Uitslagen

Atletiek

DEN HAAG. CPC Loop (halve marathon), mannen: 1. Kipyego (Ken) 1.00.05, 2. Kiplagat (Ken) 1.00.55, 3. Belay (Eth) 1.00.58, 11. Butter 1.02.25, 15. Choukoud 1.03.16, 17. Raymaekers 1.04.01.


Vrouwen: 1. Picoche (Fra) 1.11.45, 2. Hjalmarsen (Noo) 1.14.15, 6. Bouma 1.15.53.


Honkbal

TOKIO: World Baseball Classic, tweede ronde: Japan - Nederland 16-4 (na zeven innings).


Japan: 1 5 1 3 1 1 4 = 16 17 0


Nederland: 0 0 0 0 0 4 0 = 4 6 3


Werpcijfers Nederland: Cordemans (1 1/3 innings) 1-2-5, Stuifbergen (2) 3-0-5, Heijstek (2 2/3) 2-0-4, Van Driel (1/3) 0-1-3, Balentina (2/3) 0-1-0; Japan: Maeda (5) 9-0-1, Utsumi (2/3) 1-1-2, Yamaguchi (1/3) 0-0-1, Wakui (1) 1-0-2.


Karate

DORDRECHT: Open NK karate 2013, Premier League: mannen, kumite, -60 kg: 1. Maresca (Ita), 2. Crescenzo (Ita), 3. Heimann (Dui) en Kalnins (Let), 5. Berens. 84 kg: 1. Keshta (Egy), 2. Petersen , 3. Sabri Hussein (Egy) en Mourssy (Egy); +84 kg: 1. Magdy Mohammed (Egy), 2. Bendiab (Fra), 3. Sheppard en Ibrahim Gary (Fra).


Vrouwen +68 kg: 1. Alsayed (Egy), 2. Tatarova (Slw), 3. Nortan en Van der Voort .


Motorcross

SI RACHA: Grand Prix van Thailand: MX2, eerste manche: 1. Herlings KTM 38.59,025, 2. Febvre (Fra) KTM op 40,448, 3. Anstie (GBr) Suzuki 46,613, 7. Coldenhoff/KTM 1.08,162.


MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM 39.04,412, 2. De Dycker (Bel) KTM 10,685, 3. Desalle (Bel) Suzuki 17,533.


Superfinale: 1. Cairoli 20.29,807, 2. Paulin (Fra) Kawasaki 17,338, 3. Desalle 19,927, 4. Herlings 32,228, 22. Coldenhoff 1.57,731.


Uitslag GP MX2: 1. Herlings 50 punten, 2. Febvre 44, 3. Butron (Spa) KTM 34, 7. Coldenhoff 27.


Stand WK: 1. Herlings 100, 2. Febvre 82, 3. Ferris (Aus) Yamaha 69, 5. Coldenhoff 63.


Paardensport

DORTMUND: Iduna Cup, Grote Prijs, na barrage: 1. Herröder (Dui) Pico's Boy 0-39,73, 2. Staut (Fra) Quismy des Vaux 0-40,44, 3. Nieberg (Dui) Leonie W 0-40,63; 7. Houtzager/Opium VS 4-39,34, 8. Zoer/Sam 8-38,27


Kwalificatie GP, 1,50, na barrage: 1. Bruggink (Ned) Andrwa 0-32,11, 2. Marcus Ehning (Dui) Copin van de Broy 0-32,87, 3. Kutscher (Dui) Cash 0-33,43; 13. Gerco Schröder/Callahan 8-35,01.


Iduna kampioenschap, na winnaarsronde: 1. Offel (Oek) Cathleen 0-27,95, 2. Dubbeldam/Utascha SFN 0-28,45, 3. Bettinger (Dui) Zydoctro vd Kapel 0-28,89.


Dressuur, Grand Prix Special: 1. Sprehe (Dui) Desperados 80,333, 2. Balkenhol (Dui) Dablino 76,458, 3. Capellmann (Dui) Girasol 73,563.


VILAMOURA: Atlantic Tour, derde week.Grote Prijs, na barrage: 1. Boudant (Fra) Amadeus Z 0-42,19, 2. Smolders (Ned) Emerald 0-42,45, 3. Busquet (Fra) Emerald 0-46,75


Schaatsen

HEERENVEEN: wereldbeker: mannen, 500 meter: 1. Smeekens 34,83 seconden, 2. Kato (Jap) 34,92, 3. Michel Mulder 34,97, 4. Ronald Mulder 35,13 (3), 5. Mo Tae-bum (ZKo) 35,13 (9), 7. Otterspeer 35,14 (6).


Eindstand WB: 1. Smeekens 1130 punten, 2. Kato 896, 3. Michel Mulder 665, 4. Ronald Mulder 640.


1000 meter: 1. Groothuis 1.08,91, 2. Tuitert 1.09,22, 3. Nuis 1.09,24 (0), 4. Davis (VSt) 1.09,24 (9), 5. Michel Mulder 1.09,28, 10. Otterspeer 1.10,05.


Eindstand WB: 1. Nuis 587 punten, 2. Davis 546, 3. Otterspeer 507; 5. Michel Mulder 366, 7. Groothuis 306.


1500 meter: 1. Swings (Bel) 1.45,50, 2. Brodka (Pol) 1.45,96, 3. Davis 1.46,13, 4. Nuis 1.46,34, 5. Joeskov (Rus) 1.46,48, 7. Tuitert 1.46,52, 11. Vriend 1.47,10, 13. Verweij 1.47,28, 18. Groothuis 1.48,05.


Eindstand WB: 1. Brodka 460 punten, 2. Swings 336, 3. Bökko 329; 9. Verweij 248, 10. Vriend 233, 11. Nuis 158.


5000 meter: 1. Kramer 6.10,78, 2. Bergsma 6.15,74, 3. De Jong 6.18,26, 4. Lee Seung-hoon (ZKo) 6.18,32, 5. Blokhuijsen 6.18,76, 9. Bloemen 6.23,29.


Eindstand WB: 1. Bergsma 520 punten, 2. De Jong 485, 3. Kramer 450; 5. Blokhuijsen 305, 8. Bloemen 183.


Massastart: 1. Swings, 2. Joo Hyung-joon (ZKo), 3. Stroetinga.


Eindstand WB: 1. Stroetinga 330 punten, 2. Swings 310, 3. Belchos (Can) 216.


Vrouwen, 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,77 seconden, 2. Beixing Wang (Chn) 37,78, 3. Oenema 38,10, 4. Wolf (Dui) 38,20 (4), 5. Fatkoelina (Rus) 38,20 (5), 6. Van Riessen 38,27, Das 38,97.


Eindstand WB: 1. Lee Sang-hwa 1055 punten, 2. Wolf 851, 3. Beixing Wang 756; 6. Oenema 546, 8. Boer 410, 9. Van Riessen 406.


1.000 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.15,48, 2. Zhang Hong (Chn) 1.15,50, 3. Van Riessen 1.15,95, 4. Bowe (VSt) 1.16,03, 5. Van Beek 1.16,04, 10. Leenstra 1.16,67.


Eindstand WB: 1. Richardson (VSt) 525 punten, 2. Bowe 480, 3. Erbanova 465; 7. Van Beek 381, 8. Van Riessen 378, 9. Leenstra 343, 10. Boer 292, 12. Wüst 205.


1.500 meter: 1. Wüst 1.54,67, 2. Van Beek 1.56,58, 3. Nesbitt 1.56,86, 4. Christ (Can) 1.56,97, 5. De Vries 1.57,24, 7. Valkenburg 1.57,43, 8.Leenstra 1.57,74.


Eindstand WB: 1. Leenstra 411 punten, 2. Nesbitt 375, 3. Wüst 350, 4. De Vries 280, 5. Van Beek 263, 6. Valkenburg 260.


3.000 meter: 1. Wüst 3.58,68, 2. Valkenburg 4.04,75, 3. De Vries 4.04,87, 4. Pechstein (Dui) 4.05,82, 5. Joling 4.06,30, 16. Van der Weijden 4.14,05.


Eindstand WB: 1. Sablikova 475 punten, 2. Pechstein 421, 3. Valkenburg 410; 5. Joling 291, 6. Wüst 285, 8. De Vries 240.


Massastart: 1. Schouten , 2. Blondin (Can), 3. Kim Bo-reum (ZKo).


Eindstand WB: 1. Kim Bo-reum 365 punten, 2. Huisman 330, 3. Blondin 300.


DEBRECEN: WK shorttrack: mannen, 500 m, finale: 1. Liang (Chn) 41,905, 2. An (Rus) 41,995, 3. Van der Wart 42,027, 12. Kerstholt, 15. Knegt.


1.000 m: 1. Sin Da Woon (ZKo) 1.30,374, 2. Knegt 1.30,406, 3. Hamelin (Can) 1.40,094; 15. Van der Wart, 16. Kerstholt.


3.000 m, meerkampfinale: 1. Kim Yun-Jae (ZKo) 4.54,178, 2. Sin Da Woon 4.54,252, 3. Hamelin 4.54,333, 4. Knegt 4.54,712, 9. Van der Wart 5.16,730.


Eindstand: 1. Sin Da Woon 89 punten, 2. Kim Yun-Jae 55, 3. Hamelin 39, 5. Knegt 29, 7. Van der Wart 18, 13. Kertsholt.


Aflossing, 5.000 m: 1. Canada 6.51,379, 2. Rusland 6.51,953, 3. Nederland 6.52,187.


Vrouwen, 500 m: 1. Wang Meng (Chn) 43,718, 2. Park Seung-Hi (ZKo) 43,852, 3. Fan Kexin (Chn) 44,202, 20. Ter Mors.


1.000 m: 1. Wang Meng (Chn) 1.31,549, 2. Ter Mors 1.31,609, 3. Christie (GBr) 1.32,281; 15. Yara van Kerkhof.


3.000 m, meerkampfinale: 1. Shim Suk-Hee (ZKo) 5.15,118, 2. St-Gelais (Can) 5.15,762, 3. Ter Mors 5.16,200.


Eindstand: 1. Wang Meng 68 punten, 2. Park Seung-Hi 58, 3. Shim Suk-Hee 55, 5. Ter Mors 34, 36. Yara van Kerkhof.


Aflossing, 3.000 m: 1. China 4.14,104, 2. Canada 4.15,106, 3. Japan 4.15,680; 6. Nederland.


Skiën

KRANJSKA GORA: wereldbeker, mannen, reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.35,43, 2. Hirscher (Oos) 2.35,88, 3. Pinturault (Fra) 2.36,20.


Stand WB reuzenslalom: 1. Ligety 620 punten, 2. Hirscher 495, 3. Mölgg (Ita) 275.


Slalom: 1. Kostelic (Kro) 1.45,81, 2. Hirscher 1.46,00, 3. Matt (Oos) 1.46,15.


Stand WB slalom: 1. Hirscher 880 punten, 2. Neureuther (Dui) 616, 3. Myhrer 482.


Stand WB algemeen: 1. Hirscher 1375, 2. Svindal 1226.


OFTERSCHWANG. wereldbeker, vrouwen, reuzenslalom: 1. Fenninger (Oos) 2.29,39, 2. Maze (Slv) 2.29,83, 3. Rebensburg (Dui) 2.30,35.


Stand WB reuzenslalom: 1. Maze 700 punten, 2. Fenninger 435, 3. Zettel (Oos) 382.


Slalom: 1. Maze 1.52,85, 2. Holdener (Zwi) 1.53,10, 3. Shiffrin (VSt) 1.53,60.


Stand WB slalom: 1. Maze 595 punten, 2. Shiffrin 588, 3. Velez Zuzulova (Slw) 471.


Stand WB algemeen: 1. Maze 2254 punten, 2. Höfl-Riesch 1065, 3. Fenninger 984.


Tennis

INDIAN WELLS. int.toernooi: mannen, tweede ronde, belangrijkste uitslagen: Federer (Zwi) - Istomin (Oez) 6-2, 6-3, Anderson (ZAf) - Ferrer (Spa) 3-6, 6-4, 6-3, Nadal (Spa) - Harrison (VSt) 7-6, 6-2.


Vrouwen, tweede ronde: Barthel (Dui) - Bertens 6-1, 6-4.


Waterpolo

DEN HAAG.:LEN Trophy vrouwen, halve finale, eerste wedstrijd: Donk - Izmailovo Moskou (Rus) 15-16.


NIJVERDAL: Champions Cup vrouwen, kwartfinale, eerste wedstrijd:Het Ravijn - CN Sabadell (Spa) 8-13.


Champions League mannen, achtste finale, eerste wedstrijd: BZC - Jug Dubrovnik (Kro) 1-19.


Wielrennen

PARIJS-NICE: zesde etappe: 1. Sylvain Chavanel (Fra) 220 km in 5.14.23, 2. Gilbert (Bel), 3. Rojas (Spa), 32. Westra, 36. Kruijswijk. Opgave: Gesink.


Zevende etappe, individuele tijdrit in Nice: 1. Porte (Aus) 9,6 km in 19.16, 2. Talansky (VSt) 0.23, 3. Quintana (Col) 0.27, 20. Westra 1.35.


Eindklassement: 1. Porte 29.59.47, 2. Talansky 0.55, 3. Peraud 1.21, 4. Van Garderen 1.44, 5. Chavanel 1.47; 18. Westra 2.17.


TIRRENO-ADRIATICO: vierde etappe: 1. Froome (GBr) 173 km in 4.41.31, 2. Santambrogio (Ita) 0.06, 3. Nibali (Ita) 0.11, 4. Kwiatkowski (Pol) 0.13, 8. Poels 0.43.


Vijfde etappe: 1. Rodriguez (Spa) 230 km in 6.06.43, 2. Mollema 0.08, 3. Contador.


Klassement: 1. Froome 22.11.53, 2. Contador 0.20, 3. Nibali, 14. Poels 2.34, 27. Mollema 6.42.


RONDE VAN DRENTHE: mannen: 1. Wetterhall (Zwe) 200 km in 4.56.47, 4. Wesley Kreder.


Vrouwen: 1. Vos 132 km in 3.42.38, 2. Ellen van Dijk 0.01, 3. Johansson (Zwe) 0.15.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden