Uitslagen

Atletiek

AMSTERDAM: Marathon, mannen: 1. Chebet (Ken) 2.05.41 (parcoursrecord), 2. Assefa (Eth) 2.06.22, 3. Gebretsadik (Eth) 2.06.23, 4. Feyisa Bekele (Eth) 2.06.26, 5. Girma (Eth) 2.06.48, 6. Wami (Eth) 2.07.11, 7. Gideon Kipketer (Ken) 2.08.14, 8. Elias Kemboi (Ken) 2.08.51, 9. Sugut (Ken) 2.09.07, 10. Peter Kirui (Ken) 2.09.15, 12. Butter 2.09.58, 19. Schroër 2.16.19, 20. Dekkers 2.17.19.


Vrouwen: 1. Hailu (Eth) 2.21.09 (parcoursrecord), 2. Kirwa (Ken) 2.21.41, 3. Getaneh (Eth) 2.25.38, 4. Chepkemoi (Ken) 2.27.32, 5. Haftu (Eth) 2.33.57, 6. Luik (Est) 2.40.12.


Judo

ROTTERDAM: NK, mannen, -60 kg: 1. Salminen, 2. Raijmakers, 3. Claproth en Van der Ploeg; -66 kg: 1. Jasper de Jong, 2. Degen, 3. Wytze de Jong en Cunnar Kops; -73 kg: 1. Van 't Westende, 2. Bennett, 3. Miccoli en Crans; -81 kg: 1. Schoeman, 2. Janssen, 3. Schol en Van de Kamer; -90 kg: 1. Korrel, 2. Van 't End, 3. Biesbrouck en De Vreeze; -100 kg: 1. Bingen, 2. Roorda, 3. Hinze en Mol; +100 kg: 1. Scherrenberg, 2. Van Leeuwaarde, 3. Meyer en Schuldmeijer.


Vrouwen, -48 kg: 1. Bogers, 2. Zegers, 3. De Hoop en Van Loo; -52 kg: 1. Bravik, 2. Polak, 3. Wolfslag en Schultz; -57 kg: 1. Franssen, 2. Verhagen, 3. Stoop en Richardson; -63 kg: 1. De Gier, 2. Bergstra, 3. Nijkamp en Iwema; -70 kg: 1. Bolder, 2. De Wit, 3. Lesterhuis en Honingh; -78 kg: 1. Steenhuis, 2. Stevenson, 3. Lemmen en Demkes; + 78 kg: 1. Penders, 2. Tempelaars, 3. Weel en Kupers.


Motorsport

SEPANG: Grote Prijs Maleisië, MotoGP: 1. Pedrosa (Spa) Honda 29.29,049, 2. Lorenzo (Spa) Yamaha 29.32,823, 3. Stoner (Aus) Honda 29.36,193, 4. Hayden (VSt) Ducati 29.39,567, 5. Rossi (Ita) Ducati 29.45,567, 6. Bautista (Spa) Honda 29.46,325.


Stand WK: 1. Lorenzo 330, 2. Pedrosa 307, 3. Stoner 213.


Moto2: 1. De Angelis (SMa) FTR 36.57,793, 2. West (Aus) Speed Up 36.58,503, 3. Rea (GBr) Suter 36.59,156, 4. Syahrin (Mal) FTR 37.00,734, 5. Simon (Spa) Suter 37.05,376, 6. Iannone (Ita) Speed Up 37.07,855.


Stand WK: 1. Marquez (Spa) Suter 283 punten, 2. Espargaro (Spa) Kalex 235, 3. Iannone 188.


Moto3: 1. Cortese (Dui) KTM 40.54,123, 2. Khairuddin (Mal) KTM 40.54,151, 3. Folger (Dui) KTM 40.54,370, 4. Salom (Spa) Kalex 41.02,626, 5. Oliveira (Por) Honda 41.02,797, 6. Kent (GBr) KTM 41.03,458.


Stand WK: 1. Cortese (wereldkampioen) 280 punten, 2. Salom 207, 3. Vinales (Spa) 199.


Paardensport

HELSINKI: UB Horse Show, Wereldbekerkwalificatie, na barrage: 1. Bost (Fra) Myrtille Paulois 0-37,39, 2. Alvarez Moya (Carlo) 0-37,48, 3. Dubbeldam (Ned) BMC Utascha SFN 0-38,98, 4. Brash (GBr) Hello Sanctos 0-39,08, 5. Funnell (GBr) Billy Angelo 0-40,28, 6. Staut (Fra) Silvana 0-40,74, 7. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Verdi 4-39,46; 10. Van de Pol/Warrant 4-41,87; zonder barrage: 20. Mathijs van Asten/VDL Groep Credence Z 4-69,98.


Stand WB: 1. Dubbeldam 35, 2. Alvarez Moya 32, 3. Brash 25, 4. Maikel van der Vleuten, Funnell 23; 13. Van de Pol 7.


KIEL (Dui): Baltic Hores Show, Grote Prijs van Sleeswijk-Holstein, na barrage: 1. Bruggink (Ned) Cash Junior 0-40,89, 2. Mathy (Bel) D'Atlantique Royale 0-41,58, 3. Janne-Friederike Meyer (Dui) Grace 0-41,76; 13. Zoer/Sam 4-64,93.


Kwalificatie GP, na winnaarsronde: 1. Bruggink/Andrea 0-35,78, 2. Stühlmeyer (Dui) Lord Lohengrin 0-39,04, 3. Brüse (Dui) Comon Sense 0-41,18; 5. Zoer/Sam 4-34,03.


ODENSE (Den): JBK Horse Shows, dressuur, kwalificatie wereldbeker, kür: 1. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 88,175 procent, 2. Gal (Ned) Blue Hors Romanov 80,65, 3. Kasprzak (Den) Donnperignon 77,825, 4. Zu Sayn-Wittgenstein (Den) Digby 77,60, 5. Vilhelmson-Silfven (Zwe) Don Aurelio 77,375; 10. Van der Meer/Uzo 74,675, 11. Marlies van Baalen/BMC Miciano 72,80.


Grand Prix: 1. Cornelissen/Parzival 79,362, 2. Kasprzak/Donnperignon 76,213, 3. Gal/Romanov 74,447; 6. Van der Meer/Uzzo 72,638.


Grand Prix Special: 1. Jansson (Zwe) Brisbane 68,178, 2. Höstrup (Den) Cajo 66.867, 3. Van Baalen/BMC Everthing is Possible 65,378.


Springen, Grote Prijs, na barrage: 1. John Whitaker (GBr) Argento 0-33,24, 2. Marcus Ehning (Dui) Cornado 0-33,30, 3. Schuttert (Ned) Cerona HS 0-35,54.


Schaatsen

UTRECHT: Tweede wedstrijd marathoncup, mannen: 1. Vreugdenhil, 2. Francolini (Ita), 3. Hoogeveen, 4. Bergsma, 5. Zwitser, 6. Hut, 7. Ariens, 8. Hekman, 9. Groeneveld, 10. Stroetinga. Stand: 1. Groeneveld 48, 2. Francolini 42, 3. Stroetinga 36,1, 4. Bob de Vries 36, 5. Zwitser 34.


Vrouwen: 1. Elma de Vries, 2. Sterk, 3. Van der Wal, 4. Lollobrigida, 5. Huisman, 6. Lissenberg-Bekkering. Stand: 1. Huisman 58, 2. Schouten 48,1, 3. Van der Wal 42.


Schaken

HOOGEVEEN: Univé-toernooi, kroongroep, eerste ronde: Nakamura (V.S.)-Anish Giri (Ned) 1-0, Hou (Chi)- Serg Tiviakov (Ned) 0,5-0,5.


Tafeltennis

HERNING (Den): EK, mannen, enkelspel, kwartfinales: Boll (Dui) - Gacina (Kro) 4-1 (11-6, 7-11, 11-8, 19-17, 11-8), Steger (Dui) - Samsonov (WRu) 4-0 (13-11, 11-4, 11-8, 11-6), Ruiwu Tan (Kro) - Ovtcharov (Dui) 4-3 (1-11, 11-8, 4-11, 10-12, 11-8, 11-9, 11-9), Crisan - Monteiro (Por) 4-0 (11-8, 11-5, 11-6, 11-5).


Halve finales: Boll - Crisan 4-1 (10-12, 11-7, 11-6, 11-5, 12-10), Tan Ruiwu - Steger 4-1 (11-6, 8-11, 11-2, 15-13, 11-6).


Finale: Boll - Tan Ruiwu: 4-1 (11-2, 11-6, 11-7, 11-13, 11-9).


Dubbelspel, finale: Gardos/Habesohn (Oos) - Kristian Karlsson/Mattias Karlsson (Zwe) 4-3 (12-10, 11-9, 10-12, 11-13, 11-5, 13-15, 12-10).


Vrouwen, enkelspel, kwartfinales: Liu Jia (Oos) - Silbereisen (Dui) 4-1 (11-5, 11-8, 12-10, 8-11, 11-2), Viktoria Pavlovitsj (WRu) - Dodean (Roe) 4-2 (8-11, 11-4, 7-11, 11-9, 11-9, 13-11), Li Xue (Fra) - Ekholm (Zwe) 4-0 (11-5, 17-15, 11-9, 11-4), Xian Yi-fang (Fra) - Pota (Hon) 4-2 (11-9, 11-8, 11-5, 10-12, 7-11, 11-5).


Halve finales: Viktoria Pavlovitsj - Xue Li 4-1 (11-5, 9-11, 11-4, 11-6, 11-9), Xian Yi-Fang - Liu Jia 4-3 (11-5, 10-12, 11-3, 5-11, 6-11, 13-11, 11-5). Finale: Viktoria Pavlovitsj - Xian Yi-Fang 4-1 (11-6, 11-9, 9-11, 11-5, 13-11).


Dubbelspel, halve finales: Pota/Toth (Hon) - Eerland/Madarasz (Ned/Hon) 4-3 (7-11, 11-8, 4-11, 11-4, 13-11, 13-15, 11-9), Dodean/Samara (Roe) - Silbereisen/Wu (Dui) 4-3 (17-15, 6-11, 12-10, 5-11, 11-13, 11-8, 11-5).


Finale: Dodean/Samara - Pota/Toth 4-3 (7-11, 8-11, 9-11, 11-7, 11-7, 21-19, 11-5).


Tennis

Moskou: int. toernooi, mannen, halve finale: Bellucci (Bra) - Karlovic (Kro) 6-7, 6-4, 6-4, Seppi (Ita) - Jaziri (Tun) 6-3, 6-1.


Finale: Seppi - Bellucci 3-6, 7-6, 6-3.


Vrouwen, halve finales: Stosur (Aus) - Ivanovic (Ser) 2-6, 6-3, 6-2, Wozniacki (Den) - Arvidsson (Zwe) 6-3, 6-7, 6-4.


Finale: Wozniacki - Stosur 6-2, 4-6, 7-5.


STOCKHOLM: int. toernooi, mannen, halve finales: Tsonga (Fra) - Baghdatis (Cyp) 6-4, 4-6, 5-2, Berdych (Tsj) - Almagro (Spa) 6-3, 6-2.


Finale: Berdych - Tsonga 4-6, 6-4, 6-4.


WENEN: int. toernooi, mannen, halve finales: Del Potro (Arg) - Muller (Lux) 7-6, 7-6, Zemlja (Slv) - Tipsarevic (Ser) 3-6, 7-6, 6-2.


Finale: Del Potro - Zemlja 7-5, 6-3.


LUXEMBURG: int. toernooi, vrouwen, halve finales: Niculescu (Roe) - Hantuchova (Slw) 6-1, 6-3, Venus Williams (VSt) - Petkovic (Dui) 5-7, 6-4, 6-4.


Vrouwen, finale: Venus Williams - Niculescu 6-2, 6-3.


Triatlon

AUCKLAND: World Championship Series, olympische afstand (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen), mannen: 1. Gomez (Spa) 2.00.29, 2. Jonathan Brownlee (GBr) 2.00.31, 3. Riederer (Zwi) 2.01.18, 4. Justus (Dui) 2.01.40, 5. Buccholz (Dui) 2.01.46, 6. Jones (Can) 2.01.48.


Eindstand: 1. Jonathan Brownlee 4935 punten, 2. Gomez 4845, 3. Polianski (Rus) 3822, 152. Van Berkel 135, 175. Van der Stel 90.


Vrouwen: 1. Haug (Dui) 2.10.48, 2. Jorgensen (VSt) 2.11.00, 3. Riveros Diaz (Chl) 2.11.01, 4. Norden (Zwe) 2.11.03, 5. Stimpson (GBr) 2.11.03, 6. Klamer (Ned) 2.11.09, 27. Boterenbrood 2.14.33.


Eindstand: 1. Norden 4531 punten, 2. Haug 4340, 3. Hewitt (NZe) 3893, 14. Klamer 2493, 70. Boterenbrood 582.


WK onder 23 jaar, vrouwen: 1. Stanford (GBr) 2.13.06, 2. De Vries (Ned) 2.13.15, 3. Brown (Can) 2.14.12, 10. Caelers 2.15.41.


Waterpolo

Champions League, mannen, groep A: Vouliagmeni (Gri)-BZC Schuurman (Ned) 12-4 (4-0, 3-1, 4-1, 1-2), ZF Eger (Hon)-Waspo'98 Hannover (Dui) 16-5, Ligamus Tbilisi (Geo)-Spartak Volgograd (Rus) 8-15.


Eindstand: 1. Vouliagmeni 3-9 (41-14), 2. ZF Eger 3-6 (39-20), 3. Spartak Volograd 3-6 (31-26), 4. BZC Schuurman 3-6 (23-27), 5. Ligamus Tbilisi 2-0 (18-28, 6. Waspo' 98 Hannover 4-0 (19-56). Nr 1 t/m 4 naar achtste finales.


DEBRECEN (Hon): Eurocup, mannen, groep B: AZ&PC (Ned)-Mataro Quadis (Spa) 9-14 (3-5, 4-3, 2-3, 0-3), AZ&PC-Debrecen (Hon) 4-15 (1-4, 1-4, 1-2, 1-5), AZ&PC- Enka Istanbul (Tur) 14-16 (3-4, 4-2, 4-5, 3-5).


Eindstand groep B: 1. Debrecen 3-9 (45-15), 2. Mataro Quadis 3-6 (24-17), 3. Enka Istanbul 3-3 (34-54), 4. AZ&PC 3-0 (27-45). Nr. 1&2 naar de kwartfinales.


Wielrennen

ZESDAAGSE: Eindstand: 1. Morkov/Ligthart (Den/Ned) 304 punten, 2. Keisse/Terpstra (Bel/Ned) 228; op 1 ronde: 3. Stroetinga/ Schep (Ned) 307, 4. Van Hoecke/ DeKetele (Bel) 300; op 2 ronden: 5. Havik/Stöpler (Ned) 199; op 4 ronden: 6. Bartko/Mouris (Dui/Ned) 142.


TABOR (Tsj): Wereldbeker, eerste wedstrijd:


1. Pauwels (Bel) 1.04.58, 2. Van der Haar (Ned) 0.14, 3. Albert (Bel) 0.16.


Vrouwen: 1. Van Paassen (Ned) 40.57, 2. Compton (VSt), 3. Wyman (GBr) 0.36.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden