Uitslagen

Atletiek

UTRECHT: Marathon van Utrecht, mannen: 1. Babaryka (Oek) 2.19.10, 2. Molenhuis (Ned) 2.19.53, 3. Pechek (Tsj) 2.20.36 4, Van Erp (Ned) 2.26.05, Krotwaar (Ned) 2.27.32.


Vrouwen: 1. Tavenga (Zim) 2.35.26, 2. Lehenkova (Oek) 2.39.20, 3.Jereb (Slo) 2.39.47, Van Reijen (Ned) 2.42.35, Visser (Ned) 2.46.05.


Dammen

HEERHUGOWAARD: NK, zesde ronde: Van Berkel - Barkel 2-0, Vd Akker - Scholma 1-1, Meurs - Baljakin 1(-) - 1(+), Luteijn - Heusdens 1-1, Lemmen - Wijker 1-1, Thijssen - Mooser 1-1, Kroesbergen - Boomstra 1-1. Zevende ronde: Baljakin - Kroesbergen 1-1, Scholma - Meurs 1-1, Barkel - Vd Akker 0-2, Mooser - Van Berkel 1-1, Wijker - Thijssen 0-2, Heusdens - Lemmen 1(+) - 1(-), Boomstra - Luteijn 1-1. Achtste ronde: Vd Akker - Mooser 0-2, Meurs - Barkel 1-1, Baljakin - Scholma 1-1, Kroesbergen - Luteijn 2-0, Van Berkel - Wijker 2-0, Lemmen - Boomstra 1(-) - 1(+) , Thijssen - Heusdens 0-2.


Stand na achtste ronde: 1. Boomstra 12, 2. Meurs 10, 3. Baljakin, Kroesbergen, Vd Akker, 6. Luteijn, Heusdens, Scholma, Thijssen 8, 10. Barkel, Mooser, Lemmen 7, 13. Van Berkel 6, 14. Wijker 4.


Golf

AUGUSTA: US Masters, eindstand: 1. Watson (VSt) 278 slagen, wint na tweede extra hole, 2. Oosthuizen (ZAf) 278, 3. Westwood (Eng), Kuchar (VSt), Hanson (Zwe), Mickelson (VSt) 280, 7. Poulter (Eng) 283, 8. Scott (Aus), Rose (Eng), Harrington (Ier) 284.


Hockey

ROTTERDAM: EHL, mannen, achtste finales: Rotterdam (Ned) - Ühlenhorst Mulheim (Dui) 4-4 n.v. Rotterdam wint na shoot-outs: 5-4.


Kwartfinales: Amsterdam - Bloemendaal 3-2, Ühlenhorster HC (Dui) - Beeston (Eng) 7-1, Rotterdam - East Grinstead (Eng) 3-1, KHC Dragons (Bel) - Reading HC (Eng) 3-1.


Halve finales (Pinksterweekeinde): Amsterdam - Rotterdam, Ühlenhorster HC - KHC Dragons.


SAN SEBASTIAN: Club Champions Cup, vrouwen, groepsfase, ECCC, groep A: Den Bosch (Ned) - Atasport (Aze) 5-0; eindstand: 1. Den Bosch 2-10 (9-0), 2. Real Sociedad (Spa) 2-5 (3-8), 3. Atasport 2-1 (2-9); kwartfinales: Den Bosch - Izmailovo (Rus) 6-0, Uhlenhorst (Dui) - Real Sociedad 4-1.


BRUSSEL: Club Champions Cup, vrouwen, groepsfase, ECCC, groep D: Laren (Ned) - Club de Campo (Spa) 6-0; eindstand: 1. Laren 2-10 (13-0), 2. Club de Campo (Spa) 2-5 (3-7), 3. Grodno (WRu) 2-1 (1-10); kwartfinales: Laren - Royal Wellington (Bel) 9-0, Klipper (Dui) - Club de Campo 0-2 n.v.


Paardensport

ADDINGTON: Internationaal, dressuur, kür: 1. Schellekens-Bartels (Ned) Hunter Douglas Toots 79,701, 2. Barbancon Mestre (Spa) Painted Black 78,150, 3. Bechtolsheimer (GBr) Andretti 76,675, 6. Witte-Vrees/MacRider Vontango 73,975.


Motorcross

VALKENSWAARD: Grote Prijs van Nederland, X2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Searle (GBr) Kawasaki, 3. Roelants (Bel) Kawasaki, 15. Coldenhoff/KTM, 27. De Waal/Suzuki. Tweede manche: 1. Herlings, 2. Roelants, 3. Searle, 6. Coldenhoff, 19. De Waal.


Uitslag GP: 1. Herlings 50 punten, 2. Roelants 42, 3. Searle 42, 11. Coldenhoff 21, 23. De Waal 2.


MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Frossard (Fra) Yamaha, 16. Brakke/Yamaha, 21. Kras/Suzuki; tweede manche: 1. Cairoli, 2. Desalle, 3. Frossard, 21. Brakke; uitgevallen: Kras.


Uitslag GP: 1. Cairoli 50, 2. Desalle 44, 3. Frossard 40, 20. Brakke 5.


Motorsport

DOHA: Grote Prijs van Qatar, motoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 42,44,214 (166,2 km/uur), 2. Pedrosa (Spa) Honda 0,852, 3. Stoner (Aus) Honda 2,908, 4. Crutchlow (GBr) 17,114, 5. Dovisiozo (Spa) Yamaha 17,42, 6. Hayden (VSt) Ducati 28,413.


Moto2: 1. Marquez (Spa) Suter 40.34,225 (159,1 km/uur), 2. Iannone (Ita) Speed Up 0,061, 3. Espargaro (Spa) Kalex 1,412, 4. Rabat (Spa) Kalex 1,639, 5. Luthi (Zwi) 3,981, 6. Redding (GBr) 6,768.


Moto3: 1. Viñales (Spa) Honda 38.40,995 (150,2 km/uur), 2. Fenati (Ita) Honda 4,301, 3. Cortese (Dui) KTM 18,013, 4. Salom (Spa) KTM 18,20, 5. Oliveira (Por) Honda 18,745, 6. Khaidruddin (Mal) KTM 19,052; 24. Iwema (Honda) 1.54,193.


Tennis

AMSTERDAM:Davis Cup,Europees-Afrikaanse zone, tweede ronde: Nederland - Roemenië 5-0; Sijsling/Rojer - Daescu/Mergea 6-3, 7-6, 6-7, 3-6, 9-7, Haase - Luncanu 7-5, 6-2, Schoorel - Bragusi 6-2 6-2.


OROPESA DEL MAR: Davis Cup,wereldgroep, kwartfinales: Spanje - Oostenrijk 4-1; Granollers/Lopez - Marach/Peya 6-3, 4-6, 4-6, 6-7, Ferrer - Melzer 7-5, 6-3, 6-3, Almagro - Peya 7-5, 7-5.


MONTE CARLO: Frankrijk - Verenigde Staten 2-3; Benneteau/Llodra - Bryan/Bryan 6-4, 6-4, 7-6, Tsonga - Isner 3-6, 6-7, 7-5, 3-6, Simon - Harrison 6-2, 6-3.


PRAAG: Tsjechië - Servië 4-1; Berdych/Stepanek - Bozoljac/Zimonjic 6-4, 6-2, 7-6, Berdych - Tipsarevic 7-6, 7-6, 7-6, Rosol - Troicki 7-6, 7-5.


BUENOS AIRES: Argentinië - Kroatië 4-1; Nalbandian/Schwank - Cilic/Karlovic 3-6, 7-6, 6-3, 6-7, 8-6, Del Potro - Cilic 6-1, 6-2, 6-1, Monaco - Veic 6-1, 6-1.


Halve finales 14-16 september: Spanje - Verenigde Staten, Tsjechië - Argentinië.


CHARLESTON: Int. toernooi, vrouwen, halve finales: Serena Williams (VSt) - Stosur (Aus) 6-1, 6-1, Safarova (Tsj) - Hercog (Slv) 6-0, 6-0; finale: Williams - Safarova 6-0, 6-1.


Wielrennen

PARIJS- ROUBAIX: WorldTour (257 km): 1. Boonen (Bel) 5.55.22, 2. Turgot (Fra) 1.39, 3. Ballan (Ita), 4. Flecha (Spa), 5. Terpstra (Ned), 6. Boom (Ned) 1.43, 7. Tosatto (Ita) 3.31, 8. Hayman (Aus), 9. Vansummeren (Bel), 10. Wynants (Bel); 33. Tjallingii 6.27, 46. Leezer 7.50, 49. Lindeman 9.37, 55. Tankink, 74. Van Emden 13.05, 75. Mouris.


Stand WorldTour: 1. Boonen 366, 2. Gerrans (Aus) 210, 3. Sanchez (Spa) 208, 4. Nibali (Ita) 182, 5. Sagan (Slw) 179, 6. Valverde (Spa) 167; 14. Westra 92, 15. Terpstra 90, 18. Mollema 75.


RONDE VAN BASKENLAND: WorldTour, zesde en laatste etappe tijdrit Oñati (18,9 km): 1. Sanchez (Spa) 28.48, 2. Mollema (Ned) 0.06, 3. Martin (Dui) 0.07, 4. Pinotti (Ita) 0.15, 5. Cunego (Ita) 0.16, 6. Rodriguez (Spa() 0.21, 7. Clement (Ned) 0.22; 34. Poels 1.19, 60. Bulgac 2.07, 111. Hoogerland 4.18.


Eindklassement: 1. Sanchez 20.58.15, 2. Rodriguez 0.12, 3. Mollema 0.42, 4. Cunego 0.47, 5. Martin 0.54, 6. Nordhaug (Noo) 1.03; 17. Poels 2.01, 43. Hoogerland 16.42, 80. Bulgac 39.08, 96. Clement 45.58.


ROND OM KEULEN: 196,7 Km:1. Barta (Tsj) 5.05.58, 2. Bagdonis (Lit) 2.02, 3. Marczynski (Fil), 4. Broett (Rus), Dumoulin (Ned), 6. Kelderman, 7. Lammertink, 11. Van Poppel 6.43, 32. Van Luijk 13.27, 39. Bos 13.30, 48. Hamelink 13.40, 50. Vermeer, 54. Van Hummel.


MELBOURNE: WK baan, mannen, keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. Kenny (GBr).


Koppelkoers: 1. België (De Ketele/Van Haecke) 24, 2. Groot-Brittannië (Swift/Thomas) 18, 3. Australië (Howard/Meyer) 11, 7. Nederland (Schep/Stroetinga) 5.


Sprint, finale: Baugé (Fra) wint van Kenny (GBr); 3e plaats: Hoy (GBr) w.v. Perkins (Aus).


Individuele achtervolging, finale: Hepburn (Aus) 4.15,839 w.v. Bobridge (Aus) 4.16,313; 3e plaats: Gough (NZe) 4.16,945 w.v. Dennis (Aus) 4.18,594; kwalificaties: 12. Heimans 4.26,569, 20. Veldt 4.35,977.


Puntenkoers: 1. Meyer (Aus) 33 punten, 2. Swift (GBr) 32, 3. De Ketele (Bel) 30, 14. Schep 1.


Vrouwen, individuele achtervolging, finale: Shanks (NZe) 3.30,199 wint van Houvenaghel (GBr) 3.32,340; 3e plaats: Ankudinoff (Aus) 3.33,593 w.v. Cure (Aus) 3.33,642; 500 m tijdrit: 1. Meares (Aus) 33,010 (wereldrecord), 2. Welte (Dui) 33,626, 3. Varnish (GBr) 33,999, 7. Kanis 34,280.


Omnium: 1. Trott (GBr) 28 punten, 2. Edmondson (Aus) 31, 3. Hammer (VSt) 36.


Keirin: 1. Meares (Aus), 2. Gnidenko (Rus), 3. Vogel (Dui).


Zeilen

PALMA DE MALLORCA: Trofeo Princesa Sofia, wereldbeker, laser Radial, eindstand na 11 races: 1. Cebrian (Spa) 44, 2. Van Acker (Bel) 48, 3. Bouwmeester (Ned) 55.


Laser, eindstand na 11 races: 1. Grotelüschen (Dui) 58, 2. Goodison (GBr) 67, 3. Burton (Aus) 69, 8. Van Schaardenburg 98.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden