Uitslagen

Atletiek

BRESSANONE (Ita): Europa Cup meerkamp mannen, eerste league, landenteams: 1. Groot-Brittannië 22.989, 2. België 22.468, 3. Italië 21.838; 7. Nederland 20.703.


Individueel: 1. Walter Zwi) 7973, 2. Awde (GBr) 7889, 3. Bryant (GBr) 7747, 4. Xhonneux (Bel) 7584, 5. Frullani (Ita) 7539, 6. Solot (Bel) 7528; 12. Jehee 7234, 19. Saman 6887, 24. Langeveld 6582.


TORUN (Pol): Europacup meerkamp vrouwen, superleague, landenteams: 1. Rusland 17.816, 2. Oekraïne 17.600, 3. Frankrijk 16.992, 4. Nederland 16.884.


Individueel: 1. Bogdanova (Rus) 6225, 2. Josipenko (Oek) 5984, 3. Fransen (Ned) 5965, 4. Boetvina (Rus) 5948, 5. Fjodorova (Oek) 5881, 6. Maisonnier (Fra) 5814; 11. Keizer 5609, 20. Goor 5310, 28. Berghouwer 4761.


Basketbal

LODZ (Pol): EK vrouwen, halve finales: Rusland - Tsjechië 85-53, Turkije - Frankrijk 68-62, na verlenging.


Finale: Rusland - Turkije 59-42.


Om derde plaats: Frankrijk- Tsjechië 63-56. Om vijfde plaats: Kroatië- Montenegro 73- 59.


Beachvolleybal

STAVANGER: grand slam: mannen, achtste finales: Marcio Araujo/Ricardo (Bra) - Nummerdor/Schuil (Ned) 21-18, 16-21, 18-16.


Vrouwen, halve finales: Kessy/Ross (VS) - Keizer/Van Iersel (Ned) 25-27, 21-11, 15-11, Goller/Ludwig (Dui) - Larissa/Juliana (Bra) 25-23, 21-19; finale: Kessy/Ross - Goller/Ludwig 21-16, 21-15; om derde plaats: Larissa/Juliana - Keizer/Van Iersel 21-13, 21-14.


Biljarten

PORTO: Wereldbeker driebanden, halve finales: Caudron (Bel) - Jaspers (Ned) 3-2 (15-13, 15-9, 10-15, 6-15, 15-6 (1,742-1,705), Sanchez (Spa) - Cho Jae-Ho (ZKo) 3-0 (15-4, 15-12, 15-8 (1,956-1,142); finale: Sanchez - Caudron 3-2 (11-15, 5-15, 15-12, 15-4, 15-9 (1,906-1,718).


Bridge


POZNAN: EK vrouwen, paren: 1. Vriend/Arnolds (Ned) 58,70, 2. Verbeek/Barendregt (Ned) 55,95, 3. Willard/Cronier (Fra) 54,45, 4. Bertheau/Larsson (Zwe) 54,01, 5. Smederevac/Bessis (Oos) 52,65, 6. Thoresen/Helness (Noo) 51,68.


Cricket

Topklasse: Excelsior - VRA 0-2, Excelsior 185 all out, VRA 186/4; Quick - Hermes DVS 2-0, Quick 175/8, Hermes DVS 172/9; Rood & Wit - HCC 0-2, Rood & Wit 131 all out, HCC 134/2; ACC - VOC 2-0, ACC 209/5, VOC 122 all out.


Stand: 1. VRA 12-20, 2. ACC 12-20, 3. Quick 11-12, 4. VOC 11-10, 5. Excelsior 11-10, 6. HCC 11-10, 7. Hermes DVS 12-10, 8. Rood & Wit 12-0.


Golf

PARIJS: Alstom Open de France, eindstand:


1. Levet (Fra) 277 (-7), 2. Olesen (Den), Foster (Eng) 278, 4. Kaymer (Dui) 280, 5. Khan (Eng), Ramsay (Sch) 281; 37. Derksen (Ned) 289.


Hockey

AMSTELVEEN: Champions Trophy, vrouwen: groep C: Zuid-Korea - Nederland 0-2. 1. Lammers 0-1, 29. Carlijn Welten 0-2.


Nederland: Engels; Van Maasakker, Bos, Paumen en De Blaey; De Goede, Dijkstra en Dirkse van den Heuvel; Agliotti, Lammers en Carlijn Welten; wissels: Verhage, Veenhoven-Mattheussens, Lidewij Welten, Van Geffen en Van der Velden.


Argentinië - Nieuw-Zeeland 3-2; eindstand groep C: 1. Nederland 3-7 (4-1), 2. Zuid-Korea 3-4 (6-6), 3. Argentinië 3-4 (5-5), 4. Nieuw-Zeeland 3-1 (5-8).


Finale: Nederland - Argentinië 3-3 na verl. Nederland wint na shoot-outs: 3-2.1. Rebecchi 0-1, 32. Aymar 0-2 (sc), 33. Sruoga 0-3 (sc), 35. Paumen 1-3 (sc), 41. Paumen 2-3 (sc), 48. Paumen 3-3 (sc).


Nederland: Sombroek; Van Maasakker, Bos en Van Geffen; Dirkse van den Heuvel, Paumen, De Goede en Agliotti; Verhage, Lammers en Mol; wissels: Veenhoven-Mattheussens, Dijkstra, Lidewij Welten, Carlijn Welten, De Blaey.


Om derde plaats: Nieuw-Zeeland - Zuid-Korea 3-2; om vijfde plaats: Engeland - Australië 2-0; om zevende plaats: China - Duitsland 5-3 .


AMSTELVEEN: vierlandentoernooi, mannen: Nederland - Pakistan 4-0. 9. Evers 1-0, 19. Weusthof (sb) 2-0, 35. Weusthof (sc) 3-0, 55. Hertzberger 4-0.


Duitsland - Engeland 2-3; eindstand: 1. Nederland 3-7 (8-3), 2. Engeland 3-5 (7-6), 3. Duitsland 3-3 (5-6), 4. Pakistan 3-1 (3-8).


Honkbal

ROTTERDAM: World Port Tournament: Nederland - Cuba 0-2, Taiwan - Duitsland 3-2, Nederland - Curaçao 9-0, Duitsland - Cuba 0-1.


Eindstand: 1. Taiwan 8-14 (51-17), 2. Cuba 8-10 (18-17), 3. Nederland 8-10 (32-18), 4 Curaçao 8-4 (15-59), 5. Duitsland 8-2 (23-28). Cuba tweede op onderling resultaat.


Finale: Taiwan - Cuba 5-4.


Motorsport

MUGELLO: GP van Italië, MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 120,635 km in 41.50,089, 2. Dovizioso (Ita) Honda op 0,997, 3. Stoner (Aus) Honda 1,143, 4. Spies (VSt) Yamaha 8,980, 5. Simoncelli (Ita) Honda 9,076, 6. Rossi (Ita) Ducati 26,450.


Stand WK: 1. Stoner 152 punten, 2. Lorenzo 133, 3. Dovizioso 119.


Moto2: 1. Marquez (Spa) Suter 21 ronden in 40.02,941, 2. Bradl (Dui) Kalex 0,071, 3. Smith (Gbr) Tech3 0,419, 4. De Angelis (SMa) Motobi 2,091, 5. Iannone (Ita) Suter 4,595, 6. Luethi (Zwi) Suter 13,021.


WK-stand: 1. Bradl 147 punten, 2. Marquez 95, 3. Smith 79.


125cc: 1. Terol (Spa) Aprilia 20 ronden in 39.51,815 (157,888 km/u), 2. Zarco (Fra) Derbi op 0,167, 3. Vinales (Spa) Aprilia 8,379, 4. Vazquez (Spa) Derbi 8,491, 5. Faubel (Spa) Aprilia 8,594, 6. Salom (Spa) Aprilia 22,908; 14. Iwema (Ned) 58,976.


WK-stand: 1. Terol 153 punten, 2. Zarco 114, 3. Vinales 106; 23. Iwema 6.


UDDEVALLA: Grote Prijs Zweden, MX2, eerste manche: 1. Roczen (Dui) KTM, 2. Paulin (Fra) Yamaha, 3. Herlings (Ned) KTM, 4. Anstie (Eng) Kawasaki, 5. Van Horebeek (Bel) KTM, 6. Tonus (Zwi) Yamaha.


Tweede manche: 1. Roczen, 2. Herlings, 3. Paulin, 4. Searle (Eng) Kawasaki, 5. Anstie, 6. Aubin (Fra) KTM.


Eindstand: 1. Roczen 50 punten, 2. Herlings 42, 3. Paulin 42, 4. Anstie 34, 5. Charlier (Fra) Yamaha 28, 6. Tonus 28.


WK-stand: 1. Roczen 351, 2. Herlings 337, 3. Searle 286.


Paardensport

ESTORIL (Por): Global Champions Tour, zesde wedstrijd, Grote Prijs, na twee manches en barrage: 1. Ahlmann (Dui) Taloubet Z 0-45,21, 2. Diniz (Por) Winningmood 0-47,32, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Chaman 0-48,84, 4. Michaels-Beerbaum (Dui) Shutterfly 4-48,68, 5. Crotta (Zwi) Imperial West Side van Meerputhoeve 4-50,61, 6. Kutscher (Dui) Cornet Obolensky 12-57,65; na twee manches: 8. Dubbeldam/BMC Van Grunsven Simon 4-58,51, 13. Houtzager /Sterrehof's Opium 4-66,97, 14. Leopold van Asten/VDL Groep Santana B 4-67,74.


Tweefasen, 1,45 m: 1. Leopold van Asten/VDL Groep Amelie 0-27,20, 2. Janika Sprunger (Zwi) JL's Komparse 0-27,29, 3. Schwizer (Zwi) Ulysse 0-27,57; 25. Dubbeldam/BMC Willow 4-34,90.


SPANGENBERG (Dui): Internationaal concours hippique, kwalificatie voor Grote Prijs, na barrage: 1. Stevens (Dui) D'Avignon 0-37,06, 2. Wout-Jan van der Schans (Ned) Eurocommerce Sacramento 0-37,38, 3. Meyer (Dui) Lucrate d'Eau Grenou 0-37,87, 4. Willem Greve (Ned) Sonate 0-38,66.


Grote Prijs, na twee manches: 1. Meyer (Dui) Lucrate d'Eau Grenou 0-43,46, 2. Stroman (Dui) Celentano 0-48,28, 3. Haas (Dui) Pius 0-49,78; na eerste manche: 25. Wout-Jan van der Schans/Eurocommerce Sacramento 8-74,28.


HELSINKI: CHIO, Grote Prijs, na twee manches: 1. Consorti (Ita) Cocodrillo 4+0-46,78, 2. Van de Pol (Ned) Kirfa de Kreisker 4+0-47,46, 3. Piet Raijmakers jr. (Ned) Van Schijndel's Valentino 4+0-48,57.


Landenwedstrijd, na twee manches en barrage: 1. Nederland 9 (Van de Pol/Kirfa de Kreisker 0+0+0037,78, Piet Raijmakers jr/Van Schijndel's Valentino 0+4, Wijlaars/Udo 13+ng, Vrieling/Sissi van 't Schuttershof 0+5), 2. Zweden 9 (Jens Fredricson/Lunatic 4+ng, Bratt-Fredricson/Matrix 4+5, Daniel Zettermann/Glory Days 0+0, Peder Fredricson/ Holliday KLG 0+4+8-34,18), 3. Italië 17, 4. Denemarken 40, 5. Noorwegen 55, 6. Finland 84.


Schaken

BOXTEL: NK schaken, mannen, zesde ronde: Brandenburg - Giri 0-1, Swinkels - Smeets ¿-¿, Janssen - Nijboer 0-1, Spoelman - Sokolov 0-1, Ernst - L'Ami 1-0.


Zevende ronde: L'Ami - Brandeburg ¿-¿, Sokolov - Ernst ¿-¿, Nijboer - Spoelman 1-0, Smeets - Janssen 0-1, Giri - Swinkels 1-0.


Stand: 1. Giri 5¿, 2. Ernst 4¿, 3. Sokolov, Spoelman, Swinkels 4, 6. Nijboer 3¿, 7. Smeets 3, 8. L'Ami, Brandenburg 2¿, 10. Janssen 1¿.


Vrouwen, zevende ronde: Peng - Middelveld 0-1, Volkers - Van Weersel 1-0, Haast - Hortensius 0-1;


Achtste ronde: Middelveld - Haast ¿-¿, Hortensius - Volkers 1-0, Van Weersel - Peng 0-1.


Stand: 1. Peng 7, 2. Haast 5¿, 3. Middelveld, Hortensius 4, 5. Volkers 2, 6. Van Weersel 1¿.


Tennis

LONDEN: Wimbledon, mannen, finale: Djokovic (Ser) - Nadal (Spa) 6-4, 6-1, 1-6, 6-3.


Dubbelspel, finale: Bryan/Bryan (VSt) - Lindstedt/Tecau (Zwe/Roe) 6-3, 6-4, 7-6.


Vrouwen, finale: Kvitova (Tsj) - Sjarapova (Rus) 6-3, 6-4.


Dubbelspel, halve finale: Lisicki/Stosur (Dui/Aus) - Erakovic/Tanasugarn (NZe/Tha) 6-3, 4-6, 8-6; finale: Peschke/Srebotnik (Tsj/Slv) - Lisicki/Stosur (Dui/Aus) 6-3, 6-1G


Gemengd dubbelspel, halve finale: Bhupathi/Vesnina (Ina/Rus) - Hanley/Hsieh Su-wei (Aus/Tai) 6-2, 3-6, 7-5; Melzer/Benesova (Oos/ Tsj) - Nestor/Chan Yung-jan (Can/Tai) 6-4, 6-4; finale: Melzer/Benesova (Oos/Tsj) - Bhupathi /Vesnina (Ina/Rus) 6-3, 6-2.


Triatlon

DIDAM: NK halve triatlon (2 km zwemmen, 80 km fietsen, 20 km lopen), mannen: 1. Diederen (Susteren) 3.30.56, 2. Van der Meer (Sittard) 3.31.50, 3. Flier (Barendrecht) 3.37.59, 4. Rost (Boxmeer) 3.39.13, 5. Kwakkel (Zeewolde) 3.44.14, 6. Van den Biggelaar (Oud Gastel) 3.44.157.


Vrouwen: 1. Weerd (Amersfoort) 3.54.58, 2. Golsteyn (Schalbruch) 4.02.42, 3. Vlot (Alblasserdam) 4.08.15, 4. Van Rooijen (Aalsmeer) 4.08.37, 5. Bellinga (Soest) 4.11.34.


Voetbal

ARGENTINIË: Copa America: groep A: Argentinië - Bolivia 1-1, Colombia - Costa Rica 1-0.


DUITSLAND: WK vrouwen: groep C: Noord-Korea - Zweden 0-1, Verenigde Staten - Colombia 3-0; stand: 1. Verenigde Staten, 2. Zweden 2-6, 3. Colombia, Noord-Korea 2-0.


Groep D: Australië - Equatoriaal Guinea 3-2, Brazilië- Noorwegen 3-0; stand:1.Brazilië 2-6, 2. Australië 2-3, 3. Noorwegen 2-3, 4. Equator Guinea 2-0.


OEFENDUELS: Combinatieteam Eemsmond - FC Groningen 0-13, Oostvoorne. OVV - Excelsior 0-4, Graaf Willem II VAC - ADO Den Haag 0-15, Zundertse selectie - NAC Breda 0-5, KVC Oranje - Roda JC 0-9, Sprinkhanen - De Graafschap 0-5, Beuningse Boys - NEC Nijmegen 0-11, ASV Dronten - Heerenveen 0-5, SC Feijenoord - Feyenoord 0-4, Kogelvangers - RKC Waalwijk 0-13, Den Ham - Heracles Almelo 1-7, Buitenpost - Ajax 0-4, VV Staphorst - PSV 0-6, Regioteam - FC Utrecht 1-4.


Waterpolo

KALYMNOS (Gri): Thetis Cup, vrouwen: Nederland - Italië 7-3, Rusland - Griekenland 10-6, Rusland - Nederland 14-6, Griekenland - Italië 10-5, Rusland - Italië 13-6, Nederland - Griekenland 13-7.


Eindstand: 1. Rusland 3-9, 2. Nederland3-6, 3. Griekenland 3-3, 4. Italië 3-0.


Zeilen

HELSINKI: Open EK, matchracen: 1. Echegoyen/Toro/Pumariega (Spa), 2. Skoedina/Oblova/Sioezeva (Rus), 3. Mulder.Bes/Witteveen (Ned), 4. Roca Mata/Gonazlez/Cacabelos (Spa); 11. Bekkering/Marck/Lievens.


Laser, na twee races: 1. Geritzer (Oos) 4, 2. Stipanovic (Kro) 5, 3. Piasecki (Pol) 7; 5. Hummel 8, 17. Roelof Bouwmeester 16, 25. Nicholas Heiner 22.


Laser Radial, na twee races: 1. Zhang Dong Shuang (Chn) 2, 2. Mihelic (Kro) 4, 3. Cebrian (Spa) 5; 18. Niezen 20, 30, Broekhuizen 34, 47. Blom 47.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden