Uitslagen

Atletiek

IZMIR (Tur): EK landenteams, eerste divisie, eindstand na 40 onderdelen: 1. Turkije 329 punten, 2. Griekenland 307,5, 3. Noorwegen 290, 3. Roemenië 282,5, 5. Nederland 278, 6. Hongarije 265. Nederland blijft in eerste divisie, promotie Turkije, Griekenland en Noorwegen.


Resultaten Nederlanders: mannen: 100 m: 2. Van Luijck 10,34, 200 m: 4. Van Luijck 20,62, 400 m: 4. Blauwhof 46,69, 800 m: 2. De Boer 1.51,21, 1500 m: 10. Verwer 4.04,34, 3000 m: 2. Licht 8.10,95, 5000 m: 7. Poesiat 14.24,36, 110 horden: 1. Sedoc 13,39, 400 horden: 5. Kortbeek 51,70, 3000 steeple: 9. Molenhuis 9.11,95, 4x100 m: 2. Van Kruchten/Codrington/Feller/Van Luijck 39,30, 4x400 m: Moerman/Peters/Wielart/Blauwhof 3.07,30, hoog: 6. Amels 2,15, polshoog: 2. Janssen 5,15, ver: 10. Pengel 7,23, hinkstap; 11. De Water 14,39, kogel: 12. Cronie 3x ongeldig, kogelslingeren: 9. Onos 63,42, discus: 6. Cadée 59,46, speer: 5. Blommerde 74,30.


Vrouwen, 100 m: 3. Schippers 11,57, 200 m: 1. Samuel 23,28, 400 m: 5. Dopheide 53,31, 800 m: 2. Hak 2.02,33, 1500 m: 6. Lenaarts 4.27,26, 3000 m: 9. Deelstra 9.28,74, 5000 m: 5. Pol 16.21,93, 100 horden: 10. Van der Meij 13,63, 400 horden: 11. Fonck 1.01,44, 3000 steeple: 9. Nicod 10.37,21, 4x100 m: 1. Schippers/Hagen/Vassell/Samuel 43,90, 4x400 m: 10. Van Leuveren/Dopheide/Ghafoor/Hak 3.38,44, hoog: 7. Broersen 1,85, polshoog: 11. Groot 3x ongeldig, ver: 7. Schippers 6,02, hinkstap: 5. Baar 13,51, kogel: 1. Boekelman 17,62, kogelslingeren: 10. Schetters 57,09, discus: 2. Jansen 57,87, speer: 8. Schol 48,38.


STOCKHOLM (Zwe): EK landenteams, Super League, eindstand: 1. Rusland 385, 2. Duitsland 331,5, 3. Oekraïne 304, 4. Groot-Brittannië 289, 5. Frankrijk 284, 6. Polen 264.


Autosport

LOUTRAKI (Gri): Acropolis Rally: 1. Ogier (Fra) Citroën DS3 4.04.44,3, 2. Loeb (Fra) Citroën DS3 0.10,5, 3. Hirvonen (Fin) Ford Fiesta RS 0.13,5, 4. Petter Solberg (Noo) Citroën DS3 0.38,8, 5. Henning Solberg (Noo) Ford Fiesta RS 5.24,7, 6. Wilson (GBr) Ford Fiesta RS 6.54,7, 10. Dennis Kuipers 15.10,1, 17. René Kuipers 31.12,4.


Stand WK na 7 wedstrijden: 1. Loeb 146 punten, 2. Hirvonen 129, 3. Ogier 124, 17. Dennis Kuipers 4.


Badminton

ZWOLLE: Europa Cup voor clubteams: halve finales: Duinwijck (Ned - Bordeaux Union St. Bruno (Fr) 4-1, Velo (Ned) - CB Soderinsa Rinconada (Sp) 4-1; finale: Duinwijck - Velo 4-2; (Arends/Piek - Suijkerland/Halkema 21-15, 21-15; Meijs - Van Daalen de Jel 15-21, 17-21; Staputsaityte - Malaihollo 21-19, 21-14; Meijs/ Arends - Van Daalen de Jel/Suijkerland 16-21, 21-16, 17-21; De Visch-Eijbergen/ Verheul/Severien 21-19, 18-21, 21-16; Gerrits - Kepel 21-12, 22-24, 21-15.


Boksen

ANKARA: EK, mannen: -69 kg, eerste ronde: McLaughlin (Ier) wint van Danyo (Ned) 13-8.


Beachvolleybal


ROME: WK, mannen, kwartfinales: Brink/Reckermann (Dui) - Fijalek/Prudel (Pol) 21-15, 21-16; Plavins/Smedins (Let) - Söderberg/Hoyer (Den) 21-19, 21-17; Emanuel/Alison (Bra) - Ferramenta/Pedro (Bra) 22-20, 21-16; Marcio Araujo/Ricardo (Bra) - Herrera/Gavira (Spa) 21-18, 21-17;


halve finales: Marcio Araujo/Ricardo - Plavins/Smedins 22-20, 21-16; Emanuel/Alison - Brink/Reckermann 21-15, 21-15; finale: Emanuel/Alison - Marcio Araujo/Ricardo 21-16,21-15.


Vrouwen, halve finales: May-Treanor/Walsh (VSt) - Xue Chen/Xi Zhang (Chn) 21-17, 15-21, 15-10; Larissa/Juliana (Bra) - Klapalova/Hajeckova (Tsj) 21-14, 21-13; finale: Larissa/ Juliana (Bra)- May Treanor/ Walsh (VSt) 21- 17, 13- 21, 16-14.


Biljarten

PORTO: EK driebanden, achtste finales: Jaspers (Ned) - Cenet (Tur) 15-6, 12-15, 15-9, 15-8/1,628-1,117 gemiddeld; Horn (Dui) - Burgman (Ned) 15-13, 15-5, 7-15, 15-10/1,529-1,303; kwartfinales: Jaspers - Sanchez (Spa) 15-6, 5-15, 8-15, 15-7, 15-4/2-1,678; Caudron (Bel) - Bury (Fra) 15-14, 15-10, 15-8/1,875-1,454; Merckx (Bel) - Horn 15-10, 15-4, 15-13/1,8-1,125; Blomdahl (Zwe) - Philipoom (Bel) 15-7, 15-12, 15-13/1,666-1,28; halve finales: Jaspers - Caudron 15-3, 15-12, 15-11, 2,812/1,857 gemiddeld; Merckx - Blomdahl 15-14, 15-4, 6-15, 15-11, 1,7/1,517; finale: Jaspers - Merckx 15-12, 15-12, 15-10, 1,451/1,172.


Cricket

Topklasse: Rood en Wit - VRA 0-2; Rood en Wit 101/6, VRA 146 all out, Rood & Wit verliest met 7 runs volgens de D/L methode.


ACC - Hermes DVS 2-0; ACC 121/3, HermesDVS 165 all out, ACC wint met 35 runs volgens de D/L methode.


Excelsior- Quick en VOC - HCC verregend.


VRA1016HCC 9 8


ACC1016Excelsior98


VOC910Hermes DVS108


Quick910Rood & Wit100


Golf

BETHESDA: US Open, stand na derde ronde: 1. McIlroy (NIe) 199, 2. Yang (ZKo) 207, 3. Garrigus (VSt), Day (Aus), Westwood (Eng) 208.


LUMBRES: Europese Tour, Saint-Omer Open,


eindstand: 1. Zions (Aus) 276 slagen (-8), 2. Gustafsson (Zwe), Lee (Sch), Denison (Eng) 283, 5. Ruiz (Par), Tampion (Aus), Slattery (Eng), Gagli (Ita), Hansen (Den), Campillo (Spa), Perrino (Ita) 284.


LOSONE: Ladies Swiss Open, eindstand na drie ronden:1. Luna (Ita) 203 (-13), 2. Pace (ZAf), Smith (Aus), Giquel-Bettan (Fra) 204, 5. Brewerton (Wal), Reid (Eng) 206; 21. Boeljon 210; uitgeschakeld: 80. Van der Graaff 146, 98. Van Leeuwen 148.


Hockey

UTRECHT: oefenduel mannen: Nederland - Maleisië 9-1 (3-1). Treffers Nederland: Jeroen Hertzberger (2x), Caspers (2x) Jolie, (2x), Verga, Weusthof en Taekema.


Paardensport

DRAMMEN (Noo): CHIO, landenwedstrijd, na twee manches: 1. Zwitserland 8 strafpunten (Da Silva/La Toya III 0+4, Schurtenberger/Fifty Fifty 0+ng, Gisler/Touchable 4+0, Liebherr/LB Callas Sitte Z 11+0), 2. Turkije 9, 3. Polen 22, 4. Zweden en Denemarken 28; na eerste manche: 10. Nederland 12 (Van de Pol/Kirfa De Kreider 4, Tepper/Alwin Z 0, Vrieling/VDL Emmerton 8, Bril/Omaha St. Just 9).


Grote Prijs, na barrage: 1. McPherson (GBr) Billy Bishop 0-43,25, 2. Consorti (Ita) Silverstras 4-41,25, 3. Victoria Gulliksen (Noo) Storm 4-42,28; zonder barrage: 7. Van de Pol/Kirfa De Kreisker 4-77,06, 24. Vrieling/VDL Emmerton 12-76,24, 31. Tepper/Alwin Z 16-77,51.


Kampioenschap van Drammen, na barrage: 1. Mathy jr (Bel) Polinska des Isles 0-31,59, 2. Tepper (Ned) Sensation 0-32,45, 3. Lazarus (ZAf) Silver Exchange 4-31,62; zonder barrage: 20. Vrieling/VDL Bubalu 5-68,21.


BALVE: Duits kampioenschap dressuur, Grand Prix Special: 1. Rath/Totilas 83,417 procent, 2. Werth/El Santo 81,375, 3. Anabel Balkenhol/Dablino 79,0.


Springen, kampioenschap van Balve, 1,50 m, na barrage: 1. Michaels-Beerbaum (Dui) Bella Donna 0-47,40, 2. Lund (Den) Cartani 0-43,36, 3. Kühner (Dui) Lacapo 0-49,27; na eerste manche: 40. Bruggink /Primeval Wings 13-69,17.


AALST: Jumping Aalst, Prijs Stad Aalst, 1,45 m na barrage: 1. Robert Whitaker (GBr) Valente 0-38,18, 2. Veniss (Bra) Amaryliss 0-38,76, 3. Bille (Bel) Hunter's Scendix 0-38,98; 7. Gerco Schröder/Eurocommerce California 0-40,71, 14. Tim Hendrix/Titania 4-44,28.


Grote Prijs, na twee omlopen: 1. Wout-Jan van der Schans (Ned) Eurocommerce Sacramento 0+0, 2. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce California 0+0, 3. Van der Straten (Bel) Sherman Sitte 1+0; 13. Tim Hendrix/Vita R 4.


VIDAUBAN: Horse Show, 1,45 m, na barrage: 1. Smolders (Ned) Regina Z 0-39,42, 2. Feuillerac (Fra) Ondine de Cresnay 0-40,15, 3. Blandine Roux (Fra) Nana de Baudry 0-42,73.


LUHMÜHLEN: Eventing, CCI 4-sterren: 1. Dibowski (Dui) Butts Leon 39,8 strafpunten, 2. Auffarth (Dui) Opgun Louvo 43,0, 3. Frank Ostholt (Dui) Little Paint 46,1; 12. Lips/Concrex Oncarlos 65,1.


CCI 3-sterren: 1. Andreas Ostholt (Dui) Franco Jeas 39,3, 2. Rüder (Dui) Leprince des Bois 39,5, 3. Algotsson (Zwe) Wega 39,8; 18. Kloos/Rovano Rex 55,3, 34. Wieken/Rapsody Blue 110,0.


Tennis

ROSMALEN: finale, mannen: Toersoenov (Rus) - Dodig (Kro) 6-3, 6-2; dubbel finale: Bracciali /Cermak (Ita/Tsj) - Lindstedt/Tecau (Zwe/Roe) 6-3, 2-6, 10-8.


Vrouwen, finale: Vinci (Ita) - Dokic (Aus) 6-7, 6-3, 7-5; dubbel finale: Zahlavova Strycova/Zakopalova (Tsj) - Cibulkova/Pennetta (Slw/Ita) 1-6, 6-4, 10-7.


EASTBOURNE: halve finales, mannen: Tipsarevic (Ser) - Nishikori (Jap) 6-2, 6-4; Seppi (Ita) - Koenitsin (Rus) 6-4, 2-6, 6-4; finale: Seppi - Tipsarevic 7-6, 3-6, 5-3, opgave.


Vrouwen, halve finales: Bartoli (Fra) - Stosur (Aus) 6-3, 6-1; Kvitova (Tsj) - Hantuchova (Slw) 7-6, 4-2, opgave; finale: Bartoli - Kvitova 6-1, 4-6, 7-5.


Triatlon

KITZBÜHEL (Oos): WK series, derde wedstrijd, mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr) 1.51.54, 2. Broechankov (Rus) 1.52.38, 3. Riederer (Zwi) 1.52.59, 4. Clarke (GBr) 1.53.08, 5. Kahlefeldt (Aus) 1.53.10, 6. Vidal (Fra) 1.53.13, 38. Van Berkel 1.55.20.


WK-klassement na 3 van de 7 wedstrijden: 1. Alistair Brownlee 1690 punten, 2. Broechankov 1663, 3. Gomez (Spa) 1485, 64. Van Berkel 45.


GRONINGEN: NK sprint (750 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen), mannen: 1. Dekker (Sittard) 58.04, 2. Severin (Almere) 58.41, 3. Oude Bennink (Groningen) 58.45, 4. Van der Stel (Capelle a/d IJssel) 59.31, 5. Bohm (Veenendaal) 59.49, 6. Schellinga (Huissen) 1.00.12.


Vrouwen: 1. Van der Vegt (Groningen) 1.07.57, 2. Nelen (Almere) 1.08.29, 3. Van der Fluit (Nieuwe Niedorp) 1.10.58.


Turnen

HEERENVEEN: NK, meerkamp, mannen: 1. Van Assche 82,950, 2. Ornek 80,150, 3. Smink 79,400, 4. Quist 78.550, 5. Ilbrink 78,150, 6. Van Minde 77,850; buiten mededingen: Butter 68,050; toestelfinales, vloer: 1. Van Weelden 14,200, 2. Deurloo 14,170, 3. Telussa 13,650; paard/voltige: 1. Smink 14,350, 2. Ornek 13,970, 3. Zonderland 12,700; ringen: 1. Van Assche 14,470, 2. Van Minde 13,920, 3. Ilbrink 13,400; sprong: 1. Smink 14,785, 2. Van Weelden 14,095, 3. Ilbrink 14,075; brug: 1. Zonderland 14,700, 2. Van Assche 13,620, 3. Van Minde 12,820; rek: 1. Zonderland 15,600, 2. Van Minde 12,670, 3. Ilbrink 12,650.


Vrouwen, NK, meerkamp: 1. Van Gerner 55,700, 2. Goedkoop 55,400, 3. Masela 51,950, 4. Dowling 51,850, 5. Schmidt 50,050, 6. Lieke Wevers 49,750; toestelfinales, sprong: 1. Masela 14,075, 2. Goedkoop 13,700, 3. Schmidt 13,550; brug: 1. Van Gerner 14,250, 2. Goedkoop 13,800, 3. Dowling 13,350; vloer: 1. Van Gerner 13,900, 2. Goedkoop 13,700, 3. Masela 13,250; balk: 1. Lieke Wevers 13,600, 2. Moonen 13,200, 3. Goedkoop 12,650.


Voetbal

GROESBEEK: KNVB-beker, amateurfinale: Achilles '29 - Harkemase Boys 1-0.


MEXICO: WK onder 17 jaare: groep A: Nederland - Congo 0-1, Mexico - Noord-Korea 3-1; stand: Mexico, Congo 1-3, Nederland, Noord-Korea 1-0.


Veldkorfbal


PIJNACKER: finale: TOP - PKC 15-12.


Volleybal

RIJSWIJK: European League, mannen, Groep B: Spanje - Griekenland 3-0 (25-19 25-22 25-19), Oostenrijk - Nederland 1-3 (22-25 18-25 25-19 19-25), Spanje - Griekenland 3-0 (27-25 25-14 25-22), Oostenrijk - Nederland 3-1 (25-21 32-30 18-25 25-21).


Stand: 1. Spanje 8-21 (21-6), 2. Nederland 8-17 (19-9), 3. Griekenland 8-7 (9-20), 4. Oostenrijk 8-3 (8-22).


Wielrennen

RONDE VAN ZWITSERLAND: UCI World Tour, achtste etappe, Tübach - Schaffhausen (167,3 km): 1. Sagan 3.52.00, 2. Goss (Aus), 3. Swift (GBr), 4. Fernandez (Spa), 5. Hushovd (Noo), 6. Rojas Gil (Spa), 7. Ciolek (Dui), 8. Stannard (GBr), 9. Clarke (Aus), 10. Van Garderen (VSt), 13. Kruijswijk, 14. Cunego (Ita), 23. Frank Schleck (Lux), 24. Leipheimer (VSt), 25. Ten Dam (Ned), 27. Poels (Ned), 38. Mollema 0.48, 70. Slagter 1.43, 82. Andy Schleck (Lux) 2.00, 94. Weening 3.21.


Negende etappe, Schaffhausen - Schaffhausen (individuele tijdrit): 1. Cancellara (Zwi) 32,1 km in 41.01, 2. Klöden (Dui) 0.09, 3. Leipheimer (VSt) 0.13, 4. Oliveira (Por) 0.25, 5. Danielson (VSt) 0.38, 6. Larsson (Zwe) 0.41, 7. Fuglsang (Den) 0.44, 8. De Gendt (Bel) 0.48, 9. Froome (GBr) 1.02, 10. Vandevelde (VSt) 1.04; 19. Kruijswijk 1.38, 25. Poels 2.01, 29. Mollema 2.06, 34. Ten Dam 2.13, 45. Slagter 2.31, 123. Weening 5.25.


Eindklassement: 1. Leipheimer 31.45.02, 2. Cunego (Ita) 0.04, 3. Kruijswijk 1.02, 4. Fuglsang 1.10, 5. Mollema 2.05, 6. Frank (Zwi) 2.24, 7. Frank Schleck (Lux) 2.35, 8. Ten Dam 3.11, 9. Danielson 3.17, 10. Monfort (Bel) 4.12; 25. Poels 25.36, 66. Slagter 57.19, 71. Weening 1.00.02.


ROUTE DU SUD: derde etappe, Pierrefitte Nestralas - Bagnères de Luchon (197,5 km): 1. Van Goolen (Bel) 5.40.04, 2. Kennaugh (GBr) 1.36, 3. Rebellin (Ita), 4. Joly (Fra), 5. Jeannesson (Fra), 6. Degand (Bel), 80. Van Dijk 27.49.


Vierde etappe Izaourt-Pau (143 km): 1. Maté (Spa), 2. Geschke (Dui), 3. Houanard (Fra), 4. Reza (Fra), 5. Ramírez (Spa), 6. Sanz (Spa) 0.27, 7. Ladagnous (Fra), 8. Van Dijk, 9. Docker (Aus), 10. Goddaert (Bel).


Eindklassement: 1. Kirjenka (WRu), 2. Rebellin (Ita) 0.40, 3. Kennaugh (GB) 0.43, 4. Herrada (Spa) 0.50, 5. Casar (Fra) 0.50.


STER ZLM TOER: derde etappe, Verviers - La Gileppe (184 km): 1. Gilbert (Bel) 4.47.48, 2. Terpstra (Ned) 0.01, 3. Navardauskas (Lit), 4. Van Leijen (Ned), 5. Tanner (Aus) 0.19, 6. Helminen (Fin) 0.21, 7. Hoogerland 0.45, 9. Van Winden 1.16, 13. Curvers 1.17, 16. De Kort, 18. Bellemakers, 21. Michel Kreder, 30. Oostlander 1.36, 34. Stamsnijder 1.39, 35. Lindeman 1.41, 39. Langeveld 2.06.


Vierde etappe, Etten-Leur - Etten-Leur (192 km): 1. Howard (Aus) 4.42.03, 2. Haedo (Arg), 3. Farrar (VSt), 4. Appollonio (Ita), 5. Blythe (GBr), 6. Meersman (Bel); 12. Ariesen, 14. De Beer, 19. Bellemakers.


Eindklassement: 1. Gilbert (Bel) 19.02.16, 2. Terpstra (Ned) 0.03, 3. Navardauskas (Lit) 0.15, 4. Van Leijen (Ned) 0.36, 5. Tanner (Aus) 0.44, 6. Dowsett (GBr) 1.21; 9. Van Winden 1.34, 11. Bellemakers 1.37, 14. De Kort 1.46, 15. Kreder 1.50.


Zwemmen

ROME: Trofeo Sette Colli: mannen, 100 vrij: 1. Magnini (Ita) 49,27, 2. Verschuren 49,35, 3. Deibler (Dui) 49,36, 200 rug: 1. Kawecki (Pol) 1.58,32, 2. Ranfagni (Ita) 1.58,83, 3. Driebergen 1.59,78, 100 rug: 1. Wildeboer (Spa) 53,67, 4. Driebergen 55,26, 8. Lijsen 55,77.


Vrouwen 100 vrij: 1. Halsall (Eng) 53,72, 2. Kromowidjojo 54,05, 4. Veldhuis 55,00, 50 vrij: 1. Alshammer (Zwe) 24,63, 2. Kromowidjojo 24,65, 3. Veldhuis 24,81, 100 rug: 1. Edington (Aus), 3. Van Rouwendaal 1.01,24, 200 rug: 1. Simmonds (Eng) 2.08,26, 4. Van Rouwendaal 2.11,74, 50 vlinder: 1. Alshammer (Zwe) 25,37, 4. Kromowidjojo 26,16.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden