uitslagen

Autosport

FARO: Rally van Portugal, eindstand na 22 proeven: 1. Hirvonen (Fin) Citroën 4.19.24,3, 2. Ostberg (Noo) Ford Fiësta op 1.51,8, 3. Novakov (Rus) Ford Fiësta 3.25,0, 4. Solberg (Noo) Ford Fiësta 3.47,4, 5. Al-Attiyah (Qat) Citroën DS3 7.57,6, 6. Prokop (Tsj) Ford Fiësta 8.01,0, 7. Kuipers/Ford Fiësta 8.39,1, 11. Van Merksteijn jr./Citroën DS3 12.02,8. Stand WK: 1. Hirvonen 75 punten, 2. Loeb (Fra) Citroën DS3 66, 3. Solberg 59.

Badminton

VANTAA: Fins Open, mannen, tweede ronde: Huskainen (Zwe)- Pang (Ned) 25- 23, 23-21.

Vrouwen, kwartfinales: Yoa Jie (Ned)- Cann (Eng) 21-15, 21-15; halve finales: Yao Jie- Egelstaff (Sch) 21-11, 21-13, Li (Can)- Nedeltsjeva (Bul) 21-19, 21-11; finale: Yoa Jie- Li 22-20, 21-19.

Biljarten

LUXEMBURG: EK, 9-ball, mannen, achtste finales: Ouschan (Oos)- Feijen (Ned) 9-8, Heiskanen (Fin)-See (Ned) 9-6; halve finales: Malai (Alb)- Diaz (Spa) 6-9, Heiskanen-Chamat (Zwe) 4-9; finale: Diaz-Chamat 9-4.

Teams, mannen, kwartfinales: Spanje-Nederland 3-0; finale: Spanje-Duitsland 2-1.

Vrouwen, 9-ball, derde ronde: Kunz (Zwi)-Van Bemmel (Ned) 7-2; halve finales: Michel (Dui)- Ouschan (Oos) 7-3, Poikkijoki (Fin)- Kjorsvik (Noo) 7-3; finale: Poikkijoki-Michel 7-3.

Teams, vrouwen, derde ronde herkansingen: Polen-Nederland 2-0; finale: Polen-Noorwegen 5-4.

Cricket

SHARJAH (VAE): Eendaagse wedstrijden (ODI's): Nederland - Afghanistan 156/1/26-153, Nederland wint met 9 wickets.

Nederland- Afghanistan 256/9 - 259/5, Afghanistan wint met 5 wickets.

Golf

SCIACCA: Europese Tour, Siciliaans Open, eindstand: 1. Olesen (Den) 273 slagen (-15), 2. Wood (GBr) 274, 3. Kjeldsen (Den), Colsaerts (Bel) 276, 5. Lara (Spa) 277, 6. Wall (GBr), Lowry (Ier), Parr (Can) 278, 11. o.a. Sluiter ( Ned) 280, 27. o.a. Lafeber (Ned) 282, 41. Besseling (Ned) 285, 60. Remkes (Ned) 289.

Rugby

Ereklasse, play-offs, mannen:RC Hilversum - RC 't Gooi 35-0. RC Hilversum Nederlands kampioen rugby.

Schaken

PLOVDIV: slotronde: Jakovenko (Rus)-Fressinet (Fra) 1-0, Bologan (Mol)-Malachov (Rus) 1/2-1/2, Inarkijev (Rus)- Vallejo (Spa) 1/2-1/2, Andreikin (Rus)- Volokitin (Oek) 1/2-1/2, Smeets (Ned)- Korobov (Oek) 1-0, Zjigalko (WRu)-Sokolov (Ned) 0-1, Ernst (Ned)-Jones (GB) 0-1, Huschenbeth (Dui)-L'Ami (Ned) 1-0, Giri (Ned)-Zontach (Oek) 1-0, St'Grimsson (IJs)-Klein (Ned) 1-0, Hrist'rescu (Roe)- Henseler (Ned) 1-0.

Eindstand: 1. Jakovenko 8,5, 2. Smeets, Fressinet, Bologan, Najer, Inarkiev, Matlakov, Andrejkin, Azarov, Malachov, Vallejo Pons, Akopian, Volokitin, Kryvoroetsjko 8,0, 15. o.a. Sokolov 7,5.

Tafeltennis

DORTMUND: WK landenteams, mannen, finale: China - Duitsland 3-0; Zhang Jike - Boll 3-2 (12-10, 11-6, 9-11, 10-12, 11-6), Ma Long - Ovtcharov 3-0 (11-3, 11-9, 13-11), Wang Hao - Baum 3-1 (8-11, 11-5, 11-5, 12-10). Eindstand: 1. China, 2. Duitsland, 3. Zuid-Korea en Japan, 5. Oostenrijk, 6. Zweden; 47. Nederland.

Vrouwen, finale: China - Singapore 3-0; Ding Ning - Feng Tianwei 3-1 (14-12, 8-11, 11-4, 11-3), Li Xiaoxia - Wang Yuegu 3-1 (11-9, 11-13, 12-10, 11-5), Guo Yue - Li Jiawei 3-0 (11-8, 11-6, 11-9).

Om vijfde plaats: Nederland - Japan 0-3; Eerland - Ishikawa 1-3 (7-11, 7-11, 12-10, 10-12), Creemers - Fukuhara 1-3 (9-11, 11-9, 10-12, 9-11), Elena Timina - Hirano 0-3 (10-12, 3-11, 3-11).

Eindstand: 1. China, 2. Singapore, 3. Hongkong en Zuid-Korea, 5. Japan, 6. Nederland, 7. Duitsland, 8. Polen, 9. Noord-Korea, 10. Oostenrijk.

Tennis

MIAMI: ATP Masters, mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser)-Ferrer (Spa) 6-2, 7-6, Mónaco (Arg)-Fish (VS) 6-1, 6-3, Murray (GB)-Tipsarevic (Ser) 4-6, 6-3, 6-4, Nadal (Spa)- Tsonga (Fra) 6-2, 5-7, 6-4; halve finales: Djokovic- Mónaco 6-0, 7-6, Murray-Nadal walk-over; finale: Djokovic- Murray 6-1, 7-6.

MIAMI: WTA, vrouwen, kwartfinales: Bartoli (Fra)-Azarenka (WRu) 6-3, 6-3, Radwanska (Pol)-Venus Williams (VS) 6-4, 6-1, Wozniacki (Den)- Serena Williams (VS) 6-4, 6-4, Sjarapova (Rus)-Li Na (Chi) 6-3, 6-0; halve finales: Radwanska- Bartoli 6-4, 6-2, Sjarapova- Wozniacki 4-6, 6-2, 6-4; finale: Radwanska-Sjarapova 7-5, 6-4.

OSPREY (VS): ITF, vrouwen, eerste ronde: Rus (Ned)-Doi (Jap) 6-2, 3-6, 6-4; tweede ronde: Rus- Falconi (Ita) 4-6, 6-1, 6-4; kwartfinale: Rus-Molinero (Arg) 6-2,6-2; halve finale: Rus-Gallovits-Hall (Roe) 6-4, 6-4; finale: Rus-Karatamtsjeva (Kaz).

Waterpolo

MOSKOU: Kirisji Cup, vrouwen, vrijdag: Spanje- Griekenland 12-7, Rusland-China 16-16, Nederland- Verenigde Staten 3-6 (2-4, 0-0, 0-1, 1-1); zaterdag: Nederland-Spanje 6-9 (1-1, 2-5, 2-0, 1-3), Verenigde Staten-China 10-3, Griekenland-Rusland 8-13; zondag: Nederland-Griekenland 10-9 (3-2, 2-2, 4-2, 1-3), China- Spanje 11-17, Rusland-Verenigde Staten 7-8.

Eindstand: 1. Spanje 5-8 (57-44), 2. Verenigde Staten 5-8 (43-31), 3. Nederland 5-6 (45-46), 4. Rusland 5-5 (58-52), 5. Griekenland 5-2 (41-52), 6. China 5-1 (48-67).

Wielrennen

GP MIGUEL INDURÁN: 1. Moreno (Spa) 179,3 km): in 4.54.34, 2. Landa (Spa) 0.02, 3. Madrazo (Spa) 0.07, 4. Rui Costa (Por), 5. Nerz (Dui), 0.09, 6. Paulinho (Por) 0.14, 7. Petrov (Bul) 0.17, 8. Caruso (Ita) 0.23, 9. Zabriskie (VS), 10. Vorganov (Rus), 46. Kreder (Ned) 4.04.

VOLTA LIMBURG CLASSIC: Uitslag (196 km): 1. Broett (Rus) 5.02.00, 2. Geschke (Dui), 3. Schorn (Oos), 4. Serry (Bel) 0.04, 5. De Maar (NAn) 0.05, 6. Selig (Dui), 7. Ligthart (Ned) 0.08, 8. Tsatevich (Rus), 9.Modolo (Ita), 10. Chtioui (Tun) Eur, 11. Honig (Ned) Lan, 23. Duyn (Ned) Rij.

RONDE VAN VLAANDEREN: UCI WorldTour (256,9 km): 1. Boonen (Bel) 6.04.33, 2. Pozzato (Ita), 3. Ballan (Ita) 0.01, 4. Van Avermaet (Bel) 0.38, 5. Sagan (Slw), 6. Terpstra (Ned), 7. Paolini (Ita), 8. Voeckler (Fra), 9. Breschel (Den), 10. Sylvain Chavanel (Fra), 11. Rast (Zwi), 12. Freire (Spa), 13. Sabatini (Ita), 14. Leukemans (Bel),15. Kristoff (Noo),16. Ladagnous (Fra), 17. Florencio (Spa), 18. Kroon, 53. Tankink 3.26, 80. Mol 4.43, 84. Stamsnijder.

Niet gefinisht: Boom, Van Emden, Leezer, Tjallingii, Maaskant, Westra, Van Dijk, Curvers, Dumoulin, Veelers, Sinkeldam, Van Zandbeek, Langeveld (Ned), Cancellara (Zwi), e.a.

Stand WorldTour: 1. Boonen 266 punten, 2. Gerrans (Aus) 210, 3. Nibali (Ita) 182, 4. Sagan 179, 5. Valverde (Spa) 167, 6. Freire (Spa) 140, 10. Westra 92, 26. Hoogerland 51, 31. Terpstra 40, 43. Poels 20, 89. Van Hummel 1.

Vrouwen, wereldbeker (127 km): 1. Arndt (Dui) 3.19.00, 2. Armstrong (VSt) 0.02, 3. Numainville (Can) 0.30, 4. Wild (Ned), 5. Visser (Ned), 6. Van Dijk (Ned), 7. Gunnewijk (Ned), 8. Majerus (Lux), 9. Van der Breggen (Ned), 10. Amialiusik (WRu), 27. Blaak.

Stand WB: 1. Vos (Ned) 150 punten, 2. Arndt 115, 3. Wild 80, 6. Visser 56, 12. Bras 27, 13. Van Dijk 24, 18. Gunnewijk 19, 21. Van der Breggen 15, 27. Van Vleuten 8, 21. Kanis 6, 39. Blaak 2.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden