Uitslagen

Atletiek

HENGELO: FBK Games, IAAF World Challenge, mannen, 100 m (+0,3 m/s): 1. Collins (SKN) 10,05, 2. Martina (Ned) 10,10, 3. Thompson (Tri) 10,13; 800 m: 1. Kszczot (Pol) 1.45,11, 2. Lalang (Ken) 1.45,31, 3. Al-Azemi (Koe) 1.45,35, 6. Okken (Ned) 1.46,46, 9. Som (Ned) 1.46,67; 1500 m: 1. Shaweeh (ZAf) 3.31,82, 2. Keitany (Ken) 3.31,86, 3. Gebremedhin (Eth) 3.31,90, 13. Van der Westhuizen (Ned) 3.42,21, 14. De Boer (Ned) 3.43,96; 5000 m: 1. Soi (Ken) 12.59,15, 2. Chepkok (Ken) 12.59,28, 3. Cheshari (Ken) 12.59,72; 110 m horden: 1. Robles (Cub) 13,07, 2. Thomas (VSt) 13,18, 3. Trammell (VSt) 13,31, 4. Sedoc (Ned) 13,47; ver: 1. Saladino (Pan) 8,38, 2. Gaisah (Gha) 8,26, 3. Rutherford (GBr) 8,18; discus: 1. Harting (Dui) 68,23, 2. Cadée (Ned) 66,16, 3. Malachowski (Pol) 65,25, 8. Smith (Ned) 61,57; polsstokhoog: 1. Lobinger (Dui) 5,62, 2. Miles (VSt) 5,62, 3. Hölzdeppe (Dui) 5,50; kogelstoten: 1. Hoffa (VSt) 21,87, 2. Majewski (Pol) 21,39, 3. Cantwell (VSt) 21,15, geen geldige poging: Smith (Ned).


Vrouwen, 100 m: 1. Calvert (Jam) 11,05, 2. Ferguson (Bah) 11,12, 3. Zang Milama (Gab) 11,23, 9. Hagen (Ned) 11,75; 200 m (+1,1 m/s): 1. Dunn (VSt) 23,24, 2. Oyepitan (GBr) 23,33, 3. MAduaka (GBr) 23,41, 4. Samuel (Ned) 23,47; 800 m: 1. Meadows (GBr) 1.59,76, 2. Jackson (GBr) 2.00,24, 3. Negesa (Oeg) 2.00,40, 5. Hak (Ned) 2.00,76; 1500 m: 1. Jamal (Bah) 4.00,33, 2. Gezaghegne (Eth) 4.00,97, 3. Hilali (Mar) 4.01,33; 5000 m: 1. Defar (Eth) 14.45,48, 2. Ejigu (Eth) 14.46,12, 3. Utura (Eth) 14.46,36; 100 m horden: 1. Carruthers (VSt) 12,64, 2. Wells (VSt) 12,65, 3. Harper (VSt) 12,71; hoog: 1. Spencer (SLu) 1,94, 2. Aitova (Kaz) 1,91, 3. Stergiou (Gri) 1,88.


GÖTZIS: mannen tienkamp: 1. Hardee (VSt) 8689, 2. Suarez (Cub) 8440, 3. Pahapill (Est) 8389, 4. Sintnicolaas (Ned) 8304, 5. Knobel (Dui) 8288, 6. Kasjanov (Oek) 8251, 9. Vos (Ned) 8105. Rietveld (Ned) uitgevallen.


Vrouwen, zevenkamp, eindstand: 1. Ennis (GBr) 6790, 2. Tsjernova (Rus) 6539, 3. Nana-Djimou (Fra) 6409, 4. Oeser (Dui) 6359, 5. Zelinka (Can) 6353, 6. Dobrinska (Oek) 6332, 8. Schippers (Ned) 6172, 12. Fransen (Ned) 6012. Van Langen-Wisse (Ned) uitgevallen.


Autosport

MONACO: Formule 1, Grote Prijs van Monaco:1. Vettel (Dui) RedBull 2.09.38,373, 2. Alonso (Spa) Ferrari op 1,138 seconde, 3. Button (GBr) McLaren 2,378, 4. Webber (Aus) RedBull 23,101, 5. Kobayashi (Jap) Sauber 26,916, 6. Hamilton (GBr) McLaren 27,210; op 1 ronde: 7. Sutil (Dui) Force India, 8. Heidfeld (Dui) Renault, 9. Barrichello (Bra) Williams, 10. Buemi (Zwi) Toro Rosso; WK-stand: 1. Vettel 143 punten, 2. Hamilton 85, 3. Webber 79, 4. Button 76, 5. Alonso 69, 6. Heidfeld 29.


WK-stand, constructeurs: 1. Red Bull 222, 2. McLaren-Mercedes 161, 3. Ferrari 93.


Cricket

TOPKLASSE: VRA - Excelsior 2-0, VRA 162/5, Excelsior 161 all out. Hermes DVS - Quick 0-2, HDVS 156 all out, Quick 157/8. HCC - Rood & Wit 2-0, HCC 137/3, Rood & Wit 136 all out. VOC - ACC 0-2, VOC 194 all out, ACC 215. Stand: 1. ACC 5-8, 2. VRA 5-8, 3. HCC 5-6, 4. Hermes DVS 5-6, 5. Excelsior 5-4, 6. Quick 5-4, 7. VOC 5-4, 8. Rood & Wit 5-0.


Dammen

URK: WK, mannen, negentiende ronde: Georgiev (Rus) - Boomstra (Ned) 1-1, Silva (Bra) - Meurs (Ned) 0-2, Amrillajev (Rus) - Baljakin (Ned) 1-1, Virny (Dui) - Seck (Sen) 1-1, Mogilianski (VSt) - Ndjofang (Kam) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 1-1, Schwarzman (Rus) - Boezinski (Lit) 1-1, Artikow (Oez) - Domtsjev (Lit) 0-2, Getmanski (Rus) - Gantwarg (WRu) 1-1, Dul (Mng) - Van der Wijk (Ned) 1-1; Eindstand: 1. Georgiev 26, 2. Amrillajev 23, 3. Schwarzman en Ndjofang 22, 5. Valneris 22, 6. Baljakin 22, 7. Boomstra 21, 8. Virny en Domtsjev 21, 10. Meurs 21, 11. Getmanski 20, 12. Gantwarg 19, 13. Tzjizjov 19, 14. Dul 18, 15. Van der Wijk 17, 16. Mogilianski 16, 17. Boezinski 16, 18. Silva 15, 19. Seck 13, 20. Artikov 6.


Golf


BYSTRA: Slowaaks Open, European Ladies Tour, eindstand na 54 holes (ingekort): 1. Hedwall (Zwe) 205 (-11), 2. Boeljon (Ned) 207 (68 75 64), 3. Jennings (Eng).


Roeien


MÜNCHEN: Wereldbeker, twee-zonder, mannen, finale: 1. Reed/Triggs Hodge (GBr) 6.24,67, 2. Carboncini/Mornati (Ita) 6.28,37, 3. Gkountoulas/Gkountoulas (Gri) 6.29,85, 6. Sluis/Blink 6.36,92; acht finale: 1. Duitsland 5.26,75, 2. Groot-Brittannië 5.28,06, 3. Polen 5.28,82, 4. Nederland (Klem/Lücken/ Braas/Knab/Hamburger/Vellenga/Kuiper/Simon /Wiersum) 5.29,07; lichte vier-zonder, finale: 1. Denemarken 6.00,17, 2. Frankrijk 6.00,44, 3. Groot-Brittannië 6.00,46, 5. Nederland (Heijbrock/Pijs/Muda/Muda) 6.03,71.


Vrouwen, twee zonder finale: 1. Glover/ Stanning (GBr) 7.07,05, 2. Francia/Musnicki (VSt) 7.09,77, 3. Achterberg/Kingma (Ned) 7.11,50, 6. Belderbos/Bouw 7.19,32; Acht finale: 1. Nederland (Veenhoven/De Groot/Achterberg/Belderbos/ Repelaer van Driel/Kingma/Bouw/De Haan/ Schellens) 6.07,77, 2. Groot-Brittannië 6.09,02, 3. Roemenië 6.11,46; lichte dubbeltwee, finale: 1. Goodsell/Hosking (GBr) 6.59,36, 2. Twyman/Dennis (GBr) 7.00,71, 3. Hedstrom/Nichols (VSt) 7.02,42, 4. Sigmond/Head 7.04,74.


Schermen

DEVENTER: NK equipes, mannen, degen: 1. SC Den Bosch, 2. Zaal Kardolus, 3. AEW; floret: 1. OKK, 2. SC Amsterdam, 3. Hollandschermen.


Vrouwen, degen: 1. Zaal Kardolus, 2. SC Amsterdam, 3. Hollandschermen; floret: 1. SC Amsterdam, 2. SC Den Bosch, 3. Hollandschermen.


Tafeltennis

HEERLEN:ETTU Cup, finale, return: Li-Ning/Infinity Heerlen (Ned) - Berlin Eastside (Dui) 3-2; Li Jie - Ah Sim-Song 0-3, Lau Sui-Fei - Bakula 3-0, Li Jiao - Pota 2-3, Li Jie - Bakula 3-0, Lau - Ah 3-0 opgave: Eerste wedstrijd: 3-1.


Tennis

ROLAND GARROS: mannen, derde ronde: Nadal (Spa) - Veic (Kro) 6-1, 6-3, 6-0; Djokovic (Ser) - Del Potro (Arg) 6-3, 3-6, 6-3, 6-2; Murray (GBr) - Berrer (Dui) 6-2, 6-3, 6-2; Söderling (Zwe) - Mayer (Arg) 6-1, 6-4, 6-3; Simon (Fra) - Fish (VSt) 6-3, 6-4, 6-2; Troicki (Ser) - Dolgopolov (Oek) 6-4, 3-6, 6-3, 6-4; Ljubicic (Kro) - Verdasco (Spa) 6-3, 7-6, 6- 4; Falla (Col) - Kubot (Pol) 6-7, 6-4, 7-5, 6-4; Chela (Arg) - Rosol (Tsj) 6-2, 6-4, 3-6, 7-6; vierde ronde: Federer (Zwi) - Wawrinka (Zwi) 6-3, 6-2, 7-5; Fognini (Ita) - Montanes (Spa) 4-6, 6-4, 3-6, 6-3, 11-9; Djokovic - Gasquet (Fra) 6-4, 6-4, 6-2.


Vrouwen, derde ronde: Kirilenko (Rus) - Rus (Ned) 6-1, 6-1; Azarenka (WRu) - Vinci (Ita) 6-3, 6-2; Li Na (Chn) - Cirstea (Roe) 6-2, 6-2; Sjarapova (Rus) - ChanYung-Jan (Tai) 6-2, 6-3; Kvitova (Tsj) -King (VSt) 6-4, 6-2; Agnieszka Radwanska (Pol) - Wickmayer (Bel) 6-4, 6-4; Petkovic (Dui) - Gajdosova (Aus) 6-2, 4-6, 6-3; Makarova (Rus) - Kanepi (Est) 6-4, 7-5; vierde ronde: Schiavone (Ita) - Jankovic (Ser) 6-3, 2-6, 6-4; Bartoli (Fra) - Dulko (Arg) 7-5, 1-0 opgave; Pavlioetsjenkova (Rus) - Zvonareva (Rus) 7-6, 2-6, 6-2.


Volleybal

RIJSWIJK: European League, groep B: Spanje - Nederland 3-0, Oostenrijk - Griekenland 1-3. Stand: 1. Griekenland 2-4 (6-2), 2. Nederland 2-2 (3-3), 3. Spanje 2-2 (3-3), 4. Oostenrijk 2-0 (2-6).


Wielrennen

RONDE VAN ITALIË: twintigste etappe, Verbania - Sestrière (242 km): 1. Kirijenka (WRu) 6.17.02, 2. Rujano (Ven) 4.43, 3. Rodriguez 4.50, 4. Betancourt (Col) 5.31, 5. Gadret (Fra) 5.54, 6. Scarponi (Ita) 5.58, 7. Kruijswijk (Ned), 8. Contador (Spa), 9. Mentsjov (Rus), 10. Kreuziger (Tsj) 6.16, 11. Nibali (Ita) 6.20; 50. Hoogerland 15.15, 61. Tankink 19.03, 64. Weening 22.16, 92. Clement 32.50, 95. Van Winden 42.38, 138. Engels, 152. Flens, 159. en laatste Van Emden 47.35.


Eenentwintigste etappe, Milaan - Milaan, individuele tijdrit: 1. Wiggins (GBr) 30.13, 2. Rasmussen (Den) 0.07, 3. Contador (Spa) 0.36, 4. Porte (Aus) 0.43, 5. Popovitsj (Oek) 0.55, 6. Van Emden (Ned) 1.02, 7. Meyer (Aus) 1.04, 8. Gretsch (Dui) 1.08, 9. Machado (Por) 1.12, 10. Sivtsov (WRu) 1.16; 18. Flens 1.28, 20. Kruijswijk 1.31, 21. Clement 1.32, 26. Van Winden 1.42, 47. Tankink 2.27, 76. Hoogerland 3.00, 99. Weening 3.28, 150. Engels 4.54.


Eindklassement: 1. Contador 84.05.14, 2. Scarponi (Ita) 6.10, 3. Nibali (Ita) 6.56, 4. Gadret (Fra) 10.04, 5. Rodriguez (Spa) 11.05, 6. Kreuziger (Tsj) 11.28, 7. Rujano (Ven) 12.12, 8. Mentsjov (Rus) 12.18, 9. Kruijswijk (Ned) 13.51, 10. Sivtsov 14.10; 36. Tankink 1.20.47, 45. Weening 1.35.50, 58. Hoogerland 2.12.17, 108. Clement 3.20.46, 110. Engels 3.23.03, 121. Van Winden 3.44.38, 155. Flens 4.40.17, 159. Van Emden 4.49.15.


RONDE VAN BELGIË: derde etappe, Bertem - Eupen (202 km): 1. Gilbert (Bel) 4.50.47, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Leukemans (Bel), 4. De Waele (Bel) 0.07, 5. Silin (Rus) 0.21, 6. Van Leijen (Ned) 0.46, 7. Terpstra (Ned) 0.48; 10. Ligthart 0.56, 31. 3.05, 49. Mollema 4.59. Vierde etappe, Oreye - Putte: 1. Greipel (Dui) 3.51.43, 2. Kruopis (Lit), 3. Paolini (Ita), 4. Petit (Fra), 5. Davis (Aus).


Eindklassement: 1. Gilbert 16.48.46, 2. Van Avermaet (Bel) 0.20, 3. Leukemans (Bel) 0.36, 4. De Waele (Bel) 1.03, 5. Ligthart 1.16, 6. Terpstra 1.19, 8. Van Leijen 1.29, 18. Langeveld 3.51, 26. Mollema 14.30, 49. De Kort 22.32, 50. Veelers 22.33.


RONDE VAN BEIEREN: vierde etappe, individuele tijdrit (26 km): 1. Wiggins (GBr) 30,08, 2. Cancellara (Zwi) 0.32, 3. Boasson (Noo) 0,45.


Vijfde etappe, Friedberg - Moosburg (162,1 km): 1. Nizzolo (Ita) 3.40.00, 2. Degenkolb (Dui), 3. Boasson Hagen (Noo).


Eindklassement: 1. Thomas (GBr) 19.09.36, 2. Sörensen (Den) 0.17, 3. Albasini (Zwi) 0.19, 4. Kadri (Fra) 1.23, 5. Klier (Dui) 1.26.


Zeilen

MEDEMBLIK: Delta Lloyd Regatta, eindstanden, mannen, laser, na 10 races: 1. Slingsby (Aus) 24 punten, 2. Fontes (Bra) 40, 3. Bouwmeester (Ned) 57, 5. Van Schaardenburg 75, 11. Heiner 89; Finn, na 7 races: 1. Wright (GBr) 14, 2. Kljakovic (Kro) 15, 3. Casey (Aus) 36, 5. Postma 45; 470, na 8 races: 1. Belcher/Page (Aus) 16, 2. Kampouridis/Papadopoulos (Gri) 26, 3. Fantela/Marenic (Kro) 28, 5. Coster/Coster 35, 10. LeFevre/Krol 69; Star, na 8 races: 1. Scheidt/Prada (Bra) 16, 2. Kusznierewicz/Zycki (Pol) 33, 3. Melleby/Pedersen (Noo) 35, 9. Heiner/Van der Heijden 67; RS:X, na 11 races: 1. Lee (ZKo) 20, 2. Plavsic (Can) 41, 3. Aichen (Chn) 68; 49er, na 10 races: 1. Morrison/Rhodes (GBr) 39, 2. Outteridge/Jensen (Aus) 43, 3. Burling/Blair (NZe) 60.


Vrouwen, laser Radial, na 10 races: 1. Bou-wmeester 36, 2. Van Acker (Bel) 46, 3. Mihelic (Kro) 55, 12. Broekhuizen 127, 13. Blom 127;


470, na 7 races: 1. Westerhof/Berkhout (Ned) 15, 2. Kondo/Tabata (Jap) 22, 3. Grael/Swan (Bra) 33, 12. Keijzer/Van Veen 60; RS:X, na 7 races: 1. Li Ling (Chn) 17, 2. Crisp (Aus) 21, 3. Shreeve (Aus), 17. Bos-De Koning 87, 20. De Geus 93; Elliot, matchracen, finale: Team Groeneveld (Ned) - Team Lehtinen (Fin) 2-1.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden