Uitslagen

Atletiek

LONDEN Diamond League, mannen, 200 m: 1. Lemaitre (Fra) 19,91, 2. Martina (Ned) 19,95, 3. Anderson (Jam) 20,55. 800 m: 1. Kszczot (Pol) 1.44,49, 2. Kinyor (Ken) 1.44,60, 3. Osagie (GBr) 1.45,21. 4x100 m: 1. Trinidad en Tobago 38,23, 2. Nederland 38,70, 3. Polen 38,78. Hinkstapsprong: 1. Taylor (VSt) 17,41, 2. Sands (Bah) 16,97, 3. Oke (Nig) 16,93. Kogel: 1. Reese (VSt) 21,34, 2. Majewski (Pol) 21,28, 3. Armstrong (Can) 20,46, 4. Smith 20,42.


Vrouwen, 400 m: 1. Ohuruogu (GBr) 50,42, 2. Montsho (Bot) 50,56, 3. Whyte (Jam) 51,19. 800 m: 1. Beckwith (GBr) 2.00,68, 2. Jepkosgei (Ken) 2.00,68, 3. Chebet (Ken) 2.00,76, 7. Hak 2.02,93. 100 m horden: 1. Wells (VSt) 12,57, 2. Pearson (Aus) 12,59, 3. Crawford (VSt) 12,74. 3.000 steeple: 1. Bobocel (Roe) 9.27,24, 2. Jelizarova (Let) 9.28,27, 3. Parker (GBr) 9.29,22. Speer: 1. Sayers (GBr) 66,17, 2. Spotakova (Tsj) 64,19, 3. Rebrik (Oek) 63,80.


Basketbal

EK-KWALIFICATIE: vrouwen, groep C: België - Nederland 72-61, Slowakije - Slovenië 93-54. Eindstand groep C: 1. Slowakije 8-15, 2. Litouwen 8-14, 3. Slovenië 8-12, 4. Nederland 8-10, 5. België 8- 9. Bijzonderheid: Slowakije en Litouwen gekwalificeerd voor het EK in 2013.


INVERNESS, Schots Open, eindstand: 1. Singh (Ind) -17 (66/70/68/67), 2. Molinari (Ita) -17, 3. Norén (Zwe) -16, Warren (Sch) -16, 5. Baldwin (Eng), Levet (Fra), Kjeldsen (Den) -15, 8. Price (Wal), Stenson (Zwe), Whiteford (Sch) -14.


Hockey

UTRECHT: oefeninterland: Nederland - Nieuw-Zeeland 3-2. Doelpunten Nederland: De Voogd, Evers, Van der Weerden.


Honkbal

HAARLEM: Honkbalweek, zaterdag: Verenigde Staten - Japan 4-1, Nederland - Puerto Rico 2-4, zondag: Nederland - Taiwan 3-0.


Motorsport

MUGELLO, Grote Prijs van Italië, motoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 41.37,477, 2. Pedrosa (Spa) Honda 5,223, 3. Dovizioso (Ita) Yamaha 10,665, 4. Bradl (Dui) Honda 10,711, 5. Rossi (Ita) Ducati 11,695, 6. Crutchlow (Eng) Yamaha 12,060.


WK-stand: 1. Lorenzo 185 punten, 2. Pedrosa 166, 3. Stoner (Aus) 148.


Moto2: 1. Iannone (Ita) Speed Up Honda 39.52,523, 2. Espargaro (Spa) Kalex Honda 0,090, 3. Lüthi (Zwi) Suter Honda 0,897, 4. Smith (Eng) Tech 3 Honda 1,025, 5. Marquez (Spa) Suter Honda 3,796, 6. Redding (Eng) Kalex Honda 3,911.


WK-stand: 1. Marquez 163, 2. Espargaro 129, 3. Iannone 129.


Moto3: 1. Vinales (Spa) Honda 39.57,374, 2. Fenati (Ita) Honda) 0,020, 3. Cortese (Dui) KTM 0,071, 4. Antonelli (Ita) Honda 5,788, 5. Kent (GBr) KTM 5,836, 6. Vazquez (Spa) Honda 5,860. Uitgevallen: o.a. Iwema (Ned) Honda.


WK-stand: 1. Cortese 164 punten, 2. Vinales 155, 3. Salom (Spa) KTM 104, 22. Iwema 9.


Schaken

AMSTERDAM, NK, eerste ronde: Giri - Sokolov 1-0, Ernst - Swinkels 1/2-1/2, Reinderman - Smeets 1/2-1/2, L'Ami - Van Kampen 1/2-1/2. Stand: Giri 1 punt, Ernst, Swinkels, Reinderman, Smeets, L'Ami, Van Kampen 0,5, 8. Sokolov 0.


Softbal

ARGENTINIË: WK, vrouwen, groep A: Zuid-Afrika - Venezuela 0-7, Puerto Rico - China 0-1, Verenigde Staten - Tsjechië 10-0, Nederland - Argentinië 9-0. Stand groep A: 1. Verenigde Staten 2- 4, 2. China 2- 4, 3. Nederland 3- 4, 4. Puerto Rico 2- 2, 5. Venezuela 2- 2.


Tennis

NEWPORT, int. toernooi, mannen, halve finales: Isner (VSt) - Harrison (VSt) 7-6, 6-3, Hewitt (Aus) - Ram (VSt) 6-4, 5-7, 6-2, finale: Isner - Hewitt 7-6, 6-4.


BASTAD, mannen, halve finales: Ferrer (Spa) - Dimitrov (Bul) 6-3, 7-5, Almagro (Spa) - Hajek (Tsj) 6-4, 6-3, finale: Ferrer (Spa) - Almagro (Spa) 6-2, 6-2.


STUTTGART, mannen, halve finales: Tipsarevic (Ser) - Bellucci (Bra) 6-4, 2-6, 6-4, Monaco (Arg) - Garcia-Lopez (Spa) 6-3, 3-6, 7-5, Finale: Tipsarevic (Ser) - Mónaco (Arg) 6-4, 5-7, 6-3.


UMAG, mannen, halve finales: Granollers (Spa) - Verdasco (Spa) 6-2, 6-7, 6-1, Cilic (Kro) - Dolgopolov (Oek) 7-5, 6-2, finale: Cilic - Granollers 6-4 6-2..


STANFORD, vrouwen, halve finales: S. Williams (VSt) - Cirstea (Roe) 6-1, 6-2, Vandeweghe (VSt) - Wickmayer (Bel) 6-2, 3-6, 6-2.


PALERMO, vrouwen, halve finales: Errani (Ita) - Begu (Roe) 6-4, 6-1, Strycova (Tsj) - Robson (GBr) 2-6, 7-5, 6-2. Finale: Errani (Ita) - Strycova (Tsj) 6-1, 6-3.


Voetbal

OEFENDUELS: Racing Genk (Bel) - PSV 0-2 (ruststand 0-1), VV Noordwijk - Ajax 0-8 (0-3), BVV Barendrecht - Feyenoord 0-1 (0-0), AZ - Eskisehirspor (Tur) 1-1 (0-0), FC Emmen - FC Twente 0-5 (0-3), VVV - Fortuna Sittard 2-0 (0-0), Almelose selectie - Heracles Almelo 0-14 (0-7), Regioteam Amersfoort - FC Utrecht 1-6 (0-3), De Treffers - NEC 0-7 (0-2), Zundertse selectie - NAC Breda 0-10 (0-4), FC Groningen - Volendam 4-0 (1-0), FC Den Bosch - Vitesse 2-3 (2-1), Excelsior '31 - PEC Zwolle 0-0, Groot Woudrichem - RKC 0-12 (0-6), SVF Herringen (Dui) - Roda JC 1-5 (1-1), FC Eindhoven - Heerenveen 1-1 (0-1), ADO Den Haag - KV Kortrijk (Bel) 1-2 (1-1),


RUSLAND, Supercup: FC Zenit - Roebin Kazan 0-2.


Wielrennen

RONDE VAN POLEN, vijfde etappe: Rabka Zdroj - Zakopane: 1. Swift (GBr) 163 km in 4.01.22, 2. Viviani (Ita), 3. Ligthart (Ned), 4. Visconti (Ita), 5. Matthews (Aus), 6. Kwiatkowski (Pol); 16. Boom.


Zesde etappe, Bukovina - Bukovina: 1. Moser (Ita) 191,8 km in 5.16.32, 2. Henao (Col), 3. Kwiatkowski (Pol), 4. Van Avermaet (Bel) 0.03, 5. Niemiec (Pol), 6. Kolobnev (Rus), 40. Ligthart 1.47, 102. Keizer 15.23, 103. Slagter, 108. Kelderman, 124. Mol 26.26, 125. Posthuma, 126. Boom, 131. Lindeman, 153. Sinkeldam 29.37, 157. Verschoor, 158. Bos, 163. Mouris.


Klassement: 1. Moser 27.25.17, 2. Kwiatkowski 0.05, 3. Henao 0.16, 4. Kolobnev 0.25, 5. Gerdemann (Dui) 0.28, 39. Ligthart 5.48, 85. Boom 26.44, 104. Lindeman 35.08, 112. Kelderman 38.28, 117. Keizer 40.18, 131. Posthuma 52.08, 149. Sinkeldam 1.03.29, 151. Slagter 1.04.29, Mol 1.05.27, 167. Mouris 1.16.16, 174. Verschoor 1.30.29, 175. Bos 1.33.22.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden