Uitslagen

Autosport

MONTREAL: GP van Canada, Formule 1:

1. Vettel (Dui) Red Bull 1.32.09,143, 2. Alonso (Spa) Ferrari op 14,408, 3. Hamilton (Eng) Mercedes 15,942, 4. Webber (Aus) Red Bull 25,731, 5. Rosberg (Dui) Mercedes 1.09,725, 6. Vergne (Fra) Toro Rosso op 1 ronde, 7. Di Resta (Sch) Force India, 8. Massa (Bra) Ferrari, 9. Räikkönen (Fin) Lotus, 10. Sutil (Dui) Force India. Stand WK: 1. Vettel 132 punten, 2. Alonso 96, 3. Räikkönen 88, 4. Hamilton 77, 5. Webber 69, 6. Rosberg 57, 7. Massa 49, 8. Di Resta 34, 9. Grosjean 26, 10. Button 25. Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 201, 2. Ferrari 145, 3. Mercedes 134, 4. Lotus 114.

Atletiek

HENGELO: FBK Games, mannen: 200 meter: 1. Martina (Ned) 20,23, 2. Ellington (GBr) 20,42, 3. Miller (Bah) 20,63, 7. Feller 21,13, 8. Mariano 21,64. 800 m: 1. Bosse (Fra) 1.44,89, 2. Olivier (ZAf) 1.44,96, 3. Lewandowksi (Pol) 1.45,50. 1500 m: 1. Silas Kiplagat (Ken) 3.35,69, 2. Vojta (Oos) 3.36,36, 3. Gebremedhin (Eth) 3.36,85. 5000 m: Edris (Eth) 13.04,65, 2. Choge (Ken) 13.05,31, 3. Rutto (Ken) 13.12,91, 13. Nageeye 13.50,89.

110 m horden: 1. Brathwaite (Bar) 13,21, 2. Wenjun (Chn) 13,42, 3. Noga (Pol) 13,47, 5. Sedoc (Ned) 13,56. 9. Samuel 14,77. 400 m horden: 1. Williams (GBr) 49,09, 2. Thomas (Aus) 49,68, 3. Yates (Gbr) 50,30, 6. Arts (Ned) 51,44. Ver: 1. Makusha (Zim) 8,20, 2. Reif (Dui) 8,08, 3. Gaisah (Gha) 8,03, 11. Kranendonk 7,03. Kogel: 1. Hoffa (VSt) 20,95, 2. Armstrong (Can) 20,52, 3. Prasil (Tsj) 20,38, 9. Van Vreumingen 18,30. Discus: 1. Malachowksi (Pol) 71,84, 2. Harting (Dui) 69,91, 3. Urbanek (Pol) 64,89, 4. Cadée (Ned) 64,48. Polsstokhoog: 1. Scherbarth (Dui) 5,60, 2. Jeng (Zwe) 5,50, 3. Czerwinksi (Pol) 5,40, 5. Sintnicolaas (Ned) 5,30, 6. Blom (Ned) 5,20.

Vrouwen. 200 m: 1. Rjemjen (Oek) 22,70, 2. Townsend (VSt) 22,74, 3. Schippers (Ned) 22,84, 7. Vassell 23,57. 400 m: 1. Baker (VSt) 51,73, 2. Hall (Jam) 51,77, 3. Child (GBr) 52,08, 6. Ghafoor (Ned) 52,53. 800 m: 1. Aregawi (Zwe) 1.59,20, 2. Arzamasava (WRu) 2.00,58, 3. England (GBr) 2.01,42, 7. Hak 2.02,24. 5000 m: 1. Ayana (Eth) 14.52,42, 2. Diriba (Eth) 14.52,89, 3. Jebet (Ken) 14.54,12. Polshoog: 1. Silva (Cub) 4,90, 2. Feofanova (Rus) 4,60, 3. Kiriasjova (Rus) 4,50, 7. Galiart 4,20.

Badminton

HOENSBROEK: Masters, mannen: halve finales: Fransman - Steuten 21-9,21-8, Teeuwen - Nottelman 21-16, 21-17; finale: Fransman - Teeuwen 21-16, 21-6. Vrouwen, halve finales: Van der Valk - Bommeleyn 21-15, 21-11, Hoeve - Malaihollo 21-12, 15-21, 21-16; finale: Hoeve - Van der Valk 21-15, 21-15.

Basketbal

LUXEMBURG: EK kwalificatie, vrouwen: groep A: Nederland - Estland 54-77, Luxemburg - Griekenland 68-80; zondag:Estland - Griekenland 43-58, Nederland - Luxemburg 77-53. Eindstand groep A: Griekenland 3- 6, Nederland 3- 4, Estland 3- 4 Luxemburg 3- 2

Cricket

TOPKLASSE: Excelsior 234/4 - HBS 126 ao (Excelsior wint met 108 runs). ACC 255/5 - Dosti 144 ao (ACC wint met 111 runs). Quick Haag 297/6 - VRA 2-1 ao (Quick wint met 96 runs). Hermes DVS 108 ao - HCC 109/1/12.3 (HCC wint met 9 wickets).

Golf

ATZENBRUGG: Open Oostenrijkse, eindstand: 1. Luiten (Ned) 271 (-17), 2. Björn (Den) 273, 3. Liang (Chn), Wattel (Fra) 274, 5. Waring (Eng), Campillo (Spa) 275, 7. De la Riva (Spa) 276, 8. Bourdy (Fra) 277; 47. Derksen 287.

Handbal

EREDIVISIE: mannen, finale: Volendam - Lions 28-24; eindstand (best-of-3): 2-1.

ROSTOV: WK kwalificatie, vrouwen, return: Rusland - Nederland 21-33 (eerste duel 27-26). Doelpunten Nederland: Abbingh 7, Polman, Snelder, Broch 4, Van der Heijden, Groot, Smeets 3, Luciano, Bont 2, Van Dort 1.

Honkbal

HOOFDKLASSE: zaterdag: HCAW - Pionies 0-4, Neptunus - UVV 4-3, ADO - Hawks 2-12; zondag: Hawks - ADO 3-2,Pioniers - HCAW 8-1, UVV - Neptunus 1-4.

BARCELONA: Europa Cup, groep A: Kinheim - Brno (Tsj) 1-0; finale: Rimini (Ita) - Kinheim 6-2 (Kinheim naar halve finale)

Groep B: Amsterdam (Ned) - Praag (Tsj) 19-5 (Amsterdam niet naar halve finales).

Motorcross

ERNÉE: GP van Frankrijk, MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM 39.45,493, 2. Ferrandis (Fra) Kawasaki 0.03, 3. Coldenhoff (Ned) KTM 0.07, 4. Tixier (Fra) KTM 0.15, 5. Butron (Spa) KTM 0.22, 6. Nicholls (GBr) KTM 0.26; tweede manche: 1. Herlings 39.59, 7171, 2. Ferrandis 0.05, 3. Charliers (Fra) Yamaha 0.07, 4. Tonkov (Rus) Honda 0.11, 5. Nicholls 0.17, 6. Ferris (Aus) Yamaha 0.20; 18. Coldenhoff 0.59. Stand WK: 1. Herlings 397, 2. Tixier 287, 3. Butron 247, 4. Coldenhoff 237.

MX1, eerste manche: 1. Paulin (Fra) Kawasaki 39.21, 2. Cairoli (Ita) KTM 0.01, 3. Desalle (Bel) Suzuki 0.23; tweede manche: 1. Cairoli 39.28, 2. Desalle 0.10, 3. Searle (GBr) Kawasaki 0.11. Stand WK: 1. Cairoli 377, 2. Paulin 321, 3. Desalle 309.

Tennis

PARIJS: Roland Garros, Mannen, finale: Nadal (Spa,3) - Ferrer (Spa,4) 6-3, 6-2, 6-3.

Mannen, dubbelspel, finale: Bryan/Bryan (VSt/1) - Llodra/Mahut (Fra) 6-4, 4-6, 7-6.

Vrouwen, finale: Serena Williams (VSt/1) - Sjarapova (Rus/2) 6-4, 6-4.

CALTANISSETTA: Challenger, mannen: halve finales: Haase (Ned) - Starace (Ita) 4-6, 7-5, 6-3; finale: Lajovic (Ser) - Haase 7-6, 6-3.

Voetbal

ISRAËL: EK - 21 jaar: groep B: Nederland - Rusland 5-1. 39. Wijnaldum, 61. L. de Jong 2-0, 65. Tsjerijsjev 2-1, 69. Jong 3-1, 83. Hoesen 4-1, 90. Fer 5-1. Rood: Tsjitsjerin (Rus).

Nederland: Zoet, Van Rhijn, De Vrij, Martins

Indi, Blind, Van Ginkel, Maher (73. Fer), Strootman (77. Clasie), Wijnaldum, L. de Jong (81. Hoesen),O. John.

Duitsland - Spanje 0-1; stand: Nederland 2-6, Spanje 2-6, Duitsland 2-0, Rusland 2-0.

Groep A: Engeland - Noorwegen 1-3, Italië - Israel 4-0; stand: Italië 2-6, Noorwegen 2-4, Israël 2-1, Engeland 2-0.

Volleybal

WORLD LEAGUE: groep C: Nederland - Japan 3-1 (18-25, 25-20, 25-22, 25-17), Zuid-Korea - Finland 0-3, Nederland - Japan 3-0 (25-20, 25-21, 25-18), Canada - Portugal 1-3, Zuid-Korea - Finland 2-3; stand: 1. Finland 4-9 (11-5), 2. Nederland 4-9 (10-5), 3. Zuid-Korea 4-7 (8-8), 4. Canada 4-6 (8-7), 5. Portugal 4-4 (6-9), 6. Japan 4-0 (3-12).

Wielrennen

CRITÉRIUM DE DAUPHINÉ: zevende etappe, Le Pont-de-Claix - Superdevoluy: 1. Samuel Sanchez (Spa) 187 km in 5.26.14, 2. Fuglsang (Den), 3. Porte (Aus) 0.15, 4. Moreno (Spa) 0.16, 5. Clement (Ned), 12. Ten Dam 0.53, 39. Poels 5.49, 52. Slagter 9.58, 55. Tankink 10.57, 62. Hoogerland 13.41, 93. Goos 16.06, 107. Lindeman 19.45, 135. Michel Kreder 25.48. Achtste etappe, Sisteron - Risoul: 1. De Marchi (Ita) 155 km in 4.28.09, 2. Froome (GBr) 0.24, 3. Talansky (VSt), 4. Porte 0.31, 5. Fuglsang (Den) 0.38, 20. Clement 2.31, 29. Ten Dam 3.56, 66. Lindeman 14.27, 67. Poels, 71. Hoogerland 15.25, 79. Tankink 18.44. Eindklassement: 1. Froome 29.28.46, 2. Porte 0.58, 3. Moreno 2.12, 4. Fuglsang 2.18, 5. Navarro 2.20, 10. Contador (Spa) 4.27, 11. Clement 4.39, 13. Ten Dam 7.21, 42. Tankink 40.27, 51. Hoogerland 47.38, 57. Poels 51.53, 85. Lindeman 1.16.32.

RONDE VAN ZWITSERLAND: eerste etappe, tijdrit 8,1 km, Quinto - Quinto: 1. Meyer (Aus) in 9.39, 2. Terpstra (Ned) 0.10, 3. Haussler (Aus) 0.14, 4. Rasmussen (Den) 0.15, 5. Verdugo (Spal) 0.1656. Mollema 0.41, 62. Kelderman 0.42, 67. Bulgac 0.44, 98. Leezer 0.53, 118. Kruijswijk 0.58, 146. Boy van Poppel 1.11, 148. Wesley Kreder 1.12.

Tweede etappe, Ulrichen - Crans-Montana, 1. Mollema (Ned) 119 km in 2.43.00, 2. Frank (Zwi) 0.11, 3. Pinot (Fra), 4. Hesjedal (Can) , 5. Tschopp (Zwi), 22. Kelderman 0.38, 38. Kruijswijk 2.41, 46. Dumoulin 3.16, 97. Terpstra 10.52, 99. Bulgac, 104. Boy van Poppel, 136. Wesley Kreder 14.23, 149. Leezer; klassement: 1. Meyer 2.53.06, 2. Hesjedal 0.03, 3. Frank 0.05, 4. Visconti 0.12, 5. Pinot 0.16, 6. Kreuziger 0.28, 7. Moser (Ita) 0.34, 8. Mollema, 9. Djatsjenko (Kaz) 0.35, 10. Pozzovivo 0.36, 19. Kelderman 0.53, 42. Kruijswijk 3.12, 44. Dumoulin 3.19, 94. Terpstra 10.35, 101. Bulgac 11.09, 118. Boy van Poppel 11.36, 151. Leezer 14.49, 161. Wesley Kreder 15.08.

Zwemmen

EINDHOVEN: NK, finales, vrouwen: 100 vrij: 1. Heemskerk 53,88, 2. Van der Meer 55,01, 3. Inge Dekker 55,43. 200 vrij: 1. Heemskerk 1.57,62, 2. Terink 2.00,79, 3. De Jonge 2.02,04. 800 vrij: 1. Van Rouwendaal 8.36,75, 2. Vermeulen 8.57,53, 3. Van den Berg 9.05,25. 50 rug: 1. De Waard 28,80, 2. Bos 29,39, 3. Worst 29,97. 100 rug: 1. De Waard 1.02,46, 2. Worst 1.03,03, 3. Bos 1.03,79. 50 school: 1. Elzerman 32,66, 2. Goosen 33,36, 3. Brak 33,55. 200 school: 1. Doreleijers 2.35,14, 2. Delno 2.36,35, 3. Verouden 2.38,68. 50 vlinder: 1. Inge Dekker 26,18, 2. Elinore de Jong 26,52, 3. Kelly de Jong 27,35. 100 vlinder: 1. Inge Dekker 59,46, 2. Elinore de Jong 1.00,28, 3. Kelly de Jong 1.01,11. 400 wissel: 1. Van der Zanden 4.47,71, 2. Delno 4.53,13, 3. Verouden 4.56,06. 4x200 vrij: 1. PSV 8.16,31, 2. De Dolfijn 8.18,13, 3. AZ&PC 8.38,61. 4x100 wissel: 1. De Dolfijn 4.14,77, 2. PSV 1 4.17,05, 3. PSV 2 4.18,35.

Mannen, 100 vrij: 1. Stolk 50,27, 2. Reijns 51,51, 3. Nonnekes 51,96. 200 vrij: 1. Dreesens 1.48,31, 2. Stolk 1.49,05, 3. Reijns 1.52,40. 1.500 vrij: 1. Brzoskowski 15.44,09, 2. Keen 16.54,47, 3. Moolhuijsen 17.05,08. 50 rug: 1. Lijesen 25,38, 2. Bams 26,06, 3. Van der Deen 26,69. 100 rug: 1. Verschuren 57,39, 2. Bams 57,40, 3. Van der Deen 57,55. 50 school: 1. Bram Dekker 28,76, 2. Evenhuis 28,92, 3. Kraaijenhof 29,10. 200 school: 1. Hazeleger 2.17,57, 2. Greven 2.18,26, 3. Kraaijenhof 2.20,36. 50 vlinder: 1. Marissen 24,40, 2. Klinkers 24,48, 3. Baars 24,63. 100 vlinder: 1. Marissen 53,94, 2. Verschuren 55,41, 3. Stolk 55,45. 400 wissel: 1. Van Lith 4.27,88, 2. Bakker 4.33,52, 3. Kardol 4.35,01. 4x100 vrij: 1. De Dolfijn 3.22,43, 2. PSV 3.26,80, 3. MNC Dordrecht 3.27,12. 4x100 wissel: 1. De Dolfijn 3.47,01, 2. PSV 3.48,66, 3. AZ&PC 3.53,24.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden