Uitslagen

Atletiek

LONDEN, Diamond League, mannen, 100 meter: 1. Bolt (Jam) 9,85 seconden, 2. Rodgers (VS) 9,98, 3. Carter (Jam) 9,99, 4. Collins (SKi) 10,03. 200 meter: 1. Weir (Jam) 19,89 seconden, 2. Young (Jam) 19,99, 3. Spearmon (VS) 20,18, 4. Lemaitre (Fra) 20,23, 6. Churandy Martina 20,49. 400 meter: 1. James (Grn) 44,65, 2. McQuay (VS) 45,09, 3. Borlee (Bel) 45,14. 4. Masrahi (Sau) 45,40. 800 meter: 1. Symmonds (VS) 1.43,67 minuten, 2. Solomon (VS) 1.44,12, 3. Johnson (VS) 1.44,19, 4. Kinyor (Ken) 1.44,35. Mijl: 1. Kiprono-Choge (Ken) 3.50,01 minuten, 2. Souleiman (Dji) 3.50,07, 3. Kiplagat Magut (Ken) 3.50,93; opgave: Som; 3.000 meter: 1. Mo Farah (GBr) 7.36,85 minuten, 2. Hill (VSt) 7.42,32, 3. Bumbalough (VSt) 7.42,91; 110 meter horden: 1. Oliver (VSt) 13,20 seconden, 2. Sharman (GBr) 13,26, 3. Noga (Pol) 13,31; uitgeschakeld in serie: Smet 13,74; 400 meter horden: 1. Tinsley (VSt) 47,98 seconden, 2. Dutch (VSt) 48,40, 3. Gaymon (VSt) 48,46; 3.000 meter steeple: 1. Kipruto (Kenia) 8.06,86 minuten, 2. Kirui (Ken) 8.06,96, 3. Birech (Ken) 8.12,51; Hoog: 1. Bondarenko (Oek) 2,38 meter, 2. Kynard (VSt) 2,36, 3. Essa Barshim (Qat) 2,24. Polsstokhoogspringen: 1. Lavillenie (Fra) 6,02 meter, 2.Otto (Dui) 5,77, 3. Holzdeppe (Dui) 5,70, 4. Cutts (GB) 5,70. Ver: 1. Menkov (Rus) 8,31 meter, 2. Lapierre (Aus) 8,17, 3. Mauro da Silva (Bra) 8,00. Discus: 1. Malachowski (Pol) 67,35 meter, 2. Wierig (Dui) 66,60, 3. Kanter (Est) 66,29, 4. Cadee 65,37. 4x100 meter: 1. Jamaica 37,75 seconden, 2. Frankrijk 38,45, 3. Canada 38,58, 6. Nederland 39,69.


Vrouwen, 100 meter: 1. Okagbare (Nig) 10,79 seconden, 2. Pierre (VSt) 10,85, 3. Baptiste (Tri) 10,93; 4. Fraser-Pryce (Jam) 10,94 (10,77 in serie); uitgeschakeld in serie: Schippers 11,18. 200 meter: 1. Felix (VSt) 22,41 seconden, 2. Solomon (VSt) 22,50, 3. Strachan (Bah) 22,63, 400 meter: 1. Ohuruogu (GBr) 50,00, 2. McCorory (VSt) 50,13, 3. Hastings (VSt) 50,68. 800 meter: 1. Martinez (VS) 1.58,19 minuten, 2. Lavric (Roe) 1.59,79, 3. Wilson (VS) 2.00,20, 4. Okoro (GB) 2.00,35. 1.500 meter: 1. Kuria (Ken) 4.08,77 minuten, 2. Lakhouad (Mar) 4.08,91, 3. Mackey (VS) 4.09,02, 4. Buckman (Aus) 4.09,23, 12. Susan Kuijken 4.11,28. 3.000 meter: 1. Rowbury (VS) 8.41,46 minuten, 2. Anderson (VS) 8.42,64, 3. Huddle (VS) 8.42,99, 4. Reid (Can) 8.44,02. 100 meter horden: 1. Pearson (Aus) 12,65 seconden, 2. Porter (GBr) 12,76, 3. Wells (VSt) 12,95. 400 meter horden: 1. Hejnova (Tsj) 53,07 seconden, 2. Shakes-Drayton (GB) 53,67, 3. Moline (VS) 54,32, 4. Carter (VS) 54,83. Ver: 1. Johnson-Thompson (GBr) 6,46 meter, 2. Stuart (Bah) 6,46, 3. Ugen (GBr) 6,44. Kogel: 1. Adams (NZe) 20,90 meter, 2. Schwanitz (Dui) 19,74, 3. Carter (USA) 19,24. Speer: 1. Obergföll (Dui) 65,61, 2. Abakoemova (Rus) 64,48, 3. Mickle (Aus) 63,05. Polsstokhoogspringen: 1. Silva (Cub) 4,83 meter, 2. Suhr (VS) 4,73 meter, 3. Murer (Bra) 4,63, 4. Spiegelburg (Dui) 4,63. 4 x 100 meter: 1. Groot-Brittannie 42,69 seconden, 2. Mixed team 43,16, 3. Frankrijk 43,46, 4. Canada 43,47, Nederland DNF.


Autosport

HUNGARORING: Formule 1, Grote Prijs van Hongarije: 1. Hamilton (GBr) Mercedes 1.42.39,445, 2. Räikkönen (Fin) Lotus op 10,938, 3. Vettel (Dui) Red Bull 12,459, 4. Webber (Aus) Red Bull 18,044, 5. Alonso (Spa) Ferrari 31,411, 6. Grosjean (Fra) Lotus 52,295, 7. Button (GBr) McLaren 53,819, 8. Massa (Bra) Ferrari 56,447, 9. Perez (Mex) McLaren 1 ronde, 10. Maldonado (Ven) Williams, 11. Hülkenberg (Dui) Sauber, 12. Vergne (Fra) Toro Rosso, 13. Ricciardo (Aus) Toro Rosso, 14. Van der Garde (Ned) Caterham 2 ronden, 15. Pic (Fra) Caterham, 16. Bianchi (Fra) Marussia 3 ronden, 17. Chilton (GBr)Marussia.Uitgevallen: Di Resta (GBr) Force India, Rosberg (Dui) Mercedes, Bottas (Fin) Williams, Gutierrez (Mex) Sauber, Sutil (Dui) Force India.


Stand WK na tien races: 1. Vettel 172 punten, 2. Räikkönen 134, 3. Alonso 133, 4. Hamilton 124, 5. Webber 105, 6. Rosberg 84, 7. Massa 61, 8. Grosjean 49, 9. Button 39, 10. Di Resta 36.


Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 277, 2. Mercedes 208, 3. Ferrari 194, 4. Lotus 183, 5. Force India 59, 6. McLaren 57.


Golf

MOSKOU, Russisch Open, Europese Tour, eindstand: 1. Hoey (NIe) 272 (70-67-65-70, 16 onder par), 2. Kaleka (Fra) 276 (70-67-71-68), Nixon (Eng) 276 (69-70-68-69), 4. Hansen (Den) 277, 5. Wen-chong Liang (Chn), Havret (Fra), Foster (Eng), Morrison (Eng) 278, 24. o.a. Lafeber 285.


Honkbal

Hoofdklasse, mannen: Pioniers - The Hawks 3-2, HCAW - Kinheim 2-1, The Hawks - ioniers 0-24, Pirates - UVV 10-2, Kinheim - HCAW 11-1.


Stand:


Neptunus3352UVV3430


Kinheim3652HCAW3525


Pirates3551The Hawks3615


Pioniers3647AdoLakers334


Motorcross

KLETTWITZ, Grand Prix van Duitsland,


MX1, eerste manche: 1. Desalle (Bel) Suzuki, 2. Cairoli (Ita) KTM, 3. Searle (Eng) Kawasaki, 15. Brakke (Ned) Yamaha. Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Desalle, 3. De Dycker (Bel) KTM, 8. Brakke. Stand WK: 1. Cairoli 611, 2. Desalle 503, 3. De Dycker 479, 22. Brakke 36.


MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Charlier (Fra) Yamaha, 3. Tixier (Fra) KTM, 5. Coldenhoff (Ned) KTM. Tweede manche: 1. Herlings, 2. Tixier, 3. Coldenhoff. Stand WK: 1. Herlings 642, 2. Tixier 483, 3. Butron (Spa) KTM 416, 5. Coldenhoff 362.


Schaken

DIEREN: Open NK, belangrijkste partijen vijfde ronde: L'Ami - Sethuraman (Ind) 1-0, Belkhodja (Tun) - Zacharts (Rus) ¿, Greenfeld (Isr) -Beukema 1-0, Sengupta (Ind) - Zacharts (Rus) 1-0, Van Foreest - Pruijssers 1-0, Admiraal - Goudriaan 0-1, Akshat (Ind) - De Jong 1-0, Heemskerk - Hendriks 0-1, Pijpers - Meijenfeldt ¿-¿, Vos - Wempe 0-1,


Stand: 1. L'Ami 4¿, 2. Belkhodja, Greenfeld, Sengupta, Van Foreest, Akshat, Goudriaan 4.


Tennis

GSTAAD, int. toernooi, mannen, halve finales: Haase (Ned) - López (Spa) 4-6, 6-1, 6-4, Joezjni (Rus) - Hanescu (Roe) 6-3, 6-3; Finale: Joezjni - Haase 6-3, 6-4..


UMAG, int. toernooi mannen, halve finales: Fognini (Ita) - Monfils (Fra) 6-0, 3-6, 7-6, Robredo (Spa) - Seppi (Ita) 6-3, 2-6, 6-4; finale: Robredo - Fognini 6-0, 6-3.


ATLANTA: int. toernooi mannen, halve finales: Isner (VSt) - Hewitt (Aus) 6-4, 4-6, 7-6, Anderson (ZAf) - Harrison (VSt) 6-3, 7-6.


BAKOE, int. toernooi vrouwen, halve finales: Peer (Isr) - Linette (Pol) 6-1, 6-1, Svitolina (Oek/7) - Cadantu (Roe/4) 6-1, 6-4; finale: Svitolina (Oek) - Shahar Peer (Isr) 6-4, 6-4.


STANFORD: int.toernooi, halve finales: Agnieszka Radwanska (Pol) - Hampton (VSt) 6-3 6-2, Cibulkova (Slw/3) - Cirstea (Roe/5) 6-4 6-0.


Voetbal

AMSTERDAM: Johan Cruijff Schaal: AZ - Ajax 2-3 wnv, 51. Gudmundsson 1-0, 67. Johannsson 2-0, 69. Eriksen 2-1, 75. Sigthorsson 2-2, 103. S.de Jong 2-3. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 48.000.


AZ: Esteban, Johansson, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever, Gudelj, Henriksen, Elm, (81. Overtoom), Beerens (84.Lewis), Johannsson, Gudmundsson (98. Martens).


Ajax: Vermeer, Van Rhijn (90+1. Veltman), Alderweireld, Moisander, Blind (106. Boilesen 106), S.de Jong, Schöne, Eriksen, Krkic (64. Andersen), Sigthorsson, Fischer.


OEFENDUELS


Vitesse - Bayer Leverkusen (Dui) 0-4 (0-3).


FC Volendam - NAC Breda 1-1 (1-1). Doelpunt NAC: Hooi.


ADO Den Haag - OFI Kreta (Gri) 1-0 (0-0). Doelpunt: Van Duinen.


RKC Waalwijk - De Graafschap 1-1 (0-0). Doelpunt RKC: Duits (strafschop).


SC Heerenveen - Osasuna (Spa) 2-2 (2-2). Doelpunten Heerenveen: Slagveer, Eikrem.


Ajax - Willem II 3-1 (2-0). Doelpunten Ajax: Van der Hoorn, Sana, Serero.


Feyenoord - Getafe 3-1 (1-0). Doelpunten Feyenoord: Immers, Pellè, Verhoek.


NEC - Osasuna 1-1 (1-0). Doelpunt NEC: Higdon.


FC Groningen - FC Emmen 1-1 (1-0). Doelpunt Groningen: De Leeuw.


BELGIË:


c

ompetitie, eerste speelronde:


Club Brugge - Charleroi 2-0, Genk - Oostende 3-0, Kortrijk - Leuven 1-0, Lierse SK - Z-Waregem 1-2, Bergen - Cercle Br. 1-1, Waasland-B. - Gent 1-1, Anderlecht - Lokeren 2-3, KV Mechelen - Standard Luik 0-2.

Wielrennen

WORLDTOUR, Clásica San Sebastián: 1. Gallopin (Fra) 232 km in 5.39.02, 2. Valverde (Spa) 0.28, 3. Kreuziger (Tsj), 4. Nieve (Spa), 5. Roche 0.29, 6. Landa (Spa) 0.36, 7. Moser (Ita) 0.51, 8. Serry (Bel), 9. Mollema (Ned), 10. Chavanel (Fra), 12. Gesink, 14. Poels, 18. Hoogerland 1.55, 26. Bulgac 2.44, 48. Slagter 4.40, 52. Tankink, 93. Stamsnijder 13.14. Opgave: o.a. Van Winden, Michel Kreder.


Stand WorldTour: 1. Froome (GBr) 587 punten, 2. Sagan (Slw) 409, 3. Rodriguez (Spa) 390, 15. Mollema 211, 28. Slagter 113. Ploegen: 1. Sky 1360, 2. Movistar 1115, 3. Katoesja 941, 9. Belkin 545, 18. Argos-Shimano 153, 19. Vacansoleil-DCM 113.


RONDE VAN POLEN, eerste etappe, Rovereto - Madonna di Campiglio: 1. Ulissi (Ita) 184 km in 4.59.32, 2. Atapuma (Col), 3. Majka (Pol), 4. Capecchi (Ita), 5. Basso (Ita), 6. Pozzovivo (Ita), 10. Weening, 25. Kruijswijk 1.10, 73. Bellemakers 12.29, 78. Dekker 16.43, 97. Lammertink 27.03, 120. Clement 35.28, 134. Mouris.


Tweede etappe, Marilleva - Passo Pordoi: 1. Riblon (Fra) 206 km in 6.03.40, 2. Rohregger (Oos) 1.02, 3. Preidler (Oos) 1.18, 4. Henao (Col) 1.35, 5. Majka (Pol), 6. Weening (Ned) 1.38, 15. Kruijswijk 2.19, 69. Dekker 28.17, 70 Lindeman, 90. Lammertink, 92. Bellemakers, 126. Clement 44.12, 132. Mouris.


Algemeen klassement: 1. Majka 11.04.43, 2. Henao 0.04, 3. Riblon 0.06, 4. Weening 0.07, 5. Jon Izagirre (Spa) 0.09, 17. Kruijswijk 1.58, 70. Lindeman 37.48, 76. Bellemakers 39.15, 84. Dekker 43.29, 96. Lammertink 53.49, 126. Clement 1.18.09, 132. Mouris 1.18.18.


AUCKLAND, WK BMX, mannen: 1. Phillips (GBr), 2. Willers (NZe), 3. Brethauer (Dui), 4. Jaspers. Vrouwen: 1. Buchanan (Aus), 2. Reynolds (Aus), 3. Valentino (Fra).


Zwemmen

BARCELONA: WK langebaan, finales eerste dag: mannen, 400 vrij: 1. Sun Yang (Chn) 3,41,59, 2. Hagino (Jap) 3.44,82, 3. Jaeger (VSt) 3.44,85, 4. Cochrane (Can) 3.45,02, 5. Guy (GBr) 3.47,96, 6. Brown (ZAf) 3.48,40.


4x100 vrij: 1. Frankrijk 3.11,18 (Agnel 48,76, Manaudou 47,93, Gilot 46,90, Stravius 47,59), 2. Verenigde Staten 3.11,42, 3. Rusland 3.11,44, 4. Australië 3.11,58, 5. Italië 3.12,62, 6. Duitsland 3.13,77.


Vrouwen, 400 vrij: 1. Ledecky (VSt) 3.59,82, 2. Costa (Spa) 4.02,47, 3. Boyle (NZe) 4.03,89, 4. Carlin (GBr) 4.04,03, 5. Kapas (Hon) 4.05,90, 6. Pinto (Ven) 4.07,14; 4x100 vrij: 1. Verenigde Staten 3.32,31 (Franklin 53,51, Coughlin 52,98, Vreeland 53,22, Romano 52,60), 2. Australië 3.32,43 (Cate Campbell 52,33, Bronte Campbell 53,47, McKeon 53,19, Coutts 53,44), 3. Nederland 3.35,77 (Bouwens 55,68, Heemskerk 52,86, Dekker 54,58, Kromowidjojo 52,65), 4. Zweden 3.36,56, 5. Canada 3.37,09, 6. Rusland 3.38,45.


WK open water, mannen, 25 km: 1. Lurz (Dui) 4.47.27,0, 2. Ryckeman (Bel) 4.47.27,4, 3. Dratstsjev (Rus) 4.47.28,1, 4. Meyer 4.47.28,2, 5. Alan do Carmo (Bra) 4.47.30, 6. Gianniotis (Gri) 4.47.31.


Vrouwen, 25 km: 1. Grimaldi (Ita) 5.07.18,7, 2. Maurer (Dui) 5.07.19,8, 3. Fabian (VSt) 5.07.20, 4. Franco (Ita) 5.07.22, 5. Ana Marcela Cunha (Bra) 5.07.23, 6. Jennings (VSt) 5.07.32.


Schoonspringen, mannen toren 10 meter: 1. Qiu Bo (Chn) 581,0, 2. Boudia (VSt) 517,4, 3. Klein (Dui) 508,55, 4. Sanchez (Mex) 506,35, 5. Garcia (Mex) 502,75, 6. Daley (GBr) 470,6.


Schoonspringen, vrouwen, 3 meter: 1. He Zi (Chn) 383,4, 2. Wang Han (Chn) 356,25, 3. Ware (Can) 350,25, 4. Cagnotto (Ita) 345,45, 5. Abel (Can) 339,75, 6. Marconi (Ita) 334,05; kwalificatie: 19. Jansen 261,7, 21. Freitag 258,25.


Synchroonzwemmen, ploegen, vrije combinatie: 1. Rusland 97,06, 2. Spanje 94,62, 3. Oekraïne 93,35, 4. Japan 92,02, 5. Canada 90,41, 6. Italië 89,55; 12. Nederland 82,07.


Waterpolo, vrouwen, kruiswedstrijden: Nederland - China 11-10 (2-2, 4-2, 2-3, 3-3). Doelpuntenmakers Nederland: Klaassen en Smit 3, Van Belkum en Sevenich 2, Stomphorst 1.


Rusland - Zuid-Afrika 22-3, Australië - Oezbekistan 25-2, Spanje - Nieuw-Zeeland 18-6, Verenigde Staten - Brazilië 14-3, Canada - Kazachstan 14-8, Hongarije - Groot-Brittannië 14-5, Italië - Griekenland 10-10 n.v. (Griekenland wint na strafworpen).


Kwartfinales: Nederland - Hongarije (maandag 20.15 uur), Rusland - Canada, Spanje - Verenigde Staten, Australië - Griekenland.


Mannen, kruiswedstrijden: Griekenland - Zuid-Afrika 13-5, Montenegro - Canada 12-4, Kroatië - Nieuw-Zeeland 21-4, Verenigde Staten - Spanje 6-10, Servië - Roemenië 13-5, Hongarije - Kazachstan 16-7.


Kwartfinales: Griekenland - Hongarije, Kroatië - Duitsland/Australië, Montenegro - Servië, Spanje - Italië/China.


Zeilen

SCHEVENINGEN, WK Nacra 17, Eindstand na 5+3 races (1 aftrek): 1. Besson/Riou (Fra) 20, 2. Saxton/Diamond (GBr) 23, 3. Buhler/Brugger (Zwi) 43, 4. Groeneveld/Begemann (Ned) 44; 7. Delnooz/De Koning 51, 13. Mulder/Visser 68.


WARNEMÜNDE, Open EK Finn, eindstand na 8 races: 1. Zbogar (Slv) 24, 2. Wright (GBr) 31, 3. Murdoch (NZe) 48, 4. Postma (Ned) 50; 30. Hagoort 207.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden