Uitslagen

Atletiek

PARIJS: marathon, mannen: 1. Some (Ken), 42,195 km in 2.05,38, 2. Tola (Eth) 2.06,33, 3. Ndiema (Ken) 2.06,34, 4. Mergesa (Eth) 2.06,56, 5. Sanga (Ken) 2.06,57.


Vrouwen: 1. Tadese (Eth) 2.21,06, 2. Mohammed (Eth) 2.23,14, 3. Kirwa (Ken) 2.23,34.


Dammen

STEENWIJK: NK mannen, derde ronde: Meijer - Scholma 1-1, Baljakin - Van Berkel 2-0, Aalberts - Thijssen 0-2, Zweerink - Meurs 0-2, Kroesbergen - Sipma 1-1, Heusdens - Boomstra 1-1. Vierde ronde: Boomstra - Meijer 1-1, Kroesbergen - Heusdens 0-2, Thijssen - Zweerink 2-0, Van Berkel - Aalberts 1-1, Scholma - Baljakin 0-2, Sipma - Meurs 1-1.


Stand: 1. Meurs 7 punten, 2. Baljakin 6, 3. Boomstra, Scholma 5 (+), 5. Heusdens, Thijssen 5, 7. Sipma 4, 8. Meijer 4 (2-), 9. Van Berkel 2 (+), 10. Aalberts 2, 11. Kroesbergen 2 (-), 12. Zweerink 1.


Motorsport

LOSAIL: Grote Prijs van Qatar:


MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 42.39,802, 2. Rossi (Ita) Yamaha op 5,990, 3. Marquez (Spa) Honda 6,201.


Stand WK: 1. Lorenzo 25, 2. Rossi 20, 3. Marquez 16.


Moto2: 1. Espargaró (Spa) Kalex 40.31,782, 2. Redding (GBr) Kalex 0,844, 3. Nakagami (Jap) Kalex 12,098.


Stand WK: 1. Espargaró 25, 2. Redding 20, 3. Nakagami 16.


Moto3: 1. Salom (Spa) KTM 38.26,859, 2. Viñales (Spa) KTM 0,417, 3. Rins (Spa) KTM 0,423, 13. Iwema/Kalex KTM 39,216.


Stand WK: 1. Salom 25, 2. Viñales 20, 3. Rins 16, 13. Iwema 3.


Tennis

DAVIS CUP: Europees-Afrikaanse zone, groep 1, tweede ronde: Roemenië - Nederland 0-5. Zaterdag: Hanescu/Copil - Rojer/ Haase 4-6, 5-7, 4-6. Zondag: De Bakker - Copil 7-6, 7-6, Sijsling - Ungur 1-6, 6-3, 6-4.


Wereldgroep, kwartfinales, tweede ronde: ASTANA: Kazachstan - Tsjechië 1-3 (tussenstand). Goloebev/Tsjoekin- Stepanek/Hajek 7-6, 6-4, 6-3, Korolev - Rosol 6-7, 7-6, 6-7, 2-6.


BUENOS AIRES: Argentinië - Frankrijk 3-2. Nalbandian/Zeballos - Benneteau/Llodra 3-6, 7-6, 7-5, 6-3. Tsonga (Fra) - Monaco (Arg) 6-3, 6-3, 6-0, Berlocq (Arg)- Simon (Fra) 6-4, 5-7, 6-4, 6-4.


VANCOUVER: Canada - Italië 2-1 (tussenstand). Pospisil - Seppi 7-5, 6-4, 4-6, 3-6, 3-6, Raonic - Fognini 6-4, 7-6, 7-5, Nestor/Pospisil - Bracciali/Fognini 6-3, 6-4, 3-6, 3-6, 15-13.


BOISE: Verenigde Staten - Servië 1-2 (tussenstand). Isner - Djokovic 6-7, 2-6, 5-7, Querrey - Troicki 7-6, 3-6, 4-6, 6-1, 6-4, B. Bryan/M. Bryan - Bozoljac/Zimonjic 6-7, 6-7, 7-5, 6-4, 13-15.


SAINT BRIEUC: challenger toernooi, mannen, finale: Huta Galung - De Schepper (Fra) 7-6, 4-6, 7-6.


CHARLESTON: int. toernooi, vrouwen, halve finales: Serena Williams (VSt) - Venus Williams (VSt) 6-1, 6-2, Jankovic (Ser) - Vögele (Zwi) 6-4, 6-7, 6-2, finale: S. Williams (VSt) - Jankovic (Ser) 3-6, 6-0, 6-2.


MONTERREY: vrouwen, kwartfinales: Kerber (Dui) - Morita (Jap) 6-2, 6-1, Kirilenko (Rus) - Urszula Radwanska (Pol) 6-1, 6-4, Pavljoetsjenkova (Rus) - Davis (VSt) 6-2, 7-5, Niculescu (Roe) - Babos (Hon) 7-5, 6-2; halve finales: Kerber-Kirilenko 6-4, 2-6, 6-2, Pavljoetsjenkova - Niculescu 3-6, 6-2, 6-4.


Triatlon

AUCKLAND: World Triatlon Series, olympische afstand, vrouwen: 1. Haug (Dui) 2.08.20, 2. Caelers 2.08.23, 3. Abram (Aus) 2.08.33, 4. McIlroy (NZe) 2.08.43, 5. Samuels (NZe) 2.09.25, 6. Sato (Jap) 2.09.43.


Mannen: 1. Gomez (Spa) 1.55.51, 2. Mola (Spa) 1.56.03, 3. Silva (Por) 1.56.22, 4. Vidal (Fra) 1.56.33, 5. 5. Sharp (GBr) 1.56.51. 6. Royle (Aus) 1.56.55, 23. Van der Stel 1.59.47.


Wielrennen

PARIJS-ROUBAIX: 1. Cancellara (Zwi) 254 km in 5.45.33, 2. Vanmarcke (Bel), 3. Terpstra 0.31, 4. Van Avermaet (Bel), 5. Gaudin (Fra), 6. Stybar (Tsj) 0.39, 7. Langeveld, 8. Flecha (Spa), 9. Kristoff (Noo) 0.50, 10. Turgot (Fra), 14. Boom, 18. Tjallingii, 25. Sinkeldam 3.13, 36. Veelers 3.29, 66. Van Emden 10.27, 73. Maaskant 13.16, 78. Curvers 14.34, 81. Boy van Poppel, 91. Wesley Kreder 14.40, 114. Bol 26.16.


Stand WorldTour: 1. Cancellara 351 punten, 2. Sagan (Slw) 312, 3. Porte (Aus) 200.


Teams: 1. Sky 536, 2. RadioShack-Leopard 466, 3. Katoesja 400, 8. Blanco 279.


RONDE VAN BASKENLAND: zesde en laatste etappe, tijdrit in Beasain: 1. Martin (Dui) 24 km in 35.05, 2. Quintana (Col) 0.17, 3. Intxausti (Spa) 0.32, 4. Porte (Aus) 0.40, 5. Spilak (Slv) 0.48, 6. Peraud (Fra) 0.51, 7. Henao (Col) 0.57; 9. Weening 1.06, 10. Contador (Spa) 1.07, 20. Poels 1.47, 51. Ten Dam 3.35. Eindklassement: 1. Quintana 21.39.35, 2. Porte 0.23, 3. Henao 0.34, 4. Spilak 0.35, 5. Contador 0.54, 6. Weening 1.18; 9. Poels 2.47.


KLASIKA PRIMAVERA: 1. Rui Costa (Por) 171,6 km in 4.07,58, 2. Urtasun (Spa) zt, 3. Contador (Spa) zt.


ENERGIEWACHTTTOUR: vrouwen, vijfde etappe: 1. Carretta (Ita) 100,5 km. in 2.33.08, 2. Sung-Eun (ZKo) 0.22, 3. Kasper (Dui), 4. Pieters 0.32. Eindklassement: 1. Van Dijk 14.28.53, 2. Gunnewijk 1.21, 3. Wild 1.22.


Zeilen

PALMA DE MALLORCA: Prinses Sofia Cup, eindstanden:


Vrouwen, 470: 1. Oliveira/Barbachan (Bra) 16 punten, 2. Weguelin/McIntyre (GBr) 28, 3. Haeger/Provancha (VSt) 41, 5. Kyranakou/Van Veen 47.


49er FX:1. Baad Nielsen/Thusgaard Olsen (Den) 10, 2. Maloney/Meech (NZe) 24, 3. Hansen/Salskov-Iversen (Den) 45, 7. Bekkering/Blom 60.


RS:X: 1. Tartaglini (Ita) 18, 2. Shaw (GBr) 23, 3. Delle (Dui) 34, 6. De Geus 43.


Mannen, Finn: 1. Scott(GBr) 17, 2. Postma 22, 3. Zbogar (Slv) 45.


Laser: 1. Maloney (NZe) 35, 2. Burton (Aus) 43, 3. Meech (NZe) 51, 14. Heiner 73.


RS:X:1. Lafuetne (Spa) 23, 2. Wilhelm (Dui) 26, 3. Badloe 32.


Gemengd, Nacra 17: 1. Mulder/Visser 36, 2. Groeneveld/Begemann 41, 3. Vaireaux/Audinet (Fra) 42, 7. Delnooz/Heemskerk 67.


Zwemmen

EINDHOVEN: Swim Cup, mannen, finales: 50 vrij: 1. Fesikov (Rus) 22,18, 2. Govorov (Oek) 22,43, 3. Van Mierlo 22,55.


200 vrij: 1. Dreesens 1.47,93, 2. Renwick (GBr) 1.47,99, 3. Verschuren 1.50,17.


400 vrij: 1. Dreesens 3.51,83, 2. Renwick 3.52,09, 3. Weertman 3.52,27.


1.500 vrij: 1. Weertman 15.18,95, 2. Christiansen (Noo) 15.40,79, 3. Schouten 15.53,48.


100 rug: 1. Lijesen 54,04, 2. Sjödin (Zwe) 55,39, 3. Mohammed (GBr) 56,34.


50 school: 1. Dugonjic (Slv) 27,33, 2. Feldwehr (Dui) 27,78, 3. Skagius (Zwe) 28,06.


200 school: 1. Broady (GBr) 2.13,37, 2. Carnol (Lux) 2.14,52, 3. Murdoch (GBr) 2.15,37.


100 vlinder: 1. Sjödin (Zwe) 53,26, 2. Korotisjkin (Rus) 53,39, 3. Marissen 53,70.


Vrouwen, finales:100 vrij: 1. Sjöström (Zwe) 53,66, 2. Kromowidjojo 53,83, 3. Heemskerk 54,02.


400 vrij: 1. Miley (GBr) 4.09,59, 2. Van Rouwendaal 4.11,18, 3. Klinar (Slv) 4.12,36.


100 rug: 1. Davies (GBr) 59,97, 2. Van Rouwendaal 1.01,78, 3. Toussaint 1.02,17.


50 school: 1. Nijhuis 31,09, 2. Brandt (Dui) 32,09, 3. Hostman (Zwe) 32,15.


200 school: 1. Hostman 2.26,81, 2. Miley 2.29,15, 3. Buchan (GBr) 2.30,51.


50 vlinder: 1. Dekker 26,19, 2. Lowe (GBr) 26,89, 3. De Jong 27,10.


200 vlinder: 1. Bacher (Dui) 2.23,06, 2. Jones (GBr) 2.23,41, 3. Cassandra (Zwe) 2.24,84.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden