Uitslagen

Schaatsen

HEERENVEEN: Olympisch kwalificatietoernooi: mannen, 10.000 meter: 1. Kramer 12.45,09 (br), 2. Bergsma 12.47,42, 3. De Jong 12.50,20, 4. Blokhuijsen 12.57,58, 5. Douwe de Vies 13.04,02, 6. Bob de Vries 13.06,66, 7. Bloemen 13.08,57, 8. Van der Kieft 13.13,97, 9. Hadders 13.14,63, 10. Groeneveld 13.18,94.


1.000 meter: 1. Groothuis 1.08,51, 2. Michel Mulder 1.08,78, 3. Tuitert 1.09,17, 4. Krol 1.09,23, 5. Velema 1.09,27, 6. Nuis 1.09,45, 7. Verbij 1.09,52, 8. Verweij 1.09,69, 9. Schipper 1.09,80, 10. Ronald MUlder 1.09,84.


Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Boer 37,64, 2.Van Riessen 38,32, 3. Oenema 38.36, 4. Gerritsen 38,51, 5. Van Beek 38.68, 6. Leenstra 38.82, 7. Kuipers 38,92, 8. Van den Brandt 38,95, 9. Smit 39,01, 10. Kamminga 39,06.


Tweede 500 meter: 1. Boer 37,68, 2. Van Riessen 38,23, 3. Das 38,42, 4. Gerritsen 38,52, 5. Oenema 38,52, 6. Smit 38,62, 7. Van Beek 38,68, 8. Leenstra 38,69, 9. Kuipers 38,73, 10. Kamminga 38,73.


Eindklassement: 1. Boer 75,320, 2. Van Riessen 76,550, 3. Oenema 76,880, 4. Gerritsen 77,030, 5. Van Beek 77,360, 6. Leenstra 77,510, 7. Das 77,510, 8. Smit 77,630, 9. Kuijpers 77,650, 10. Kamminga 77,790.


1.500 meter: 1. Wüst 1.53,31 (br), 2. Van Beek 1.55,66, 3. Ter Mors 1.56,04, 4. Leenstra 1.56,12, 5. De Jong 1.56,37, 6. Valkenburg 1.56,67, 7. Voorhuis 1.56,80, 8. Boer 1.57,00, 9. Joling 1.57,11, 10. Nauta 1.57,23.


ENSCHEDE: KPN Marathon Cup, 12de wedstrijd: mannen, na 125 ronden: 1. Berga, 2. Vreugdenhil, 3. Stroetinga, 4. Post, 5. Mol, 6. Smit, 7. Stuut, 8. Schouten, 9. Huisman, 10. Bierma.


Klassement: 1. De Vries 303,1 punten, 2. Stroetinga 254,3, 3. Vreugdenhil 207,2.


Vrouwen, na 70 ronden: 1. Ensing, 2. Huisman, 3. Van der Geest, 4. De Vries, 5. Sterk.


Klassement: 1. Ensing 299,3, 2. Huisman 294,1, 3. Tamar van der Wal 249.


Schansspringen

OBERSTDORF: Vierschansentoernee, eerste wedstrijd: 1. Ammann (Zwi) 301,9 pt (139 m + 133), 2. Bardal (Noo) 297,9 pt (133 + 133,5), 3. Peter Prevc (SLO) 297,3 (139,5 + 134), Diethart (Oos) 297,3 (139 + 134,5), 5. Morgenstern (Oos) 296,8 (132 + 134,5).


Skiën

BORMIO, wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Svindal (Noo) 1,54,08, 2. Reichelt (Oos) 1.54,47, 3. Guay (Can) 1.54,59 4. Theaux (Fra) 1.54,97, 5. Mayer (Oos) 1.55,04, 6. Innerhofer (Ita) 1.55,06.


Stand WB afdaling: 1. Svindal 300 punten, 2. Guay 207, 3. Reichelt 180.


Stand WB algemeen: Svindal 630 punten, 2. Hirscher (Oos) 435, 3. Ligety (VSt) 329.


LIENZ: wereldbeker, vrouwen, slalom: 1. Schild (Oos) 1.55,63, 2. Shiffrin (VSt) 1.56,04, 3. Höfl-Riesch (Dui) 1.56,26, 4. Gagnon (Can) 1.56,64, 5. Loseth (Noo) 1.56,87, 6. Hansdotter (Zwe) 1.57,06.


Stand WB slalom: 1. Shiffrin 202 punten, 2. Schild 200 3. Hansdotter 152.


Reuzenslalom: 1. Fenninger (Oos) 2.17,00, 2. Lindell-Vikarby (Zwe) 2.17,50, 3. Shiffrin 2.17,51, 4. Zettel (Oos) 2.17,96, 5. Fanchini (Ita) 2.18,19, 6. Brignone (Ita) 2.18,30.


Stand WB reuzenslalom: 1. Lindell-Vikarby 332 punten, 2. Pietilä-Holmner (Zwe) 222, 3. Weirather (Lie) 219.


Stand WB algemeen: Höfl-Riesch 611 punten, 2. Weirather 609, 3. Fenninger 597.


Tennis

BRISBANE: int.toernooi: vrouwen, eerste ronde: Lisicki (Dui) - Rybarikova (Slw) 6-3, 6-4, Petkovic (Dui) - Mattek-Sands (VSt) 6-4 7-5, Vögele (Zwi) - Keys (VSt) 6-4 6-3, Svitolina (Oek) - Lepchenko (VSt) 6-3 6-3, Date-Krumm (Jap) - Rogowska (Aus) 6-3 7-5.


Voetbal


ENGELAND: West Ham-West Bromwich 3-3, Norwich City-Manchester United 0-1, Aston Villa-Swansea City 1-1, Manchester City-Crystal Palace 1-0, Hull City-Fulham 6-0, Cardiff City-Sunderland 2-2, Newcastle-Arsenal 0-1, Everton-Southampton 2-1, Chelsea-Liverpool 2-1, Tottenham-Stoke City 3-0.


Arsenal19-42Swansea City19-21


Man. City19-41Stoke City19-21


Chelsea19-40Aston Villa19-20


Everton19-37Norwich City19-19


Liverpool19-36W-Bromwich19-18


Man. United19-34Cardiff City19-18


Tottenham19-34Crystal Palace19-16


Newcastle19-33Fulham19-16


Southampton19-27West Ham19-15


Hull City19-23Sunderland19-14


TURKIJE: Genclerbirligi-Besiktas 1-0, Kasimpasa-Akhisar Belediye 2-4, Elazig-Çaykur Rizespor 1-0, Gaziantep-Bursa 0-0, Erciyes-Galatasaray 1-3, Konya-Eskisehir 4-1, Sivas-Karabuk 3-1, Genclerbirligi-Besiktas 1-0, Kasimpasa-Akhisar Belediye 2-4.


Fenerbahçe17-41Bursa17-24


Galatasaray17-33Genclerbirligi17-21


Kasimpasa17-31Gaziantep17-21


Besiktas17-29Konya17-20


Sivas17-29Antalya17-18


Eskisehir17-27Çaykur R.spor17-16


Trabzon17-27Elazig17-13


Karabuk17-26Kayseri17-12


Akhisar Bel.17-25Erciyes17-12


Wielrennen

APELDOORN: NK baan: mannen: individuele achtervolging: 1. Huizenga, 2. Beukeboom, 3. Caspers.


Keirin: 1. Büchli, 2. Haak, 3. Hoogland.


Scratch: 1. Havik, 2. Stopler, 3. Eefting.


Kilometer: 1. Haak 1.02,389, 2. Hoogland 1.03,252, 3. Buchli 1.04,211.


Vrouwen, 500 meter: 1. Ligtlee 34,620, 2. Braspennincx 35,435, 3. Rijkhoff 35,934.


Puntenkoers: 1. Wild 47 punten, 2. Pieters 39, 3. Bloem 36.


Individuele achtervolging: 1. Wild, 2. Pieters, 3. Spoor.


Sprint: 1. Ligtlee, 2. Rijkhoff, 3. Braspennincx.


Keirin: 1. Braspennincx, 2. Ligtlee, 3. Klement.


DIEGEM, veldrijden, Superprestige: 1. Nys (Bel) 1.02.41, 2. Meeusen (Bel) 0.21, 3. Albert (Bel) 0.45, 4. Stybar (Tsj) 1.04, 5. Bina (Tsj) 1.08, 6. Van der Haar 1.18, 12. Wubben 2.32, 14. Van den Brand 3.13, 15. Van Empel 3.18, 21. Van Leeuwen 4.26.


Stand Superprestige: 1. Albert 79 punten, 2. Nys 73, 3. Van der Haar 63, 10. Van Amerongen, Wubben 27.


IJshockey

HIJS-Tilburg 1-5, HYC-Eindhoven 5-4, TilburgHeerenveen 1-3, Eindhoven - HIJS 2-3.


Tilburg22-38Dordrecht19-20


HIJS22-32Geleen21-8


Heerenveen19-25Eindhoven19-6


HYC22-21

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden