Uitslagen

Atletiek

BERLIJN: Marathon, mannen: 1. Mutai (Ken) 2.04.15, 2. Kimetto (Ken) 2.04.16, 3. Kipsang (Ken) 2.06.12, 4. Manza (Ken) 2.08.28, 5. Keiyo (Ken) 2.08.41, 6. Maiyo (Ken) 2.09.19.


Vrouwen: 1. Kebede (Eth) 2.20.30, 2. Tsegaye (Eth) 2.21.19, 3. Sjoerjno (Oek) 2.23.32, 4. Chepchirchir (Ken) 2.24.56, 5. Tola (Eth) 2.25.14, 6. Biktimirova (Rus) 2.28.45.


UTRECHT: Singelloop, mannen (10 km): 1. Cheruiyot (Ken) 28.22, 2. Langat (Ken) 28.22, 3. Burgor (Ken) 28.22, 4. Sigei (Ken) 28.26, 5. Yiego (Ken) 28.41, 6. Geletiy (Oek) 29.14, 7. Nageeye 29.26 (1e NK), 8. Wassink 29.27 (2e NK), 9. Wiggers 29.40 (3e NK).


Vrouwen: 1. Boonstra 34.05 (1e NK), 2. De Knegt 34.11 (2e NK), 3. Holterman 34.20 (3e NK).


Basketbal

DEN BOSCH: Super Cup, mannen: Den Bosch-Leiden 57-67.


Vrouwen: Lions-Batouwe 83-52.


Golf

MEDINAH (VS): 39ste Ryder Cup: VS-Europa 13,5-14,5.


Foursome, vrijdag: Furyk/Snedeker-McIlroy/McDowell 1 up, Mickelson/Bradley wint 4&3-Donald/Garcia, Dufner/Johnson wint 3&2-Westwood/Molinari, Stricker/Woods-Poulter/Rose wint 2&1.


Zaterdag: Mickelson/Bradley wint 7&6- Westwood/Donald, Dufner/Johnson wint 2&1-Colsaerts/Garcia, Furyk/Snedeker 1 up-McIlroy/McDowell, Watson/Simpson-Poulter/Rose 1 up.


Fourballs, vrijdag: Watson/Simpson wint 5&4-Lawrie/Hanson, Mickelson/Bradley wint 2&1-McIlroy/McDowell, Woods/Stricker-Westwood/Colsaerts 1 up, Johnson/Kuchar wint 3&2-Rose/Kaymer.


Zaterdag: Johnson/Kuchar 1 up-Lawrie/Colsaerts, Watson/Simpson wint 5&4-Rose/Molinari, Woods/Stricker-Garcia/Donald 1 up, Dufner/Johnson-McIlroy/Poulter 1 up.


Zondag: Watson/Donald wint 2&1, Simpson/Poulter 2 up, Bradley/McIlroy wint 2&1, Mickelson/Rose 1 up, Snedeker/Lawrie wint 5&3, Colsaerts/Dustin Johnson wint 3&2, McDowell/Zach Johnson wint 2&1, Furyk/Garcia 1 up, Hanson/Dufner 2 up, Kuchar/Westwood wint 3&2, Stricker/Kaymer 1 up, Woods/Molinari all square


Handbal

ALMERE: Super Cup, mannen: Volendam-Aalsmeer 30-24.


Vrouwen: Dalfsen-Quintus 29-28.


Motorsport


ARAGON: Grand Prix van Aragon (Spa), MotoGP: 1. Pedrosa (Spa) Honda 42.10,444, 2. Lorenzo (Spa) Yamaha 6,472 Sek, 3. Dovizioso (Ita) Yamaha 11,047, 4. Crutchlow (Eng) Yamaha 11,184, 5. Spies (VSt) Yamaha 13,786, 6. Bautista (Spa) Honda 28,166.


Stand WK: 1. Lorenzo 290 punten, 2. Pedrosa 257, 3. Stoner (Aus) Honda 186.


Moto2: 1. Espargaro (Spa) Kalex 40.25,260, 2. Márquez (Spa) Suter 1,447, 3. Redding (Eng) Kalex 1,743, 4. Iannone (Ita) Speed Up 1,825, 5. Smith (Eng) Tech 3 2,193, 6. Zarco (Fra) Motobi 2,999.


Stand WK: 1. Márquez 258, 2. Espargaro 210, 3. Iannone 178.


Moto3: 1. Salom (Spa) Kalex KTM 40.56,391, 2. Cortese (Dui) KTM 0,155, 3. Folger (Dui) Kalex KTM 0,362, 4. Kent (GBr) KTM 1,115, 5. Vázquez (Spa) FTR Honda 1,160, 6. Rins (Spa) Suter Honda 1,765; uitgevallen: Iwema/FGR Honda.


Stand WK: 1. Cortese 245, 2. Salom 194, Viñales (Spa) FTR Honda 179, 24. Iwema 9.


Schaken

LONDEN: Grand Prix, achtste ronde: Leko (Hon) - Grisjoek (Rus) ¿-¿, Gelfand (Isr) - Giri ¿-¿, Kasimdzjanov (Oe) - Adams (Eng) 1-0, 0, Nakamura (VS) - Ivantsjoek (Oek) 0-1, Topalov (Bul) - Mamedjarov (Aze) ¿-¿, Dominguez (Cub) - Wang (Chi) ¿-¿.


Stand na achtste ronde: 1. Gelfand 5¿, 2. Mamedjarov 5, 3. Leko, Grisjoek, Topalov 4¿, 6. Wang, Ivantsjoek 4, 8. Giri, Dominguez,Kasimdzjanov 3¿, 11. Adams. 3, 12. Nakamura 2¿.


Tennis

BANGKOK: Int. toernooi, mannen, halve finales: Simon (Fra) - Tipsarevic (Kro) 6-4, 6-4, Gasquet (Fra) - Nieminen (Fin) 3-6, 7-5, 6-2.


Finale: Gasquet - Simon 6-2, 6-1.


KUALA LUMPUR: Int. toernooi,mannen, halve finales: Benneteau (Fra) - Ferrer (Spa) 6-4, 6-1, Monaco (Arg) - Nishikori (Jap) 6-2, 2-6, 7-6.


Finale: Monaco - Benneteau 7-5, 4-6, 6-3.


TOKIO: Int. toernooi, vrouwen, finale: Petrova (Rus) - Agnieszka Radwanska (Pol) 6-0, 1-6 6-3.


PEKING: int.toernooi, eerste ronde: Kvitova (Tsj) - Hantuchova (Slw) 6-2, 6-3, Ivanovic (Ser) - McHale (VSt) 6-3, 6-2, Sjvedova (Kaz) - Cibulkova (Slw/12) 6-4, 4-1 opgave, Zhang Shuai (Chn) - Wang Qiang (Chn) 6-3, 6-2, Oprandi (Zwi) - Urszula Radwanska (Pol) 7-5, 6-2, Hsieh Su-wei (Tha) - Zheng Saisai (Chn) 6-2, 6-3, Suarez Navarro (Spa) - Bacsinszky (Zwi) 6-4, 6-1, Lepchenko (VSt) - Pironkova (Bul) 7-5, 6-4, Paszek (Oos) - Govortsova (WRu) 7-5, 0-6, 7-6, Görges (Dui) - King (VSt) 6-7, 7-5, 6-2, Li Na (Chn) - Schiavone (Ita) 6-2, 6-3, Bartoli (Fra/9) - Jovanovski (Ser) 6-3, 6-3, Peng Shuai (Chn) - Wickmayer (Bel) 7-5, 7-5, Dominguez Lino (Spa) - Vinci (Ita) 6-7, 7-6, 6-2, Robson (GBr) - Date-Krumm (Jap) 6-4, 6-4, Giorgi (Ita) - Errani (Ita) 5-4 opgave, Makarova (Rus) - Kirilenko (Rus) 6-3, 6-3, Niculescu (Roe) - Safarova (Tsj) 6-2, 6-0, Vesnina (Rus) - Barthel (Dui) 6-1, 6-1, Morita (Jap) - Torro (Spa) 6-3, 6-0, Vesnina (Rus) - Barthel (Dui) 6-1, 6-1, Jankovic (Ser) - Petkovic (Dui) 6-2, 6-4.


Triatlon

YOKOHAMA: WK Series (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km hardlopen), mannen: 1. Silva (Por) 1.48.44, 2. Gomez (Spa) 1.48.57, 3. Poljanski (Rus) 1.49.10, 30. Van der Stel 1.54.48.


Vrouwen: 1. Norden (Zwe) 1.59.07, 2. Haug (Dui) 1.59.08, 3. Caelers (Ned) 1.59.12, 23. Klamer 2.02.08.


TILBURG: NK duatlon: mannen (10 km lopen - 40 km fietsen - 5 km lopen): 1. Van der Smissen 1.48.17, 2. Picard 1.48.41, 3. Schreurs 1.50.28.


Vrouwen (5 km lopen - 20 km fietsen - 2,5 km lopen): 1. Kerstens 59.03, 2. Janssen 1.01.48, 3. Elferink 1.02.00.


Wielrennen

RONDE VAN LOMBARDIJE: UCI WorldTour (251 km): 1. Rodriguez (Spa) 6.36.27, 2. Samuel Sanchez (Spa) 0.09, 3. Uran (Col), 4. Santambrogio (Ita), 5. Henao (Col), 6. Hesjedal (Can), 7. Mollema (Ned), 8. Zaugg (Zwi), 9. Contador (Spa), 10. Kessiakoff (Zwe), 39. Ten Dam 4.09, 47. Hoogerland 10.14.


Stand WorldTour: 1. Rodriguez 692 punten, 2. Wiggins (GBr) 601, 3. Boonen (Bel) 410, 4. Nibali (Ita) 400, 5. Valverde (Spa) 394, 6. Gerrans (Aus) 390, 17. Mollema 194, 28. Terpstra 160, 31. Boom 148, 36. Gesink 134, 53. Westra 97, 78. Ten Dam 52, 79. Hoogerland 51.


Ploegen: 1. Sky 1691, 2. Katoesja 1273, 3. Liquigas 1178, 8. Rabobank 799, 16. Vacansoleil-DCM 434.


EUROMETROPOLE TOUR: Derde etappe, Perulwez - Ichtegem (173,7 km): 1. Kittel (Dui) 4.09.35, 2. Bouhanni (Fra), 3. Guardini (Ita), 4. Kruopis (Lit), 5. Van Hummel (Ned), 6. Nizzolo (Ita), 28. Markus, 39. Veelers, 49. Wesley Kreder.


Vierde etappe, Bergen - Doornik (153 km): 1. Bouhanni (Fra) 3.24.25, 2. Blythe (GBr), 3. Roelandts (Bel), 4. Van Staeyen (Bel), 5. Jans (Bel), 6. Goddaert (Bel), 8. Van Hummel, 22. Veelers, 24. Bos, 25. Wesley Kreder, 38. Michel Kreder 0.11.


Eindklassement: 1. Roelandts 15.31.48, 2. Flecha (Spa) 0.17, 3. Van Keirsbulck (Bel) 0.19, 4. Wynants (Bel) 0.29, 5. Bouhanni 0.42, 6. Kruopis (Lit) 0.57, 11. Van Hummel 1.04, 16. Wesley Kreder, 17. Veelers, 23. Kroon 1.13, 27. Michel Kreder 1.15, 32. Hamelink 1.30, 41. Curvers 1.43, 46. Maaskant 2.59.


GROTE PRIJS VAN NEERPELT: 1. Nys (Bel) 56.41, 2. Albert (Bel), 3. Vantornout (Bel), 0.25, 13. De Knegt, 1.45, 15. Van Amerongen 1.56.


VLAAMSE INDUSTRIEPRIJS BOSDUIN: 1. Nys 56.14, 2. Albert, 3. Meeusen (Bel), 4. Van der Haar 0.13, 16. Van Empel 1.26, 18. Wubben 1.35, 21. Van IJzendoorn 2.41.


IJshockey

SUPERCUP: Den Haag - Geleen 3-2, na overtime.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden