Uitslagen

Motorsport

VALENCIA: GP van Valencia: MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 46.10,302, 2. Pedrosa (Spa) Honda op 3,934, 3. Marquez (Spa) Honda 7,357, 4. Rossi (Ita) Yamaha 10,579, 5. Bautista (Spa) Honda 14,965, 6. Bradl (Dui) Honda 24,399; eindstand WK: 1. Marquez 334 punten, 2. Lorenzo 330, 3. Pedrosa 300.

Moto2: 1. Terol (Spa) Suter Honda 43.24,972, 2. Torres (Spa) Suter Honda op 4,047, 3. Zarco (Fra) Suter Honda 5,993; eindstand WK: 1. Espargaro (Spa) Kalex Honda 265 punten, 2. Redding (Eng) Kalex Honda 225, 3. Rabat (Spa) Kalex Honda 215.

Moto3: 1. Vinales (Spa) KTM 40.12,463, 2. Folger (Dui) Kalex KTM op 0,186, 3. Rins (Spa) KTM 0,187, 21. Iwema Kalex KTM 44,620; eindstand WK: 1. Vinales 323 punten, 2. Rins 311, 3. Salom (Spa) KTM 302, 24. Iwema 8.

Schaken

CHENNAI: WK, 1ste partij: Carlsen (Noo) - Anand (India) ¿-¿; 2de partij: Anand - Carlsen ¿-¿; stand: 1-1.

Tennis

LONDEN: World Tour Finals, mannen: groep B: Federer (Zwi) - Del Potro (Arg) 4-6, 7-6, 7-5, Djokovic (Ser) - Gasquet (Fra) 7-6, 4-6, 6-3; eindstand: 1. Djokovic 3-6, 2. Federer 3-4, 3. Del Potro 3-2, 4. Gasquet 3-0; halve finales: Nadal (Spa) - Federer (Zwi) 7-5, 6-3.

Schaatsen

CALGARY: WB, mannen: 500 m: 1. Fredricks (VSt) 34,46, 2. Mo Tae-bum (ZKo) 34,47, 3. Ronald Mulder (Ned) 34,52, 4. Gregg (Can) 34,53, 5. Whitmore (VSt) 34,56, 6. Hospes (Ned) 34,57, 7. Kato (Jap), Smeekens (Ned) 34,61 (8), 9. Michel Mulder (Ned) 34,68, 10. Haga (Jap) 34,72, 17. Nuis 34,93; stand WB: 1. R.Mulder 170 punten, 2. Mo Tae-bum 160, 3. Gregg 130.

1.000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,46, 2. Nuis (Ned) 1.07,57, 3. Hansen (VSt) 1.07,64, 4. Koezin (Kaz) 1.07,71 (5), 5. Verweij (Ned) 1.07,71 (9), 6. Mo Tae-bum (ZKo) 1.07,92, 7. Gregg (Can) 1.07,95, 8. Schwarz (Dui) 1.08,11, 9. Michel Mulder (Ned) 1.08,21, 10. Groothuis (Ned) 1.08,24; 12. De Vries 1.08,52.

5 km: 1. Kramer (Ned) 6.04,46, 2. Bergsma (Ned) 6.06,93, 3. Lee Seung-hoon (ZKo) 6.07,04, 4. De Jong (Ned) 6.08,80, 5. Verweij (Ned) 6.09,51, 6. Blokhuijsen (Ned) 6.11,91, 7. Geisreiter (Dui) 6.13,03, 8. Lunde Pedersen (Noo) 6.13,32, 9. Beckert (Dui) 6.14,21, 10. Swings (Bel) 6.14,65.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Verweij, Blokhuijsen) 3.37,17 (wereldrecord), 2. Verenigde Staten 3.38,66, 3. Zuid-Korea 3.40,53.

Vrouwen, 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 36,74 (wereldrecord), 2. Wolf (Dui) 37,18, 3. Beixing Wang (Chn) 37,30, 4. Boer (Ned) 37,36, 5. Richardson (VSt) 37,44, 6. Fatkoelina (Rus) 37,52, 7. Jing Yu (Chn) 37,60. 8. Kodaira (Jap) 37,61, 9. Hesse (Dui) 37,65. 10. Bowe (VSt) 37,74; 13. Oenema 37,96, 16. Van Riessen 38,19.

1.000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.13,23, 2. Van Beek (Ned) 1.13,36, 3. Bowe (VSt) 1.13,70, 4. Lee Sang-hwa (ZKo) 1.14,19, 5. Fatkoelina (Rus) 1.14,28, 6. Boer (Ned) 1.14,36, 7. Wüst (Ned) 1.14,46, 8. Beixing Wang (Chn) 1.14,59, 9. Hesse (Dui) 1.14,78, 10. Nesbitt (Can) 1.15,00, 17. Van Riessen 1.15,41, 18. Kamminga 1.16,03.

1.500 meter: 1. Van Beek (Ned) 1.52,95, 2. Wüst (Ned) 1.53,30, 3. Sablikova (Tsj) 1.54,44, 4. Leenstra (Ned) 1.54,59, 5. Lobisjeva (Rus) 1.54,66, 6. Njatun (Noo) 1.55,17, 7. Nesbitt (Can) 1.55,18, 8. Pechstein (Dui) 1.55,22, 9. Skokova (Rus) 1.55,27, 10. Sjichova (Rus) 1.55,30; 13. Voorhuis 1.55,54, 19. Van der Weijden 1.56,75.

DEN HAAG: Marathon Cup, mannen: 1. Hekman, 2. Stroetinga, 3. Francolini (Ita), 4. Bob de Vries, 5. Hadders, 6. Plender; stand (na 5 wedstrijden): 1. Bob de Vries 151,1 punten, 2. Hekman 109,3, 3. Stroetinga 97.

Vrouwen: 1. Kleibeuker, 2. Vormeer, 3. Schouten, 4. Huisman, 5. Van der Wal. 6. Ketellapper-Zielman; stand: 1. Ensing 121,1 punten.

Shorttrack

TURIJN: olympisch kwalificatietoernooi: mannen: 500 m: 1. Charles Hamelin (Can), 2. An (Rus), 3. Jean (Can), 6. Van der Wart, 8. Kerstholt, 22. Breeuwsma. 1.000 m: 1. Charles Hamelin, 2. An, 3. Grigorev (Rus), 5. Knegt, 13. Breeuwsma, 16. Van der Wart. 1.500 m: 1. Lee Han-Bin (ZKo), 2. Krueger (VSt), 3. Knegt (Ned), 10. Kerstholt, 35. Hakkenberg. Aflossing: 1. Canada, 2. Rusland, 3. Nederland.

Vrouwen, 500 m: 1. Wang Meng (Chn), 2. Fontana (Ita), 3. Fan Kexin (Chn), 13. Yara van Kerkhof, 15. Ter Mors, 28. De Vries. 1.000 m: 1. Shim Suk Hee (ZKo), 2. Kim Alang (ZKo), 3. Park Seung-Hi (ZKo), 7. Ter Mors, 15. Yara van Kerkhof, 34. De Vries. 1.500 m: 1. Shim Suk Hee (ZKo), 2. Park Seung-Hi (ZKo), 3. Zhou (Chn), 12. Ter Mors, 29. Van Ruijven, 32. De Vries. Aflossing: 1. Zuid-Korea, 2. China , 3. Italië, 5. Nederland.

Veldrijden

HAMME-ZOGGE: Superprestige: 1. Albert (Bel) 1.03.33, 2. Nys (Bel) 0.13, 3. Walsleben (Dui) 0.36, 9. Wubben (Ned) 1.57, 10. Van Amerongen (Ned) 2.01, 11. Van der Haar (Ned) 2.11, 14. Van Empel (Ned) 2.40, 18. Van den Brand (Ned) 4.04.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden