestige, mannen: 1. Pauwels (Bel) 1.02.05, 2. Meeusen (Bel) 0.32, 3. Stybar (Tsj), 4. Aernouts (Bel), 5. Nys (Bel) 0.36, 6. Vantornout (Bel) 0.38, 10. Wubben 1.11, 12. De Knegt, 13. Van Amerongen 1.17, 20. Al 2.08, 29. Van Leeuwen 3.25, 33. Van IJzendoorn 5.31.


Klassement: 1. Stybar, Nys 50 punten, 3. Pauwels 45, 13. Van Amerongen 10, 16. De Knegt 8, 22. Huenders 1.


Vrouwen: 1. Van Paassen (Ned) 40.17, 2. De Boer (Ned), 3. Harris (GBr) 0.04 4. Stultiens (Ned) 0.17, 5. Havlikova (Tsj) 0.28, 6. Wyman (GBr) 0.34, 13. Van Nieuwpoort 3.07, 15. Verberne 3.55, 16. Meter 4.20, 18. Kloppenburg 4.53.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden