Uitslagen

Atletiek

NIJMEGEN: Zevenheuvelenloop, mannen (15 km): 1. Kipkemboi (Ken) 42.01, Komon (Ken) 42.18, 3. Amlosom (Eri) 42.28, 4. Kimutai (Ken) 42.29, 5. Kuma (Eth) 43.05.


Vrouwen: 1. Tirunesh Dibaba (Eth) 47.08, 2. Gelana (Eth) 48.09, 3. Mutai (Ken) 48.52, 8. De Knegt 51.43, 11. Boonstra 52.23.


TURIJN: Marathon, mannen: 1. Terer (Ken) ) 2.10.34, 2. Rono (Ken) 2.11.40, 3. Kirwa (Ken) 2.13.29.


Vrouwen: 1. Cherop (Ken) 2.23.57, 2. Kibet (Ned) 2.25.46, 3 Straneo (Ita) 2.27.04.


Autosport

AUSTIN: Formule 1, Grand Prix van de Verenigde Staten: 1. Hamilton (GBr) McLaren 1.35,269, 2. Vettel (Dui) Red Bull op 0,675, 3. Alonso (Spa) Ferrari 39,229, 4. Massa (Bra) Ferrari 46,013, 5. Button (GBr) McLaren 56,432, 6. Räikkönen (Fin) Lotus 1.04,425, 7. Grosjean (Fra) Lotus 1.10,313, 8. Hülkenberg (Dui) Force India 1.13,792, 9. Maldonado (Ven) Williams 1.14,525, 10. Senna (Bra) Williams 1.15,133, 11. Perez (Mex) Sauber 1.24,341, 12. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 1.24,871, 13. Rosberg (Dui) Mercedes 1.25,510, 14. Kobayashi (Jap) Sauber op 1 ronde, 15. Di Resta (GBr) Force India, 16. Schumacher (Dui) Mercedes, 17. Petrov (Rus) Caterham, 18. Glock (Dui) Marussia, 19. Kovalainen (Fin) Caterham, 20. Pic (Fra) Marussia 2 ronden, 21. De la Rosa (Spa) HRT, 22. Karthikeyan (Ina) HRT. Uitgevallen: Vergne (Fra) Toro Rosso, Webber (Aus) Red Bull.


Stand WK na 19 van 20 races: 1. Vettel 273 punten, 2. Alonso 260, 3. Räikkönen 206, 4. Hamilton 190, 5. Webber 167, 6. Button 163, 7. Massa 107, 8. Grosjean 96, 9. Rosberg 93, 10. Perez 66.


Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 440 punten (wereldkampioen), 2. Ferrari 367, 3. McLaren 353, 4. Lotus 302, 5. Mercedes 136, 6. Sauber 124.


Golf

EKURHULENI: Zuid-Afrikaans Open, Europese Tour, eindstand: 1. Stenson (Zwe) 271 slagen (-17), 2. Coetzee (ZAf) 274, 3. Aiken (ZAf), Kaymer (Dui) 275; 55. o.a. Lafeber 291.


FANLING: Hongkong Open, Europese Tour, eindstand: 1. Jiménez (Spa) 265 slagen (-15), 2. Andersson Hed (Zwe) 266, 3. Fraser (Aus) 268.


Paardensport

STUTTGART: German Masters, Grote Prijs, wereldbekerwedstrijd, na barrage: 1. Staut (Fra) Silvana 0-42,66, 2. Marcus Ehning (Dui) Noltes Küchengirl 0-42,67, 3. Diniz (Por) Winningmood 0-32,90, 4. Fredricson (Zwe) Lunatic 0-43,97.


Stand WB na vijf wedstrijden: 1. Alvarez Moya (Spa), Staut 58, 3. Dubbeldam (Ned) 38; 9. Maikel van der Vleuten 23.


1,50 m, na barrage: 1. Maher (GBr) Aristo Z 0-39,85, 2. Thijssen/Quintera 0-41,75, 3. Ehning/Cornado 0-42,11.


Jachtspringen: 1. Breen (Ier) Ominerale Courcelle 51,95 seconden, 2. Kölz (Dui) Sheila 52,38, 3. Thijssen/Heartthago 53,54.


Dressuur, wereldbekerkwalificatie, kür: 1. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 86,775 procent, 2. Sprehe (Dui) Desperados 82,275, 3. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 80,600.


Stand WB na drie wedstrijden (inclusief punten uit andere zones): 1. Truppa 52, 2. Krinke Susmelj 45, 3. Sprehe 34, 4. Gal 33; 11. Van Baalen 20. Cornelissen al zeker van finale.


DIEZE (Bel): Jumping Oktoberhallen, Grote Prijs, na barrage: 1. Vincent Voorn (Ned) Wizard van de Silverhoeve 0-33,10, 2. Garcia (Spa) Prince de la Mare 0-33,88, 3. Kawiak (Pol) Noah de Bacon 0-36,29; 5. Van de Pol/Chesterfield 4-32,05.


Schaatsen

HEERENVEEN: Wereldbeker, mannen, eerste 500 meter: 1. Koskela (Fin) 34.96, 2. Was (Pol) 34.98, 3. Smeekens 35.072, 4. Mo Tae-bum (ZKo) 35.076, 5. Kato (Jap) 35.08, 6. Michel Mulder 35.09, 7. Otterspeer 35.10, 8. Haga (Jap) 35,28, 9. Junio (Can), Boisvert-Lacroix (Can) 35,39, 13. Ronald Mulder 35,44, 15. Nuis 35,56.


Tweede 500 meter: 1. Kato (Jap) 34.98, 2. Smeekens 35.04, 3. Mo Tae-Bum (ZKo) 35.152, 4. Junio (Can) 35.157, 5. Was (Pol) 35.16, 6. Nagashima (Jap) 35.20, 7. Gregg (Can) 35.34, 8. Nuis 35.35, 9. Lobkov (Rus) 35.361, 10.Boisvert-Lacroix (Can) 35.368, 13. Otterspeer 35.606, 14. Ronald Mulder 35.609, 19. Michel Mulder 56.05.


Stand WB: 1. Kato 150 punten, 2. Smeekens 150, 3. Was 130, 11. Otterspeer 58.


1.000 meter: 1. Morrison (Can) 1.09,43, 2. Koskela 1.09,52, 3. Nuis 1.09,53, 4. Schipper 1.09,92, 5. Otterspeer 1.09,94, 6. Jesin (Rus) 1.10,03, 7. Hansen (VSt) 1.10,17, 8. Lee Kyou-Hyuk (ZKo) 1.10,19, 9. De Vries 1.10,225, 10. Schwarz (Dui) 1.10,227, 17. Ket 1.11,39.


Stand WB: 1. Morrison 100 punten, 2. Koskela 80, 3. Nuis 70, 4. Schipper 60.


Achtervolging: 1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Verweij) 3.39,76, 2. Rusland 3.42,90, 3. Zuid-Korea 3.43,57.


Stand WB: 1. Nederland 100 punten, 2. Rusland 80, 3. Zuid-Korea 70.


1500 meter: 1. Vriend 1.46.13, 2. Bökko (Noo) 1.46.40, 3. Lunde Pedersen (Noo) 1.46.54, 4. Niedzwiedzki (Pol) 1.46.86, 5. Brodka (Pol) 1.46.87, 6. Hansen (VSt) 1.46.98, 7. Skobrev (Rus) 1.47.00, 8. Joeskov (Rus) 1.47.09, 9. Nuis 1.47.17, 10. Verweij 1.47.20, 14. Rotteveel 1.47.59, 18. Krol 1.48.59.


Stand WB: 1. Vriend 100 punten, 2. Bökko 80, 3. Lunde Pedersen 70, 9. Nuis 32, 10. Verweij 28, 16. Rotteveel 16, 22. Krol 8.


Vrouwen, tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,92, 2. Richardson (VSt) 38,13, 3. Wolf (Dui) 38,14, 4. Zhang Hong (Chn) 38,31, 5. Yu Jing (Chn) 38,32, 6. Boer 38,48, 7. Wang Beixing (Chn) 38,55, 8. Kodaira (Jap) 38,57, 9. Fatkoelina (Rus) 38,64, 10. Erbanova (Tsj) 38,69, 11. Van Riessen 38,73, 12. Oenema 38,79, 14. Leenstra 38,83, 18. Das 38,93.


Stand WB: 1. Lee Sang-Hwa 200 punten, 2. Richardson 160, 3. Wolf 120. 7. Boer 77.


1000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.15,27, 2. Zhang Hong (Chn) 1.15,41, 3. Van Beek (Ned) 1.15,83, 4. Leenstra (Ned) 1.15,89, 5. Van Riessen (Ned) 1.16,02, 6. Bowe (VSt) 1.16,52, 7. Erbanova (Tsj) 1.16,58, 8. Aydova (Kaz) 1.16,71, 9. Yu Jing (Chn) 1.16,73, 10. Nesbitt (Can) 1.16,85, 15. Das 1.17,29, 17. Valkenburg 1.17,59.


Stand WB: 1. Richardson 100 punten, 2. Zhang Hong 80, 3. Van Beek 70, 4. Leenstra 60, 5. Van Riessen 50, 15. Das 14.


1500 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.56,35, 2. Leenstra 1.56,42, 3. Van Beek (Ned) 1.57,42, 4. Pechstein (Dui) 1.58,03, 5. Sablikova (Tsj) 1.58,11, 6. Joling (Ned) 1.58,77, 7. Van Riessen (Ned) 1.58,86, 8. Njatun (Noo) 1.59,07, 9. Graf (Rus) 1.59,09, 10. Schussler (Can) 1.59,43. Diskwalificatie: De Vries.


Stand WB: 1. Nesbitt 100 punten, 2. Leenstra 80, 3. Van Beek 70, 6. Joling 45,.


Mass-start: 1. Groeneveld (Ned) 100 punten, 2. Stroetinga (Ned) 80, 3. Contin (Fra) 70.


Achtervolging: 1. Duitsland 3.01,14, 2. Nederland (Joling, Leenstra, Valkenburg) 3.02,331, 3. Canada 3.02,337.


Stand WB: 1. Duitsland 100 punten, 2. Nederland 80, 3. Canada 70.


Tennis

PRAAG: Davis Cup, finale: Tsjechië-Spanje 3-2. Berdych/Stepanek (Tsj)-Granollers/López (Spa) 3-6, 7-5, 7-5, 6-3, Berdych-Ferrer 2-6, 3-6, 5-7, St Pánek-Almagro 6-4, 7-6, 3-6, 6-3.


Wielrennen

SUPERPRESTIGE: vierde wedstrijd, mannen: 1. Nys (Bel) 1.03.02, 2. Vantornout (Bel) 0.02, 3. Wellens (Bel) 0.50, 4. Pauwels 1.05, 5. Peeters (Bel) 1.30, 6. Albert (Bel) 1.52, 8. Van Amerongen 2.15, 10. Van der Haar 3.24,16. Van Leeuwen 5.45.


Stand: 1. Nys 60 punten, 2. Albert 52, 3. Pauwels 48, 6. Van der Haar 39, 10. Van Amerongen 17, 17. Van den Brand 5.


Vrouwen: 1. Harris (GBr) 34.29, 2. Van Paassen (Ned) 0.18, 3. Cant (Bel) 0.27, 4. De Boer 0.45, 6. Stultiens 1.51.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden