uitslagen

Atletiek

Mannen, 10.000 m: 1. Farah (GBr) 27.30,42, 2. Rupp (VSt) 27.30,90, 3. Tariku Bekele (Wth) 27.31,43, 4. Kenenisa Bekele (Eth) 27.32,44, 5. Muchiri (Ken) 27.32,94, 6. Tadese (Eri) 27.33,51.


Verspringen: 1. Rutherford (GBr) 8,31, 2. Watt (Aus) 8,16, 3. Claye (VSt) 8,12, 4. Torneus (Zwe) 8,11, 5. Bayer (Dui) 8,10, 6. Tomlinson (GBr) 8,07, 7. Da Silva (Bra) 8,01, 8. Mokoena (ZAf) 7,93.


20 km snelwandelen: 1. Ding (Chn) 1.18,46, Barrondo (Gua) 1.18,57, 3. Wang (Chn) 1.19,25.


Vrouwen, 100 m: 1. Fraser-Pryce (Jam) 10,75, 2. Jeter (VSt) 10,78, 3. Campbell-Brown (Jam) 10,81, 4. Madison (VSt) 10,85, 5. Felix (VSt) 10,89, 6. Baptiste (Tri) 10,94, 7. Ahouré ( Ivo) 11,00, 8. Okagbare (Nig) 11,01.


400 m: 1. Richards-Ross (VS) 49,55, 2. Ohuruogu (GB) 49,70, 3. Trotter (VS) 49,72.


Hinkstapspringen: . Rypakova (Kaz) 14,98 m, 2. Ibargüen (Col) 14,80 m, 3. Solodoecha (Oek) 14,79 m.


Marathon: 1. Gelana (Eth) 2.23.07, 2. Jeptoo (Ken) 2.23.12, 3. Petrova Archipova (Rus) 2.23.29, 4. Keitany (Ken) 2.23.56, 5. Gamira-Sjmirko (Oek) 2.24.32, 6. Zhu Xiaolin (Chn) 2.24.48, 7. Augusto (Por) 2.25.11, 8. Straneo (Ita) 2.25.27, 25. Kibet 2.28.52; uitgevallen: Kiplagat.


Zevenkamp: 1. Ennis (GBr) 6955 (100mh 12,54 - hoog 1,86 - kogel 14,28 - 200m 22,83 - ver 6,48 - speer 47,49 - 800m 2.08,65), 2. Schwarzkopf (Dui) 6649, 3. Tsjernova (Rus) 6628, 4. Josipenko (Oek) 6618, 5. Skujyte (Lit) 6599, 6. Nana Djimou Ida (Fra) 6576; 12. Schippers 6324 (13,48-1,90-13,67-22,83-6,28-36,63-2.15,52), 13. Broersen 6319 (13,64-1,86-13,57-25,13-5,94-51,98-2.16,98).


Discus: 1. Sandra Perkovic (Kro) 69,11, 2. Darya Pisjtsjalnikova (Rus) 67,56, 3. Li Yanfeng (Chi) 67,22.


Baanwielrennen

Vrouwen, ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië 3.14,051 2, Verenigde Staten 3.19,727, 3. Canada 3.17,915, 4. Australië 3.18,096, 5. Nieuw-Zeeland 3.19.351, 6. Nederland 3.23,256


Badminton

Mannen, finale: Lin Dan (Chn) - Chong Wei Lee (Mal) 15-21, 21-10, 21-19; om brons: Chen Long (Chn) - Hyun Il Lee (ZKo) 21-12, 15-21, 21-15.


Dubbel, halve finales: Cai Fun/Fu Haifeng (Chn) - Koo Kien-keat/Tan Boon-heong (Mal) 21-9, 21-19, Boe/Mogensen (Den) - Chung Jae-sung/Lee Yong-dae (ZKo) 17-21, 21-18, 22-20.


Finale: Cai Fun/Fu Haifeng - Boe/Mogensen 21-16, 21-15; om brons: Chung Jae-sung/Lee Yong-dae - Koo Kien-keat/Tan Boon-heong 23-21, 21-10.


Vrouwen, finale: Xuerui (Chn) - Yihan (Chn) 21-15, 21-23, 21-17; om brons: Nehwal (Ina) - Wang Xin (Chn) 18-21, 0-1, opgave.


Dubbel, finale: Tian/Zhao (Chn) Fujii/Kakiiwa (Jap) 21-10, 25-23; om brons: Sorokina/Vislova (Rus) - Bruce/Li (Can) 21-9, 21-10.


Basketbal

Mannen, groep A: Frankrijk - Tunesië 73-69 (35-27), Verenigde Staten - Litouwen 99-94 (55-51), Argentinië - Nigeria 93-79 (57-37). Stand groep A: 1. Verenigde Staten 4-8, 2. Argentinië 4-6, 3. Frankrijk 4-6, 4. Litouwen 4-2, 5. Nigeria 4-2, 6. Tunesië 4-0.


Groep B: Rusland - Spanje 77-74 (40-32), Brazilië - China 98-59 (42-21), Australië - Groot-Brittannië 106-75 (36-46). Stand groep B: 1. Rusland 4-8, 2. Brazilië 4-6, 3. Spanje 4-6, 4. Australië 4-4, 5. Groot-Brittannië 4-0, 6. China 4-0.


Vrouwen, groep A: Tsjechië - Angola 82-47 (40-25), China - Verenigde Staten 66-114 (36-61), Kroatië - Turkije 61-68. Stand groep A: 1. Verenigde Staten 5-10, 2. Turkije 5-8, 3. China 5-6, 4. Tsjechië 5-4, 5. Kroatië 5-2, 5. Angola 5-0.


Groep B: Frankrijk - Rusland 65-54 (25-21), Australië - Canada 72-63 (35-22). Stand groep B: 1. Frankrijk 5-10, 2. Australië 5-8, 3. Rusland 5-6, 4. Canada 5-4, 5. Groot-Brittannië 4-0, 6. Brazilië 4-0.


Beachvolleybal

Mannen, achtste finale: Nummerdor/Schuil (Ned) - Heuscher/Bellaguarda (Zwi) 22-20, 21-15.


Vrouwen, achtste finale: May-Treanor/Walsh Jennings (VSt) - Van Iersel/Keizer 21-13, 21-12.


Gewichtheffen

Vrouwen, +75 kg: 1. Zhou Lulu (Chn) 333 kg (trekken 146 + stoten 187), 2. Kasjirina (Rus) 332 (151+181), 3. Choersjoedjan (Arm) 294 (128+166).


Handbal

Mannen, groep A: Tunesië - Groot-Brittannië 34-17 (14-8), Zweden - Argentinië 29-13 (12-8), IJsland - Frankrijk 30-29 (16-15). Stand groep A: 1. IJsland 4-8, 2. Frankrijk 4-6, 3. Zweden 4-6, 4. Tunesië 4-2, 5. Argentinië 4-2, 6. Groot-Brittannië 4-0.


Groep B: Servië - Zuid-Korea 28-22 (12-10), Kroatië - Denemarken 32-21 (14-9), Spanje - Hongarije 33-22 (16-13). Stand groep B: 1. Kroatië 4-8, 2. Spanje 4-6, 3. Denemarken 4-6, 4. Servië 4-2, 5. Hongarije 4-2, 6. Zuid-Korea 4-0.


Vrouwen, groep A: Brazilië - Angola 29-26 (14-9), Montenegro - Rusland 25-25 (15-16), Kroatië - Groot-Brittannië 37-14 (17-6). Stand groep A: 1. Brazilië 5-8, 2. Kroatië 5-8, 3. Rusland 5-7, 4. Montenegro 5-5, 5. Angola 5-2, 6. Groot-Brittannië 5-0.


Groep B: Zuid-Korea - Zweden 32-28 (16-13), Noorwegen - Spanje 20-25. Stand: 1. Frankrijk 4-7, 2. Zuid-Korea 5-7, 3. Noorwegen 5-7, 4. Spanje 5-5, 5. Denemarken 4-2, 6. Zweden 5-0.


Hockey

Mannen, groep A: Pakistan - Zuid-Afrika 5-4 (3-3), Groot-Brittannië - Australië 3-3. Stand groep A: 1. Australië 4-8, 2. Groot-Brittannië 4-8, 3. Pakistan 4-7, 4. Spanje 3-4, 5. Argentinië 3-1, 6. Zuid-Afrika 4-1.


Groep B: Nederland - Duitsland 3-1 (1-1). België - Nieuw-Zeeland 1-1 (0-0), Zuid-Korea - India 4-1 (1-1). Stand groep B: 1. Nederland 4-12, 2. Duitsland 4-9, 3. Zuid-Korea 4-6, 4. België 4-4, 5. Nieuw-Zeeland 4-4, 6. India 4-0.


Vrouwen, groep A: Nederland - Zuid-Korea 3-2 (2-1), Japan - België 1-1 (0-1), China - Groot-Brittannië 2-1 (0-0). Stand groep A: 1. Nederland 4-12, 2. Groot-Brittannië 4-9, 3. China 4-7, 4. Zuid-Korea 4-3, 5. België 4-2, 6. Japan 4-1.


Groep B: Australië - Zuid-Afrika 1-0 (1-0), Nieuw-Zeeland - Verenigde Staten 3-2 (2-2), Argentinië - Duitsland 3-1 (2-0). Stand groep B: 1. Argentinië 4-9, 2. Nieuw-Zeeland 4-9, 3. Australië 4-9, 4. Duitsland 4-6, 5. Verenigde Staten 4-3, 6. Zuid-Afrika 4-0.


Paardensport

Springen, landenwedstrijd, na eerste manche: 1. Saudi-Arabië 1, 2. Nederland (Vrieling/ Bubalu, Van der Vleuten/Verdi, Houtzager/Tamino, Schröder/London), Groot-Brittannië, Zweden, Zwitserland 4, 6. Canada 5.


Roeien

Mannen, Vier-zonder: 1. Groot-Brittannië 6.03,97, 2. Australië 6.05,19, 3. Verenigde Staten 6.07,20, 5. Nederland (Hendriks/Meylink/Knab /Versluis) 6.14,78.


Lichte dubbeltwee: 1. Rasmussen/Quist (Den) 6.37,17, 2. Purchase/Hunter (GBr) 6.37,78, 3. Uru/Taylor (NZl) 6.40,86.


Vrouwen, lichte dubbeltwee: 1. Copeland/ Hosking (GBr) 7.09,30, 2. Xu Dongxiang/Huang Wenyi (Chn) 7.11,93, 3. Giazitzidou/Tsiavou (Gri) 7.12,09.


Skiff: 1. Knapkova (Tsj) 7.54,37, 2. Erichsen (Den) 7.57,72, 3. Crow (Aus) 7.58,04.


Schieten

Mannen, 50 meter pistool: 1. Jin Jongoh (ZKo) 662,0, 2. Choi Young-Rae (ZKo) 661,5, 3. Wang Zhiwei (Chn) 658,6.


50 meter geweer (drie posities): 1. Gray (VSt) 691,9, 2. Maksimovic (Ser) 687,5, 3. Sykorova (Tsj) 683.


Trap: 1. Rossi (Ita) 99 punten, 2. Stefecekova (Slw) 93, 3. Reau (Fra) 93, 4. Perilli (SMa) 93, 5. Gálvez (Spa) 87, 6. Balogh (Aus) 87


Tennis

Mannen, finale: Murray (GBr) - Federer (Zwi) 6-2, 6-1, 6-4; om brons: Del Potro (Arg) - Djokovic (Ser) 7-5, 6-4.


Dubbel, finale: Bryan/Bryan (VSt) - Tsjonga/Llodra (Fra) 6-4, 7-6; om brons: Gasquet/Benneteau (Fra) - Ferrer/Lopez (Spa) 7-6, 6-2.


Vrouwen, finale: Williams (VSt/4) - Sjarapova (Rus) 6-0, 6-1; om brons: Azarenka (WRu) - Kirilenko (Rus) 6-3, 6-4.


Dubbel, finale: Venus en Serena Williams (VSt) - Hlavackova/Hradecka (Tsj) 6-4, 6-4; om brons: Kirilenko/Petrova (Rus) - Huber/Raymond (VSt) 4-6, 6-4, 6-1.


Gemengd dubbel, halve finales: Murray/Robson (GBr) - Kas/Lisicky (Dui) 6-1, 6-7, 10-7.


Trampolinespringen

Vrouwen, individueel: 1. MacLennan (Can) 57.305 punten, Shanshan (Chn) 56.730, 3. Wenna (Chn) 55,950, 4. Cockburn (Can), 5. Pjatrenja (WRu) 55.670, Vinsant (VSt) 54.965.


Triatlon

Vrouwen: 1. Spirig (Zwi) 1.59,48, 2. Norden (Zwe), 3. Densham (Aus) op 0.02, 4. Groff (VSt) 0.12, 5. Jenkins (GBr) 0.31, 6. Hewitt (NZe) 0.48, 36. Klamer 5.11, 41. Caelers 7.05.


Turnen

Mannen, vloer: 1. Zou Kai (Chn) 15,933, 2. Uchimura (Jap) 15,800, 3. Abljasin (Rus) 15,800, 4. Gonzalez (Chl) 15,366, 5. Dalton (VSt) 15,333, 6. Shativlov (Isr) 15,333.


Voltige: 1. Berki (Hon) 16,066, 2. Smith (GBr) 16,066, 3. Whitlock (GBr) 15,600, 4. Busnari (Ita) 15,400, 5. Tomassone (Fra) 15,141, 6. Nakonetsji (Oek) 14,766.


Vrouwen, sprong: 1. Izbasa (Roe) 15,191, 2. Maroney (VSt) 15,083, 3. Paseka (Rus) 15,050, 4. Berger (Dui) 15,016, 5. Chusovitina (Dui) 14,783, 6. Pena Abreu (DRe) 14,516.


Voetbal

Mannen, kwarfinales: Japan - Egypte 3-0, Mexico - Senegal 4-2 na velenging, Brazilië - Honduras 3-2, Groot-Brittannië - Zuid-Korea 1-1, Z-Korea wint na strafschoppen. Programma: halve finales (dinsdag): Mexico - Japan, Zuid-Korea - Brazilië.


Volleybal

Mannen, groep A: Polen - Groot-Brittannië 3-0 (25-16, 25-19, 25-18), Italië - Australië 3-2 (21-25, 18-25, 25-21, 25-14, 15-13), Argentinië - Bulgarije 3-1 (25-18, 21-25, 25-19, 25-20). Stand groep A: 1. Polen 4-9, 2. Bulgarije 4-9, 3. Italië 4-8, 4. Argentinië 4-6, 5. Australië 4-4, 6. Groot-Brittannië 4-0.


Groep B: Duitsland - Tunesië 3-0 (25-15, 25-16, 25-16), Rusland - Verenigde Staten 3-2 (27-29, 19-25, 26-24, 25-16, 15-8), Brazilië - Servië 3-2 (22-25, 25-15, 20-25, 25-22, 15-9). Stand groep B: 1. Verenigde Staten 4-10, 2. Brazilië 4-8, 3. Rusland 4-8, 4. Duitsland 4-5, 5. Servië 4-5, 6. Tunesië 4-0.


Vrouwen, groep A: Dominicaanse Republiek - Algerije 3-0 (25-15, 25-16, 25-13), Groot-Brittannië - Japan 0-3 (19-25, 14-25, 12-25).


Groep B: China - Zuid-Korea 3-2 (28-26, 22-25, 25-19, 22-25, 15-10), Italië - Rusland 2-3 (28-26, 19-25, 25-22, 16-25, 11-15) .


Waterpolo

Mannen, groep A: Kroatië - Australië 11-6 (2-1, 3-1, 3-2, 3-2), Spanje - Griekenland 11-9 (4-3, 4-2, 1-2, 2-2), Italië - Kazachstan 9-6 (4-2, 4-2, 1-1, 0-1). Stand groep A: 1. Kroatië 4-8, 2. Spanje 4-6, 3. Italië 4-5, 4. Griekenland 4-3, 5. Australië 4-2, 6. Kazachstan 4-0.


Groep B: Montenegro - Roemenië 12-8 (3-1, 2-1, 3-2, 4-4), Hongarije - Groot-Brittannië 17-6 (6-1, 5-4, 4-0, 2-1), Servië - Verenigde Staten 11-6 (4-1, 1-2, 3-1, 3-2). Stand groep B: 1. Servië 4-7, 2. Verenigde Staten 4-6, 3. Montenegro 4-5, 4. Hongarije 4-4, 5. Roemenië 4-2, 6. Groot-Brittannië 4-0.


Vrouwen, kwartfinales: Hongarije - Rusland 11-10 (3-3, 4-2, 1-3, 3-2), Australië - China 20-18 n.v. en strafworpen (5-5, 3-3, 2-4, 4-2/2-1, 0-1/4-2).


Zeilen

Mannen, finn, eindstand: 1. Ainslie (GBr) 46, 2. Högh-Christensen (Den) 46, 3. Lobert (Fra) 49, 4. Postma 52.


Laser, na 10 races: 1. Slingsby (Aus) 25, 2. Kontides (Cyp) 39, 3. Myrgren (Zwe) 60, 14. Van Schaardenburg 130.


RS-X, na 10 races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 13, 2. Dempsey (GBr) 35, 3. Wilhelm (Dui) 46.


Star, eindstand: 1. Salminen/Loof (Zwe) 32, 2. Percy/Simpson (GBr) 34, 3. Scheidt/Prada (Bra) 40.


470, na 6 races: 1. Belcher/Page (Aus) 8, 2. Patience/Bithell (GBr) 12, 3. Snow-Hansen/Saunders (NZe) 31, 13. Sven Coster/Kalle Coster 60.


Vrouwen, Laser Radial, na 10 races: 1. Xu Lijai (Chn) 33, 2. Marit Bouwmeester (Ned) 33, 3. Murphy (Ier) 34, 4. Van Acker (Bel) 34, 5. Young (GBr) 52, 6. Scheidt (Lit) 68.


470, na 6 races: 1. Clark/Mills (GBr) 18, 2. Aleh/Powrie (NZe) 19, 3. Berkhout/Westerhof (Ned) 21.


Zwemmen

Mannen, 1500 meter vrij: 1. Sun (Chn) 14.31,02, 2. Cochrane (Can) 14.39,63, 3. Mellouli (Tun) 14.40,31, 4. Tae-Hwan (ZKo) 14.50,61, 5. Paltrinieri (Ita) 14.51,92, 6. Jaeger (VSt) 14.52,99, 7. Sawrymowicz (Pol) 15.54,32, 8. Fogg (GBr) 15.00,76.


4x100 wissel: 1. Verenigde Staten 3.29,35, 2. Japan 3.31,26, 3. Australië 3.31,26, 4. Groot-Brittannië 3.32,58, 5. Hongarije 3.33,02, 6. Duitsland 3.33,06, 7. Nederland 3.33,46 NR (Driebergen 53,79, Stekelenburg 1.00,24, Verlinden 51,86, Verschuren 47,57), 8. Canada 3.34,19.


Vrouwen, 50 meter vrij: 1. Kromowidjojo (Ned) 24,07, 2. Herasimenia (WRu) 24,45, 3. Veldhuis (Ned) 24,50, 4. Steffen 24,57 (Dui), 5. Halsall (GBr) 24,63, 6. Vanderpool (Bah) 24,64, 7. Hardy (VSt), 8. Alshammar (Zwe) 24,71.


4x100 wissel: 1. Verenigde Staten 3.52,04 WR, 2. Australië 3.54,02, 3. Japan 3.55,73, 4. Rusland 3.56,03, 5. China 3.56,41, 6. Nederland 3.57,28 (Van Rouwendaal 1.00,72, Nijhuis 1.06,74, Dekker 56,91, Kromowidjojo 52,91), 7. Denemarken 3.57,76, 8. Groot-Brittannië 3.59,46.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden