Uitslagen

Atletiek

LONDEN: Diamond League: mannen, 100 m: 1. Blake (Jam) 9,95 (-1.6 m/s), 2. Carter (Jam) 10,01, 3. Rodgers (VSt) 10,04; 200 m: 1. Dix (VSt) 20,16, 2. Weir (Jam) 20,43, 3. Edward (Pan) 20,55; 400 m: 1. James (Gra) 44,61, 2. Gonzalez (Jam) 44,85, 3. Brown (Bah) 45,04; 800 m: 1. Rudisha (Ken) 1.42,91, 2. Kaki (Sud) 1.43,13, 3. Kiplagat Lalang (Ken) 1.44,13, 6. Som (Ned) 1.45,69; 5000 m: 1. Mottram (Aus) 13.23,97, 2. True (VSt) 13.28,21, 3. Bethke (VSt) 13.33,16;


110 horden: 1. Robles (Cub) 13,04, 2. Richarson (VSt) 13,08, 3. Oliver (VSt) 13,19; 400 horden: 1. Culson (PRi) 48,33, 2. Tinsley (VSt) 48,90, 3. Gorden (Tri) 49,47; 3000 steeple: 1. Rutto Komen (Ken) 8.21,40, 2. Olinger (VSt) 8.23,36, 3. Belabbas (Fra) 8.24,63; 4x100 m: 1. Verenigde Staten 38,23, 2. Groot-Brittannië II 38,60, 3. Groot-Brittannië I 38,83, 5. Nederland (Feller, Codrington, Van Luijk, Martina) 39,77; hoog: 1. Silnov (Rus) 2,36, 2. Williams (VSt) 2,34, 3. Sjoetov (Rus) 2,31; ver: 1. Watt (Aus) 8,45, 2. Tomlinson (GBr) 8,30, 3. Rutherford (GBr) 8,19; hinkstapsprong: 1. Taylor (VSt) 17,68, 2. Oke (Nig) 17,21, 3. Idowu (GBr) 17,07; discus: 1. Alekna (Lit) 66,71 m, 2. Kovago (Hon) 66,29, 3. Hadadi (Ira) 64,76, 7. Cadée 62,24.


Vrouwen, 100 m: 1. Jeter (VSt) 10,93, 2. Baptiste (Tri) 10,97, 3. Fraser (Jam) 11,10; 200 m: 1. Knight (VSt) 22,69 (-1,1 m/s), 2. Simpson (Jam) 22,84, 3. Solomon (VSt) 22,85; 400 m: 1. Richards-Ross (VSt) 49,66, 2. Whyte (Jam) 49,84, 3. Williams-Mills (Jam) 50,46. 800 m: 1. Meadows (GBr) 1.58,60, 2. Sinclair (Jam) 1.59,16, 3. Klocova (Slw) 1.59,65; 1500 m: 1. Dobriskey (GBr) 4.04,97, 2. England (GBr) 4.05,38, 3. Rowbury (VSt) 4.05,73; 100 horden: 1. Pearson (Aus) 12,58, 2. Carruthers (VSt) 12,67, 3. Ofili-Porter (GBr) 12,78; 400 horden: 1. Spencer (Jam) 52,79, 2. Walker (Jam) 53,90, 3. Shakes-Drayton (GBr) 54,62; polsstokhoog: 1. Suhr (VSt) 4,79, 2. Murer (Bra) 4,71, 3. Feofanova (Rus) 4,71; hinkstapsprong: 1. Saladoecha (Oek) 14,80, 2. Ripakova (Kaz) 14,49, 3. Veldakova (Slw) 14,48; speer: 1. Obergfoll (Dui) 66,13, 2. Spotakova (Tsj) 64,26, 3. Sayers (GBr) 61,29.


Beachvolleybal

KLAGENFURT (Oos): World Tour, vrouwen, halve finales: May-Treanor/Walsh (VSt) - Keizer/Van Iersel (Ned) 18-21, 21-14, 15-12, Xue Chen/Zhang Xi (Chn) - Talita /Antonelli (Bra) 21-16, 28-26; om derde plaats: Keizer/Van Iersel - Talita/Antonelli 21-18, 24-22; finale: May-Treanor/Walsh - Xue Chen /Zhang Xi 21-14, 26-24.


Cricket

PLAY OFFS: kampioenspoule: VRA - HCC 2-0, VRA 200/7, HCC 184 all out, ACC - VOC 2-0, ACC 139/2, VOC 138 all out; stand: 1. VRA 14-24, 2. ACC 14-22, 3. HCC 13-12, 4. VOC 13-12.


Degradatiepoule: Quick-Hermes DVS 2-0, Quick 233/5, Hermes DVS 148 all out, Excelsior- Rood & Wit 2-0, Excelsior 140/9, Rood en Wit 139 all out; stand: 1. Quick 13-14, 2. Excelsior 13-14, 3. Hermes DVS 14-10, 4. Rood & Wit 14-0.


Hockey

BOOM: oefenduel, mannen: België - Nederland 2-4.


Honkbal

Hoofdklasse, mannen: zaterdag: ADO - Neptunus 0-12, Pioniers - Pirates 3-3, Sparta/Feyenoord - HCAW 8-4, UVV - Kinheim 6-7.


Zondag: Neptunus - ADO 10-1, Pirates - Pioniers 0-2, Kinheim - UVV 12-11, HCAW - Sparta/Feyenoord 7-2, Neptunus - ADO 7-6.


Neptunus4262UVV4234


Kinheim4260Sparta/F.4132


Pirates4159HCAW4226


Pioniers4149ADO4110


Inline-skaten

ZWOLLE: EK, marathon: mannen: marathon: 1. Guyader (Fra) 1.04.42, 2. Francolini (Ita) op 0.01, 3. Hekman (Ned), 4. Swings (Bel), 5. Berga (Ned), 6. Rijhnen (Dui), 7. Vidondo (Spa), 8. Ariëns; vrouwen: 1. Armee (Bel) 1.19.20, 2. Berg (Dui) op 0.06, 3. Gegner (Dui), 4. Strüver (Dui), 5. Goovaerts (Bel) 0.07, 6. Huisman (Ned), 9. Elma de Vries 0.10.


Motorsport

LOKET: Grote Prijs van Tsjechië, MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Goncalves (Por) Honda; tweede manche: 1. Desalle, 2. Tanel Leok (Est), 3. Goncalves. Uitslag GP: 1. Desalle 47 punten, 2. Cairoli 43, 3. Goncalves 40; stand WK: 1. Cairoli 509, 2. Desalle 461, 3. Frossard (Fra) Yamaha 428.


MX2, eerste manche: 1. Roczen (Dui) KTM, 2. Herlings (Ned) KTM, 3. Aubin (Fra) KTM, 19. Kras/Suzuki; tweede manche: 1. Roczen, 2. Herlings, 3. Searle (GBr) Kawasaki; uitgevallen: Kras. Uitslag GP: 1. Roczen 50, 2. Herlings 44, 3. Searle 35, 24. Kras 2; stand WK: 1. Roczen 540, 2. Herlings 513, 3. Searle 435, 19. Coldenhoff 90, 23. Kras 49.


Paardensport

DUBLIN: CHIO, landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië 8 strafpunten (Skelton/Carlo 0+0, barrage 0-39,98, Michael Whitaker/Gig Amai 4+0, Brash/Intertoy Z 12+4, Smith/Talan 4+0), 2. Ierland 8 (Twomey/Tinka's Serenade 0+ng, opgave), 2. Sweetnam/Amaretto Darco 0+0, Fitzgibbon/Puissance 4+0, Lynch/All Inclusive 5+4), 3. België en Frankrijk 12, 5. Verenigde Staten 16, 6. Duitsland 24, 7. Nederland 25 (Thijssen/Tyson 4+4, Raijmakers/Van Schijndel's Rascin 1+4, Leopold van Asten/VDL Groep Santana B 12+4, Wout-Jan van der Schans/Eurocommerce Seoul 12+0), 8. Denemarken 40.


Stand Super League: 1. Nederland 44, 2. Duitsland en Groot-Brittannië 40, 4. Ierland 39,4, 5. Frankrijk 34,5.


Horse Show, Grote Prijs, na barrage: 1. Hough (VSt) Quick Study 0/59,95, 2. Robert (Fra) Kellemoi de Pepita 0/63,02, 3. Leprevost (Fra) Mylord Carthago 4/55,16, 4. Whitaker (Eng) Gig Amal 4/55,38, 5. Philippaerts (Bel) Carlos 4/57,93, 6. Butler (Ier) Will Wimble 4/59,10, 8. Bruggink/Primeval Wings 8/55,18.


VALKENSWAARD: Horse Festival, Grote Prijs,


na barrage: 1. Van de Pol (Ned) Kirfa de Keisker 0/38,47, 2. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce Vigaro 0/39,20, 3. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Vleut 0/39.69, 4. Raether (VSt) Lyonell 0/40,05, 5. Voorn (Ned) Tobalio 0/40,58, 6. Zielke (Dui) Quantina 0/41,52, 8. Ben Schröder/Urban Hero.


Tennis

KITZBÜHEL: Int. toernooi, mannen, finale: Haase (Ned) - Montanes (Spa) 6-4, 4-6, 6-1.


WASHINGTON: Int. toernooi, mannen, kwartfinales: Monfils (Fra) - Tipsarevic (Ser) 6-4, 6-4, Isner (VSt) - Troicki (Ser) 7-6, 3-6, 6-1, Young (VSt) - Baghdatis (Cyp) 6-3, 7-6, Stepanek (Tsj) - Verdasco (Spa) 6-4, 6-4; halve finales: Monfils - Isner 6-4, 3-6, 7-6, Stepanek - Young 6-3, 6-3.


CARLSBAD: Int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Zvonareva (Rus) - Lisicki (Dui) 6-3, 3-6, 6-4, Petkovic (Dui) - Stephens (VSt) 6-2, 6-1, Ivanovic (Ser) - Shuai Peng (Chn) 6-4, 6-2, Agnieszka Radwanska (Pol) - Hantuchova (Slw) 0-6, 6-4, 6-4; halve finales: Zvonareva (Rus) - Ivanovic (Ser) 5-7, 6-4, 6-4, Agnieszka Radwanska - Petkovic 4-6, 6-0, 6-4.


Triatlon

LONDEN: WK series triatlon, vrouwen: 1. Jenkins (GBr) 2.00.34, 2. Jorgensen (VSt) 2.00.41, 3. Dittmer (Dui) 2.00.49, 4. Jackson (Aus) 2.00.51, 5. Snowsill (Aus) 2.00.52, 6. Hewitt (NZl) 2.00.54, 16. De Vries 2.01.37, 19. Klamer 2.01.57, 32. Boterenbrood 2.02.36.


Stand na 5 wedstrijden: 1. Riveros Diaz (Chl) 2498 punten, 2. Hewitt 2493, 3. Findlay (Can) 2490, 17. Boterenbrood 888, 28. Mensink 693, 30. Klamer 650, 34. De Vries 539, 76. Caelers 41.


Wielrennen

RONDE VAN DENEMARKEN: vierde etappe, Soro - Frederiksvaerk (111 km): 1. Modolo (Ita) 2.25.20, 2. Kocjan (Slv), 3. Bennati (Ita), 4. Belletti (Ita), 5. Ligthart (Ned), 6. Breschel (Den);


vijfde etappe, individuele tijdrit in Helsingor: 1. Porte (Aus) 13,2 in 15.09, 2. Larsson (Zwe) 0.10, 3. Dowsett (GBr) 0.17, 4. Quaade (Den) 0.24, 5. Gerrans (Aus) 0.29, 6. Bobridge (Aus) 0.30; zesde etappe, Hilleröd - Frederiksberg (162 km): 1. Bos (Ned) 3.27.51, 2. Modolo (Ita), 3. Belletti (Ita), 4. Gardeyn (Bel), 5. Furlan (Ita), 6. Colli (Ita); eindklassement: 1. Gerrans (Aus) 19.12.01, 2. Bennati (Ita) 0.09, 3. Morkov (Den) 0.29, 4. Gaudin (Fra) 0.33, 5. Dowsett (GBr) 0.41, 6. Cioni (Ita) 0.49, 11. Ligthart 1.30, 14. Lindeman 1.43, 17. Mol 2.08.


RONDE VAN POLEN: Zevende etappe, start en finish in Krakau (128 km): 1. Kittel (Dui) 2.50.00, 2. Sagan (Slw), 3. Howard (Aus), 4. Haussler (Aus), 5. Marcato (Ita), 19. Poels, 41. Clement, 57. Slagter, 98. Keijzer 3.32, 125. Timmer 6.13; eindklassement: 1. Sagan 26.39.58, 2. Martin (Ier) 0.06, 3. Marcato (Ita) 0.07, 4. Poels (Ned) 0.23, 5. Kennaugh (GBr) 0.25, 35. Slagter 2.54, 64. Clement 18.38, 124. Keijzer 52.59, 130. Timmer 1.08.35


RONDE VAN BURGOS: vierde etappe, Roa de Duero-Ciudad (168 km): 1. Moreno (Spa) 3.44.28, 2. Samuel Sanchez (Spa) 0.01, 3. Lastras (Spa), 4. Garcia (Spa), 5. Cobo (Spa), 6. Rodriguez (Spa); vijfde etappe, Areniscas - Lagunas de Neila (155 km): 1. Landa (Spa) 4.00.20, 2. Cobo (Spa) 0.03, 3. Rodriguez (Spa) 0.12, 4. Moreno (Spa) 0.17, 5. Jeandesboz (Fra) 0.33, 6. Atapuma (Col) 1.10; eindklassement: 1. Rodriguez 15.12.34, 2. Moreno 0.36, 3. Cobo 0.45, 4. Samuel Sanchez (Spa) 1.23, 5. Jeandesboz 1.52, 6. Lopez (Spa) 1.58.


DOHNANY (Slw): EK mountainbike, mannen (38,8 km):1. Kulhavy (Tsj) 1.45.38, 2. Absalon (Fra) 0.23, 3. Vogel (Zwi) 1.04, 4. Giger (Zwi) 2.16, 5. Van Houts (Ned) 2.23, 6. Hermida (Spa) 2.40;


vrouwen (29 km): 1. Dahle (Noo) 1.33.51, 2. Wloszczowska (Pol) 0.33, 3. Zakel (Slv) 0.58, 4. Kalentjeva (Rus) 1.32, 5. Klemencic (Slw) 1.44.


Zeilen

WEYMOUTH (Eng): pre-olympics, mannen, RS:X, na 6 races: 1. Dempsey (Eng) 7 punten, 2. Van Rijsselberge (Ned) 7, 3. Kokalanis (Gri) 20.


Rodriguez/Padilla (Spa) 24, 15. Coster/Coster 54.


470, na 6 races: 1. Leboucher/Garos (Fra) 13, 2. Belcher/Page (Aus) 25, 3. Matsunaga/Imamura (Jap) 28, 11. Sven/Kalle Coster 49.


Laser, na 6 races: Slingsby (Aus) 10, 2. Murdoch (NZe) 18, 3. Van Schaardenburg (Ned) 25.


Finn, na 4 races: 1. Ainslie (GBr) 14, 2. Lobert (Fra) 14, 3. Postma (Ned) 17.


Vrouwen, Laser Radial, na 6 races: 1. Bouwmeester (Ned) 8 punten, 2. Murphy (Ier) 26, 3. Weir (Aus) 27.


Matchracen, kwartfinales: Nederland - Verenigde Staten 2-3.


470, na 6 races: 1. Mills/Clark (GBr) 14, 2. Kondo/Tabata (Jap) 24, 3. Cohen/Bouskila (Isr) 30, 4. Westerhof/Berkhout (Ned) 31.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden