Uitslagen

Atletiek

GÖTEBORG: EK indoor, finales: mannen, 60 meter: 1. Vicaut (Fra) 6,48, 2. Dasaolu (GBr) 6,48, 3. Tumi (Ita) 6.52; 400 m: 1. Maslak (Tsj) 45,66, 2. Levine (GBr) 46,21, 3. Trenitsjin (Rus) 46,70; 800 m: 1. Kszczot (Pol) 1.48,69, 2. López (Spa) 1.49,31, 3. Mohammed (GBr) 1.49,60; 1.500 m: 1. Mekhissi-Benabbad (Fra) 3.37,17, 2. Özbilen (Tur) 3.37,22, 3. Denissel (Fra) 3.37,70; 3.000 meter: 1. Ibrahimov (Aze) 7.49,74, 2. Higuero (Spa) 7.50,26, 3. Olionaird (Ier) 7.50,40; ver: 1. Menkov (Rus) 8,31, 2. Torneus (Zwe) 8,29, 3. Reif (Dui) 8,07; hoog: 1. Moedrov (Rus) 2,35, 2. Dmitrik (Rus) 2,33, 3. Baba (Tsj) 2,31; hinkstapsprong: 1. Greco (Ita) 17,70, 2. Samitov (Rus) 17,30, 3. Fiodorov (Rus) 17,12, 8. Florant 16,55; polsstokhoog: 1.Lavillenie(Fra) 6,01, 2.Otto (Dui) 5,76, 3.Mohr(Dui) 5,76; 4x400: 1. Rusland 3.06,96, 2. Polen 3.07,53, 3. Tsjechië 3.07,64.


Zevenkamp: 1. Sintnicolaas 6372 punten (60m: 6,88 - ver: 7,61 - kogel: 14,11 - hoog: 2,02 - 60m horden: 7,91 - polsstokhoog: 5,40 - 1000m: 2.38,37), 2. Mayer (Fra) 6297 (7,10 - 7,54 - 15,16 - 2,05 - 8,01 - 5,20 - 2.37,30), 3. Dudas (Ser) 6099 (6,91 - 7,55 - 14,12 - 2,08 - 8,13 - 4,60 - 2.39,04), 8. Rietveld 5906 (6,95 - 7,22 - 13,79 - 1,90 - 7,93 - 4,80 - 2.40,98). Vrouwen, 60 m: 1, Naimova (Bul) 7,10, 2. Rjemjen (Oek) 7,10, 3. Soumaré (Fra) 7,11, 5. Schippers 7,14; 400 m: 1. Shakes-Drayton (GBr) 50,85, 2. Child (GBr) 51,45, 3. Hjelmer (Zwe) 52,04; 800 m: 1. Loepoe (Oek) 2.00,26, 2. Kotoelskaja (Rus) 2.00,98, 3. Arsamassova (WRu) 2.01,21; 1500 m: 1. Aregawi (Zwe) 4.04,47, 2. Macias (Spa) 4.14,19, 3. Broniatowska (Pol) 4.14,30; 3000 m: 1. Moreira (Por) 8.58,50, 2. Harrer (Dui) 9.00,50, 3. Britton (Ier) 9.00,54; ver: 1. Klisjina (Rus) 7,01, 2. Lesueur (Fra) 6,90, 3. Jarder (Zwe) 6,71; hoogspringen: 1. Beitia Spa) 1,99, 2.Jungmark(Zwe) 1,96, 3. GreenTregaro(Zwe) 1,96; hinkstapspringen: 1. Saladoega (Oek) 14,88, 2. Goemenjoek (Rus) 14,30, 3. La Mantia (Ita).14,26; polsstokhoog: 1. Bleasdale (GBr) 4,67, 2. Rogowska (Pol) 4,67, 3. Sidorova (Rus) 4,62; kogelstoten: 1.Schwanitz(Dui) 19,25, 2.Kolodko(Rus) 19,04, 3.Kopez(WRu) 18,85; 4x400: 1. Groot-Brittannië 3.27,56, 2. Rusland 3.28,18, 3. Tsjechië 3.28,49.


ALPHEN: 20 van Alphen, mannen: 1. Nageeye 58.50, 2. Choukoud 58.51, 3. Licht 1.01.19. Vrouwen: 1. Van der Meijden 1.10.09, 2. Vastenburg 1.11.01, 3. Falkman 1.12.34.


Golf

CENTURION: Europese Tour, Tshwane Open: eindstand: 1. Van der Walt (ZAf) 267 slagen (-21), 2. Fichardt (ZAf) 269, 3. De Jager (ZAf) 270, 27. Luiten 277.


Honkbal

TAICHUNG: World Baseball Classic: groep B:Nederland - Zuid-Korea 5-0


Zuid-Korea 0 0 0 0 0 0 0 0 0 = 0 4 4


Nederland 0 1 0 0 2 0 2 0 x = 5 10 0


Werpcijfers Nederland: Markwell (4 innings) 2-1-2, Yntema (3) 1-2-2, Boyd (1 2/3) 0-1-0, Pawelek (1/3) 1-0-0.


Belangrijkste slagprestaties: Simmons 0.600 (3 uit 5), Jones, Ricardo 0.500 (2 uit 4), Smith 0.500 (1 uit 2).


Nederland - Taiwan 3-8


Nederland 0 3 0 0 0 0 0 0 0 = 3 1 1


Taiwan 0 1 0 4 0 3 0 0 x = 8 7 1


Werpcijfers Nederland: Stuifbergen (3) 1-3-4, Martis (3 1/3) 2-0-2, Isenia (1 2/3) 3-1-1.


Belangrijkste slagprestatie: Ricardo 0.500 (1 uit 2).


Stand: 1. Taiwan 2-4, 2. Nederland 2-2, 3. Australië 1-0, 4. Zuid-Korea 1-0.


Motorcross

LOSAIL: WK motorcross, Grand Prix van Qatar: MX1, eerste manche: 1. Desalle (Bel) Suzuki 40.02,285, 2. De Dycker (Bel) KTM op 8,3 , 3. Cairoli (Ita) KTM 9,774.


MX2, eerste manche: 1. Herlings KTM 39.51,449, 2. Coldenhoff KTM 31,544, 3. Charlier (Fra) Yamaha 32,888.


Superfinale: 1. Cairoli 39.55,020, 2. Desalle 7,472, 3. Paulin (Fra) Kawasaki 9,834, 7. Herlings 25,914, 23. Coldenhoff 1.40,667.


Uitslag GP MX1: 1. Desalle 47 punten, 2. Cairoli 45, 3. Paulin 38.


Stand WK: 1. Desalle 47, 2. Cairoli 45, 3. Paulin 38.


Uitslag GP MX2: 1. Herlings 50, 2. Ferris (Aus) Yamaha 38, 3. Febvre (Fra) KTM 38, 4. Coldenhoff 36.


Stand WK: 1. Herlings 50, 2. Ferris 38, 3. Febvre 38, 4. Coldenhoff 36.


Schaatsen

ERFURT: wereldbeker: mannen, 1ste 500 meter: 1. Smeekens 35,06, 2. Kato (Jap) 35,16, 3. Ronald Mulder 35,28, 4. Oikawa (Jap) 35,34, 5. Poutala (Fin) 35,35, 6. Gregg (Can) 35,42, 7. Michel Mulder 35,43, 8. Lobkov (Rus) 35,46, 9. Otterspeer 35,47, 10. Fredericks (VSt) 35,48, 14. Nuis 35,70.


2de 500 m: 1. Smeekens 34,96, 2. Kato (Jap) 35,05, 3. Ronald Mulder 35,28, 4. Gregg (Can) 35,29, 5. Michel Mulder 35,32, 6. Lobkov (Rus) 35,35, 7. Koval (Rus) 35,37, 8. Nagashima(Jap) 35,41, 9. Poutala (Fin) 35,42, 10. Fredricks (VSt) 35,44, 13. Otterspeer 35,52.


Stand WB: 1. Smeekens 830, 2.Kato 686, 3. Michel Mulder 485, 4. Ronad Mulder 445, 14. Otterspeer 240.


1.500 m: 1. Brodka (Pol) 1.46,88, 2. Silovs 1.46,98, 3. Hansen (VSt) 1.47,01, 4. Pedersen (Noo) 1.47,07, 5. Bökko (Noo) 1.47,09, 6. Niedzwiedzki (Pol) 1.47,23, 7. Szymanski (Pol) 1.47,32 8. Tuitert 1.47,34, 9. Davis (VSt) 1.47,54, 10. Joeskov (Rus) 1.47,62, 12.Verweij 1.47,71.


Stand WB: 1. Brodka (Pol) 340, 2. Bökko 284, 3. Hansen 255, 7. Verweij 230, 8. Vriend 209.


1.000 meter: 1. Hansen (VSt) 1.09,79, 2. Groothuis 1.09,84, 3. Lobkov, Ihle (Dui) 1.10,18, 5. Derraugh (Can) 1.1,19, 6. Tuitert 1.10,29, 7. Schwarz (Dui) 1.10,31, 8. Davis (VSt) 1.10,33, 9. Nuis 1.10,56, 10. Koezin (Oek) 1.10,56, 11. Otterspeer 1.10,70, 12. Michel Mulder 1.10,75.


Stand WB: 1. Nuis 482, 2. Otterspeer 479, 3. Davis (VSt) 456, 6. Michel Mulder 291.


Ploegachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Verweij, Bergsma) 3.45,21, 2. Zuid-Korea 3.45,33, 3. Polen 3.45,79, 4. Rusland 3.46,68, 5. Noorwegen 3.46,74, 6. Duitsland 3.47,85, 7. Italië 3.47,87, 8. Verenigde Staten 3.48,60, 9. Canada 3.52,38, 10. België 3.54,84.


Stand WB: 1. Nederland 200 punten, 2. Zuid-Korea 150, 3. Rusland 120.


Vrouwen, 2de 500 meter: 1. Wang Beixing (Chn) 38,15, 2. Fatkoelina (Rus) 38,21, 3. Oenema 38,21, 4. Wolf (Dui) 38,22, 5. Sumiyoshi (Jap) 38,63, 6. Richardson (VSt) 38,70, 7. Bowe (VSt) 38,77, 8. Van Riessen 38,78, 9. Zhang Hong (Chn), Boer 38,79.


Stand WB: 1. Sang-Hwa Lee (ZKo) 800 punten, 2. Wolf 611, 3. Richardson 530, 6. Boer 401, 9. Oenema 366, 10. Van Riessen 286.


1.500 meter: 1. Wüst 1.55,61, 2. Valkenburg 1.58,32, 3. Leenstra 1.58,38, 4. Bachleda-Curus (Pol) 1.58,75, 5. De Vries 1.58,88, 6. Angermüller (Dui) 1.58,95, 7. Lobisjeva (Rus) 1.59,28, 8. Christ (Can) 1.59,31, 9. Shikhova (Rus) 1.59,33, 10. Van Beek 1.59,39.


Stand WB: 1. Leenstra 375 punten, 2. Nesbitt (Can) 270, 3. Shikova 232, 4. Valkenburg 220, 5. De Vries 205, 6. Wüst 200, 9. Van Beek 143.


1.000 m: 1. Bowe (VSt) 1.15,34, 2. Wüst 1.15,74, 3. Fatkoelina(Rus) 1.15,79, 4. Leenstra 1.16,35, 5. Aidova (Kaz) 1.16,64, 6. Van Beek 1.16,69, 7. Hong Zhang (Chn) 1.16,76, 8. Erbanova (Tsj) 1.16,93, 9. Boer 1.17,10, 10. Angermüller (Dui) 1.17,13. Van Riessen gediskwalificeerd.


Stand WB: 1. Richardson (VSt) 501, 2. Erbanova 429, 3. Bowe 390, 5. Leenstra 315, 6. Van Beek 306, 8. Boer 292, 10. Van Riessen 273, 11. Wüst 205.


Ploegachtervolging: 1. Nederland (Wüst, Leenstra, Valkenburg) 3.02,83, 2. Canada 3.04,33, 3. Polen 3.05,23.


Stand WB: 1. Nederland en Canada 250, 3. Duitsland en Polen 190.


Skiën

KVITFJELL: wereldbeker: mannen, afdaling: 1. Theaux (Fra) 1.29,10, 2. Svindal (Noo) 1.29,29, 3. Kröll (Oos) 1.29,60, 4. Osborne-Paradis (Can) 1.29,61, 5. Varettoni (Ita) 1.29,87, 6. Hudec (Can) 1.30,02.


Stand WB-afdaling: 1. Svindal 439, 2. Kröll 381, 3. Paris (Ita) 378.


Super-G: 1. Svindal (Noo) 1.29,79, 2. Streitberger (Oos) 1.30,31, 3. Heel (Ita) 1.30,36, 4.Reichelt (Oos) 1.30,48, 5. Puchner (Oos) 1.30,68, 6. Marsaglia (Ita) 1.30,92.


Stand-WB super-G: 1. Svindal 480 punten, 2. Marsaglia 249, 3. Mayer (Oos) 228.


Stand WB-algemeen: 1. Hirscher 1215, 2. Svindal 1186, 3. Ligety (VSt) 809.


GARMISCH-PARTENKIRCHEN: vrouwen, super-G: 1. Fenninger (Oos) 1.20,43, 2. Höfl-Riesch (Dui) 1.20,63, 3. Mancuso (VSt) 1.20,66, 4. Maze (Slv) 1.20,86, 5. Hronek (Dui) 1.21,23, 6. Hosp (Oos) 1.21,24.


Stand-WB super-G: 1. Maze 420, 2. Mancuso 365, 3. Fenninger 304.


Afdaling: 1. Maze (Slv) 1.40,46, 2. Ross (VSt) 1.40,85, 3. Höfl-Riesch (Dui) 1.40,96, 4. Gut (Zwi) 1.41,20, 5. Moser (Oos) 1.41,26, 6. Mancuso (VSt) 1.41,39.


Stand WB-afdaling: 1. Vonn (VSt) 340, 2. Maze 339, 3. Höfl-Riesch 272.


Stand WB-algemeen: 1. Maze 2074, 2. Höfl-Riesch 1050, 3. Fenninger 884.


Tafeltennis

ZWOLLE: NK, mannen, kwartfinales: Khatchanov - Wai-Lung Chung 4-3 (12-14, 11-9, 11-5 10-12, 9-11, 11-6, 11-9), Kahn - Benit 4-3 (11-2, 11-9, 4-11, 13-11, 5-11, 8-11, 11-7), Ter Lüün - Tromer 4-2 (13-11, 8-11, 11-7, 7-11, 11-5, 11-9), Liu Qiang - Wijers 4-3 (12-10, 8-11, 11-3, 11-8, 6-11, 9-11 15-13). Halve finales: Kahn - Khatchanov 4-3 (11-7, 8-11, 11-7, 9-11, 8-11, 11-7, 11-9), Ter Lüün - Liu Qiang 4-1 (11-7, 9-11, 11-7, 11-2, 11-7). Finale: Ter Lüün - Kahn 4-2 (11-7, 9-11, 12-10, 10-12, 11-3, 12-10).


Vrouwen, kwartfinales: Li Jiao - Zetsen 4-0 (11-4, 11-8, 11-6, 11-9), Yana Timina - Vermaas 4-0 (11-5, 11-8, 11-4, 11-6), Gogorita - Li Nan Sun - Creemers 4-3 (14-12, 6-11, 10-12, 11-9, 11-5, 8-11, 11-8). Halve finale: Li Jiao - Timina 4-2 (1-11, 4-11, 11-5, 11-5, 11-7, 11-4), Li Nan Sun - Gogorita 4-3 (11-6, 5-11, 8-11, 11-9, 5-11, 11-9, 11-8). Finale: Li Jiao - Li Nan Sun 4-1 (12-14, 11-1, 11-2, 11-5, 11-8).


Tennis

DUBAI: int.toernooi, mannen: finale: Djokovic (Ser/1) - Berdych (Tsj/3) 7-5, 6-3.


ACAPULCO: int.toernooi: halve finales: Nadal (Spa) - Almagro (Spa) 7-5 6-4, Ferrer (Spa) - Fognini (Ita) 6-3, 6-7, 6-1. Finale: Nadal (Spa/2) - Ferrer (Spa/1) 6-0, 6-2.


Vrouwen, halve finales: Errani (Ita) - Cornet (Fra) 6-2, 6-1, Suarez Navarro (Spa) - Soler (Spa) 6-2, 6-1; Finale: Errani (Ita/1) - Suárez Navarro (Spa/2) 6-0, 6-4.


DELRAY BEACH: int.toernooi: mannen, kwartfinales: Isner (VSt) - Anderson (ZAf) 6-2, 7-6, Roger-Vasselin (Fra) - Berankis (Lit) 6-4, 6-3; Halve finales: Gulbis (Let) - Haas (Dui/2) 6-3, 4-6, 7-6, Roger-Vasselin (Fra) - Isner (VSt/1) 6-4, 4-6, 6-4.


FLORIANOPOLIS: int.toernooi: vrouwen, halve finale: Poetsjkova (Rus) - Venus Williams (VSt) 4-6, 6-4, 7-5; Finale: Niculescu (Roe) - Poetsjkova (Rus) 6-2, 4-6, 6-4.


Wielrennen

PARIJS-NICE: proloog: 1. Gaudin (Fra) 2,9 km in 3.37, 2. Sylvain Chavanel (Fra) 0.01, 3. Westra, 4. Kelderman 0.02, 5. Soupe (Fra), 6. Peter Velits (Slw) 0.03, 19. Gesink 0.06.


STRADE BIANCHE: 1. Moser (Ita) 188 km in 5.01.53, 2. Sagan (Slw) 0.06, 3. Nocentini (Ita) 0.07, 18. Slagter 0.23, 35. Ruijgh 2.48, 42. Dekker.


DRIEDAAGSE VAN WEST-VLAANDEREN: eerste etappe: 1. Napolitano (Ita) 175 km in 4.06.12 (42,65 km/u), 2. Van Asbroeck (Bel), 3. Markus , 4. Van Hummel.


Tweede etappe: 1. Ciolek (Dui) 181,8 km in 4.19.01, 2. Adrien (Fra), 3. Traksel.


Eindstand: 1. Vandewalle (Bel) 8.33.22, 2. Ludvigsson (Zwe) 0.06, 3. Terpstra 0.07.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden