uitslagen

Atletiek


Mannen, 3000 m steeple: 1. Kemboi 8.18,56, 2. Mekhissi-Bennabad (Fra) 8.19,08, 3. Mutai (Ken) 8.19,73, 4. Gari (Eth) 8.20,00, 5. Kipruto (Ken) 8.23,03, 6. Jager (VSt) 8.23,87.


Kogelslingeren: 1. Pars (Hon) 80,59, 2. Kozmus (Slv) 79,36, 3. Murofushi (Jap) 78,71, 4. Sokirsjkij (Oek) 78,25, 5. Ikonnikov (Rus) 77,86, 6. Melich (Tsj) 77,17.


400 meter horden: 1. Sánchez (Dom) 47,63, 2. Tinsley (VS) 47,91, 3. Culson (PRi) 48,10, 4. Greene (GB) 48,24, 5. Taylor (VS) 48,25, 6. Gordon (Tri) 48,86, 7. Green (Jam) 49,12, 8. Clement (VS) 49,15.


Vrouwen, kogelstoten: 1. Ostaptsjoek (WRu) 21,36 m, 2. Adams (NZl) 20,70 m, 3. Kolodko (Rus) 20,48 m, 4. Lijiao (Chi) 20,22 m, 5. Li Ling (Chi) 19,63 m, 6. Carter (VS) 19,42 m, 7. Liu Xiangrong (Chi) 19,18 m, 8. Arcanjo (Bra) 19,02 m


300 meter steeple chase: 1. Zaripova 9.06,72, 2. Ghribi (Tun), 9:08,37, 3. Assefa 9.09,84.


Baanwielrennen


Mannen, omnium: 1. Hansen (Den) 27 punten, 2. Coquard (Fra) 29, 3. Clancy (GBr) 30.


Sprint finale: Kenny (GBr) wint van Baugé (Fra) 2-0; om brons: Perkins (Aus) wv Phillip (Tri) 2-0.


Basketbal


Mannen, groep A: Litouwen - Tunesië 76-63, Frankrijk - Nigeria 79-73. Stand: 1. Verenigde Staten 4-8, 2. Frankrijk 5-8, 3. Argentinië 4-6, 4. Litouwen 5-6, 5. Nigeria 5-2, 6. Tunesië 5-0.


Groep B: Australië - Rusland 82-80, Groot-Brittannië - China 90-58 (46-31). Stand: 1. Rusland 5-8, 2. Brazilië 4-6, 3. Spanje 4-6, 4. Australië 5-6, 5. Groot-Brittannië 5-2, 6. China 5-0.


Vrouwen, groep B: Groot-Brittannië - Brazilië 66-78. Eindstand: 1. Frankrijk 5-10, 2. Australië 5-8, 3. Rusland 5-6, 4. Canada 5-4, 5. Brazilië 5-2, 6. Groot-Brittannië 5-0.


Beachvolleybal


Mannen, kwartfinales: Emanuel Rego/Alison Cerutti (Bra/1) - Fijalek/Prudel (Pol/9) 21-17 16-21, 17-15.


Vrouwen, kwartfinales: Xue Chen/Zhang Xi (Chn/2) - Stefanie Schwaiger/Doris Schwaiger (Oos/15) 21-18, 21-11, May-Treanor/Walsh (VSt) - Menegatti/Cicolari (Ita) 21-13, 21-13.


Handbal


Mannen, groep A: Tunesië - Argentinië 25-23, IJsland - Groot-Brittannië 41-24. Stand: 1. IJsland 5-10, 2. Frankrijk 4-6, 3. Zweden 4-6, 4. Tunesië 5-4, 5. Argentinië 5-2, 6. Groot-Brittannië 5-0.


Groep B: Hongarije - Servië 26-23, Denemarken - Zuid-Korea 26-24. Stand: 1. Kroatië 4-8, 2. Denemarken 5-8, 3. Spanje 4-6, 4. Hongarije 5-4, 5. Servië 5-2, 6. Zuid-Korea 5-0.


Vrouwen, groep B: Denemarken - Frankrijk 24-30 (10-17). Eindstand: 1. Frankrijk 5-9, 2. Zuid-Korea 5-7, 3. Spanje 5-7, 4. Noorwegen 5-5, 5. Denemarken 5-2, 6. Zweden 5-0.


Kwartfinales: Rusland - Zuid-Korea, Brazilië - Noorwegen, Spanje - Kroatië, Frankrijk - Montenegro.


Hockey


Mannen, groep A: Argentinië - Spanje 1-3. Stand: 1. Australië 4-8 (15-5), 2. Groot-Brittannië 4-8, 3. Pakistan 4-7, 4. Spanje 4-6, 5. Argentinië 4-1, 6. Zuid-Afrika 4-1.


Vrouwen, groep A: Zuid-Korea - België 3-1, Japan - China 1-0, Nederland - Groot-Brittannië 2-1. Stand: 1. Nederland 5-12, 2. Groot-Brittannië 5-9, 3. China 5-7, 4. Zuid-Korea 5-6, 5. Japan 5-4, 6. België 5-2.


Groep B: Nieuw- Zeeland - Duitsland 0-0, Zuid-Afrika - Verenigde Staten 7-0 (4-0). Stand: 1. Nieuw-Zeeland 5-10, 2. Argentinië 4-9, 3. Australië 4-9, 4. Duitsland 5-7, 5. Zuid-Afrika 5-3, 6. Verenigde Staten 5-3.


Paardensport


Springen, landenwedstrijd na twee manches en barrage: 1. Groot-Brittannië 8 (Skelton/Big Star 0+0+0-47,27, Maher/Triple X 0+4+0-48,14, Brash/Hello Sanctos 4+0+4-48,01, Charles/Vindicat 8+5+0-61,27), 2. Nederland 8 (Vrieling/Bubalu 8+8+0-48,54, Maikel van der Vleuten/Verdi 0+0+8-48,18, Houtzager/Tamino 0+0+4-52,40, Gerco Schröder/London 4+4+ng), 3. Saudi-Arabië 14, 4.


Schermen


Mannen, landenwedstrijd floret, finale: Italië - Japan 45-39; om brons: Duitsland - Verenigde Staten 45-27.


Schoonspringen


Vrouwen, 3 meterplank: 1. Wu Minxia (Chn) 414,0, 2. He Zi (Chn) 379,2, 3. Sanchez Soto (Mex) 362,4.


Tafeltennis


Mannen, teams, halve finales: Zuid-Korea - Hong Kong 3-0, China - Duitsland 3-0.


Vrouwen, teams, halve finales: Japan - Singapore 3-0, China - Zuid-Korea 3-0.


Turnen


Mannen, sprong: 1. Yang (ZKo) 16.533 punten, 2. Abliasin (Rus) 16.399, 3. Radivolov (Oek) 16.316. Ringen: 1. Zanetti (Bra) 15.900 punten, Chen (Chn) 15.800, 3. Morandi (Ita) 15.733.


Vrouwen, brug: 1. Moestafina (Rus) 16.133 punten, 2. He Kexin (Chn) 15.933, 3. Tweddle 15.916.


Voetbal


Vrouwen, halve finales: Frankrijk - Japan 1-2.


Volleybal


Mannen, groep A: Australië - Polen 3-1, Bulgarije - Italië 3-0, Argentinië - Groot-Brittannië 3-0. Eindstand: 1. Bulgarije 5-12, 2. Polen 5-9, 3. Argentinië 5-9, 4. Italië 5-8, 5. Australië 5-7, 6. Groot-Brittannië 5-0.


Groep B: Rusland - Servië 3-0. Stand: 1. Rusland 5-11, 2. Verenigde Staten 4-10, 3.Brazilië 4-8, 5. Duits;and 4-5, 5.Servië 4-5,6.Tunesië 4-0.


Vrouwen, groep A: Italië - Rusland 2-3. Eindstand: 1. Rusland 5-14, 2. Italië 5-13, 3. Japan 5-9, 4. Dom. Republiek 5-6, 5. Groot-Brittannië 5-2, 6. Algerije 5-1;


Groep B: Verenigde Staten - Turkije 3-0, Brazilië - Servië 3-0. Eindstand: 1. Verenigde Staten 5-15, 2. China 5-9, 3. Zuid-Korea 5-8, 4. Brazilië 5-7, 5. Turkije 5-6, 6. Servië 5-0.


Waterpolo


Mannen, groep A: Kroatië - Kazachstan 12-4, Australië - Griekenland 13-8. Stand: 1. Kroatië 5-10, 2. Spanje 4-6, 3. Italië 4-5, 4. Australië 5-4, 5. Griekenland 5-3, 6, Kazachstan 5-0.


Groep B: Servië - Roemenië 12-4, Hongarije - Verenigde Staten 11-6, Montenegro - Groot-Brittannië 13-4.


Eindstand: 1. Servië 5-9, 2. Montenegro 5-7, 3. Hongarije 5-6, 4. Verenigde Staten 5-6, 5. Roemenië 5-2, 6. Groot-Brittannië 5-0.


Vrouwen, kwartfinales: Verenigde Staten - Italië 9-6, Spanje - Groot-Brittannië 9-7.


Worstelen


Mannen, Grieks-Romeins, -60 kg: 1. Noroozi (Irn), 2. Lasjchi (Geo), 3. Koeramagomedov (Rus), Matsumoto (Jap).


Zeilen


Mannen, Laser, eindstand: 1. Slingsby (Aus) 43 punten, 2. Kontides (Cyp) 59, 3. Myrgren (Zwe) 72.


470, na 8 races: 1. Belcher/Page (Aus) 16, 2. Patience/Bithell (GBr) 17, 3. Zandona/Zucchetti (Ita) 46, 15. Coster/Coster 91.


Vrouwen, Laser Radial, eindstand: 1. Xu (Chn) 35, 2. Bouwmeester (Ned) 37, 3. Van Acker (Bel) 40.


Tennis


Washington: int.toernooi, mannen, finale: Dolgopolov (Oek) - Haas (Dui) 6-7, 6-4, 6-1.


Wielrennen


Eneco Tour: eerste etappe, Waalwijk - Middelburg: 1. Kittel (Dui) 203,9 km in 5.38.28, 2. Démare (Fra) 0.00, 3. Phinney (USA), 4. Haussler (Aus), 5. Blythe (GBr).


Klassement: 1. Kittel 5.38.18, 2. Démare 0.04, 3. Phinney 0.06.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden