uitslagen

Baanwielrennen


Mannen, ploegachtervolging: finale: Groot-Brittannië (Burke/Clandy/Kennaugh/Thomas) wint van Australië 3.51,659 - 3.54,581; om brons: Nieuw-Zeeland w.v. Rusland 3.55,952 - 3.58,282; om zevende plaats: Nederland (Heimans/Huizenga/Stroetinga/Veldt) w.v. Colombia 4.04,56 - 4.04,772.


Vrouwen, keirin: 1. Pendleton (GBr), 2. Guo Shuang (Chn), 3. Lee Wai-sze (HKo), 12. Kanis.


Badminton


Mannen, halve finales: Lin Dan (Chn) - Lee Hyun-il (ZKo) 21-12, 21-10, Lee Chong Wei (Mal) - Chen Long (Chn) 21-13, 21-14.


Vrouwen, halve finales: Wang Yihan (Chn) - Saina Nehwal (Ina) 21-13, 21-13, Li Xuerui (Chn) - Wang Xin (Chn) 22-20 21-18.


Gemengd dubbel, om brons: Fischer/Pedersen (Den) - Ahmad/Natsir (Ino) 21-12, 21-12.


Basketbal


Mannen, groep A: Frankrijk - Litouwen 82-74, Argentinië - Tunesië 92-69, Verenigde Staten - Nigeria 156-73; groep B: Australië - China 81-61, Rusland - Brazilië 75-74, Spanje - Groot-Brittannië 79-78.


Vrouwen, groep A: Kroatië - Angola 75-56, Turkije - China 82-55. Groep B: Australië - Rusland 70-66, Canada - Brazilië 79-73.


Beachvolleybal


Vrouwen, achtste finales: Larissa/Juliana (Bra/1) - Meppelink/Van Gestel (Ned/20) 2-0).


Boogschieten


Mannen, kwartfinales: Van der Ven (Ned) - Kuo Cheng-Wei (Tai) 6-0 (27-24, 30-27, 29-28), Furukawa (Jap) - Khairul Mohamad (Mal) 6-2, Oh Jin Hyek (ZKo) - Roeban (Oek) 7-1, Dai Xiaoxiang (Chn) - Kim Bubmin (ZKo) 6-5. Halve finales: Furukawa - Van der Ven 6-5 (28-28, 27-30, 29-27, 30-28, 26-28/10-9), Oh - Dai 6-5. Finale: Oh - Furukawa 7-1 (29-26, 29-28, 29-29 28-25). Om brons: Dai - Van der Ven 6-5 (26-30, 28-29, 28-27, 27-25, 26-26/10-8).


Gewichtheffen


Vrouwen, -75 kg: 1. Podobedova (Kaz) 291 (trekken 130 + stoten 161), 2. Sabolotnaja (Rus) 291 (131+160), 3. Koelesja (WRu) 269 (121+148).


Handbal


Mannen, groep A: IJsland - Zweden 33-32; groep B: Servië - Denemarken 25-26.


Vrouwen, groep A: Angola - Groot-Brittannië 31-25 (14-10), Kroatië - Montenegro 27-26, Rusland - Brazilië 31-27, groep B: Frankrijk - Zuid-Korea 24-21.


Hockey


Groep B, derde speelronde: Nederland - Nieuw-Zeeland 5-1. 5. Child 0-1, 16. Weusthof 1-1 (sb), 27. Van der Weerden 2-1 (sb), 29. Bakker 3-1, 56. Bakker 4-1, 67. Kemperman 5-1. Nederland: Stockmann; De Wijn, Jolie, Van der Horst en Van der Weerden; Hofman, Vermeulen en Kemperman; Evers, Bakker en De Nooijer. Wissels: Balkestein, Weusthof, Baart, De Voogd, Verga.


Duitsland - India 5-2.


Mannen, groep A: Australië - Argentinië 2-2 (2-0), Groot-Brittannië - Pakistan 4-1 (2-0).


Vrouwen, groep A: België - Groot-Brittannië 0-3. Stand: 1. Groot-Brittannië 3-9 (12-3), 2. Nederland 3-9 (7-2), 3. China 3-4, 4. Zuid-Korea 3-4, 5. België 3-1, 6. Japan 3-0; groep B: Argentinië - Nieuw-Zeeland 2-1. Stand: 1. Argentinië 3-6 (9-3), 2. Nieuw-Zeeland 3-6 (6-3), 3. Australië 3-6 (4-2), 4. Duitsland 3-6 (5-4), 5. Verenigde Staten 3-3, 6. Zuid-Afrika 3-0.


Judo


Mannen, +100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Michailin (Rus), 3. Rafael Silva (Bra), Tölzer (Dui); eerste ronde: Verbij (Ned) verliest van Bor (Hon).


Vrouwen, +78 kg: 1. Ortiz (Cub), 2. Sugimoto (Jap), 3. Bryant (GBr), Tong Wen (Chn).


Paardensport


Dressuur, landenwedstrijd na Grand Prix: 1. Groot-Brittannië 79,407 (Hester/Uthopia 77,52, Bechtolsheimer/Mistral Hojris 76,839, Dujardin/Valegro 83,663), 2. Duitsland 78,845 (Schneider/Diva Royal 76,277, Sprehe/Desperados 79,119, Langehanenberg/Damon Hill 81,14), 3. Nederland 76,809 (Van Grunsven/Salinero 73,343, Gal/Undercover 75,295, Cornelissen/Parzival 81,687), 4. Denemarken 73,845, 5. Verenigde Staten 72,801, 6. Spanje 72,467.


Individueel, kwalificatie voor kür, na GP: 1. Dujardin 83,663, 2. Cornelissen 81,687, 3. Langehanenberg 81,14; 11. Gal 75,395, 16. Van Grunsven 73,343, 25. Van der Meer/Uzzo 70,912, 49, Rahmouni (Marokko/Haarlem) Floresco 64,453.


Roeien


Mannen, skiff, finale: 1. Drysdale (NZe) 6.57,82, 2. Synek (Tsj) 6.59,37, 3. Campbell (GBr) 7.03,28, 4. Karonen (Zwe) 7.04,04, 5. Aleksandrov (Aze) 7.09,42, 6. Hacker (Dui) 7.10,21.


Mannen, twee zonder: 1. Murray/Bond (NZe) 6.16,65, 2. Chardin/Mortelette (Fra) 6.21,11, 3. Nash/Satch (GBr) 6.21,77, 4. Mornati/Carboncini (Ita) 6.26,17, 5. Marburg/Buckland (Aus) 6.29,28, 6. Calder/Frandsen (Can) 6.30,49.


Mannen, dubbelvier: 1. Duitsland (Schulze/Wende/Schoof/Grohmann) 5.42,48, 2. Kroatië 5.44,78, 3. Australië 5.45,22.


Vrouwen, dubbeltwee, finale: Watkins/Grainger (GBr) 6.55,82, 2. Crow/Pratley (Aus) 6.58,55, 3. Fularczyk/Michalska (Pol) 7.07,92, 4. Wnng Min/Zhu Weiwei (Chn) 7.08,92, 5. Paterson/Reymer (NZe) 7.09,82, 6. Shumway/Trowbridge (VSt) 7.10,54.


Schieten


Mannen, luchtgeweer 50 meter liggend: 1. Martinov (WRu) 705,5 punten (wereldrecord), 2. Cox (Bel) 701,2, 3. Debevec (Slv) 701,0. 43. Hellenbrand 588.


Snelvuurpistool (25 m): 1. Pupo (Cub) 34, 2. Kumar (Ina) 30, 3. Ding Feng (Chn) 27.


Tafeltennis


Vrouwen, landenwedstrijd, eerste ronde: Nederland - Egypte 3-0. Li Jiao - Eldawlatly 3-0, Li Jie - Meshref 3-0, Timina/Li Jie - Meshref/ Magdy 3-0.


Tennis


Mannen, halve finales: Federer (Zwi/1) - Del Potro (Arg/8) 3-6, 7-6, 19-17.


Dubbel, halve finales: Bryan/Bryan (VSt/1) - Benneteau/Gasquet (Fra) 6-4, 6-4.


Vrouwen, halve finales: Serena Williams (VSt/4) - Azarenka (WRu/1) 6-1 6-2, Sjarapova (Rus/3) - Kirilenko (Rus/14) 6-2 6-3.


Dubbel, halve finales: Hlavackova/Hradecka (Tsj) - Huber/Raymond (VSt/1) 6-4, 7-6.


Trampolinespringen


Mannen, individueel: 1. Dong Dong (Chn) 62,990, 2. Oesjakov (Rus) 61,769, 3. Lu Chunlong (Chn) 61,319.


Voetbal


Vrouwen, kwartfinales: Frankrijk - Zweden 2-1 (2-1), Verenigde Staten - Nieuw-Zeeland 2-0 (1-0), Japan - Brazilië 2-0 (1-0).


Volleybal


Mannen, groep A: Groot-Brittannië - Italië 0-3; groep B: Verenigde Staten - Brazilië 3-1.


Vrouwen, groep A: Spanje - Hongarije 13-11.


Groep B: Australië - Rusland 11-8.


Zeilen


Mannen, Finn, na 10 races: 1. Högh-Christensen (Den) 26, 2. Ainslie (GBr) 28, 3. Postma (Ned) 42, 4. Lobert (Fra) 47, 5. Kljakovic (Kro) 47, 6. Zbogar (Slv) 49. 470, na 2 races: 1. Bithell/ Patience (GBr) 9, 7. Sven en Kalle Coster 39. Laser, na 8 races: 1. Slingsby (Aus) 23, 11. Van Schaardenburg 89.


Vrouwen 470 na 2 races: 1. Mills/Clark (GBr) 7, 2. Aleh/Powrie (Aus) 9, 3. Cohen/Bouskila (Isr) 9, 4. Westerhof/Berkhout 10. Laser Radial, na 8 races: 1. Van Acker (Bel) 23, 2. Murphy (Ier) 24, 3. Bouwmeester (Ned) 26.


Zwemmen


Mannen, 100 vlinder: 1. Phelps (VSt) 51,21, 2. Le Clos (ZAf), Korotisjkin (Rus) 51,44, 4. Cavic (Ser), Deibler (Dui) 51,81, 6. Verlinden (Ned) 51,82, 7. McGill (VSt) 51,88, 8. Czerniak (Pol) 52,05.


Vrouwen, 200 rug: 1. Franklin (VSt) 2.04,06 (wr), 2. Zoejeva (Rus) 2.05,92, 3. Beisel (VSt) 2.06,55, 4. Simmonds (GBr) 2.07,26, 5. Nay (Aus) 2.07,43, 6. Coventry (Zim) 2.08,18, 7. Castel (Fra) 2.08,43, 8. Russell (Can) 2.09,86.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden