Uitslagen

Atletiek

NIJMEGEN: Zevenheuvelenloop: mannen, 15 km: 1. Komon (Ken) 42.14 minuten, 2. Kipkemboi (Ken) 42.32, 3. Chaves da Silva (Bra) 43.38, 4. Van der Wielen 44.33, 5. Wiggers 44.42, 8. Stitzinger 45.32, 9. Van Nunen 45.42.


Vrouwen, 15 km: 1. Dibaba (Eth) 48.42 minuten, 2. Adere (Eth) 50.58, 3. Ayame (Jap) 51.05, 5. Boonstra 51.40, 6. Dillen 51.50, 9. Van der Meijden 52.43, 10. Dute 53.06.


Autosport

AUSTIN: Grand Prix VS: 1. Vettel (Dui, Re) 1.39.17,148, 2. Grosjean (Fra, Lot) 6,284, 3. Webber (Aus,Red) 8,396, 4. Hamilton GB/Mer) +27,358, 5. Alonso (Spa/Fer) 29,592.


Cricket

SHARJAH (VAE): WK-kwalificatieTwenty20: Nederland 141/9 - Pap.N.Guinea 193/3, Pap. N. Guinea wint met 52 runs.


Nederland 145/2 - Bermuda 141/8, Nederland wint met 8 wickets.


Golf

DUBAI: World Tour Championships, Europese Tour; eindstand: 1. Stenson (Zwe) 263 slagen (-25), 2. Poulter (Eng) 269, 3. Dubouisson (Fra) 271, 4. Luiten (Ned) 272, 5. McIlroy (NIe), Donald (Eng), Westwood (Eng) 273, 8. Donaldson (Wal), Jiménez (Spa) 274.


Eindstand Race to Dubai: 1. Stenson 4.103.796 euro, 2. Poulter 3.172.729 euro, 3. Rose (Eng) 2.665.376 euro; 12. Luiten 1.411.910 euro, 74. Derksen 411.959, 180. Lafeber 53.637.


Handbal

EHF CUP: derde ronde vrouwen: VOC A'dam - Vac (Hon) 25-25. VOC uitgeschakeld.


Derde ronde Challenge Cup: SEW - Höör (Zwe) 22-32. SEW uitgeschakeld.


Derde ronde Cup Winners Cup: Erd (Hon) - Dalfsen 21-20. Dalfsen uitgeschakeld.


Paardensport

STUTTGART: wereldbeker dressuur: kür: 1. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 89,775 procent, 2. Werth (Dui) El Santo 83,125, 3. Vilhelmson-Silfven (Zwe) Don Auriello 82,325, 4. Lütkemeier (Dui) D'Agostino 78,400, 5. Sprehe (Dui) Desperados 77,750, 6. Van der Meer (Ned) Uzzo 76,350, 11. Schoots/Equitop Torricelli 71,800.


Schaatsen

SALT LAKE CITY: wereldbeker: mannen: eerste 500 meter: 1. Kato (Jap), Junio (Can) 34,25 seconden, 3. Michel Mulder (Ned) 34,26, 4. Whitmore (VSt) 34,29, 5. Fredricks (VSt) 34,30, 6. Smeekens (Ned) 34,36, 7. Gregg (Can) 34,37, 8. Koeznetsov (Rus) 34,46, 9. Oikawa (Jap) 34,49, 10. Lobkov (Rus) 34,52; 11. Ronald Mulder 34,54, 13. Hospes 34,56. B-groep: 11. Groothuis 34,99.


1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.06,88, 2. Nuis (Ned) 1.07,02, 3. Hansen (VSt) 1.07,03, 4. Morrison (Can) 1.07,44, 5. Michel Mulder (Ned) 1.07,46, 6. Whitmore (VSt) 1.07,52, 7. Groothuis (Ned) 1.07,80, 8. Gregg (Can) 1.07,93, 9. Koezin (Kaz) 1.07,99, 10. Verweij (Ned) 1.08,01; 15. De Vries 1.08,34.


Stand WB: 1. Davis 200 punten, 2. Nuis 160, 3. Hansen 140; 6. Michel Mulder 82, 7. Verweij 78, 9. Groothuis 68.


1500 meter: 1. Davis (VSt) 1.41,98, 2. Hansen (VSt) 1.42,16, 3. Verweij (Ned) 1.42,28, 4. Joeskov (Rus) 1.42,36, 5. Morrison (Can) 1.42,79, 6. Brodka (Pol) 1.42,89, 7. Nuis (Ned) 1.42,92, 8. Marsicano (VSt) 1.43,02, 9. Niedzwiedzki (Pol) 1.43,12, 10. Lunde Pedersen (Noo) 1.43,25; 15. Ket 1.44,06. Valpartij: Tuitert. B-groep: 4. Olde Heuvel 1.45,16.


Stand WB: 1. Davis 180 punten, 2. Verweij 170, 3. Nuis 110.


Ploegachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Verweij) 3.35,60 (wr), 2. Verenigde Staten 3.37,22, 3. Zuid-Korea 3.37,51.


Stand WB: 1. Nederland 200 punten, 2. Verenigde Staten 160, 3. Zuid-Korea 140.


Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 36,57 seconden (wr), 2. Beixing Wang (Chn) 36,85, 3. Richardson (VSt) 36,97, 4. Wolf (Dui) 37,15, 5. Fatkoelina (Rus) 37,19, 6. Boer (Ned) 37,28, 7. Kodaira (Jap) 37,29, 8. Bowe (VSt) 37,32, 9. Hesse (Dui) 37,42, 10. Jing Yu (Chn) 37,51; 15. Oenema 37,70, 17. Das 37,84, 18. Kuipers 38,03. B-groep: 4. Van Riessen 38,09.


Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 36,36 seconden (wr), 2. Richardson (VSt) 36,90. 3. Fatkoelina (Rus) 37,13, 4. Beixing Wang (Chn) 37,18, 5. Jing Yu (Chn) 37,31, 6. Boer (Ned) 37,32, 7. Hesse (Dui) 37,34, 8. Hong Zhang (Chn) 37,35, 9. Bowe (VSt) 37,36, 10. Wolf (Dui) 37,46; 14. Oenema 37,62, 17. Kuipers 37,92, 19. Das 38,01. B-groep: 3. Van Riessen 38,17.


Stand WB: 1. Lee Sang-hwa 400 punten, 2. Beixing Wang 280, 3. Richardson 250; 6. Boer 190.


1500 meter: 1. Wüst (Ned) 1.52,08, 2. Bowe (VSt) 1.52,45, 3. Richardson (VSt) 1.52,55, 4. Van Beek (Ned) 1.53,05, 5. Skokova (Rus) 1.53,87, 6. Bachleda-Curus (Pol) 1.53,95, 7. Lobisjeva (Rus) 1.54,09 (2), 8. Njatun (Noo) 1.54,09 (4), 9. Angermüller (Dui) 1.54,17, 10. Sjichova (Rus) 1.54,41; 14. Voorhuis 1.54,85. B-groep: 6. Van der Weijden 1.55,81.


Stand WB: 1. Wüst 180 punten, 2. Van Beek 160, 3. Bowe 99; 10. Leenstra 60.


3000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 3.57,79, 2. Pechstein (Dui) 3.57,80, 3. De Jong (Ned) 3.59,49, 4. Voorhuis (Ned) 3.59,51, 5. De Vries (Ned) 4.01,00, 6. Njatun (Noo) 4.01,47, 7. Bachleda-Curus (Pol) 4.02,12, 8. Hozumi (Jap) 4.02,34, 9. Zlotkowska (Pol) 4.02,37, 10. Ishizawa (Jap) 4.03,00; 11. Nauta 4.03,50. B-groep: 4. Van der Weijden 4.03,76.


Stand WB: 1. Sablikova, Pechstein 180 punten, 3. De Jong 130; 4. Voorhuis 110, 6. De Vries 80, 8. Wüst 70, 9. Nauta 66.


HAARLEM: KPN Marathon Cup, zesde wedstrijd: mannen: 1. Plender, 2. Hoogeveen, 3. Mol, 4. Verkaaik, 5. Stroetinga, 6. Schouten.


Stand: 1. Bob de Vries 183,1 punten, 2. Stroetinga 130, 3. Hekman 109,3.


Vrouwen: 1. Ensing, 2. Huisman, 3. Van der Wal, 4. Kleibeuker, 5. Van der Geest, 6. Meijer.


Stand: 1. Ensing 155,2, 2. Huisman 143, 3. Van der Wal 141.


Schaken

CHENNAI: WK, zesde partij: Anand (Ina) - Carlsen (Noo) 0-1. Stand: 2-4.


Shorttrack

KOLOMNA (Rus): olympisch kwalificatietoernooi; mannen, 500 m: 1. An (Rus), 2. Grigorev (Rus), 3. Wu Dajing (Chn), 9. Breeuwsma, 21.Van der Wart, 43. Kerstholt.


Eindstand WB: 1. An, 7. Van der Wart, 15. Kerstholt, 16. Breeuwsma.


1000 m: 1. Charles Hamelin (Can), 2. Fauconnet (Fra), 3. Celski (VSt), 5. Kerstholt, 8. Knegt, 24. Breeuwsma.


Eindstand WB: 1. Charles Hamelin, 3. Kerstholt, 14. Knegt, 20. Van der Wart.


1500 m: 1. Celski (VSt), 2. An, 3. Fauconnet (Fra), 4. Knegt, 15. Kerstholt, 46. Van der Wart.


Eindstand WB: 1. Charles Hamelin, 5. Knegt, 21. Kerstholt, 41. Sonneveld.


Aflossing: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Zuid-Korea, 4. Nederland.


Eindstand WB: 1. Verenigde Staten, 5. Nederland.


Vrouwen, 500 m: 1. Wang Meng (Chn), 2. Fan Kexin (Chn), 3. Shim Suk Hee (ZKo), 12. Van Ruijven, 16. Ter Mors, 17. Yara van Kerkhof.


Eindstand WB: 1. Wang Meng, 13. Ter Mors, 14. Yara van Kerkhof, 24. Van Ruijven.


1000 m: 1. Fontana (Ita), 2. Kim Alang (ZKo), 3. Christie (GBr), 6. Yara van Kerkhof, 17. Ter Mors, 33. De Vries.


Eindstand WB: 1. Shim Suk Hee, 8. Ter Mors, 11. Yara van Kerkhof, 27. De Vries.


1500 m: 1. Shim Suk Hee, 2. Maltais (Can), 3. Zhou Yang (Chn), 17. Ter Mors, 30. Van Ruijven, 63. De Vries.


Eindstand WB: 1. Shim Suk Hee, 7. Ter Mors, 39. Van Ruijven, 41. De Vries.


Aflossing: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Italië, 8. Nederland.


Eindstand WB: 1. Zuid-Korea, 6. Nederland.


Skiën

LEVI (Fin): wereldbeker, mannen, slalom: 1. Hirscher (Oos) 1.45,42, 2. Matt (Oos) 1.46,04, 3. Kristoffersen (Noo) 1.46,35, 4. Kostelic (Kro) 1.46,64, 5. Hargin (Zwe) 1.46,71.


Stand WB slalom: 1. Hirscher 100, 2. Matt 80, 3. Kristoffersen 60.


Vrouwen: slalom: 1. Shiffrin (VSt) 1.55,07, 2. Höfl-Riesch (Dui) 1.56,13, 3. Maze (Slv) 1.56,68, 4. Ager (Oos) 1.56,73, 5. Gangnon (Can) 1.56,80, 6. Geiger (Dui) 1.56,86.


Stand WB slalom: 1. Shiffrin 100 punten, 2. Höfl-Riesch 80, 3. Maze 60.


Tennis

BELGRADO: Daviscup, finale: Servië - Tsjechië 2-3; Bozoljac/Zimonjic - Berdych/Stepanek 2-6, 4-6, 6-7, Djokovic - Berdych 6-4, 7-6, 6-2, Lajovic - Stepanek 3-6, 1-6, 1-6.


Wielrennen

HASSELT: Bpost bank trofee: mannen, derde wedstrijd: 1. Nys (Bel) 59.53, 2. Albert (Bel), 3. Vantornout (Bel), 4. Meeusen (Bel) 0.11, 5. Van Kessel (Ned) 0.21, 6.Aernouts (Bel) 0.25, 9. Van Amerongen 0.31, 19. Van den Brand 1.53.


Stand na drie wedstrijden: 1. Nys 2.55.45, 2. Albert 0.50, 3. Vantornout 1.08.


GAVERE: Superprestige, mannen, vierde wedstrijd: 1. Nys 1.02.13, 2. Walsleben (Dui) 0.01, 3. Vantornout 0.31, 4. Peeters (Bel) 0.38, 5. Albert 0.44, 6. Van der Haar (Ned) 0.56, 8. Van Amerongen 1.48, 10. Wubben 2.12, 18. Van den Brand 3.44, 20. Van Empel 5.13.


Stand na vier wedstrijden: 1. Nys 58 punten, 2. Albert, Vantornout 51, 5. Van der Haar 39, 10. Van Amerongen 23, 13. Wubben 20, 15. Van den Brand 5.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden